Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И Аз в семейството на Land Rover

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • И Аз в семейството на Land Rover

    Преди известно време в една тема бях писал че се заглеждам по Дискавари и най-накрая станах горд собственик на такъв всъдеход. Забавих се малко с фукането но исках да разбера малко повече за него,а какъв по-добър повод от експедицията Емине-Ком. След като успешно завърши мероприятието с ръка на сърцето мога да кажа че Дискавари е много добър експедиционен всъдеход който се справя еднакво добре по черни пътища и по магистралата.
    Моят всъдеход е Land Rover Discovery I от 1997г с двигател 300tdi ,четериврато купе,климатик и т.н.
    Първите ми впечетления за интериора са ,че вътре е просторно и на двата реда седалки (за двете седалки кучкарника нямам коментар),при сгъване на задния ред се отваря много пространство за багаж.. Таблото е сравнително опростено и достъпно от шофьорското място,прекрасна видимост към часовниците на таблото.Имам само лека забележка относно едно скърцане вътре в таблото ,но предполагам че е от неправилен монтаж на касетофона. Имам забележки към бравите на вратите ,не работят добре особенно на задните и на петата врата.Съмнявам се в механизма за детското заключване.
    Двигателя е с чудесна динамика и мощност която позволява движение в различни терени.На експедицията имаше наклони от 40-45градуса на които двигателя с подходящите предавки беше в стихията си.
    Скоростите са много добре подбрани и не позволяват загуба на мощност при промяна на предавките. Бързите и бавните предавки са невероятни.На бързи по магистралата вдигнах 160км/ч и можеше и още,вътре в купето не се усещаше скороста. На бавните имах такава мощност че тежките наклони можех да потегля така че все едно съм на равно и сменях предавките във възходящ ред без проблем. Много добре са подбрани (сравнявам ги с TLC 70 която имах преди време)и нямам абсолютно никакви забележки.
    Окачването е с приятна возия и по черните пътища не уморява а по асвалта си е направо комфортно
    На прехода Емине-Ком ми се случи следната неприятна авария.На задния кардан има монтирано гумено каре което се скъса много тъпо. При спускане по едни камъни не бях блокирал междуосовия блокаж и така натоварих въпросното каре което се скъса. Успях да монтирам ново каре (от Лада Нива) като временно решение и така завърших експедицията.Глупавото от моя страна бе че след края на експедицията покарах с включен блокаж по асвалта и доведе до скъсването на “новото”каре.
    Управлението е с нормално усилие,нито много тежко ,нито много леко.Приятно е да караш с такова управление по черни пътища и по магистрала.Усеща се нормално пътя.


    Това са първите ми впечетления ,от тук на татък престои монтиране на нова брони,лебедка,експедиционен багажник и ще ви информирам своевременно.
    Последно редактирано от banjo; 19-08-08, 01:12.
    Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
    Дий Снайдер

  • #2
    До: И Аз в семейството на Land Rover

    Честито колега!!! много добър избор си направил диското е много добра машина като съотношение обем проходимост и конфорт и добре дошъл в семейството на ЛР
    [SIGPIC][/SIGPIC]Нека да не бъркаме "хубавите" пътища в България със самолетни писти. Колеги карайте бавно нека се виждаме по-често.:cool::D

    Коментар


    • #3
      До: И Аз в семейството на Land Rover

      Честито! Много добре си охарактеризирал машината! И аз говоря подобни неща от доста време, но който не е покарал Дискавъри - няма как да го убедиш!
      "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

      Коментар


      • #4
        До: И Аз в семейството на Land Rover

        Честито и от мен, взел си добър "братовчед".

        Коментар


        • #5
          До: И Аз в семейството на Land Rover

          Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
          ...Това са първите ми впечетления ,от тук на татък престои монтиране на нова брони,лебедка,експедиционен багажник и ще ви информирам своевременно.
          Айдеее, утече Лифт, 33", рязане на кланици и т.н.?



          Честито, със здраве да си го караш!

          Коментар


          • #6
            До: И Аз в семейството на Land Rover

            Честито и от мен.
            Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
            "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
            "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

            Коментар


            • #7
              До: И Аз в семейството на Land Rover

              .... Честито !!! ... много безаварийни км. и много да те "КЕФИ".
              Land Rover Discovery:
              - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
              Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

              Коментар


              • #8
                До: И Аз в семейството на Land Rover

                Честито!!! Надалече да пътуваш и безаварийно да се връщаш!

                Коментар


                • #9
                  До: И Аз в семейството на Land Rover

                  Честито!
                  Със здраве и безаварийно!!

                  Коментар


                  • #10
                    До: И Аз в семейството на Land Rover

                    Честито и от мен.
                    Виден столичен ихтиолог

                    Коментар


                    • #11
                      До: И Аз в семейството на Land Rover

                      Честито и от мен! Много безаварийни километри.
                      Land Rover Discovery 300TDI 1995 Basic

                      Коментар


                      • #12
                        До: И Аз в семейството на Land Rover

                        Благодаря за пожеланията. Иска ми се да се наслаждавам повече на този автомобил. За сега отзивите са добри.

                        Искам да споделя още нещо което открих като недостатък в Discovery. Когато спусках от х.Тъжа към Априлци останах без спирачки. Понеже бяхме в колона предния автомобил спускаше със скорост по малка от моята.На първа бавна много изоставах а на втора бавна бързо се долепях до бронята на предния, което водеше до ползването на спирачките.Спускането траеше към два часа и половина и малко преди Априлци спирачния педал потъна. Оказа се че спирачната течност е прегряла и абсорбираната влага в спирачната течност е образувала мехурчета които се досещате какво правят. Решението ми за момента бе да изчакам да се охладят спирачните апарати и въздуха да се свие. Като недостатък в спирачната уредба смятам че дисковете без вентилация не са добър вариант. Сега ми пресои смяна на спирачна течност запади кипването.
                        Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                        Дий Снайдер

                        Коментар


                        • #13
                          До: И Аз в семейството на Land Rover

                          Невентилирани дискове на модел 1997г ? Хм, странна работа...
                          А честото и продължително използване на спирачките, знаеш до какво води. Не само при Диското.

                          Коментар


                          • #14
                            До: И Аз в семейството на Land Rover

                            Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
                            Невентилирани дискове на модел 1997г ? Хм, странна работа...
                            А честото и продължително използване на спирачките, знаеш до какво води. Не само при Диското.
                            Че е 1997г няма спор ,всички пласмаси имат маркер с тази година. Абе на мен все такива странни автомобили ми се падат,Бившата ми Тойота беше с барабанни спирачки от пред и в магазина ме гледаха на кръв като търсих спирачни цилиндърчета.
                            Най-интересното е че преди време на Камен от Стрелча му се беше случило същото с прегряването на спирачките но тогава той влачеше платформата с бойния Самурай.
                            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                            Дий Снайдер

                            Коментар


                            • #15
                              До: И Аз в семейството на Land Rover

                              Поздрави и от мен, нмого дълги и безаварини километри!!!

                              П.П.Като младши, на младши.
                              <Land Rover Discovery 300 tdi> <Bearmach/Pro Comp 2"> <Extreme Evolution 32">http://arhangel.run-bg.com/bg/index.pl

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X