Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WR Синята мания-продължение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: WR Синята мания-продължение

    аз сам с 250 f fmf аспоф и да ви кажа изобщо не се оплаквам добре се представя в сякакви условиа вярное че несам много тежък и неи тежа .абе кефиме яко

    Коментар


    • #62
      До: WR Синята мания-продължение

      Малко да подновим синята тема,ето интересен тунинг за трите модела на YAMAHA/YZ ,попаднах на тях и ги споделям и с вас







      Синята мания.....не са ли убавци/убавици и трите

      Коментар


      • #63
        До: WR Синята мания-продължение

        Искам да задам един въпрос към притежателите на ВР.
        Един приятел си купи скоро ВР400 ,обаче има един маркуч,който излиза от капака на клапаните като отдушник.Та въпроса ми е следния:
        -Къде трябва да е забучен този маркуч?В края на маркуча има пластмасова дъга със скоба.Също така отгоре на въздушният филтър има механичен отвор,но той не е проходен.Там ли му е мястото на маркуча или просто си стои така?
        YAMAHA WR450F

        Коментар


        • #64
          До: WR Синята мания-продължение

          Първоначално публикуван от mureto Преглед на мнение
          Искам да задам един въпрос към притежателите на ВР.
          Един приятел си купи скоро ВР400 ,обаче има един маркуч,който излиза от капака на клапаните като отдушник.Та въпроса ми е следния:
          -Къде трябва да е забучен този маркуч?В края на маркуча има пластмасова дъга със скоба.Също така отгоре на въздушният филтър има механичен отвор,но той не е проходен.Там ли му е мястото на маркуча или просто си стои така?

          Никаде,духа си свободно,има заработен отвор към въздушния филтър,но и той си е така запушен,моя в случея излиза отстрани и ми подухва на крака когато съм по къси гащи

          Коментар


          • #65
            До: WR Синята мания-продължение

            Първоначално публикуван от Shifta Преглед на мнение
            Никаде,духа си свободно,има заработен отвор към въздушния филтър,но и той си е така запушен,моя в случея излиза отстрани и ми подухва на крака когато съм по къси гащи
            Видяхме го този заработен отвор ама решихме така да си го оставим да си виси.Благодаря за отговора
            YAMAHA WR450F

            Коментар


            • #66
              До: WR Синята мания-продължение

              Eто малко тунинг на новата YZ-ka

































              Коментар


              • #67
                До: WR Синята мания-продължение

                Първоначално публикуван от Shifta Преглед на мнение
                на 25год съм,178в на 75кг,вр250ф ми е идеалния мотор за гората,за прави участъци,асвалт и тн 450 е добре дошла,но за гората,за пътеки и прочие това е моторетката,удобна е,лека е,маневрена и спокойна,на 1 или 2 с ниски обороти прави чудеса......
                Колега, тъй-като караш модела, който и на мен ми харесва, да те попитам, как стои въпроса с поддръжката....смяна на масла, двигателя на какви километри се ревизира, че вече в главата ми е пълна каша, отначало се спрях точно на вр, след това прочетох, че много по често се правели от по-старите поколения ендуро и ще ти бъда много благодарен, ако споделиш? Естествено въпросът е актуален и към другите съфорумци, запознати с материята!
                Поздрави: Николай Георгиев
                KTM 400 EXC

                Коментар


                • #68
                  До: WR Синята мания-продължение

                  Колега братовчет ми има такъв ВР 250 2003г. и да ти кажа неиска и да чува за друг мотор. Ако го караш в гората и по пътеки наистина е най-добрия вариянт. За 2 години откакто го има нищо сериозно не му е правил само като го взе му регулира клапаните. Общо взето при него поддръжката се състои в това да прегледа коловете(маслото и фтулките)веднъж в годината тогава сваля и кокалите да ги гресира.Масло сменя на 5-6 резервуара филтъра го пере след всяко каране и друго не пипа.Също така консумативите са неизбежни както и при останалите мотори без тях неможе но не е нещо коизнае колко сложно. Но нали знаеш удоволствието цена няма.
                  0878424143
                  0887424150

                  Коментар


                  • #69
                    До: WR Синята мания-продължение

                    Първоначално публикуван от mercy Преглед на мнение
                    Колега, тъй-като караш модела, който и на мен ми харесва, да те попитам, как стои въпроса с поддръжката....смяна на масла, двигателя на какви километри се ревизира, че вече в главата ми е пълна каша, отначало се спрях точно на вр, след това прочетох, че много по често се правели от по-старите поколения ендуро и ще ти бъда много благодарен, ако споделиш? Естествено въпросът е актуален и към другите съфорумци, запознати с материята!

