Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Агро форум...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Агро форум...

    Хайде на работа...

    Овошки на какъв наклон на терена /максимален/ се садят, без терасиране?

    Избрал съм северни склонове, на завет, ще ги ригловам и ще ги докарам в норма до пролетта с яко оборски тор, набелязал съм и едно подходящо тракторче с чупещо се шаси, дето е перфектно за тази цел / за поддържка на силно наклонени овощни градини/ и се оказа, че няма да го плащам /20000 евро/, ами щяло да ми бъде подарък от Европа, защото земите се водели "пустеещи", както и да е , който е садил овошки, да пуска инфо...
    Нали идеята на форума е да се обогатяваме...

    Напояването е решено, до дупка, то при мен селяните вода газят, ама жадни са ходили 100 години, докато не копнах и багера не потъна в мочурище...

    Коментар


    • #77
      До: Агро форум...

      Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
      Избрал съм северни склонове, на завет....
      Нека се изкаже някой агроном, ама аз това нещо не го схващам???
      Освен, ако има сянколюбиви дървета?! Завета е хубаво нещо, ама не съвсем, а сянката...???!!!!

      Коментар


      • #78
        До: Агро форум...

        Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
        Хайде на работа...

        Овошки на какъв наклон на терена /максимален/ се садят, без терасиране?

        Избрал съм северни склонове, на завет, ще ги ригловам и ще ги докарам в норма до пролетта с яко оборски тор, набелязал съм и едно подходящо тракторче с чупещо се шаси, дето е перфектно за тази цел / за поддържка на силно наклонени овощни градини/ и се оказа, че няма да го плащам /20000 евро/, ами щяло да ми бъде подарък от Европа, защото земите се водели "пустеещи", както и да е , който е садил овошки, да пуска инфо...
        Нали идеята на форума е да се обогатяваме...

        Напояването е решено, до дупка, то при мен селяните вода газят, ама жадни са ходили 100 години, докато не копнах и багера не потъна в мочурище...
        Ееех, защо не е жив баща ми, той беше спец точно в тази област, и щях да ти разнищя цялата теория на овощарството. НО! Учебниците му си стоят, така, че ще ги разгледам, и ще пиша. В родното ми село имаше 1300 дка ябълкова градина и напояването беше решено с "капково". Ако искате вярвайте, но имаше ябълка с диаметър 125 мм. Според агронома (познайте кой) това се дължало на капковото напояване.
        По отношение на северните склонове и завета, както писа GAD, там сянката пада доста по-рано, отколкото на южни, а слънчевото греене е един от важните фактори за добра и качествена реколта. А и завета през лятото може да доведе до появата на гъбични заболявания-всеизвестната мана и други рязко влошаващи количеството и качеството на реколтата. Като прочета ще пиша още, и по-подробно.
        ПП. Защо не засадиш лозе на баира? Все пак е изпитано в практиката, а и за "на баир лозе" има поговорка, а за "овощна градина на баир" ня!
        Поздрави
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #79
          До: Агро форум...

          Неправилно се изразих, склона на баира е на север, ама реално си е добре ослънчено, въпреки, че прочетох на някои места, че чистия юг не е най-подходящ, още повече че в района има един южняк, дето изсушава тотално всичко..

          Но ми стана ясно, че водата прави живота, овошки без изобилен ресурс от вода и правилни и интелигентни мероприятия, са си храсталаци!

          И не е зле една оградка, опасана с електропастирче, срещу четирикраки и двукраки нарушители!

          Въпрос: чувал ли е някой за пчели, развъждани единствено за по-добро опрашване на овошките?

          Коментар


          • #80
            До: Агро форум...

            Колеги мисля че на всички трябва да е станало ясно че линкове към места които искат регистрация не са особено полезни...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #81
              До: Агро форум...

              Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
              Момци знам, че тук /в агро форума/ сте все здрави и нормални юнаци, както знаете съм амбициран да направя добро стопанство...

              Помагайте, сега ще реголвам земи, които са пустеещи, в инструкциите на разбиращите хора пише, първо изкуствените торове, след това реголване и чак след това хубаво оборно торене, за да се осигури правилния запас за овошките...

              Направил съм схема на засаждането на сортовете, така че да осигури 4 месечно постоянно събиране на праскови, примерно, ще ги напоявам капково и ще им угаждам до дупка /както и на черешите, крушите и т.н./

              Ще ми се и аз да помогна с някакво инфо на агроклуба, но знанията ми са нищожни, ако някой се сети за вид помощ, да се обади...

              /Най-добрите консултанти за еврофондовете са шефовете на поземлените комисии, ама вие си го знаете.../
              оборския тор както и колегата по горе е написал внася много семена на плевели,
              тази година пробвахме метод за почистване ,малко скъпо излиза но е качествено
              една година ейемесечно минаване с брани
              обиват се плевелите тотално
              за американските продукти за водозадържанее съм за с 2 ръце
              внимаваи при насаждането,много е важно до корените на фиданката да няма изкуствен тор,най вече селитра
              "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

              Коментар


              • #82
                До: Агро форум...

                някой има ли предства как точно се изчислява "икономически размер на земеделско стопанство" и "икономическа единица"?

                Коментар


                • #83
                  До: Агро форум...

                  При засаждане на овощни градини се избягват южните склонове защото през зимата слънцето ги нагрява повече пъпките на дървото тръгват да се развиват по рано и късните пролетни студове ги повреждат .А на северни склонове спят до късно напролет.И като дойде пролетта се развиват нормално.Вълк стискам ти палци и на двете ръце да успееш.Има купища литература по тези въпроси .Мани го интернета без книги няма да минеш.Никой не се е родил научен.Четене му е майката-.Аз броя дните които ми остават да се махна от София и да се занимавам със същото с което се занимаваши ти .Имам камион трактор Т-25 косачка BCS сеносъбирач BCS и друг инвентар .Поздрави
                  К мирной жизни не пригоден.
                  Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                  ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                  Коментар


                  • #84
                    До: Агро форум...

                    ИМАМ ТАКЪВ ИЖ ИЛИ РУСКА ЧЕТЕРИКОЛКА С БЛОКАЖ ИМА БЪРЗИ И БАВНИ ДАЖЕ ГО ПРОДАВАМ ЗА 1000ЛВ.МОЯТ НОМЕР Е0889951871 ЖОРО И СЪМ ОТ ТРЯВНА СТРАХОТНА МАШИНА

                    Коментар


                    • #85
                      До: Агро форум...

                      Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                      ... набелязал съм и едно подходящо тракторче с чупещо се шаси, дето е перфектно за тази цел / за поддържка на силно наклонени овощни градини/ и се оказа, че няма да го плащам /20000 евро/, ами щяло да ми бъде подарък от Европа, защото земите се водели "пустеещи", ...
                      Извинявай че се включвам не по темата, но тъкмо се регистрирах и още не съм открил как да пращам ЛС.
                      Можеш ли да споделиш каква е схемата с тези "подаръци" от Европата?
                      Наскоро ми споменаха нещо подобно, но никаква друга информация нямам.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X