Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Какво направих по джипа днес?

    Днес не, ама вчера дърпах един колега да запали и ми се спраска един маркуч, на автоматика, изтече малко ама тва бял кахър...

    Та се наложи да легна отдолу и да сменя маркуча, ами от всички по колата само 2-3 не съм сменил и те ме предават, понякога...

    Гнусното е, че останалите маркучи на автоматика които смених преди лятото тази година, са се напукали зверски и са пътници, гнусните търговци ми дадоха за маслоустойчиви не знам си какви маркучи някакви ментаци, които не държат и година..

    Сега търся надежден доставчик на маркучи, идеи ???
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • До: Какво направих по джипа днес?

      Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение

      Сега търся надежден доставчик на маркучи, идеи ???
      Ботевградско шосе, малко след моста на Пудуене посока околовръстно, в един от блоковете след светофара, там има магазин за всякакви маркучи .

      Коментар


      • До: Какво направих по джипа днес?

        Днес попаднах на филм с историята на Джийп :
        http://www.youtube.com/watch?v=deu6yKQYphA
        Приятно гледане!
        ________________________________________________________________________________________
        Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
        HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

        Коментар


        • До: Какво направих по джипа днес?

          От известно време никой нищо не прави.Извода какъв е-Джиповете ни са много здрави.
          Сори за спама.
          [LEFT]JEEP CHEROKEE 2.1 TD
          [/LEFT]
          [LEFT] HONDA MTX 200R Хубавата жена и хубавата кола трябва да могат да си въртят гъза.[/LEFT]

          Коментар


          • До: Какво направих по джипа днес?

            Ами аз не пиша защото от почти три години всеки ден по малко променям " кучешката колиба" с цел "Джипчо" да се приведе почти във вида в който преди 30 години е излязал от завода в Толедо, но в Охайо не в Испания. Та ще пиша за последната седмица . Вероятно от снимките се виждат малки разлики (В самото начало, незнам кога някаде по средата и сега) ....НО винаги има е едно но като сложих красивата решетка на мястото и прокарах нова ел инсталация , закачих радиатор, дифузор и всичко останало се опитах да запаля (след 3 години непалене) и се оказа (понеже Джипчо е бил пътна помощ и снегорин в Швейцария) че има допълнителна ремъчна шайба на коляновия вал за несъществуващата вече хидравлика и по тази причина и фланец който премества перката (а тя е от желязо и няма никакви електро, виско и т.н. лиготии ) на вентилатора малко напред толкова малко че горният и край направи радиатора на г... абе на дупе щото Джипчо веднага и послушно запали макар и с дрънчене. Свалих чинно отново всичко и видях че и други преди мен са правили същото (не че ме успокои ), но с малко припои и т.н . май се справих....НО се оказа че не от сега алуминиевата капачка която затваря термостата е спукана, от нея капе и трябва да се завари, естествено поради липса на бюджет (както вече писах) я оставих да чака и се заех с нешо по безбюджетно (понеже съм си купил консумативите преди това), а именно да изкъряп и боядисам рамката на предното стъкло. За целта то се сваля ( безпроблемно свалих, боядисах и сложих другите ) ..... така го свалих, че сега ще трябва да си купувам ново ... и за днеска спрях Утре ....то си е за утре, като дойде ще му мисля
            Прикачени файлове
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • До: Какво направих по джипа днес?

              Аз днес му боядисах багажника, качих му го, дори му показах болтовете ама не ми остана слънце да ги стегна

              Утре трябва да сложа халогените, да окабеля, да монтирам резервната гума отгоре, и да снимам

              Освен ако не ме хванат лудите и не ида за риба или в гората
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • До: Какво направих по джипа днес?

                Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                Днес не, ама вчера дърпах един колега да запали и ми се спраска един маркуч, на автоматика, изтече малко ама тва бял кахър...

                Та се наложи да легна отдолу и да сменя маркуча, ами от всички по колата само 2-3 не съм сменил и те ме предават, понякога...

                Гнусното е, че останалите маркучи на автоматика които смених преди лятото тази година, са се напукали зверски и са пътници, гнусните търговци ми дадоха за маслоустойчиви не знам си какви маркучи някакви ментаци, които не държат и година..

                Сега търся надежден доставчик на маркучи, идеи ???
                здрасти братле ! аз тази година лятото ти казах , но ти не обърна внимание . сега чуи.. отиваш в сервиз за ремонт на хидравлични системи !!! и ти правят маркуча , и ти дават гаранции че при тез условия поне 5 години няма да идваш за тоз маркуч повече. на Ачко 12 , на сервото испяска маркуча.. та само там в такъв сервиз му го оправиха. а цената на един маркуч 2 метра е към 20 лева и по 5 лева накраиниците. само че отиваш с твоя маркуч и те ти казват как процедират
                понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                ********************************
                JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                Honda Shadow VLX 600 - 1999
                FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                Влади

                Коментар


                • До: Какво направих по джипа днес?