                    Здрасти колега,таман ти честитих моторетката в темата за хвалби,много е хубава и запазена,сега вече като притежател ти сам ще почнеш да му откриваш плюсовете....лек,удобен,маневрен за тесните патеки,има приятни ниски обороти(ще почнеш да ги осещаш след 2-3 месец)достатъчно силен за 250 в каквато и ситуация,нагласи си окачването колегата ACCELERATOR е направил много добро обяснение как става(понеже ти е внос от UK там малко нямат навика да изпускат излишния въздух който се събира от буталото на задния амортесиьор,затова развий капачката на винтила и го натисни,ще цъсне все едно спадаш гума,това се прави и на предните но там са болтчета и цъска много леко)....

                    Маслото го дават да се сменя на 1000км,ест аз си го сменям на 600-800км,винаги с маслен филтър(защото точно той понякога скапва двигателите ако задръсти някоя маслена магистрала) въздушния филтър задължително особенно при теб гледам кутията е разпробита за да влиза по голямо количество,това при офроуд ще се пълни с пушилка,особенно през сухите месеци,затова го чисти редовно...

                    Питай каквото се сетиш и когато се сетиш,затова сме от синята мания да си помагаме

                    Коментар


                    • #70
                      До: WR Синята мания-продължение

                      Първоначално публикуван от Shifta Преглед на мнение
                      ...(понеже ти е внос от UK там малко нямат навика да изпускат излишния въздух който се събира от буталото на задния амортесиьор,затова развий капачката на винтила и го натисни,ще цъсне все едно спадаш гума,това се прави и на предните но там са болтчета и цъска много леко)....
                      моля моля, я пак че не разбрах
                      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                      Коментар


                      • #71
                        До: WR Синята мания-продължение

                        Първоначално публикуван от Shifta Преглед на мнение
                        ... на задния амортесиьор,затова развий капачката на винтила и го натисни,ще цъсне все едно спадаш гума,това се прави и на предните но там са болтчета и цъска много леко....
                        !!!НЕ!!! Това не го прави!!!!

                        Коментар


                        • #72
                          До: WR Синята мания-продължение

                          Късно е вече като гледам
                          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                          Коментар


                          • #73
                            До: WR Синята мания-продължение

                            Какво бее какво става....говоря за винтила който е като на гума,като се натисне и цъсва,при няколко карания насъбира пак леко....това го знам от един колега от елена който кара мотокрос(и си го прави постоянно и профилактично) и не само той вече ами и доста хора

                            Ако има някаква грешка обяснете за какво става въпрос аджеба



                            а ето този е за предните,когато ги развих за първи път цъсна леко за разлика от задния...




                            ...
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #74
                              До: WR Синята мания-продължение

                              Първоначално публикуван от Shifta Преглед на мнение
                              Здрасти колега,таман ти честитих моторетката в темата за хвалби,много е хубава и запазена,сега вече като притежател ти сам ще почнеш да му откриваш плюсовете....лек,удобен,маневрен за тесните патеки,има приятни ниски обороти(ще почнеш да ги осещаш след 2-3 месец)достатъчно силен за 250 в каквато и ситуация,нагласи си окачването колегата ACCELERATOR е направил много добро обяснение как става(понеже ти е внос от UK там малко нямат навика да изпускат излишния въздух който се събира от буталото на задния амортесиьор,затова развий капачката на винтила и го натисни,ще цъсне все едно спадаш гума,това се прави и на предните но там са болтчета и цъска много леко)....

                              Маслото го дават да се сменя на 1000км,ест аз си го сменям на 600-800км,винаги с маслен филтър(защото точно той понякога скапва двигателите ако задръсти някоя маслена магистрала) въздушния филтър задължително особенно при теб гледам кутията е разпробита за да влиза по голямо количество,това при офроуд ще се пълни с пушилка,особенно през сухите месеци,затова го чисти редовно...

                              Питай каквото се сетиш и когато се сетиш,затова сме от синята мания да си помагаме
                              Shifta, прителю, много ти благодаря за това, че ми честитиш моторетката, която много харесвам, но все още не съм закупил, явно си ме объркал с някой друг, но въпреки това, мнението ти е много ценно за мен, а и както се казва от твоите уста в Божиите уши, и дано скоро се сдобия с подобен екземпляр.....
                              Благодаря на колегите, които се отзоваха и отговорихана въпроса ми, сега вече съм сигурен, че това, ще е моят мотор.
                              Поздрави: Николай Георгиев
                              KTM 400 EXC

                              Коментар


                              • #75
                                До: WR Синята мания-продължение

                                Първоначално публикуван от mercy Преглед на мнение
                                Shifta, прителю, много ти благодаря за това, че ми честитиш моторетката, която много харесвам, но все още не съм закупил, явно си ме объркал с някой друг, но въпреки това, мнението ти е много ценно за мен, а и както се казва от твоите уста в Божиите уши, и дано скоро се сдобия с подобен екземпляр.....
                                Благодаря на колегите, които се отзоваха и отговорихана въпроса ми, сега вече съм сигурен, че това, ще е моят мотор.
                                като я закупиш обаче не следваи неговите съвети защото като изпуснеш винтила на задния амортесор краи с него ако някои го е изпуснал вече да знае че се пълни с азот 10 атмосвери мисля че беше за предницата има право колегата

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X