Обява

Свий
Няма добавени обяви.

OFF-Road с ВАЗ 2105 ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От Близнаците например можеш да купиш направо готови ръчки с помпи за тая работа, слагат се в хидравличните кръгове. Не знам обаче дали като не ги пипаш остава да работи щатната система. Нещо 200 - 400 долара, не знам точно.
    Имай обаче пред вид че тия гуми стават смъртоносни над 40 км/ч и е въпрос на малко време да ти счупят полуоските.

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от KacTpo
      замислил съм се да сложа две ръчни спирачки за този проблем ама незнам колко ще е добър ефекта.
      може би ефекта не е очаквания, иначе все някоя фирма щеше да направи такъв "блокаж" - натягаш свободната гума, докато натоварването се изравни и се завъртят двете

      абе най-добре въобще да не спираш... основен проблем при карането с лека кола по черен път е, че понякога не може да се засилиш на препятствието, а трябва да минеш бавно, щото колата е ниска... минавал съм с джипа по калища само на задно, ама с 30-40кмч /и повече/, а с ладата волю-неволю трябва да намалиш поне до 10кмч и пак чакаш всеки момент да се разпадне
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #18
        Ами да, с тези гуми е доста нестабилна при малко по-високите скорости. Иначе доста съм я "тествал" и дърва съм карал и задния мост все още е здрав.

        Коментар


        • #19
          Правят бе. Хем два варианта - изключва/натяга предния/задния мост или лявото/дясното колело. Като блокировките. Прочее, именно това са и всички електронни диференциали, електронни блокировки, старите тракшън-контроли и прочее ментета. Вземат сигнали от датчиците на АБС-а и придържат което трябва колело със спирачката.

          Коментар


          • #20
            Благодаря.Вече имам представа какво да търся из гумаджийниците.
            LR DISCOVERY I, 1989 / 2.5TDi

            Коментар


            • #21
              Относно тракторната шарка на гуми с подходящ размер за лек автомобил.

              Съвсем тракторни изглеждат - явно са за някакъв мотокултиватор или нещо подобно, но ги има и са невероятно ефективни.
              През миналия ловен сезон съм карал доста из полето (става дума за дълбока кал и сняг върху кал) след един познат, който беше сложил на Москвич 412 точно такива гуми на двигателните колела. Като го видях пременен с тях за пръв път доста се учудих, даже си позволих някоя и друга шегичка. Другите, които го познаваха казаха да не се бъзикам, щото няма да мога да го стигна с Нивата. Тогава още си бях с щатните ВЛИ-10 и карах внимателно в кофти терените.
              Както и да е - удоволствие беше да се наблюдава в действие тоя всъдеходен Москвич с тия изродски гуми. Задкормилното му устройство допълваше с липсата на здрав разум отсъствието на още поне две двигателни колелета (блажени са нищите страхом, защото тяхно е царството офроудно! ) и за тоя народен джип нямаше непреодолими локви и кални терени, които да не могат да бъдат преминати с пълна газ сред фонтани от мазна кал.

              Защо говоря в минало време? Ами гореспоменатото задкормилно устройство прескочило до съседното село на дискотека (въпреки многобройните ми лекции, че тия гуми са само и единствено за извън пътя) и на връщане (вероятно подгрято допълнително) на един завой излетяло с все всъдехода със 120 (не съм сигурен, че може да вдигне толкова, но той така твърди) и се набухало доста навътре в прилежащата нива, само че тоя път не на колелета а на редуващи се таван-врати-колелета... Както се оказа и този път дядо боже бил на поста си да пази пияните и нашият човек имаше само тук-там по някоя синина и охлузване. Всъдеходът е даден за скрап, но джантите с гумите са прибрани и се търси следващия Москвич...
              Nissan NP 300 '10, Honda Transalp '94, а сега и TLC 90 '97

              Коментар


              • #22
                човече какъв офроуд с лека кола??????
                0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                Коментар


                • #23
                  ако автомобила ще се кара не натоварен по пресечени терени и черни пътища по добре ли е да се премахне регулатора на спирачките на задня мост
                  и как ще се отрази премахването му в градски условия... по лошо ли ще спира

                  Коментар


                  • #24
                    При всяко спиране задницата ще се опита да те изпревари, голям екстрем е
                    Не го препоръчвам на никой.
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • #25
                      ладата и без друго има "палава" задница, пък ако махнеш и регулатора, спирачките редовно ще ти блокират...

                      за "офроуд" /не случайно в кавички/ няма никакво значение - там спирачки не се ползват...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #26
                        За Ладата не знам как е със спирачките при офроада, ама ние с автоматиците спираме само в препятствия, щот не ги ползваме
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #27
                          куадра, пак ли започна старата песен, че автоматика нямал моторна спирачка?
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #28
                            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
                            куадра, пак ли започна старата песен, че автоматика нямал моторна спирачка?
                            Има, ама специално при мен поради дългите дифове, дори на демултипликатор пак е висока скоростта при която почва да работи ефективно (обороти на двигателя над 1500) и така или иначе спирачката си трябва сериозна...
                            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                            Коментар


                            • #29
                              Първоначално публикуван от quadra
                              Има, ама специално при мен поради дългите дифове, дори на демултипликатор пак е висока скоростта при която почва да работи ефективно (обороти на двигателя над 1500) и така или иначе спирачката си трябва сериозна...
                              сложи си ретардер
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар


                              • #30
                                Голяма благинка е, чудя се защо го няма по джипките, особенно по-тежките.
                                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X