                  Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                  Ами аз не пиша защото от почти три години всеки ден по малко променям " кучешката колиба" с цел "Джипчо" да се приведе почти във вида в който преди 30 години е излязал от завода в Толедо, но в Охайо не в Испания. Та ще пиша за последната седмица . Вероятно от снимките се виждат малки разлики (В самото начало, незнам кога някаде по средата и сега) ....НО винаги има е едно но като сложих красивата решетка на мястото и прокарах нова ел инсталация , закачих радиатор, дифузор и всичко останало се опитах да запаля (след 3 години непалене) и се оказа (понеже Джипчо е бил пътна помощ и снегорин в Швейцария) че има допълнителна ремъчна шайба на коляновия вал за несъществуващата вече хидравлика и по тази причина и фланец който премества перката (а тя е от желязо и няма никакви електро, виско и т.н. лиготии ) на вентилатора малко напред толкова малко че горният и край направи радиатора на г... абе на дупе щото Джипчо веднага и послушно запали макар и с дрънчене. Свалих чинно отново всичко и видях че и други преди мен са правили същото (не че ме успокои ), но с малко припои и т.н . май се справих....НО се оказа че не от сега алуминиевата капачка която затваря термостата е спукана, от нея капе и трябва да се завари, естествено поради липса на бюджет (както вече писах) я оставих да чака и се заех с нешо по безбюджетно (понеже съм си купил консумативите преди това), а именно да изкъряп и боядисам рамката на предното стъкло. За целта то се сваля ( безпроблемно свалих, боядисах и сложих другите ) ..... така го свалих, че сега ще трябва да си купувам ново ... и за днеска спрях Утре ....то си е за утре, като дойде ще му мисля
                  евала
                  Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                  Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                  ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                  Коментар


                  • До: Какво направих по джипа днес?

                    Здравейте,

                    Днес пак откраднах малко време за мен... тоест за колата )))


                    Ето обещаните снимки на багажника, остана окабеляването на халогенките + закупуване и монтиране на още 2 големи халогена с ксенонови крушки.

                    Забравих да спомена вантите, остана и тях да монтирам, оразмерих ги но днес не стигнах до тях

                    Много поздрави,
                    Прикачени файлове
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • До: Какво направих по джипа днес?

                      Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                      закупуване и монтиране на още 2 големи халогена с ксенонови крушки.
                      чудесна работа си свършил

                      отде го намирате това свободно бре, хора, искам и аз

                      и една мъничка забележчица относно подчертаното
                      виж какво казва Стефан
                      http://forum.offroad-bulgaria.com/showpost.php?p=309975&postcount=2

                      Коментар


                      • До: Какво направих по джипа днес?

                        Халоген а.к.а. допълнителна/работна светлина/фар
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • До: Какво направих по джипа днес?

                          добра работа аз имам различна идея за походен багажник. но ще има рамка за защита на халогените. в петък карам джипа за шпренговане + лифт. въпросче... вложките на пружините да не са от дурал а от стомана..? някакъв проблем за в бъдеще..???
                          понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                          ********************************
                          JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                          Honda Shadow VLX 600 - 1999
                          FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                          0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                          Влади

                          Коментар


                          • До: Какво направих по джипа днес?

                            Аз най-накрая си смених задните полуоси, лагери и семеринги !

                            Имах проблеми със запалването след всякакви тестове на датчици и др. замервания се оказа че всичко е наред, но проблема си остана и понеже много се нервирах, взех та си купих 5 метра силиконов термоустойчив проводник, хубави водоустойчиви куплунзи и кабелни обувки и смених повечето проблемни проводници около бубината, всичко по газовата и други неданеждни изпълнения от предишни собственици/майстори и за сега пали от 1/4 :-)

                            Коментар


                            • До: Какво направих по джипа днес?

                              Първоначално публикуван от Leam Преглед на мнение
                              и понеже много се нервирах, взех та си купих 5 метра силиконов термоустойчив проводник, хубави водоустойчиви куплунзи и кабелни обувки и смених повечето проблемни проводници около бубината, всичко по газовата и други неданеждни изпълнения от предишни собственици/майстори и за сега пали от 1/4 :-)
                              Leam, браво страхотна работа си свършил!

                              Имам няколко въпроса:

                              От къде купи силиконов кабел, термо устойчив?

                              И хубави куплунзи?

                              Където и да питам из квартала ме гледат като голям камък и ми предлагат гадни китайски пластмасови кабели и мизерни обувки и куплунзи...

                              Не съм ходил на Кирил и Методий до Ел. магазините...

                              Мерси предварително за отговора!
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар


                              • До: Какво направих по джипа днес?

                                Аз тази събота започвам да си чистя гаража след което че си вкарам джипа и смятам да му гледам на кафе не сега вече сериозно смятам да му направя сериозна профилактика за ЗИМНИЯ СЕЗОН (само да не ме удари мързила)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X