Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спешно ми трябва за строеж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Спешно ми трябва за строеж

    Благодаря на Симеон за отзивчивоста и консултацията. Изясни се доста около конструкцията и панелите.
    Интересува ме съвет относно пода на халенцето. Колко дебел бетон, с каква армировка, с какво под бетона и т.н. Всякакви идей са полезни.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #47
      До: Спешно ми трябва за строеж

      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
      Благодаря на Симеон за отзивчивоста и консултацията. Изясни се доста около конструкцията и панелите.
      Интересува ме съвет относно пода на халенцето. Колко дебел бетон, с каква армировка, с какво под бетона и т.н. Всякакви идей са полезни.
      Давам вариант, като почвам отдолу нагоре:
      Почвата трябва да е с модул на еластичност поне 25МРа. Ако е по-малко има варианти за обработка.
      30см трошен камък с големина на зърната до 65мм.
      Полиетиленово фолио.
      15см бетон B30 (според мен може даже и В20), армиран с мрежа 200мм/200мм, заварена от стомана ф10. Армировката да е в долната част на пласта бетон.
      И друго - никъде не видях споменати противоветровите връзки. Не, че проектанта може да ги изпусне, но ако го правиш по втория начин се консултирай първо с компетентен човек.
      Последно редактирано от druncho; 26-03-09, 12:03.

      Коментар


      • #48
        До: Спешно ми трябва за строеж

        Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
        Давам вариант, като почвам отдолу нагоре:
        Почвата трябва да е с модул на еластичност поне 25МРа. Ако е по-малко има варианти за обработка.
        30см трошен камък с големина на зърната до 65мм.
        Полиетиленово фолио.
        15см бетон B30 (според мен може даже и В20), армиран с мрежа 200мм/200мм, заварена от стомана ф10. Армировката да е в долната част на пласта бетон.
        И като изсъхне - какъвто и да е бетона - няколко пъти нанасяне на дълбоко проникващ полимерен грунд - може и леко разреден за да проникне още по-дълбоко в бетона, да заздрави връзките между частиците на бетона и да го предпази от механични увреждания и попиване на "течности" - това цялото ако няма да има специални замазки отгоре. Разхода е около 100г/м2, ако замазките са на циментова основа - може третирането с грунда да е в-у тях...
        Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

        Коментар


        • #49
          До: Спешно ми трябва за строеж

          Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
          И като изсъхне - какъвто и да е бетона - няколко пъти нанасяне на дълбоко проникващ полимерен грунд - може и леко разреден за да проникне още по-дълбоко в бетона, да заздрави връзките между частиците на бетона и да го предпази от механични увреждания и попиване на "течности" - това цялото ако няма да има специални замазки отгоре. Разхода е около 100г/м2, ако замазките са на циментова основа - може третирането с грунда да е в-у тях...
          Да особено важно е бетона да е устойчив на разни химии (щом ще бърникаш по коли, тях ще ги има). То си има и добавки, които се слагат още при забъркването на бетона.
          Има и варианти да се полира бетона.

          Коментар


          • #50
            До: Спешно ми трябва за строеж

            Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
            Да особено важно е бетона да е устойчив на разни химии (щом ще бърникаш по коли, тях ще ги има). То си има и добавки, които се слагат още при забъркването на бетона.
            Има и варианти да се полира бетона.
            Всичкото това се прави на полета 20/20 м с 2см. температурна фуга и се нарязва с фреза на дълбочина малко над арматурата на квадрати 4/4 м.
            Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

            Коментар


            • #51
              До: Спешно ми трябва за строеж

              Първоначално публикуван от Танасе Преглед на мнение
              Всичкото това се прави на полета 20/20 м с 2см. температурна фуга и се нарязва с фреза на дълбочина малко над арматурата на квадрати 4/4 м.
              Нещо цитата и мнението отдолу не можах да ги свържа
              Иначе за бетона температурна фуга през 20м ми се вижда множко. Интервала според мен трябва да е по-малък.

