Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тежка катастрофа на магистрала "Хемус"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Тежка катастрофа на магистрала "Хемус"

    По неофициални данни шофьора на камиона е употребил алкохол. (бтв)
    LZ1GYY
    0898 436 956

    Коментар


    • #17
      До: Тежка катастрофа на магистрала "Хемус"

      Колко и койго мери мр .ПЕТКОФ
      К мирной жизни не пригоден.
      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

      Коментар


      • #18
        До: Тежка катастрофа на магистрала "Хемус"

        пак ще си говориме след два дена но да ни не е срам какво сме говорили днеска
        К мирной жизни не пригоден.
        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

        Коментар


        • #19
          До: Тежка катастрофа на магистрала "Хемус"

          Първоначално публикуван от stariat Преглед на мнение
          Не че има и такива. повечето са такива .Не обвинявай преди да се е разбрало какво точно е стана ло.Че може някой нещастник с лека кола да го е засекъл.Не вярвай на вестникарите и на милицията.Че може да се получи като на моста на Бяла шофьорчето да го отнесе и да се потули случаят.
          Извинявай, но моята лична статистика показва че 90% от тираджиите карат все едно ги гони дявола. Не ведъж или два пъти съм изпадал в ситуация опасна за живота ми и този на возещите се при мен заради малоумници с които карат 30 тона и не падат под 80 км/ч.
          no signature no problems

          Коментар


          • #20
            До: Тежка катастрофа на магистрала "Хемус"

            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
            Извинявай, но моята лична статистика показва че 90% от тираджиите карат все едно ги гони дявола. Не ведъж или два пъти съм изпадал в ситуация опасна за живота ми и този на возещите се при мен заради малоумници с които карат 30 тона и не падат под 80 км/ч.
            Абсолютно те подкрепям!!!!!!

            Коментар


            • #21
              До: Тежка катастрофа на магистрала "Хемус"

              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
              Извинявай, но моята лична статистика показва че 90% от тираджиите карат все едно ги гони дявола. Не ведъж или два пъти съм изпадал в ситуация опасна за живота ми и този на возещите се при мен заради малоумници с които карат 30 тона и не падат под 80 км/ч.
              А с колко да пътуват от Бургас до София нпр.
              с 40? ти би ли пътувал с 40,или зад няколко тира които карат с 40?

              Коментар


              • #22
                До: Тежка катастрофа на магистрала "Хемус"

                Интересно - тук всички сме безгрешни... Аз пък днес по моя вина засякох един камион с прицеп (тези, които журналята наричат ТИР) и ме спаси единствено адекватната реакция на водача му. Моите наблюдения са обратни - обикновено шофьорите на тези машини са доста дисциплинирани и квалифицирани.
                Освен това и със 120км/ч. съвременните камиони се държат много стабилно, което не изключва, разбира се инциденти... Като правило те много по-рядко участват в ПТП, в сравнение с леките коли с неделни шофьори.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #23
                  До: Тежка катастрофа на магистрала "Хемус"

                  Първоначално публикуван от nikito776 Преглед на мнение
                  А с колко да пътуват от Бургас до София нпр.
                  с 40? ти би ли пътувал с 40,или зад няколко тира които карат с 40?
                  Ами да, ако трябва и с 40. В някои държави тировете изобщо нямат право да излизат от най-дясната лента на магистралата, независимо каква е скоростта на колоната в нея. Мойте надблюдения са че карат много рисково по нашите пътища, както и пъническите автобуси.
                  О899 2б2 1З2

                  Коментар


                  • #24
                    До: Тежка катастрофа на магистрала "Хемус"

                    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                    ...
                    Освен това и със 120км/ч. съвременните камиони се държат много стабилно
                    Всички камиони движещи се в Европа са с ограничители на 90-95 км/ч. Същото е в сила и за автобусите, но там са на 105-110км/ч
                    Танки грязи не боятся!

