Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходки в "Долината на Тракийските царе"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Енина и Казанлък-"Голямото обединение"

    Eто кадрите от вчера:





    Е,не може само каране!Пък и нали било ден на виното!!!





    Поведох ги по една новооткрита пътека,която така и не открихме!







    И айде на една по-позната!

















    Тук очаквах да се въргалям с АТВ-то,че беше тясно ,вдлъбнато,вираж гаден но нямаше дертове!!!

    Доволството бе за краткоПътечката завършва с кофти за АТВ място,ама нали съм с лебетка(WARM)к'о ми пука И до като си го дърпам спокойно,лебетката взе че се скапа,рязко се разви,скъса въжето и хоп в дерето

    От високо,от далече ,на каваци!!!

    Това се води късметлийското ми дървоЧе на доло имаше още бая дере







    10-тина души,две въжета и на горе!Тук Папана вика,или снимай или ще дърпам на долуи аз к'во да правя


    Ей здрава машина се оказа това АТВ
    Последно редактирано от kocha; 15-02-09, 11:21.
    Eвгени Филчев
    Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

    Коментар


    • До: Енина и Казанлък-"Голямото обединение"

      ето и от Крън
      Прикачени файлове
      Който не кара той не пада :mrgreen:
      http://vbox7.com/play:84a1f27e

      Коментар


      • До: Енина и Казанлък-"Голямото обединение"

        Ето и от днес
        Прикачени файлове
        Който не кара той не пада :mrgreen:
        http://vbox7.com/play:84a1f27e

        Коментар


        • До: Енина и Казанлък-"Голямото обединение"

          Ама и готини пейзажи имаше
          Прикачени файлове
          Който не кара той не пада :mrgreen:
          http://vbox7.com/play:84a1f27e

          Коментар


          • До: Енина и Казанлък-"Голямото обединение"

            ААА - днес беше луд супер як ден.
            Като изключим един малък инцидент в началото - всичко беше супер яко.

            ХОРА- ДНЕС КАРАХ ПО СНЯГ. Без майтап. И не какъв да е ами на места трабваше да слизам от мотора, за да го извадя от преспата. Ужас
            По едно време мислех да си тръгвам ама Доката ме навика хубаво и аз кво да правя- продължих до край

            Та ето и ретроспекцията за днес
            Тръганхме от 10'30 от ОМВ - посока Хрищени, да навестим колегите там

            Аз днес карах на Борис новичкият KTM 450 EXC.
            Страшна машина - спор нямя. Аз съм 60 кила с мокри гащи и този мотор днес нито веднъж не усети, че има някой на него.
            Много мощна машина е ей!
            Не можах да му се изкефя на 100%, понеже аз чужда булка не насилвам, та и с мотора така.

            Та тръгнахме от ОМВ и на 5-тата минута, още в черешовата градина източно от Казанлък - ТРЯС!
            Чичо Ради се нацепи в Доката с явно бая сила. Доката май с комоцио, чувсто на среща с "без вазелин" в задника а Чичо ради май с пукнат пръст, болки в крака и почти счупена каска.

            Посвестиха се малко и тръгнахме нататък, ама по едно време Чичо Ради обърна и се прибра. Явно болката е била много силна за да продължи.
            Звъннахм му преди малко - каза че всичко е ОК и няма повод за притеснения.

            Та продължихме напред, като целта беше Ягода, а от там бог знае накъде. Всъшност в случая "Шефа" го играха Доката и Папана. Та познайте дали минавахме по нормален път за ендуро.
            По едно време Вече вече спряхме че да направя някоя снимка. То инъче нямаше време - Доката все вика - Айде стига сте пушили - давай да караме. Стига сте мрънкали - айде да караме...
            Чудо...

            Та тук сме на надлеза на Ягода



            За какво са АТВ-тата ? - да има на какво да се подпират моторите


            Ето и хубавицата, дето яздих днес:


            Сената въодъшевено обяснява някакви истории, без и идея да има че днес ще се наложи да не гаси АТВто


            От Ягода тръгнахме към Змеево по някакъв път, дето не го знаех - тук там имаше сняг и беше готино за каране. В долината е супер бе. Квото да си говорим - при нас е най - весело

            Малко след това, АТВто на Сената се прецага и отказа да пали - стартера ли кво ли... Ама се оказа че пали само с тикане и/или бутане. Чичко Фил му помага цял ден с разпъване на въжета и лебедки за да не се върне






            Съжалявам, че не съм успял да снимам за да видите какъв беше цвета на Сената в поредния опит да запали, но през една нива. Нямаше цвят. Тоест имаше - един - кафяв!

            Та продължаваме нататък - малко над Змеево GPS-а каза че има път ама като го видяхме много бързо решихшме, че през него не може - наклон, много сняг.