              Коментар


              • #52
                До: Спешно ми трябва за строеж

                Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                Давам вариант, като почвам отдолу нагоре:
                Почвата трябва да е с модул на еластичност поне 25МРа. Ако е по-малко има варианти за обработка.
                30см трошен камък с големина на зърната до 65мм.
                Полиетиленово фолио.
                15см бетон B30 (според мен може даже и В20), армиран с мрежа 200мм/200мм, заварена от стомана ф10. Армировката да е в долната част на пласта бетон.
                И друго - никъде не видях споменати противоветровите връзки. Не, че проектанта може да ги изпусне, но ако го правиш по втория начин се консултирай първо с компетентен човек.
                Колега, явно разбираш. Благодаря. Само да дойточним нещо. Няма да има проектант. Плътноста на почвата нямам как да я измеря сам. Става въпрос за чернозем. В халето ще влиза най много джип 3тона. Интересува не необходимо ли е да е толков дебел слоя бетон и слоя чакъл под него. И последно (дано не ставам нахален), какво е "противоветрови връзки"?
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #53
                  До: Спешно ми трябва за строеж

                  Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                  Колега, явно разбираш. Благодаря. Само да дойточним нещо. Няма да има проектант. Плътноста на почвата нямам как да я измеря сам. Става въпрос за чернозем. В халето ще влиза най много джип 3тона. Интересува не необходимо ли е да е толков дебел слоя бетон и слоя чакъл под него. И последно (дано не ставам нахален), какво е "противоветрови връзки"?
                  Според мен ако махнеш хумусния пласт е достатъчно за твоите цели.
                  Щом няма да има проектант ти препоръчвам поне на консултация да отидеш. Аз съм строителен инженер, но не съм по сградите, а по пътищата.
                  Основите за колоните трябва да са върху здрава почва и това може да наложи повече изкопни работи.
                  Бетона предполагам, че и 10см може да е, но всичко зависи от конкретната задача. Може и асфалтова насилка да си сложиш. Даже на мен ми се струва по-лесно, но не знам откъм цена как ще дойде.
                  Противоветровата връзка предава усилия в хоризонтална посока. Обикновено съм виждал между две колони по този начин |x| , демек два диагонала. Но и на покрива има. Не, че е сложно нещо, някой трябва да ти каже как да го направиш. Моите съвети за металната конструкция ги приемай като насочващи, а не като експертни.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Спешно ми трябва за строеж

                    Здравейте, да се вмъкна с калкулацията за металната конструкция.
                    Колони, ригели, столици, ветроопори. Това е около 8 тона метал по 2.80 лв/кг с изправяне. Без водачи за панели или ламарина, без транспорт до обекта, без фондаменти. Обличането не е толкова лесна работа, така че тук във форума трудно ще станат нещата, тук може да добиеш някаква представа как горе долу стоят нещата но, нищо конкретно. Задължително ти трябва проект работна фаза. Металната конструкция е по-лесната част, после идват панелите, окомплектовките и всички довършителни гадории. А поликарбоната го забрави, кратък живот за това което искаш.
                    Барабар Петко с мъжете...

                    Коментар


                    • #55
                      До: Спешно ми трябва за строеж

                      Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                      Според мен ако махнеш хумусния пласт е достатъчно за твоите цели.
                      Щом няма да има проектант ти препоръчвам поне на консултация да отидеш. Аз съм строителен инженер, но не съм по сградите, а по пътищата.
                      Основите за колоните трябва да са върху здрава почва и това може да наложи повече изкопни работи.
                      Бетона предполагам, че и 10см може да е, но всичко зависи от конкретната задача. Може и асфалтова насилка да си сложиш. Даже на мен ми се струва по-лесно, но не знам откъм цена как ще дойде.
                      Противоветровата връзка предава усилия в хоризонтална посока. Обикновено съм виждал между две колони по този начин |x| , демек два диагонала. Но и на покрива има. Не, че е сложно нещо, някой трябва да ти каже как да го направиш. Моите съвети за металната конструкция ги приемай като насочващи, а не като експертни.
                      С извинение ще се включа - тръгвате в трудната посока .
                      Бетон е най-евтиния и здрав вариант за основа .
                      В казармата в гр. Ардино ( бях заточен там ) - правехме халетата за танкове и БТРите.
                      Основа от чакъл - 10 - 15 см ( дори не го трамбовахме ).
                      Арматура - мрежа заварена деб. 6 мм . Поставена просто на земята ( без подложки и фиксатори )
                      Бетон ( не знам каква марка беше) - бъркахме го на място и го полагахме сами . Без уплътняване с вибратор. 15-20 см дебелина.
                      Това мога да споделя - хангари за 55 тонни машини.
                      И едва ли военните са правили икономии ?

