Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде е мястото на Патрол-ите...?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

    Първоначално публикуван от hristo20000 Преглед на мнение
    Според ауто дата този мотор трябва да работи с минерално масло-15/40.
    Така пише по книгите за старите Патрули (до 199, а щом производителят е препоръчал такова ...

    Обаче за зимата малко гъстичко идва де.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #77
      До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

      И аз така мисля че 15/40 ще е гъсточко за зимата за това му сложих 10/40 даже и него бавно го засмуква помпата след като запаля около 7-8сек свети лампата. Вчера голям кеф в ВАРНА сега чак усетих предимството на блокажа, голям кеф е да заобикаляш закъсали коли през бордюрите или да ги дърпаш като си купих джипа миналата година ниамаше зима тук
      Човек се учи с много практика:D

      Коментар


      • #78
        До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

        Първоначално публикуван от hristo20000 Преглед на мнение
        за това му сложих 10/40 даже и него бавно го засмуква помпата след като запаля около 7-8сек свети лампата. Вчера голям кеф в ВАРНА сега чак усетих предимството на блокажа, голям кеф е да заобикаляш закъсали коли през бордюрите или да ги дърпаш като си купих джипа миналата година ниамаше зима тук
        7-8 секунди ми се вижда твърде много, особено пък с 10w40. Дори с 15w 40 моята гасне за не повече от 3-4 секунди.

        Не се увличай с използването на блокаж. Чак пък по улиците да ти трябва ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #79
          До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

          10W40 гасне лампата за 4 сек. и то сутрин рано, инак на топъл мотор гасне на 1-2 сек. макс.... при мен с новото масло....

          Наистина голям кеф из Варна, няма коли, всички пишман шофьори колите им са пред блока или засадени в някоя пряспа изоставени... Иска ми се още 2-3 дена сняг.... Не ми е ясно за какво могат да се използват блокажите в снега..... ?? Аз на 4H минавам за сега навсякъде.... Ама аз и по-по миналата година с маздата минавах навсякъде с 4 хубави гуми и липса на акъл ..... Сега обаче е безпроблемно и почти без засилка....

          Коментар


          • #80
            До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

            До колкото знам клапана за да не връща маслото в картера е в масления филтър маи моя е менте защото когато смених филтъпа и маслото се появи този проблем,и друг въпрос колко бара налягане ти показжа датчика на таблото студен при палене и в загряло състояние
            Човек се учи с много практика:D

            Коментар


            • #81
              До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

              След смяната на маслото в загряло състояние ми държи мааалко по-надолу от 4... При палене много не съм обръщал внимание обаче е доста по-нагоре.... Преди смяната на маслото държеше малко по-горе от нулата.....

              Коментар


              • #82
                До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

                Нямах в предвид че съм имал нужда от блукажи а че сам открил разликата със и без блукаж все пак този джип го имам от 1.5г. а миналата година зима нямаше
                Човек се учи с много практика:D

                Коментар


                • #83
                  До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

                  а какво масло сложи сега
                  Човек се учи с много практика:D

                  Коментар


                  • #84
                    До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

                    ами аз предното масло не знам какво е точно, стария собственик каза че било Тексако.... Аз сложих мобил 10w40 в сервиз, където си сменям маслата от 3-4 години и няма издънка.....

                    Коментар


                    • #85
                      До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

                      Значи вече си пушка що не излизаш да се кефиш имам 300кг нафта в мазето пълня до горе и исчезвам
                      Човек се учи с много практика:D

                      Коментар


                      • #86
                        До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

                        ами щото нямам 300 кила нафта в мазето .... Иначе обикалях цял ден вчера - голям кеф наистина.... Даже се повъртях малко из паркинга на Техномаркет само на задно, че нямаше никой ......

                        Коментар


                        • #87
                          До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

                          Първоначално публикуван от hristo20000 Преглед на мнение
                          До колкото знам клапана за да не връща маслото в картера е в масления филтър маи моя е менте защото когато смених филтъпа и маслото се появи този проблем,и друг въпрос колко бара налягане ти показжа датчика на таблото студен при палене и в загряло състояние
                          Ако масленият ти филтър е за 10 - 15 лв съвсем сигурно е менте.
                          При мен на студен двигател стрелката за налягане намаслото показва 4 или съвсем малко отгоре, а на загрял е според режима на каране - от над 2 до малко над 0.


                          Първоначално публикуван от горби Преглед на мнение
                          Не ми е ясно за какво могат да се използват блокажите в снега..... ??

                          По улиците - не, но иначе ...
                          Последно редактирано от Чавдар (V93); 04-01-08, 06:38.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #88
                            До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

                            Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                            Ако масленият ти филтър е за 10 - 15 лв съвсем сигурно е менте.
                            При мен на студен двигател стрелката за налягане намаслото показва 4 или съвсем малко отгоре, а на загрял е според режима на каране - от над 2 до малко над 0.





                            По улиците - не, но иначе ...

                            Оригинални Тойота маслени филтри от ТМ АУТО започват от 11 лева.

                            Коментар


                            • #89
                              До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

                              Какав беше оня лаф икономията маика на мизерията за 12лв беше после намерих за 45 но малко късно ми звъннаха бях го сложил вечесега ще го сменя пак та да ми доиде акъла мейду другото какво ще кажете за 10/40 на фукс графитната основа уж графита в него намалял триенето
                              Човек се учи с много практика:D

                              Коментар


                              • #90
                                До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

                                Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
                                Оригинални Тойота маслени филтри от ТМ АУТО започват от 11 лева.
                                Не знам за Тойота и ТМ Ауто, но досега, колкото пъти съм видял маслени филтри за по 10-15 лв (говоря за такива за Паджеро и Нисан), все са били без клапан. Нищо, че по кутията пише че били японски.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X