            Подхванахме един път, който в началото беше много обнадеждаващ за добро каране ама след това, поне аз, много размишлявах дали беше правилно решение.
            Много сняг.
            На едно място спряхме да починем...



            Еле по едно време доста близко се чу преминаването на автомобил и това направо ми подейства като допълнителен адреналин.
            Излязохме на асфалта, и от там до сребърнато езеро.
            Понеже не знаехме какво е положението от там до Хрищени, се разделихме на две, някои по асфалта другите по черно.
            След 15 минути бяхме на пистата в Хрищени, за да заварим никой. Заралии само приказват че карат. не им вярайте
            А и се оказа, че от Сребърнато езеро до Хрищени пътят по черно е супер








            Някои караха, други пушеха - кой каквото иска






            По едно време се появиха едни колеги, които казаха, че народа бил на някакво друго място и бяха така любезни да ни съпроводят до там
            Тъкмо тръгнахме, и край пистата излезе един заек който бях сигурен че ще хвана ама съм се лъгал - жестоко даже...

            Та отидохме на някаква импровизирана писта, където народа караше ...


            Доката веднага реши , че не му се почива и газ напред
























            Време беше да си ходим - тръгнахме да търсим бензиностанция ама то в тоз район нямало май
            Голямо мотане се мотахме докато решихме, че тръгваме за Мъглиж да хапнем и заредим там

            Искам само да ви кажа, че часа е 15 и на въпросът ми към Доката - кога мисли да хапнем някъде, той ми отговори - ТИ мотор карал ли си че да ядеш?
            Луд бе...

            Та газ обратно към манджата. Вече я сънувах - честно...
            Мнахме по вече провереният терен от Хрищени до Сребърнато езеро


            А Сената всеки път когато спирахме, добре и прецизно оглеждаше ландшафта, за да види кое ще замести стартера на АТВ-то


            А пък Доката цял ден продаваше някви земи, ама така и не разбрах какви


            Явно беше решил, че в гората клиантелата е значително по - голяма



            И от Сребърнато езеро към Шаново и Мъглиж - към храната. ухааа

            Виждате ли измъчената ми физиономия?


            Това е щото Доката ме умори от глад. А той от своя страна виждате ли колко е доволен?
            Само не знам защо гледа толкова доволно. Или е заради моя глад, или от това, че в началото на деня почти сигурно е имал мозъчно сътресение.

            Ето и останалата част от групата


            Искам да ви кажа, че на ресторант Чешмите днес много ме впечатлиха. Освен, че ни пуснаха вътре, а бяхме кални като прасета, ни изпълниха поръчката за по малко от 10-15 мин. А в нея имаше все неща дето ставаха бавно...
            Честно - много съм очарован от заведението

            Това тук е хард креатив от Сената


            Хапнахме, пийнахме и трябваше още да се кара. Тръгхаме и почти стигнахме до Горно Изворово, докато Папана не реши, че трябва да се нашибаме баш в балкана.
            Е тогава на мен ми се приплака вече...

            За по - напряко решихме да минем през Бъчвища, и от там до Горно Изворово.
            Сняг до колене. Аз едвам карах, а някои откачени даже се гонеха...

            Че и залози мислеха да правят...

            Стигнахме до прословутата Енинска беседка, за по едни фас и едно контролно изкачване на екстрема там и айде обранто към Казанлък, за да измием машините и да са готови за следващият път

            Толкоз за днес
            EnduroX Alba-Damascena 2019

            Коментар


            • До: Енина и Казанлък-"Голямото обединение"

              Мога да започна така:вчерашното каране беше една лека тренировка,за днес А който пита,щеше да бъде "лека разходчица"!
              Сега качвам снимки и видео,очаквайте включване
              Eвгени Филчев
              Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

              Коментар


              • До: Енина и Казанлък-"Голямото обединение"

                Срещата беше на ОМВ в 10.Момчетата от Севлиево дойдоха на време и в 9.45 готови за тръгване.Тъй ама Папана още кафе пие,пък къде тя и да се облече,но нали знае "безопастните" пътеки по Средна Гора,където нямало сняг,ами ще го чакаме,к'во да п'райм
                И така,тръгнахме посока Павел Баня,на пряко,почти през Ягода(без Севлиевци,за техен късмет)







                Тук хващаме от Средногорово към Каваклийка!
                Тъкмо решихме че снега е свършил и


                Казахме си така:т'вай снега ,повече няма(надеждата крепи човека!)