                      Другото - строежа на язовирната стена на Белмекен-Сестримо .
                      Бетона се уплътняваше с вибратори . Караха го готов - не знам марката .
                      На всеки метър дебелина се вземаше проба. И отиваше на изпитване за якост !
                      С вибратор се увеличава якостта на бетона около 30-40 %.
                      И нищо ( никакви химии) не могат да проникнат в готовия бетон !
                      Работната якост се постига около 20 ден .
                      Но бетона продължава да увеличава якостта си с години !
                      Щом халето ще се натоварва до тежест Джип - бетонна плоча 15 см със армировка заварена мрежа деб. 6 мм и бетон марка средна , положена върху слой чакъл 20 см( разнороден ) ,но уплътнен (валиран )- ще е предостатъчно !
                      Ако вземете и вибратор за бетон и уплътните бетона - никакви допълнителни обработки не са ви нужни !
                      Ако плочата няма да е на земята - същата плоча , но с по наситена ( иска изчисления ) армировка ще е достатъчна !
                      Успех !

                      Коментар


                      • #56
                        До: Спешно ми трябва за строеж

                        Чета и се чудя, има ли тука някой, който да разбира поне на йота от строителство?
                        Ако ще си правиш плевня, може и 5 сантиметра бетонова настилка, но ти искаш да вкарваш автомобили, пък и подемник...
                        Един съвет (аз съм строителен инжинер), не си хвърляй парите на вятъра и не започвай без КОНСТРУКТИВЕН проект!!! Метала е здрав материал, но ако конструкцията не е сметната на допълнителните натоварвания и изкълчвания, спокойно може да се срути. Стените действат като "корабните платна" при силен вятър. За разлика от дървените конструкции, при металните не се забелязват симптоми, при големите усилия. Просто си падат от раз.
                        Относно бетоновата основа: Не зная кой какви танкове е качвал върху 10-15 см плоча и бетон бъркан на място, ма ми се струва, че се е пошегувал!
                        1-во: Най-важна е земната основа - под Ро<20 МР , копане и фундиране в здрава почва
                        2-ро: Подовата плоча задължително трябва да има ивична основа по периметъра, в противен случай, рискуваш да се "счупи"
                        3-то: Отделни стъпки за подемника
                        4-то: За натоварени настилки минимум бетон В30 с фибри и шлайфане
                        5-то: Фуги през 6 метра
                        6-то: Армировка - относително (трябва да се сметне)
                        и така нататъка.
                        Не може да се обясни един цял процес с две думи, ако можеше и беше толкова лесно щяха да закрият УАСГ (ВИАС, по мое време ИСИ).
                        Та, взимай си проектант и фирма да го струпа!
                        В момента цените на металните конструкции се движат от 2,80 до 3,20 на кг - изработка, доставка и монтаж!
                        Успех!

                        Коментар


                        • #57
                          До: Спешно ми трябва за строеж

                          "Другото - строежа на язовирната стена на Белмекен-Сестримо .
                          Бетона се уплътняваше с вибратори . Караха го готов - не знам марката .
                          На всеки метър дебелина се вземаше проба. И отиваше на изпитване за якост !"


                          Здравейте,
                          само имайте предвид, че при строеж на язовирни стени се използва съвсем различен цимент, наречен пуцоланов портландцимент, в който има хидравлични минерални добавки. Бетонът, забъркан с обикновен цимент (т. нар. портландцимент) образува етернит (т.нар. "циментов бацил") при по-дълго съприкосновение с водата, поради съдържащите се в нея карбонатни и т.н. съединения, и губи от своята якост, плътност, както и от химичната и корозионната си устойчивост. Една язовирна стена все пак поема доста големи усилия ( и какво ли още не, ама да спра със спама) и не съм съвсем сигурна, че трябва да я сравняваме със стена на хале... Иначе щяха да закрият не УАСГ, а поне само специалността Хидростроителство в него и щяха да я пъхнат по между другото в моята - ВиК .
                          Последно редактирано от alsy; 27-03-09, 11:01.
                          Dodge Ram 2500 5.9 бензин, 172 kW (234 к.с.)

