Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Язовир Въча - почистване - мероприятие 2

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Язовир Въча-почистване

    В гр.Стамболийски едни познати имат грайферен багер, мога да говоря с тях, само кажете.
    А кранове биха могли да се вземат и от новостроящия се язовир "Цанков камък", от НЕК могат да поискат и не вярвам да им откажат освен това са наблизо.
    Имам идея и за осигуряването на предпазни средства за всички, но ако/като стане ще кажа
    Поздрави на всички, които безрезервно и безкористно помагат и се вълнуват от проблема със замърсяването! Бъдете живи и здрави!
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

    Коментар


    • #62
      До: Язовир Въча-почистване

      Въжета за боновото съм предвидил и има налични. В вторник трябва да пристигне и да го окомплектовам.
      Има ли желаещи да дойдат няколко дни по рано за да изтеглим всички отпадъци от устието към стената?
      sigpic

      Коментар


      • #63
        До: Язовир Въча-почистване

        Относно проблема с река Фотинска като един от основните замърсители, изпратих писмо с доста снимки на РИОСВ - Пазарджик. Пък да видим какви мерки ще вземат.
        sigpic

        Коментар


        • #64
          До: Язовир Въча-почистване

          Първоначално публикуван от Фани Преглед на мнение
          В гр.Стамболийски едни познати имат грайферен багер, мога да говоря с тях, само кажете.
          А кранове биха могли да се вземат и от новостроящия се язовир "Цанков камък", от НЕК могат да поискат и не вярвам да им откажат освен това са наблизо.
          Имам идея и за осигуряването на предпазни средства за всички, но ако/като стане ще кажа
          Поздрави на всички, които безрезервно и безкористно помагат и се вълнуват от проблема със замърсяването! Бъдете живи и здрави!
          Фани, дай връзка с грайферния багер! Ще е много полезен там!
          Георги ще говори, разбира се за кран, но но трябват няколко!
          Поздрави и на теб!
          Show must go on!
          LZ1VES

          Коментар


          • #65
            До: Язовир Въча-почистване

            Моля колегите, изработващи конструкциите и кошовете, да публикуват схеми и/или списъци на необходими материали, защото има хора, искащи да помогнат с желязо, винкели и др.
            Show must go on!
            LZ1VES

            Коментар


            • #66
              До: Язовир Въча-почистване

              В понеделник минах от там и мисля че схемата с конусен кош и кран ще е най ефективна , защото коша ще е тежък , дълъг поне 2 метра и няма да може да се вдига на високо от установката за дънерите ,а да строим кран не си заслужава. Мисля че ще мога да доида по-рано може и да направим коша на място , но за втори имам ангажимент и незнам още дали ще мога да се освободя.
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • #67
                До: Язовир Въча-почистване

                Конструкцията е още на чертожната маса. Между две бири и порция ПКС

                Вида, формата, големината и материалите за коша ще станат ясни когато стане ясно дали ще има кран или ще влачим с наши средства.
                На стената ще осигурим електрожен, флекс, бормашина и консумативи за тях ако се наложи да импровизираме.

                А ако се чудите откъде идват боклуците вижте тук.

                Коментар


                • #68
                  До: Язовир Въча-почистване

                  За съжаление се оказа, че грайферния багер в Стамболийски няма номера и не може да излиза навън, а и е повреден, така че не ни върши работа. Друг такъв пък няма, само обикновени.

                  Жоро, помоли НЕК за съдействие, те са възложител на "Цанков камък" и могат да вземат всякаква техника оттам.

                  За дървата можем да се свържем с някой детски дом - например в Широка лъка (защото е сравнително наблизо) или Пловдив, да помолят някоя фирма да им осигури транспорт и да дойдат да събират с децата дървата които ще вадим. Така хем децата ще участват в полезна за тях акция, ще са сред хора извън дома, хем ще имат дърва за зимата които не са никак евтини вече. Мисля, че никой не би им отказал транспорт. Но трябва да се питат горското и НЕК дали може да се изкарат дърва от мястото, да не им направят проблем.

                  Кажете дали колани, които издържат около 2т и са дълги приблизително 2м ще вършат работа, за да поискам няколко.
                  ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                  Коментар


                  • #69
                    До: Язовир Въча-почистване

                    Току що от фирма "Бултекс 99" (работно облекло и лични предпазни средства) ми потвърдиха, че ще спонсорират акцията ни с 2 чф. дълги рибарски ботуши, 5 чф. гумени ботуши, 40-50 шапки, 30 светлоотразителни елека и 5 каски. Тези дни ще ми предадат нещата и ще ги съхранявам до почистването 2.
                    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                    Коментар


                    • #70
                      До: Язовир Въча-почистване

                      Браво но Бултекс, нещата и особено гумените ботуши и каските са много ценни. Фани, благодарии им от името на всички нас. Аз за съжаление си затрих гумените ботуши, но имам 2 каски и ще ги взема, за тези, които ще работят в лодките под стената.
                      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                      www.ADV-Bulgaria.com

                      Коментар


                      • #71
                        До: Язовир Въча-почистване

                        Днес ми отговориха от НЕК, кран не могат да осигурят за събота могат за през седмицата.
                        Днес пристигна 50% от боновото заграждение утре трябва да пристигне и останалата част. От НЕК пак изискват списък и план за работа и безопастност. Записване както следва на greenflag@abv.bg за да се завери списъка в НЕК.
                        sigpic

                        Коментар


                        • #72
                          До: Язовир Въча-почистване

                          Това за крана не е добре. А не могат ли да осигурят за събота, със заплащане извънреден труд на шофьора?

                          Надявам се, всички ще си изпратят имената и ЕГН навреме.

                          Имаме готовност с ремаркето за превоз на боновото заграждение.
                          Show must go on!
                          LZ1VES

                          Коментар


                          • #73
                            До: Язовир Въча-почистване

                            Не могат.
                            Сложно било трябвало да го командироват и тн.... държавна тромава фирма. Боновото с пикапа на Тони ще го закараме да не дрънкаме ремарке до там.
                            sigpic

                            Коментар


                            • #74
                              До: Язовир Въча-почистване

                              Аз ще осигуря едно ремарке да го вържа на "врата" на Румбата да метнем едната конструкция до там. Аз ще опитам да направя една "чаша" която е тип "конус", но не съм сигурен дали ще смогна, тъй като не виждам края на списъка със задачи..

                              Колкото до крана - Продължавам да си мисля дали не може да го направим с едно телферче. Нещо от този тип: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=36980

                              Или това:
                              Не мога да намеря линка. В практикер гледах такъв за 200 кг. за 180 лв. Предлагаше сравнително прилична скорост. Аз мога да осигуря ръчен с верига, но той хептен няма да свърши работа.

                              Щом не можем да намерим кран защо не пристъпим към проектирането на конструкция, което да се има прикачен телфер и да може да се завърта? Предполагам има достатъчно кадърни хора тук. Giorgio няколко страници по-назад беше предложил да помогне при изработката на конструкция (след като аз се "нацупих", ето че имало смисъл ). Нали там ще имаме флекс, електрожен и т.н., може дори да сглабяме на място.
                              Георги Гатев

                              Коментар


                              • #75
                                До: Язовир Въча-почистване

                                За кран от НЕК - да забравим.
                                Не помагат, но поне не пречат. А могат много, ако поискат.

                                Колеги от Пловдивско, моля потърсете автокран под наем.
                                Ще е върха на глупоста да закараме кран от София, но и това е вариант в краен случай.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X