                    Коментар


                    • #25
                      До: Тежка катастрофа на магистрала "Хемус"

                      За мене съвършенно безобразно карат само турците. И камионите и автобусите. Изпреварвали са ме много пъти като спрял, и когато съм бил и със 140 и 160.
                      Между другото, магистралите изобщо са измислени заради тировете, и за да могат те там със 120. Че някви идиоти от тукашните правителства смятат че всичкото това е за да могат те да си връткат трътките с некви малолитражки през лятото до морето и обратно е ненормалното. А не че ония влекачи бягат с толкова по техния си път. Те са за работа. Останалите са плевели.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Тежка катастрофа на магистрала "Хемус"

                        Леле, аз към 14 ч.минах оттам!! Все още нямаше нищо, слава богу!!
                        יעבור
                        «И това ще мине»

                        Коментар


                        • #27
                          До: Тежка катастрофа на магистрала "Хемус"

                          Всички камиони които се движат Европа,имат ел.ограничител на 86км/ч.!По-високата скорост се получава в следствие инерцията(товара досига 21т) при даден наклон.За превишаване на скороста с 5 к/ч,се режат глави поголовно,ораничението е 80км....глобите започват от 800евро(за Унгария,говоря от личен опит). Относно ПТП-то,нека да не бързаме с изводите,кой крив-кой прав, информацията която достига до нас обикновено е леко по-пречупена.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Тежка катастрофа на магистрала "Хемус"

                            Преди много години преживях нещо подобно, но без последствия... пътувах си с Вартбурга през лятото по обед от Троян за Плевен...
                            настигах една Ифа с ремарке и тъкмо , когато се замислях дали точно сега да почна да я изпреварвам, се чу силно фучене - като въздух под налягане/прозорците ми бяха отворени, че беше горещо/. Миг след това започна странно олюляване на ремаркето. Не съзнателно съм бил вече на спирачка...., когато това ремарке направи остър завой на дясно и веднага наляво и застана с камиона няпряко на шосето... Спаси ме това, че вече бях завъртял Вартбурга с ръчна!!! Несъзнателно/но по принцип го обичах това упражнение в младите години!!!.../колата застана на 2 м успоредно на ремаркето на пътя.... това стана за 1-5сек при първоначална моя скорост от около 100км, на Ифата около 80... Причините - слизал е от Беклемето претоварен и на спирачки, прегряти барабани и гърмят задна лява и предна дясна гума на ремаркето точно пред мен!... Как не се откъсна това ремарке тогава не знам... но и сега като се сетих за това изтръпвам..
                            Последно редактирано от gtsvg; 04-04-08, 07:20.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Тежка катастрофа на магистрала "Хемус"

                              Добре де,камионите на могат ли да използват двигателя като спирачка ако не да спре поне да му намали скоростта до минимум.До колкото чух по новините спирачките са отказали още от предишния тунел и е имал предостатъчно време да изреди предавките на долу.Но ако наистина има кръв в алкохола явно това е затруднило преценката и реакцията.Жалко за невинните
                              Renault Scenic RX4 2.0 16V 140hp

                              Коментар


                              • #30
                                До: Тежка катастрофа на магистрала "Хемус"

                                Първоначално публикуван от Bobkata Преглед на мнение
                                Добре де,камионите на могат ли да използват двигателя като спирачка ако не да спре поне да му намали скоростта до минимум.До колкото чух по новините спирачките са отказали още от предишния тунел и е имал предостатъчно време да изреди предавките на долу.Но ако наистина има кръв в алкохола явно това е затруднило преценката и реакцията.Жалко за невинните
                                Ами ако се кара на моторна спирачка се гори гориво... Тогава в ония времена се изискваше да има от даповете икономии на всичко/ а и шофьорите обичаха икономийте , че оставаше за тях...!тогава бяха времената на нафтовите печки ...И ако е бил слаб, нов шофьор, или просто тарикат е натискал здраво "средния".... А има и друго - горещина, Беклемето не шега работа!!! особенно за ПРЕТОВАРЕН камион, моторната не е достатъчна...
                                В дадения случай нищо не мога да коментирам... освен наличието на алкохол!!!
                                Последно редактирано от gtsvg; 04-04-08, 07:35.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X