                          Коментар


                          • #58
                            До: Спешно ми трябва за строеж

                            Първоначално публикуван от soaring Преглед на мнение
                            Чета и се чудя, има ли тука някой, който да разбира поне на йота от строителство?
                            Ако ще си правиш плевня, може и 5 сантиметра бетонова настилка, но ти искаш да вкарваш автомобили, пък и подемник...
                            Един съвет (аз съм строителен инжинер), не си хвърляй парите на вятъра и не започвай без КОНСТРУКТИВЕН проект!!! Метала е здрав материал, но ако конструкцията не е сметната на допълнителните натоварвания и изкълчвания, спокойно може да се срути. Стените действат като "корабните платна" при силен вятър. За разлика от дървените конструкции, при металните не се забелязват симптоми, при големите усилия. Просто си падат от раз.
                            Относно бетоновата основа: Не зная кой какви танкове е качвал върху 10-15 см плоча и бетон бъркан на място, ма ми се струва, че се е пошегувал!
                            1-во: Най-важна е земната основа - под Ро<20 МР , копане и фундиране в здрава почва
                            2-ро: Подовата плоча задължително трябва да има ивична основа по периметъра, в противен случай, рискуваш да се "счупи"
                            3-то: Отделни стъпки за подемника
                            4-то: За натоварени настилки минимум бетон В30 с фибри и шлайфане
                            5-то: Фуги през 6 метра
                            6-то: Армировка - относително (трябва да се сметне)
                            и така нататъка.
                            Не може да се обясни един цял процес с две думи, ако можеше и беше толкова лесно щяха да закрият УАСГ (ВИАС, по мое време ИСИ).
                            Та, взимай си проектант и фирма да го струпа!
                            В момента цените на металните конструкции се движат от 2,80 до 3,20 на кг - изработка, доставка и монтаж!
                            Успех!
                            Колега с повечето неща съм съгласен. По втора точка не съм съгласен. Бетонови настилки по пътищата не се правят с фундаменти. Тук какво е по-различното? 15см бетон В30 според мен е напълно достатъчен за нуждите му, а все пак отдолу има и трошен камък. И камион ще носи тази настилка гарантирам. Дори ако е отопляемо помещението не е нужно да слиза под зоната на замръзване. За основите на колоните обаче е задължително.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Спешно ми трябва за строеж

                              Е как бе колега?
                              Това не е път, а сграда!!!!
                              Тя е подложена на други усилия и натоварвания и товара не е равномерно разпределен, не е верижен, не е път!
                              А и 15 см не стигат, ма щом си рекъл ... може и чо, щом има трошен камък!
                              Аз добре съм запознат и с пътното строителство и там трощенокаменната настилка стъпва на здрава почва и е на няколко слоя с уплътнявсне, с различни фракции на материала!!!
                              Или вие насипвате направо върху хумоса.
                              Това вече ме отчая!
                              Ма няма лошо, става после за OFF-ROAD, пък и в точният форум си е темата.
                              Успех!

                              Коментар


                              • #60
                                До: Спешно ми трябва за строеж

                                Първоначално публикуван от soaring Преглед на мнение
                                Е как бе колега?
                                Това не е път, а сграда!!!!
                                Тя е подложена на други усилия и натоварвания и товара не е равномерно разпределен, не е верижен, не е път!
                                А и 15 см не стигат, ма щом си рекъл ... може и чо, щом има трошен камък!
                                Аз добре съм запознат и с пътното строителство и там трощенокаменната настилка стъпва на здрава почва и е на няколко слоя с уплътнявсне, с различни фракции на материала!!!
                                Или вие насипвате направо върху хумоса.
                                Това вече ме отчая!
                                Ма няма лошо, става после за OFF-ROAD, пък и в точният форум си е темата.
                                Успех!
                                Колега - не ми се спори ! Тук само говорим за предварителни сметки .
                                Ясно е , че трябват и точни изчисления - не ни показвай топлата вода , обидно е . Но сигурно не си ме разбрал.

                                А сега - професионално - колко армировка и колко дебела плоча е нужна за товар 3 - 4 тона ? Концентриран на размери 4 на 5 метра ?Изчисли - нали си Инженер ?
                                Аз съм скромен строителен техник и ...... съм слаб ! Само практик съм , а не съм теоретик ! А за образование - следвах не във ВИАС , а в МГУ - от 1986 година така се казваха още вузовете !
                                Има наука - Стоманобетон . В нея се изчисляват нужните количества армировка и марка бетон за да издържат на определено натоварване стоманобетонните плочи и конструкции.
                                Скромно - и аз съм я учил тая наука - 3 години . Извинявай !

                                За подемника - ясно е , че ще си има допълнителен фундамент или пети . Но - пак е по-избор на човека .
                                Има крикове, които се поставят по друг начин . Но.... - друга тема.

                                И само за екшъна - един въпрос ?
                                Може ли СТБ плоча 15 см ( не 20 )- да издържи товарен камион - 10 тона например ? Без точни изчисления - просто сподели мнението си !
                                http://209.85.129.132/search?q=cache...&ct=clnk&gl=bg

                                Това е само един пример за носеща плоча 10 см дебела /армировка- 6мм - квадрат 20/20 заварена мрежа и чакъл 25 см -товариносимост 10 000 кг/кв.метър ? Не е грешка !

                                Просто пример , само пример ! Въобще - 21 век е голяма работа !



                                Последно редактирано от bgbul; 27-03-09, 21:02.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X