Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вдъхване на нов живот на Samurai

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Вдъхване на нов живот на Samurai

    Хехех то ако не премериш да видиш как стоят нещата не е интересно. Много яко става джипчето- като мини Г-класичка хахаха
    Land Rover Defender 110SW 300tdi

    Коментар


    • #32
      До: Вдъхване на нов живот на Samurai

      С големите гуми дойдоха и проблеми с опиране в подкалниците (понеже още нама никакъв лифт), а тези проблеми се решават с чук

      а където не става с чука става с голимия чук
      След ремонта на подкалниците и намазването им дебело дебело с Боди се заех с джантите

      а именно:
      - Изстъргване на старите бои (а те бяха много слоеве повярвайте ми). Знам че не подходих много правилно с обработката на джантите и е по добре това да се направи преди да се сложат гумите ама се сетих после.
      - Грундиране
      - Боядисване в черен мат
      и ето го резултата

      докато правихме разни работи ме осени идеята че отзад клетката не е довършена

      и я довършихме

      все пак трябваше да има и къде да хванем стоповете
      Ето такава визия се получи отзад след монтажа на светлените и номера

      а така монтирахме предния номер

      но мисля че този монтаж не би очудилникой в този форум
      Ами това беше от днеска. Утре ще има нови работи.

      Коментар


      • #33
        До: Вдъхване на нов живот на Samurai

        Много добре сте се справили с ВЪЗКРЕСЯВАНЕТО на Самурая

        Поздрави
        SUZUKI VITARA къса база 1.6 16V
        +359 0878 888 874
        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА ; A1, (Rh+)

        Коментар


        • #34
          До: Вдъхване на нов живот на Samurai

          Браво ,Браво и респект за труда който полагаш колега,отлична визия очаквам някои ден да се видим на живо да обменим опит Самурай е уникално малко Лего.Ако не е тайна кажи как си затворил Самурая от горе и от зад на кабината явно не си ползвал таван от твърдотаванния Самурай.
          Последно редактирано от Дявол Коледа; 05-06-08, 23:16.
          ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
          тел.088четири 9едно9 4нула4
          -------------------------------------------------------

          Коментар


          • #35
            До: Вдъхване на нов живот на Samurai

            Първоначално публикуван от Plamen Mitev Преглед на мнение
            От всякаде ще има повдигане. Отпред е особено наложащо листите направо са обърнати. За сега съм се спрял на пълен комплект Калмини

            ама се колебая само дали да взема 3" или 5" окачване. Скоро може би ще има и такава темичка от моя страна "Каво окачване да взема 3" или 5"?"
            Колега тези играчки каква цена имат , извинявам се
            sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

            Коментар


            • #36
              До: Вдъхване на нов живот на Samurai

              и аз искам да питам за цената на комплекта горе ,но ме интересува и колко струват 2 нови фара ,че единия ми е спукан а другия направо отиде....

              Коментар


              • #37
                До: Вдъхване на нов живот на Samurai

                Сега по ред на номерата

                Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
                Ако не е тайна кажи как си затворил Самурая от горе и от зад на кабината явно не си ползвал таван от твърдотаванния Самурай.
                Тавана е затворен по следния начин:
                1. Прави се метална рамка
                2. Разкроява се новото таванче от лист рифелова ламарина
                3. Силикон, дрелка и попнитове
                Това е.

                От снимката не знам дали ще ти стане по ясно но я прилагам.


                Първоначално публикуван от Юли Преглед на мнение
                Колега тези играчки каква цена имат , извинявам се
                Чесно да ти кажа не знам точно на колко ще ми стъпи докато дойде до тук. А иначе за ориентир може да погледнеш тук:
                http://www.puresuzuki.com/suspension2.htm



                Първоначално публикуван от vencata Преглед на мнение
                и аз искам да питам за цената на комплекта горе ,но ме интересува и колко струват 2 нови фара ,че единия ми е спукан а другия направо отиде....
                Не знам колко струват нови фарове но знам че успешно се инплантират такива от Голф 2, а тях ги има колкото искаш по моргите.

                Надявам се да съм бил полезен.

