Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой с какви гуми кара зимата ??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Кой с какви гуми кара зимата ??

    Още едно мнение в подкрепа на АТ гумите!
    В снега и върху лед джипката с АТ гуми стои много по добре от
    автомобил със зимни гуми.
    Аз затова си купих джип - да спестя някоя кинта от гуми

    Коментар


    • #17
      До: Кой с какви гуми кара зимата ??

      На паджерот съм сложил Бриджстоун Дуелер А/Т. Перфектна гума.Сняг,дъжд, сухо и т.н. нормално каране е незаменима.Благоверната го кара по асфалта и до вилата по черно, Гранда е обут с БФ Макадам, засега дава отлични резултати на сух асфалт и дъжд.Чакам снега да ги тествам но едва ли ще слагам специално зимни.


      P.S. Май темата отиде в друг раздел.
      Grand Cherokee WJ 4.7 V8
      Това е положението.

      Коментар


      • #18
        До: Кой с какви гуми кара зимата ??

        Първоначално публикуван от _by_rado_ Преглед на мнение
        Колеги, скоро се сдобих с Mitsubishi Pajero 2.5 TDI Super Select кьса база и искам да му сложа зимни гуми. Вие с какви карате и какво може да ми препорьчате? Предварително мерси !!!!
        Всички които ти казват да не слагаш зимни гуми просто никога не са карали джип с истински зимни гуми! Разликата е огромна в поведението на автомобила. Точно както при леките коли. За извънградко зимата хубавите гуми са задължителни! В гората и в града може да си правиш експерименти. Там скоростите са ниски. На заснежената магистрала тежкия джип нито спира нито завива . Но всеки сам си решава. Ето малко примери от фолклора:
        То вече не вали толкова сняг и за какво са ти?
        За три дни в годината за какво ще купуваш гуми?
        Нали няма да ходиш на Черни връх а караш повече по асвалт?
        и още ценни съвети.....

        Коментар


        • #19
          До: Кой с какви гуми кара зимата ??

          Първоначално публикуван от superMAX Преглед на мнение
          Всички които ти казват да не слагаш зимни гуми просто никога не са карали джип с истински зимни гуми! Разликата е огромна в поведението на автомобила. Точно както при леките коли. За извънградко зимата хубавите гуми са задължителни! В гората и в града може да си правиш експерименти. Там скоростите са ниски. На заснежената магистрала тежкия джип нито спира нито завива . Но всеки сам си решава. Ето малко примери от фолклора:
          То вече не вали толкова сняг и за какво са ти?
          За три дни в годината за какво ще купуваш гуми?
          Нали няма да ходиш на Черни връх а караш повече по асвалт?
          и още ценни съвети.....
          Напълно подкрепям мнението на колегата

          Коментар


          • #20
            До: Кой с какви гуми кара зимата ??

            Първоначално публикуван от superMAX Преглед на мнение
            Всички които ти казват да не слагаш зимни гуми просто никога не са карали джип с истински зимни гуми!...

            Разсмя ме.
            Истината е както и по-горе съм написал, че е най-добре за всички условия и всеки терен да си имаш гуми. Малцина могат да си го позволят обаче и аз не съм сред тях, пък и нямам намерение 3 дни от седмицата да сменям гуми. Интересно ми е с колко караш по магистралата зимно време когато тя е покрита със сняг? Аз преди имах спортна кола и си карах постоянно с около 140-160 което е немислимо с Фронтерата. Сега се движа с не по-вече от 100-120 а зимата с 80-90. Ела и ми покажи който и да е джип с гуми АТ на чист сняг който няма да се държи перфектно при скорост 80 км/ч. с включено 4х4. Фолклора си е фолклор и е присъщ на едни други форуми. Тук сме се събрали да си помагаме.
            no signature no problems

            Коментар


            • #21
              До: Кой с какви гуми кара зимата ??

              А/Т гумите от реномиран производител са доброто (финансово) решение за цялогодишно каране, изключващо каране в добре разкалян терен.
              TLC 70, 2L-T, Dobinsons - 2", BFG - M/T 235/85/16, T-Max 12000

              Коментар


              • #22
                До: Кой с какви гуми кара зимата ??

                Първоначално публикуван от superMAX Преглед на мнение
                Всички които ти казват да не слагаш зимни гуми просто никога не са карали джип с истински зимни гуми! Разликата е огромна в поведението на автомобила. Точно както при леките коли ...
                А пък тези, които ти казват да слагаш зимни гуми, просто карат джипа си като лека кола и никога не слизат от асфалта ...

                Както е казал и fanatic, наистина е най-добре за всички условия и всеки терен да си имаш гуми. Ама тогава се получава ... за зимата - комплект "истински зимни гуми"; за лятото - комплект "истински летни гуми" или прилични АТ; за по-лек офроуд (само ако използваш джипа си като джип де) - едни по-универсални МТ гуми; за тежка кал - агресивни копачки. Става, ама ако имаш имот с голяяям гараж или имаш собствен автосервиз ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #23
                  До: Кой с какви гуми кара зимата ??

                  Аз послушах колегите fanatik и V93 и се ориентирах към Pirelli Scorpion ATR или Bridgestone Dueller D694, не че са евтини , но поне слагам един комплект и това е.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Кой с какви гуми кара зимата ??

                    Първоначално публикуван от biogaz Преглед на мнение
                    Аз послушах колегите fanatik и V93 и се ориентирах към Pirelli Scorpion ATR или Bridgestone Dueller D694, не че са евтини , но поне слагам един комплект и това е.
                    Е то не става хем едни гуми хем регенерат хем с отстъпка. Тогава има шанс истински да се разочароваш. Затова купуваш доказана марка гуми от доказан вносител и винаги на по-кофти терен си имаш едно наум.
                    no signature no problems

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X