Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте хубав нож за оцеляване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Препоръчайте хубав нож за оцеляване

    За брадвичката съм 100% съгласен и винаги една Fiscars малка е с мен... И за тирбушона също... но човек като е на зор ще отвори бутилката и без тирбушон... Иначе новия модел на Victorinox е с тирбушон но пък е по-слаб като конструкция...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #17
      Re: Препоръчайте хубав нож за оцеляване

      Момчета, благодаря за мненията!
      Ето моето джобно изпълнение: "Street Fighter"
      Нищи претенциозно на външен вид, НО... Използвам го от няколко години. С него съм разфасовал цяло теле. Разбира се за клане не става... Заводското заточване оставя незабравими порязвания, особено ако са с назъбената част. АСигурен заключващ механизъм и стабилно острие.

      Коментар


      • #18
        До: Препоръчайте хубав нож за оцеляване

        Това е ножът който бих избрал аз без никакво колебание .

        http://knifetests.com/page24.html
        Има изписани тонове страници из ножарските форуми и лоша дума не е обелена за него.В 80 от 100 случая това е препоръчваният нож за оцеляване.Ножовете тип Рамбо и други американски страшилки(както казва дедото) са за недорасли командоси,крави,жени и други демократи
        http://www.knifecenter.com/kc_new/st...html?s=SWEDA1K
        Продава се вече и в БГ на цена около 300 лева
        Последно редактирано от droba; 24-07-08, 21:06.
        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

        Коментар


        • #19
          До: Препоръчайте хубав нож за оцеляване

          Аз все пак бих добавил към възможният избор следното:





          Макар че втория е много съмнително дали вече може да се намери... Но според мен (лично мнение) в момента този нож е може би един от най-добрите...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #20
            До: Препоръчайте хубав нож за оцеляване

            Спам:
            Олеле хора недеите така има хора със слаби сърца ужас искам ги всичките ножове пристрастен съм към тези железа.А иначе този горния А1 ау много готин ужасно ми допада дизаина му и това че е изчистен от към разни "екстри".
            ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
            тел.088четири 9едно9 4нула4
            -------------------------------------------------------

            Коментар


            • #21
              До: Препоръчайте хубав нож за оцеляване

              А ако няма стотинки за Фолкнивен, бюджетният отговор е от Мора:
              http://flagmedia.eu/mora/products/Ou...x?t=yes&id=299
              Истинный ариец. Характер - нордический, отважный, твердый. С друзьями и коллегами по работе открыт, общителен, дружелюбен. Связей, порочащих его, не имел.

              Коментар


              • #22
                До: Препоръчайте хубав нож за оцеляване

                Аз лично съм заложил на това:

                Becker BK7 - не се произвежда от 2007-ма. Наскоро КА-БАР са купили лиценза т.е. може да се очаква производство


                Други подходящи

                Benchmade CSK II


                Ontario RAT 7


                Разбира се и "мечовете" на фолкнивен
                • Toyota Hilux DLX, 05.2007 • MB E 320 CDI, 05.2007 • Mazda 3 BL 08.2011 • Punto 1,2 SPI 10.1998 •

                Коментар


                • #23
                  До: Препоръчайте хубав нож за оцеляване

                  Аз не се разделям с това:




                  И смятам в скоро време да се обзаведа и с това:


                  LZ1GYY
                  0898 436 956

                  Коментар


                  • #24
                    До: Препоръчайте хубав нож за оцеляване

                    Такова е задължително
                    Прикачени файлове
                    Дизелов Jeep, не е Jeep.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Re: Препоръчайте хубав нож за оцеляване

                      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                      Аз лично съм привърженик на тезата че един нож за оцеляване не става. Най-правилната концепция според мен е три ножа:

                      Нож с инструменти



                      Нож за приготвяне на храна, дране и подобни дейности



                      Боен нож за самозащита, убиване или доубиване на дивеч...
                      На мен ми стига един комбиниран нож само са храната в гората - няма от кого да се пазя.Две ръце и подръчни попътни предмети са достатъчни за умен човек.3-те ножа са необходимост за неандерталци

                      Коментар


                      • #26
                        До: Re: Препоръчайте хубав нож за оцеляване

                        Първоначално публикуван от lazarelli Преглед на мнение
                        На мен ми стига един комбиниран нож само са храната в гората - няма от кого да се пазя.Две ръце и подръчни попътни предмети са достатъчни за умен човек.3-те ножа са необходимост за неандерталци
                        Оооооооопс.
                        Only after the last tree has been cut down,
                        Only after the last river has been poisoned,
                        Only after the last fish has been caught,
                        Only then will you find that money cannot be eaten.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Препоръчайте хубав нож за оцеляване

                          Ползвам същата функционална комбинация от ножове само че от други модели и марки, но на практика предпочитам да ме причисляват към групата на кроманьонците. На неандерталец се обиждам.
                          Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Re: Препоръчайте хубав нож за оцеляване

                            Първоначално публикуван от lazarelli Преглед на мнение
                            На мен ми стига един комбиниран нож само са храната в гората - няма от кого да се пазя.Две ръце и подръчни попътни предмети са достатъчни за умен човек.3-те ножа са необходимост за неандерталци
                            Ако си само за един ден комбинирано ножче става.Но ако си за повечко време си иска да си подготвен.(дори и да не си неандерталец)

                            Коментар


                            • #29
                              До: Re: Препоръчайте хубав нож за оцеляване

                              Първоначално публикуван от Немезис Преглед на мнение
                              Ако си само за един ден комбинирано ножче става.Но ако си за повечко време си иска да си подготвен.(дори и да не си неандерталец)
                              В гората е по-безопасно отколкото сред хората-това имах впредвид с поста си.Но чак дотам рядко се стига.Не е необходимо да живеем в гората-все още сме граждани.Живял съм в тая среда и познавам добре гората и в дъжд и в сняг.Виждал съм какво ли не в гора където човешки крак не е стъпвал и по-добре че не е.И тъй като ножа е недостатъчно тежък винаги имам в багажника брадвичка спомен от дядо ми достатъчно тежка да си направя огън за през ноща.Затова казах че 1 нож е достатъчен.
                              "И змията хапе само ако я настъпиш!"

                              Коментар


                              • #30
                                До: Препоръчайте хубав нож за оцеляване

                                Съгласен съм с колегата Лазарели,но нож с комбинирани инструменти е абсолютно безмислен.Нито ти трябват клещи,и отверка ако си далече от цивилизацията нито ти върши работа ножица.Не е важно какъв е ножа ,важно е колко си свикнал да работиш с него.Лично на мен преди една година ми подариха нож Глог,за някой това е многофункционален нож но за мен не ми върши работа в гората.Така и не можах да му намеря оптимално използване.Става за много неща ,но за всичко е компромис.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X