                Коментар


                • #38
                  До: Вдъхване на нов живот на Samurai

                  Благодаря за отговора тавана ми се изясни а задната преграда от какво си я направил забелязвам че не е от рифел същата ли е системата ако може пак дадеш снимка полезни са ми.Интересувам ме и захващането на клетката как си я направил около таблото че баш там е заигравката.
                  ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                  тел.088четири 9едно9 4нула4
                  -------------------------------------------------------

                  Коментар


                  • #39
                    До: Вдъхване на нов живот на Samurai

                    Да дам отчет за вчерашния ден.
                    След като свързахме резервоара решихме да направим опит да запалим двигателя (нещо което не беше правено повече от година ) Исе започнаха едни мъки - основно с кабелите. От вътре - където някога беше таблото изглежда така:

                    Пълна трагедия.
                    И се започна Симо вътре аз вънка



                    В опитите да го запалим без малко да го подпалим. Но за радост не успяхме . Един минувач ни каза че нещо отзад тече - оказа се, че е бензин. Докато оправяхме теча човека стоеше и ни гледаше после пръгна с думите "Абе и вашта не е лесна"

                    Шифарът на Леонардо е разгадан. Вече има първи признаци на живот (от което видимо Симо е доволен)


                    "Я запали.Чакай да направя едно кръгче"

                    И тръгна към близката поляна (с трева по висока от Самурая- добре си гледат работата хората от общината, тази градинка е кажи речи в центъра на Варна)

                    Ходи гази понамачка тревата. Излизайки забелязах това:


                    Цяла година не бяхме го пускали из шубраците и явно беше огладнял. Незнам какво беше здъвкал ама само едната му гума беше останала (преди време Каскадьора мина от там, ама пък той излезе. Явно е бил някой друг.) И така се настърви че не мога и гумата да отърва

                    Дъвче и не пуска

                    После и аз направих една проба и така докато се стъмни

                    Коментар


                    • #40
                      Първоначално публикуван от Plamen Mitev Преглед на мнение
                      Чесно да ти кажа не знам точно на колко ще ми стъпи докато дойде до тук. А иначе за ориентир може да погледнеш тук:
                      http://www.puresuzuki.com/suspension2.htm
                      Въпросът на колегата Юли може би беше откъде/ как се поръчват? Защото е ясно, че тази цена $689.95 е за щатите. Та и моя въпрос е как да се сдобием с токъв кит без да ходим до САЩ (и без да ходи някой приятел или роднина) ?
                      Преди време някой (в друга тема) спомена, че е установил контакт с представител на "Калмини" в Гърция, може би в Солун. Ако някой има координати на това представителство, моля да ги сподели.
                      Последно редактирано от Жоро; 08-06-08, 17:57. Причина: допълнение
                      По-добре късно, отколкото по-късно.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Вдъхване на нов живот на Samurai

                        Първоначално публикуван от Жоро Преглед на мнение
                        Въпросът на колегата Юли може би беше откъде/ как се поръчват? Защото е ясно, че тази цена $689.95 е за щатите. Та и моя въпрос е как да се сдобием с токъв кит без да ходим до САЩ (и без да ходи някой приятел или роднина) ?
                        Преди време някой (в друга тема) спомена, че е установил контакт с представител на "Калмини" в Гърция, може би в Солун. Ако някой има координати на това представителство, моля да ги сподели.

                        Аз ще го поръчвам от Щатите имам взимане даване с една фирма там. А за контакти в Гърция не знам.

                        Ето някой нови подобрения по джипчето.



                        Дребни щрихи на общия фон.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Вдъхване на нов живот на Samurai

                          Отдавна не съм писал ама много работа в последно време и не остава време да попиша, само бърз преглед на форума и си лягам, че на другия ден пак на работа и след това ремонти по джипчето. Е да сведа малко информация до къде я докарах.
                          Започвам със задната броня простичка но здрава и практична.

                          Две тръби




                          Поглед както ще бъде монтирана в последствие



                          Планките за монтажа. Всичко трябва да се прави освен здраво но и лесно за демонтаж и съответно за отремонтиране


                          Поглед отгоре


                          Лека переспектива




                          И разбира се преди боята един лек тест за това което ще се използва




                          Справи се много добре с теста гумите се отлепят от земята във всяка една точка от бронята без да се смачка и последва демонтаж и боядисването


                          в следващите снимки ще се види и вече монтирана.

