Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави отвор без свредло.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Как се прави отвор без свредло.

    Една идея и от мен.
    Ако на едно профилче пробиеш две дупчици, едната за бургия, другата за тънко стругарско ножче и ги фиксираш( я със заварка, я с винт), можеш спокойно да си пробиеш голям отвор.Бургията ползваш за център, а ножа реже отвора.Джаджата си имаше име...ма нещо не мога да се сетя!
    Поздрави!
    Ferrum dum ignis candet cudendum est.

    Коментар


    • #17
      До: Как се прави отвор без свредло.

      Първоначално публикуван от Ковача Преглед на мнение
      Една идея и от мен.
      Ако на едно профилче пробиеш две дупчици, едната за бургия, другата за тънко стругарско ножче и ги фиксираш( я със заварка, я с винт), можеш спокойно да си пробиеш голям отвор.Бургията ползваш за център, а ножа реже отвора.Джаджата си имаше име...ма нещо не мога да се сетя!
      Поздрави!
      Борщанга мисля беше или нещо подобно но на тая дебелина на планката не знам дали ще може с нея ,предимно се ползва за ламарина до 2-3мм..и се работи на бормашина щото със дрелката избщо нама да стане !
      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

      Коментар


      • #18
        До: Как се прави отвор без свредло.

        Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
        Борщанга мисля беше или нещо подобно но на тая дебелина на планката не знам дали ще може с нея ,предимно се ползва за ламарина до 2-3мм..и се работи на бормашина щото със дрелката избщо нама да стане !
        Ако имаш стойка за дрелка, става.Само оборотите трябва да се намалят.После-бавно, бавно...дорде истине бирата
        Ferrum dum ignis candet cudendum est.

        Коментар


        • #19
          До: Как се прави отвор без свредло.

          В София поне на 3 места ще го врътнат на лазер,ама при вас явно няма!
          offroad фен
          1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
          TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

          Коментар


          • #20
            До: Как се прави отвор без свредло.

            Маде ин булгариа!
            Браво момчета,това отново доказва че сме много печени,и че можем да сътворим от нищо нещо,и че все пак си постигаме целите.
            Наистина инструмента се казва :Бор-щанга: но се задвижва поне на настолна бормашина с менгеме.
            Поздрави.

            Коментар


            • #21
              До: Как се прави отвор без свредло.

              Първоначално публикуван от GEORGINESHEV Преглед на мнение
              Дано не ти оспамя темата . Аз обикновенно в такива случаи правя дупчици по окръжността и след това с детското трионче /тип лък/ от едно време от часовете по трудово и няколко скъсани "ножовчици" съм го направил. Невероятен инструмент е това детско трионче.
              Явно си се подлъгал от вида на триончето. Това, че е малко не значи че е детско. Води се трионче за дърворезба, но с подходящ "лист" става и за метал.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #22
                До: Как се прави отвор без свредло.

                Е нали и аз това казвам. Че даже има диамантени "ножовчици" за тях и стъкло режат. Абе великански инструмент.

                Продават си се още в Бриколаж и Практикер ги има.
                0888932647

                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                Коментар


                • #23
                  До: Как се прави отвор без свредло.

                  В Шумен знам поне на две места на които може да ми изрежат какъвто си искам отвор с плазма, но то си е разправия, правене на поръчка, чакане... а съм нетърпелив, като седмак В този случай детайла щеше да стане по-красив, но не и по-функционален. Постигнатият резултат ме задоволява напълно. Нищо, че е грозновато, нали върши работа. Все пак не правя ракета...
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X