Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дискусия относно "Разходки в Националните Паркове"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Разходки в Националните Паркове

    Първоначално публикуван от vitliemof Преглед на мнение
    Така.То се е видяло че нито една от страните няма да отстъпи и никогА няма да се разбере кой прав кой крив .Малко става като въпроса с яйцето и кокошката.Нямам точна статистика на броя на мотористите нарушаващи границите на резервати но съгласете се господин Златев че те не са единствени,а има и доста джипове.Ако отречете това обаче само искам да ми обясните коловозите от каква машина са оставени че още не съм виждал atv с такъв клиренс.С това предлагам най очтиво да приключим спора и да си подадем ръка.Доста обиди се изсипаха и по ваш и по наш адрес.Аз съм бил отворко ; колегата Минков-пикльо (за която обида незнам да е наказан някой) вие г-н Златев софиянец притежаващ Витоша и ред други.Границите на паркове са били прекосявани и ще продължават да бъдат и нито аз нито вие г-н Златев може да променим това .Единствено може само да се апелира престоя ни там да бъде колкото се може по незабележим и без последствия и вреди.Приемате ли извинения и ако ги приемете мисля че доста хора трябва да ме последват.
    С уважение.
    Няма причини да ми се извинявате за нещо, но въпреки всичко примема извинението и се извинявам, ако някой се е почуствал засегнат от мненията ми. Само ще Ви помоля да обърнете внимание, че навсякъде съм писал МПС и имам предвид мотор, АТВ или джип без значение. Превозното средство няма значение, евентуалното нарушение е проблем.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • #47
      До: Разходки в Националните Паркове

      Първоначално публикуван от vitliemof Преглед на мнение
      Смятам че най малкия проблем да бъдем равноправни европейци е каране в резерватите.Но се успокоявам че използва фраза на много от нас ни отърва......значи все пак не сме единствени с колегата Минков
      Точно така е, Вие с Иван Минков просто споделихте мнения и идеи, които според мен и други не са правилни. А стотици си правят тихомълком каквото искат, но няма как да разберем, освен ако случайно не ги хванат с убита кошута или бдителен горски не запише номерата им. Срещу тях трябва да се борим дружно и безкомпромисно.
      Чест Ви прави, че се съобразихте с общото мнение, преосмислихте идеите си и се отказахте от карането в Джендема.
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #48
        До: Разходки в Националните Паркове

        Първоначално публикуван от Венци- малкия
        Мисля ,че е време да се зарови томахавката и да се помисли как може
        да бъдем полезни едни на други !

        Не ме карайте да пращам темата в историята.

        Повече заядливи постове няма да се толерират !
        Венци, заровихме томахавките и си изяснихме позициите. Всичко е О.К. и темата трябва да остане на всяка цена отворена, защото е важна. Ако нещо се прекали, и аз мога да я затворя.
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • #49
          До: Разходки в Националните Паркове

          Сега вече всичко е спокойно и смятам че с добрия тон е доста по добре.С риск да ме намразят ендуристите искм да помоля колегите наистина да прояват малко човещина и по висока отговорност.Става въпрос за х. Коман в троянския балкан .Преди седмица незнайна група е вършала там и са изкъртили стапалата пред хижата а да не говорим за градинките с цветята.Колеги окротете топката. малко уважение поне към хижаря възрастен човек е все пак нищо че бие в сметките
          .

          Коментар


          • #50
            До: Разходки в Националните Паркове

            А за последно обаче в кръга на майтапа а и доста извън негос колегата Иван Минков май си спечелихме с тези изявления да ни висят снимките по входовете на резерватите и само да ни дебнат от къде ще пъкнем

            Коментар


            • #51
              До: Разходки в Националните Паркове

              Не се притеснявайте, ничии снимки никъде не висят. Охраната не прави разлика кой и какъв. Гонят всички на общо основание. Досега хванат ендурист няма. Затова и толкова зор имаше да Ви убедим сами да вземете правилното решение.
              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
              www.ADV-Bulgaria.com

              Коментар


              • #52
                До: Разходки в Националните Паркове

                Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                Не се притеснявайте, ничии снимки никъде не висят. Охраната не прави разлика кой и какъв. Гонят всички на общо основание. Досега хванат ендурист няма. Затова и толкова зор имаше да Ви убедим сами да вземете правилното решение.
                Ами то е така но най лошото в случая е че две птички пролет неправят.Двама се отказваме но остават 2222-ма дето ще продължат а полувината даже сигурно преминават без дори и да знаят че е резерват.

                Коментар


                • #53
                  До: Разходки в Националните Паркове

                  Първоначално публикуван от vitliemof Преглед на мнение
                  Ами то е така но най лошото в случая е че две птички пролет неправят.Двама се отказваме но остават 2222-ма дето ще продължат а полувината даже сигурно преминават без дори и да знаят че е резерват.
                  Много е важно, защото Вие двамата сте част от нашия Форум, дискутирате открито идеи и взимате впредвид чуждото мнение. И това е едно добро начало. Дано има повече като Вас.
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • #54
                    До: Разходки в Националните Паркове

                    Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                    Много е важно, защото Вие двамата сте част от нашия Форум, дискутирате открито идеи и взимате впредвид чуждото мнение. И това е едно добро начало. Дано има повече като Вас.
                    С всичко съм почти съгласен, само да уточня нещо покрай темата.
                    Не е правилно да се сравнява България и която и да е друга страна, камоли Франция (където съм ходил и нещата като цяло са бая по-различни) !!!

