Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Капандури/ Покривни прозорци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Капандури/ Покривни прозорци

    Да, наистина останах доволен и то много доволен! Стоплих си стайте с тея капандури. Още веднъж благодарности към Di за съдействието. Вече цяла зима съм с тях и е доста по-добре от миналата зима. Бях обещал да пусна снимки, ама все уж не стига времето, но май съм повече несериозен.
    Обещавам да пусна снимки с повече подробности около монтажа!!!

    Коментар


    • #17
      До: Капандури/ Покривни прозорци

      Това са обещаните снимки.
      Ясно се вижда и вентилационният отвор на една от снимките(онова тясното отворче над продълговатата дръжка). Също затъмнителната щора, която се поръчва допълнително. Има още два избора за щори. Пръчката която съм снимал да виси също е допълнително оборудване. От Велукс предлагат и електрическо управление на отварянето и затварянето с дистанционно управление.
      Като допълнение към каталожната цена на самия прозорец се добавя - цената на обшивката, щората(кито са няколко вида както споменах), пръчката за отваряне и затваряне, ако прозореца е на по-високо, както и някои други неща. Обшивката е два вида - за плоски и за релефни покривни материали.
      Искам да отбележа някои неща за щорите. За мен те са изключително важни. През горещите дни на практика може да спрете слънчевите лъчи и да запазите по-хладна температура в помещението. А затъмнителната щора(с каквито съм и аз) не пропуска въобще светлина когато се пусне до край. Просто помещението става тъмно все едно няма такъв прозорец. Дори съм излизал на тъмно да погледна от вън дали пропускат и малко светлина, но йок, по нищо неможе да се разбере, че има прозорец на покрива до такава степен уплатняват.
      С няколко думи е това. Ако някой се сети за нещо друго да пита, ако мога ще помогна.

      п.п Ако ви интересува монтажник за капандурите на Велукс ми звънкайте(088 47 47 112) ще ви дам телефона на човека.
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от Жоро Донечки; 12-02-08, 18:42.

      Коментар


      • #18
        До: Капандури/ Покривни прозорци

        преди 2 години строих кооперация. Покривните прозорци ги предвидих ФАКРО / от нортоп/. С един клиент обаче бяхме писали в договора, че са Веукс. И така всички останали Факро, а той с Велукс. Трябва да ви кажа, че беше прав. Когато ги монтираха и сравняваш непосредствено всичко клони към Велукса.

        Коментар


        • #19
          До: Капандури/ Покривни прозорци

          ........а на Жоро за снимките ще кажа, че който е " обръщал прозорците след мотажа не го е направил правилно. Долната част трябва да е вертикална, а горе хоризонтална. Идеята е въздуха да обдухва целия прозорец и да няма конденз.

          Коментар


          • #20
            До: Капандури/ Покривни прозорци

            С капандурите въпросът се изясни. И тъй като сега това ми е професия, още две думи за подобни потреби:
            -в "Практикер" се продават ПВЦ прозорчета за баня, тоалетна. Няколко размера. Прилични цени, немско качество.
            -във всички строителни магазини предлагат капаци за ревизионни отвори, плътни и вентилационни. Размерите са съобразени с размерите на фаянсовите плочки. Цени 12-18 лева.

            Коментар


            • #21
              До: Капандури/ Покривни прозорци

              Първоначално публикуван от mitkosto Преглед на мнение
              .....Долната част трябва да е вертикална, а горе хоризонтална. Идеята е въздуха да обдухва целия прозорец и да няма конденз.
              Колега, този съвет и аз съм го прочел от проспектите на фирмата. Но по ред съображения не го направих.
              Вече една зима ги ползвам и нямам оплаквания, дори от капка конденз.

              Коментар


              • #22
                До: Капандури/ Покривни прозорци

                ......е , в края на краищата е важен крайния резултат...то логично топлината се качва на горе, а покривните прозорци явно са горе, така, че топлия въздух ги обдухва. А как е светлината ? Аз ще разширявам детската стая и ще слагам Велукс, но се чуда какъв размер

                Коментар


                • #23
                  До: Капандури/ Покривни прозорци

                  Първоначално публикуван от mitkosto Преглед на мнение
                  но се чуда какъв размер
                  С какви размери са ти отворите?
                  sigpic

