Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кражби на ток от домашна инсталация и борба с тях

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кражби на ток от домашна инсталация и борба с тях

    темата произлиза оттук:
    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...9&postcount=58

    Най-общо:

    Утечките (невинните) в една инсталация имат приблизително постоянен характер. Ако се измери някаква консумация с амперметър, която да отговаря приблизително на получаваните сметки, очевидно е тя. Това са токове под 50 милиампера. Източник на подобна консумация, освен утечки, може да са някои електроуреди, които харчат забележим ток в изключено състояние - аларми, телевизори, по-нови перални и други уреди (с дисплей). Светещите ключове за лампи обикновено харчат всичките заедно под 1ма. Как се навъртат 5лв от утечки и стендбай токове още не ми е ясно, но то зависи и от къщата.

    Ако поставиш на мястото на главния бушон нещо от рода на 0.1А предпазител, той ще изгори и от средно мощна крушка. Това ще е доказателство, че някой е включил нещо. Вместо на главния, могат да се наредят на вътрешните токови кръгове. Така разследването може да се стесни.

    Какво правим със електроуредите, включвани нелегално - един мощен диод в таблото вместо бушон е добро начало. От такова оцеляват само обикновените крушки и печките без вентилатор. Телевизорите се поразяват особено ефектно. Ако намекът не е достатъчен, съществуват груби средства, например трансформатор от микровълнова печка. На 500 волта прав ток няма уред, който да не се зарадва. Достатъчно зъл технически гений може да измисли и още.

    ---
    п.с. мои познати доста се позабавляваха, след като открихме "общата част" в ел. инсталацията на съседа. Изгориха му поне 10 различни електроуреда, докато той се усети. Шоуто беше улеснено от добрата чуваемост между двата апартамента и специалния "ключ на изненадата", който беше инсталиран специално за целта.

    ---
    п.с.2 Не правете това у дома, ако не знаете точно какво правите! Както всеки енергоизточник, електричеството е безкрайно опасно, ако човек стъпи извън утъпканата пътека.
    Последно редактирано от Ясен; 12-03-09, 08:09. Причина: пустия му https, много дразни ората.

  • #2
    До: Кражби на ток от домашна инсталация и борба с тях

    А какъв е тоя траф от печка? Някакъв ВИП за анода ли?
    Последно редактирано от Ясен; 12-03-09, 13:27.

    Коментар


    • #3
      До: Кражби на ток от домашна инсталация и борба с тях

      Трансформаторът от микровълнова печка е обикновен траф с примерно 700 волта на изхода. Просто удобна за злоупотреба мощна гад. Като я вържеш като автотрансформатор, изкарва малко по-малко (примерно 500) и имаш на разположение няколко ампера, за кратко - примерно 10. Може и повече. Този, който употребихме, не изгоря, за разлика от всичко, което включваха след него разбойниците.

      И да, щатно захранва магнетрона на печката с високо напрежение. Върви и с изправител-удвоител, ама той не е толкова държелив.
      Последно редактирано от Ясен; 12-03-09, 13:28.

      Коментар


      • #4
        До: Кражби на ток от домашна инсталация и борба с тях

        Ти си за утрепване. Сега трябва да зарежа всичко, и да търся печка за тунингови части.
        Ще си държа диода с изолирано въже.

        Коментар


        • #5
          До: Кражби на ток от домашна инсталация и борба с тях

          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
          Ти си за утрепване. Сега трябва да зарежа всичко, и да търся печка за тунингови части.
          Ще си държа диода с изолирано въже.
          Кажи кое ти трябва

          Коментар


          • #6
            До: Кражби на ток от домашна инсталация и борба с тях

            Машина за изтрещяване на безчинстващи съседи. Не ме вкарвай в нова гонка на въоръжението! Ще си карам с простия диод

            Коментар


            • #7
              До: Кражби на ток от домашна инсталация и борба с тях

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              Машина за изтрещяване на безчинстващи съседи. Не ме вкарвай в нова гонка на въоръжението! Ще си карам с простия диод
              Вандал...!

              Коментар


              • #8
                До: Кражби на ток от домашна инсталация и борба с тях

                Имам съмнения, че плащам повече ел. енергия от колкото консумирам.
                Но като изключа всички уреди и електромера ми спира. А после пак сметката е "дебела". В една сграда сме с доста други абонати. Мисля си, че някой ми е докопал кабел в стената и се е "вързал" към мен с реле със самозадържане, като най вероятно е вързал някакъв конвекционален отоплителен уред примерно печка Диана.
                Таблото с електромерите е на гърба на другата и е теглен кабел 150 м.