                    И нещо пак в кръга на шегата: Много ясно, че няма да ме пуснат да карам там из техните паркове ама пък така и никога няма да ги видя
                    Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                    Коментар


                    • #55
                      До: Разходки в Националните Паркове

                      Идеята е да се опитаме да не станем като тях. Да си оставим някаква вратичка поне при организирани и контролирани походи или акции да имаме достъп в Парковете. И охраната да вижда в нас по скоро помощници и единомишленици, отколкото нарушители.
                      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                      www.ADV-Bulgaria.com

                      Коментар


                      • #56
                        До: Разходки в Националните Паркове

                        Здравейте !
                        Поздрави на всички участници във форума!
                        Казвам се Нанко Минков и съм началник на участък "Калофер" в НП "Централен Балкан" за който стана дума във форума!
                        Радвам се, че има хора във вашите среди, които се опитват да спазват законите и водят диалог с нас хората, които отговаряме за прилагането им в НП"Централен Балкан"!
                        Трябва да Ви кажа, че пътят до връх "Ботев" е с пропускателен режим, което означава, че хора които спазват законите и уважават нашата институция могат да получат пропуск / от мен/ за еднократно преминаване по този път! Достатъчно е да решим заедно с вашият клуб да направим почистване на връх"Ботев" например!?
                        Колкото до господина Минков /от село Васил Левски предполагам/ , нека да дойде в офиса ми на центъра на Калофер и да поговорим най- приятелски! Защото късмета е до време и все ще се срешнем я на хижа"Рай", я по "Хайдута" или по "Баш мандра" и там трябва да пишем а не да говорим!
                        Поздрави за интересната тема и всичко добро!

                        Коментар


                        • #57
                          До: Разходки в Националните Паркове

                          Първоначално публикуван от nankominkov Преглед на мнение
                          Здравейте !
                          Поздрави на всички участници във форума!
                          Казвам се Нанко Минков и съм началник на участък "Калофер" в НП "Централен Балкан" за който стана дума във форума!
                          Радвам се, че има хора във вашите среди, които се опитват да спазват законите и водят диалог с нас хората, които отговаряме за прилагането им в НП"Централен Балкан"!
                          Трябва да Ви кажа, че пътят до връх "Ботев" е с пропускателен режим, което означава, че хора които спазват законите и уважават нашата институция могат да получат пропуск / от мен/ за еднократно преминаване по този път! Достатъчно е да решим заедно с вашият клуб да направим почистване на връх"Ботев" например!?
                          Колкото до господина Минков /от село Васил Левски предполагам/ , нека да дойде в офиса ми на центъра на Калофер и да поговорим най- приятелски! Защото късмета е до време и все ще се срешнем я на хижа"Рай", я по "Хайдута" или по "Баш мандра" и там трябва да пишем а не да говорим!
                          Поздрави за интересната тема и всичко добро!
                          Ше се почерпим по баш български обичай и всичко е шест и всички са доволни!!!
                          Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                          Коментар


                          • #58
                            До: Разходки в Националните Паркове

                            Първоначално публикуван от Ivan Minkov
                            Ше се почерпим по баш български обичай и всичко е шест и всички са доволни!!!
                            Ванко Ванко .Мисля че имаш проблем.По добре не действай с рогата напред.Как точно може да се издаде разрешително за преминаване ? Какви са стъпките.ПОздрави.
                            П.П. не членувам в клуб

                            Коментар


                            • #59
                              До: Разходки в Националните Паркове

                              Първоначално публикуван от nankominkov Преглед на мнение
                              Здравейте !
                              Поздрави на всички участници във форума!
                              Казвам се Нанко Минков и съм началник на участък "Калофер" в НП "Централен Балкан" за който стана дума във форума!
                              Радвам се, че има хора във вашите среди, които се опитват да спазват законите и водят диалог с нас хората, които отговаряме за прилагането им в НП"Централен Балкан"!
                              Трябва да Ви кажа, че пътят до връх "Ботев" е с пропускателен режим, което означава, че хора които спазват законите и уважават нашата институция могат да получат пропуск / от мен/ за еднократно преминаване по този път! Достатъчно е да решим заедно с вашият клуб да направим почистване на връх"Ботев" например!?
                              Колкото до господина Минков /от село Васил Левски предполагам/ , нека да дойде в офиса ми на центъра на Калофер и да поговорим най- приятелски! Защото късмета е до време и все ще се срешнем я на хижа"Рай", я по "Хайдута" или по "Баш мандра" и там трябва да пишем а не да говорим!
                              Поздрави за интересната тема и всичко добро!
                              Здравейте, г-н Минков. Не се познаваме с Вас, миналата година, когато слагахме масата, пейките и пътепоказателната табела на Смесите под Тъжа, бяхте отпуска. Май тогава Ви се беше родил син. Ходихме с колегата Ви от участък Тъжа и с беше страхотно. Организираха ни много интересна лекция в Посетителския център в Калофер, пък и свършихме добра работа. Знайте, че колегите са горещи глави, но доста промениха някои свои идеи и скоро наистина ще Ви потърсим отново за съвместни инициативи. Нашия клуб, "Ленд Ровър ентусиастс България", има такава програма, Екологично сертифициране, и дейностите миналата година бяха точно по нея( в Дирекцията в Габрово са подробно запознати с нея и е съгласувана с тях принципно). Аз ще Ви се обадя лично да поговорим за бъдещи инициативи.
                              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                              www.ADV-Bulgaria.com

                              Коментар


                              • #60
                                До: Разходки в Националните Паркове

                                sry z alatinicata
                                edno utochnenie - ne e sin , ami e dashteria. Da mu e jiva i zdrava, chakam s netarpenie da ia vidia.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X