                Папана доволен,на хорското нещастие



                Веско,доволен от борбата със снега!А се беше зарекал,виде ли снежинка,обратно


                А,пропуснах да отбележа,съпровождаше ни джип,ако закъса някой


                Този сняг не намаля нещо






                СЛЕДВА ПРОДЪЛЖЕНИЕ!!!
                Eвгени Филчев
                Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                Коментар


                • До: Енина и Казанлък-"Голямото обединение"

                  Продължение:
                  Чакаме снегада изтънее,а той

                  Вече и на Доката не му е весело


                  На Андрей,к'о му пука




                  Вече на никой не му се говори



                  Тук вече се вързах на боксир,за Андрей!



                  На Доката взе да му изчезва усмивката



                  Не можел Веско на сняг да кара

                  Но пък как почива,а





                  абе все по-дълбоко става



                  Тук започват мъките на джипа!







                  Веско май вече харесва снега





                  Тук вече положението,от ужастно взе да прелива в безисходица!







                  Взе да става нахално от моя страна да продължавам



                  Шофьора на джипа беше отишъл на разузнаване,по пътеката,като се върна каза че нататък е невъзможно-1.2м сняг
                  Че,обратно де


                  Май на връщане беше по-лесно,имаше повече спускания!

                  Доката ,щастлив та ш'а гръмне



                  Като го понапече слънцето взе да говори за някакви екстрийми на около,но всички побягнахме,17.30 е!Пък той и за ракийки говореше да смукнем на Синята Река
                  Eвгени Филчев
                  Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                  Коментар


                  • До: Енина и Казанлък-"Голямото обединение"

                    Идеята за днешният преход беше на Доката. Tой трябваше да е ОМВ- РОЗОВО-СРЕДНОГОРОВО-КАВАКЛЙКА-ТУРИЯ но някои не издаржахме.
                    Последно редактирано от Тодор Пашов; 02-03-09, 17:24.

                    Коментар


                    • До: Енина и Казанлък-"Голямото обединение"

                      Ами така е - Доката и Папана като ти кажат че е лекичко, значи е страшно
                      А като кажат че е страшно, значи е невъзможно

                      Все си мисля, че днес спасителя в ръжта е бил Андро?

                      Без малко сме се разминали в Средногорово, щеше ми се да ви видя изпръхнали от умора

                      А какво стана с групата от Севлиево?

                      Веско - дай инфо как изкарахте
                      Последно редактирано от Тодор Пашов; 02-03-09, 17:24.
                      EnduroX Alba-Damascena 2019

                      Коментар


                      • До: Енина и Казанлък-"Голямото обединение"

                        Луда работа Тоше. Тия гадове ме закараха из тия снегове - голяма битка падна с тези мотори и много каране нямаше. Излизането днес ще го пишем техническа подготовка или ОФП каквото ти хареса
                        Абе като цяло си запълнихме деня доволно.
                        Последно редактирано от Тодор Пашов; 02-03-09, 17:26.

                        Коментар


                        • До: Енина и Казанлък-"Голямото обединение"

                          Първоначално публикуван от Тодор Пашов Преглед на мнение

                          А какво стана с групата от Севлиево?

                          Веско - дай инфо как изкарахте
                          Като ни видяха физиономиите, най вече налудничавите, като на ...(айде да не посочвам).. и бегаха, абе късметлии!
                          Другият път, като няма сняг ще ги разходим из Стара Планина и то кротко, и навреме .... без Папана
                          Последно редактирано от Тодор Пашов; 02-03-09, 17:36.
                          Eвгени Филчев
                          Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                          Коментар


                          • До: Енина и Казанлък-"Голямото обединение"

                            Първоначално публикуван от papana Преглед на мнение
                            Идеята за днешният преход беше идея на Доката той трябваше да е ОМВ- РОЗОВО-СРЕДНОГОРОВО-КАВАКЛЙКА-ТУРИЯ но някои не издаржахме.
                            Всички издържахме но, дойде момента, в който трябвше да чакаме: Гергьов Ден... ако искахме да продължим

                            .....С машините!!!

                            Пък и не случайно сме те чакали!!!
                            Последно редактирано от Тодор Пашов; 02-03-09, 17:28.
                            Eвгени Филчев
                            Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                            Коментар


                            • До: Енина и Казанлък-"Голямото обединение"

                              Първо клипче видео
                              Eвгени Филчев
                              Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                              Коментар


                              • До: Енина и Казанлък-"Голямото обединение"

                                Трябва да ви кажа че,този път клиповете говорят повече от снимките,за самата "разходка"!!!Като от най-дълбокия сняг нямам видео!

                                http://www.youtube.com/watch?v=sBIOHuqiYf8

                                http://www.youtube.com/watch?v=m-mh4HvhfWI


                                http://www.youtube.com/watch?v=vJ_MeXEo1uc

                                http://www.youtube.com/watch?v=j4UivB2cR8Y

                                http://www.youtube.com/watch?v=docU0Pms0mo
                                Eвгени Филчев
                                Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X