                Как да се справя?
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #9
                  До: Кражби на ток от домашна инсталация и борба с тях

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  ...Какво правим със електроуредите, включвани нелегално - един мощен диод в таблото вместо бушон е добро начало. От такова оцеляват само обикновените крушки и печките без вентилатор. Телевизорите се поразяват особено ефектно. Ако намекът не е достатъчен, съществуват груби средства, например трансформатор от микровълнова печка. На 500 волта прав ток няма уред, който да не се зарадва...
                  Не погледнах дали темата е в раздел хумор, но предполагам, че е там.
                  Повечето съвремени ел. уреди се захранват в импулсно захранване. В него входното напрежение се изправя преди да се преобразува в каквото е необходимо. Включването на още един диод преди вградения изправител не би променило почти нищо. Също така, добре направените уреди са с вградени варистори - против високо захранващо напрежение. За които нямат, ами да имат - варисторите се продават насипно в магазините. Купувате и слагате във всеки ел. уред който прецените, че си заслужава.
                  Та, от цялата драма с диода вместо бушона, евентуално би пострадал някой недъгав адаптер с траф, който няма предпазител или е доста преоразмерен.
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Кражби на ток от домашна инсталация и борба с тях

                    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                    Имам съмнения, че плащам повече ел. енергия от колкото консумирам.
                    Но като изключа всички уреди и електромера ми спира. А после пак сметката е "дебела". В една сграда сме с доста други абонати. Мисля си, че някой ми е докопал кабел в стената и се е "вързал" към мен с реле със самозадържане, като най вероятно е вързал някакъв конвекционален отоплителен уред примерно печка Диана.
                    Таблото с електромерите е на гърба на другата и е теглен кабел 150 м.

                    Как да се справя?
                    Засичаш електромера. Пускаш за един час уред и известна консумация. Засичаш пак.

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                      Не погледнах дали темата е в раздел хумор, но предполагам, че е там.
                      Повечето съвремени ел. уреди се захранват в импулсно захранване. В него входното напрежение се изправя преди да се преобразува в каквото е необходимо. Включването на още един диод преди вградения изправител не би променило почти нищо. Също така, добре направените уреди са с вградени варистори - против високо захранващо напрежение. За които нямат, ами да имат - варисторите се продават насипно в магазините. Купувате и слагате във всеки ел. уред който прецените, че си заслужава.
                      Та, от цялата драма с диода вместо бушона, евентуално би пострадал някой недъгав адаптер с траф, който няма предпазител или е доста преоразмерен.
                      Импулсно захранване, казваш? А колко от тях издържат дълго на половин период? Особено тези с PFC?

                      Варистори, казваш - пробвал ли си да ремонтираш уред с гръмнал варистор вътре? Аз съм, защото все някой се опитва да включи нещо настроено за 110 на 220. Неблагодарна работа.

                      Телевизор - обикновен, не LCD или плазмен - има размагнитваща намотка, която се задейства при включване. Задачка с интересен резултат - пусни изправено напрежение на размагнитващата намотка.

                      Темата не е за хумора, а за сатирата направо.

                      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                      Имам съмнения, че плащам повече ел. енергия от колкото консумирам.
                      Но като изключа всички уреди и електромера ми спира. А после пак сметката е "дебела". В една сграда сме с доста други абонати. Мисля си, че някой ми е докопал кабел в стената и се е "вързал" към мен с реле със самозадържане, като най вероятно е вързал някакъв конвекционален отоплителен уред примерно печка Диана.
                      Таблото с електромерите е на гърба на другата и е теглен кабел 150 м.

                      Как да се справя?
                      На първо време, си постави контролен електромер вътре. Него ще можеш да го гледаш, без да видят разбойниците. Като хванеш разлика с официалния, ще мислим за ответни мерки.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Кражби на ток от домашна инсталация и борба с тях

                        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                        Не погледнах дали темата е в раздел хумор, но предполагам, че е там.
                        Повечето съвремени ел. уреди се захранват в импулсно захранване. В него входното напрежение се изправя преди да се преобразува в каквото е необходимо. Включването на още един диод преди вградения изправител не би променило почти нищо. Също така, добре направените уреди са с вградени варистори - против високо захранващо напрежение. За които нямат, ами да имат - варисторите се продават насипно в магазините. Купувате и слагате във всеки ел. уред който прецените, че си заслужава.
                        Та, от цялата драма с диода вместо бушона, евентуално би пострадал някой недъгав адаптер с траф, който няма предпазител или е доста преоразмерен.
                        Дай да пробваме с някой твой уред, за предпочитане нов и скъп. Става дума за това с диода.

                        Примерно, компютъра, барабар с принтера и монитора, без да слагаш разни глезотии като UPS, например.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Кражби на ток от домашна инсталация и борба с тях

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          ... UPS, например.
                          Може и UPS, от по-евтините. И него ще избушим с прав ток на входа.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Кражби на ток от домашна инсталация и борба с тях

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Дай да пробваме с някой твой уред, за предпочитане нов и скъп. Става дума за това с диода.

                            Примерно, компютъра, барабар с принтера и монитора, без да слагаш разни глезотии като UPS, например.
                            Давам, но първо уточни с какво захранване да е и също така ти какво даваш ако си занеса уреда работещ след теста.
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Кражби на ток от домашна инсталация и борба с тях

                              Още нищо не съм споменал за тиристорите.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X