                          За малко повечко естетика и красота като акцент боядисах ролбара отзад в червено


                          Ама хората са казали "Луд на шарено се радва"


                          Стига толкоз с красотите да ви покажа нещо по съществено а именно лебедката

                          и предната броня - всъщност отпред не сложих броня

                          Започнах с демонтаж на ролбара и маската. След това изрязах една малка гредичка от купето която се пречкаше


                          След това се захванах с направата на стойката за лебедката (плочат
                          а си я взех готова от Явор само я поокастрих по моите размери) Тук вече е боядисана но улисан в работа забравих да я снимам в суров вид





                          Монтирах лебетката на стойката и имаше проби на място дали всичко си пасва



                          След като всичко си беше наред последва препасването на маската


                          Като стана и това всичко се разглоби грундира и боядиса и изглеждаше ето така вече в монтиран вид

                          Отдолу се показва и материала за бъдещите степенки
                          По от близо


                          Снимка в профил

                          Мисля че се получи добре.

                          Сега вече трябваше да се помисли и за предна броня. Исках да имам ролбар отпред и да е вързано нещо с него но не успях да измисля нещо което да ми хареса. Гледах чудих се пулих се и измислих това

                          да няма предна броня а само да заваря просто още една тръбичка отдолу
                          И ето какво се получи в завършен вид
                          Поглед отпред


                          Поглед отстрани





                          След отмятането и на тази работа се захванахме с нещо много важно а именно ел инсталацията. Пораго възраста и смяната на можеби много собственици и запознанството и с най различни майстори имаше кабели и кабелчета които висяха навсякъде къде изолирани я с анкерпласт я с хартиено тиксо или обикновенно такова или дори оголени и висящи (съжалявам че пропуснах да снимам амаааа) абе в общи линии нищо което може да се свържи с машина подготвяна за тежка експлоатация чоплихме ровихме и решихме да пуснем нова инсталация и речено сторено






                          А това е дериджето отвътре



                          Абе от където и да го погледнеш никак не е розово. Но какво да се прави хванахме се на хорото ще го играем няма как.
                          Тук вече е в малко по подреден вид


                          А ето го и крайния резултат всичко е изолирано и подредено като в нова кола


                          И продължихме със светлините


                          Най после и те светнаха




                          Междувременно има и страшно други работи които се свършиха ама не съм ги снимал ще се пробвам да ги изброя а по късно ще пусна и снимки

                          Монтаж на табло
                          Тапицерия на корите на вратите
                          Монтаж на нови седалки
                          Монтаж на колани
                          Поставяне на мокет на пода като преди това беше старателно обработен с анти кор и др.
                          Преместване на оправлението на лебетката на по безопасно място (между другото това се вижда на горните снимки)
                          Поставяне на "омекотител" по тръбите на клетката (че много боли като се удариш в тях - изпробвано)
                          Ами май това е в разбъркан ред.

                          След като оправихме ресорите (изковаха ми нови - ще видим как се представят във времето за сега се държат невероятно) започнахме преглед на всичко по ходовата част




                          Всичко това го правихме преди да почнем ремонта но стоя доста време (почти година и половина) и решихме да проверим всичко отново за по голяма сигурност. Повечето от нещата са ОК. Имаше неща които работеха а сега не искаха като например жилото на километража -просто се беше скъсало сменихме го и всичко се реши. Снимки пак няма нямаше кой да снима. Ами това е до днешния ден. Още малко работа има но от време на време правим и тестове когато колегата SIMOKOREX се върне ще взема снимки от него и ще ви покажа как минаха тестовете.
                          Все пак ще смогнем да сме готови за срещата на клуб Сузуки.

                          Ами за сега е това дано ви е интересен репортажа по моя ремонт.
                          Поздрави
                          Последно редактирано от Plamen Mitev; 01-08-08, 21:16.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Вдъхване на нов живот на Samurai

                            Само ще кажа Браво!
                            Самурайчето е страшно
                            Случайни хора УАЗ не карат

                            Коментар


                            • #44
                              До: Вдъхване на нов живот на Samurai

                              Браво колега много добре изглежда , чесно да ти кажа малко ти завиждам на условията за работа , търпението и за джипката де .
                              Още веднъж поздравления , хубавец е.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Вдъхване на нов живот на Samurai

                                Браво много красиво изглеждащ дзвер.Много труд много финанси!Надявам се да го видим в действие на 9-ти!
                                https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X