                  Коментар


                  • #24
                    До: Капандури/ Покривни прозорци

                    Първоначално публикуван от mitkosto Преглед на мнение
                    ...... А как е светлината ? Аз ще разширявам детската стая и ще слагам Велукс, но се чуда какъв размер
                    Освен красотата, която внася покривния прозорец в интериора и която е повече суета, а не нещо друго, получаваме и светлина, тя е основното предназначение на един прозорец. По мой впечатления светлината пропускана от покривния прозорец е в уникално количество. Спрямо обикновените прозорци е минимум х 4(да не кажа и 5 пъти повече). Просто разликата е невероятна.
                    Мога да кажа, че какъвто и размер да изберете просто от липса на светлина няма да се оплачете. За стая до 20тина кв.м, без странични прозорци, 2 покривни прозореца са достатъчни, за да бъде по-светло от с нормални странични прозорци. Ако търсите повече красота може да се комбинират и повече. Има различни варианти за комбинация.
                    Аз съм с размери 66/118, но съм избирал размера да пасне максимално на отворите на старите ми капандури.
                    Добре е да се консултирате с монтажник за това към какъв размер да се ориентирате. Че от голямо значение е какъв е покрива(бетон,дърво), къде минават гредите, мертеците и т.н.

                    п.п. имам каталози с размери и цени в пдф формат(на стандартната и на разширената листа), някой ако иска ще му ги пусна на пощата. Че да не става реклама тук понеже са фирмени.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Капандури/ Покривни прозорци

                      Първоначално публикуван от Di Преглед на мнение
                      С какви размери са ти отворите?
                      нямам отвори засега. Ще ги правя като избера размера на прозореца. Сложноста идва от това, че "усвоявам" балкон към детска стая. Тя е подпокривна и ската на покрива се движи към балкона. Като го затворя , предното ниво ще стане около 160 високо. Имайки предвид стрехи и това, че нормалния прозорец ще дойде ниско, осветлението на стаята ще е недостатъчно. А и става доста дълга / 7 метра/ , а с прозорец само отпред.
                      Затова ме интересува проблема със светлината. Иначе съм доста добре запознат с прозорците и монтажа им.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Капандури/ Покривни прозорци

                        Привет,
                        аз също съм се насочил към смяна на две капандуури. На скоро един познат влезна в новия си апартамент и видях, че неговите капандури са оптилайт на Факро. За сега е доволен. Но като Ви слушам ще се насоча към Велукс. Първоначално си мислех за вариант 55х78 см GZL но при мен двете капандурки са единствения достъп до покрива и по-скоро ще се видя другата седмица като дойде монтажника дали ще стане размер 66х118 см за да мога да се шмугвам през половината разстояние. Гредоредната конструкция е разположена през 60 см и ще трябва да се подрежат по 3 см гредичките от двете страни, като отдолу и отгоре ще се укрепи с напречни разположени съответно по вертикала и хоризонтала. Монтажа бих могал да го направя и сам но ще се лиша най-вероятно от гаранцията. Дано не ме обрулят много щото като се обадих в офиса тази седмица ме препратиха на доставчик, който от своя страна ме препрати на монтажник. Явно доста гърла храни клиента по хранителната верига. За жалост това е родната действителност.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Капандури/ Покривни прозорци

                          Първоначално публикуван от prascho83 Преглед на мнение
                          Дано не ме обрулят много щото като се обадих в офиса тази седмица ме препратиха
                          За три прозореца, GZL 66/118, със затъмнителни щори, монтаж и една щека за управление, платих точно 2000лв.
                          Като монтажа ми беше по 120лв. на прозорец, всичко останало по каталожни цени. Гаранцията си е валидна.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Капандури/ Покривни прозорци

                            Днес се разкарах до офиса на Велукс, но за жалост имаха само две мостри на големи прозорци. Хубавото е, че гаранцията важи и с личен монтаж стига да е направен по-предписанията на Велукс. При мен е по-сложно тъй като съм наковал финишната дървена ламперия, ще има изместване на прозорците от съществуващите в момента отвори за да бъдат изпълнени предписанията за хоризонтална горна и вертикална долна част и допълнително подрязване на гредичките отстрани. Ако ми вземат по 120 лв/прозорец ще черпя. Но силно се съмнявам, работата е неудобна и не знам дали ще се наемат.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Капандури/ Покривни прозорци

                              Това имам предвид.
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • #30
                                До: Капандури/ Покривни прозорци

                                Имам колебание между 55/78 см и 114/118 см. Днес монтажникът ми заяви, че ще се разбие много ако прозореца е 66/118 см.
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X