Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преход от 185 км с къпане до яз.Бебреш

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Преход от 185 км с къпане до яз.Бебреш

    По идея на kiki.t, който "некъпан" от седмица търсеше подходящото място в темата http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=17446
    решихме бързо да сформираме в петък вечер дружина и да опитаме този сравнително дълъг преход от Н.Искър през Батулия, билото на Стара планина северно от р.Бакьовска, през ловна хижа Лескова, над ловна хижа Търсава, с.Врачеш до яз.Бебреш...
    За целта примамихме нищо неподозиращия BoykoVS в събота сутринта в Н.Искър и отпрашихме към мястото на срещата(след 20 км) през планината за моста преди с.Батулия...където kiki.t следваше да ни чака...Но не би...НЕзависимо от народната поговорка за петима Петко, ние му позвънихме, при което чухме ясния глас на...ендуристката Вида, че очаквания от нас човек ...всеки момент ще тръгне (на 10 км. се намира между впрочем от мястото на срещата). Както и да е - чакаме



    Дочакахмеее го....




    Малки справки с ГПС и ...огледалото




    Това е трака от деня в 2 варианта - като образ и за мапсорс


    Do Bebresh 25 Aug 2007.gdb

    Толкова се бяхме разбързал, че се сетихме да починем и снимаме чак на х.Лескова...




    В хижата жива душа нямаше, а в камината още пушеше един дънер...


    Малко почивка, зареждане с вода...



    Добре, че съм купил отдавна пералня на жената...


    И продължаваме с бързо темпо обратно по билото до разклона за х.Търсава(той е в посоката в която гледат моторите, а ние тръгваме наляво почти обратно и надолу към с.Врачеш)...


    Все пак справка с ГПС...


    Много си харесвам Бетата...


    Сина пък вече хвърля око на по-големите събратя на Кх-а...


    В бърз галоп профучаваме по пътищата, означени като червената кал, което в случая си беше "червената прах"...ужасна прах, фотоапарата беше в предпазен калъф, и пак имаше вътре, за съжаление не снимах...поне аз...И така, на бегом през с. Врачеш, трака моторджийския не го уцелихме на отиване(и то добре, че не го уцелихме, щот...нямаше да стигнем в таз посока) към язовира...Опитахме да сечем малко напреко през една друга ловна хижа, но стигнахме тупик - тук Кики.т разузнава пеша...


    ...и казва - "кръгом" и обратно...



    ...Бойко гледа накриво, ама какво да каже момчето...и той обръща...


    Групата видя стената на язовира и като даде газ....нема стигане. То заградено отвсякъде де, нали е вододайна зона...докато не стигнахме едно заливче с достъп....Момчетата се юрнаха към "плажа", подминаха няколкото рибари...а аз попаднах на ето това...




    М..дааа...вододайна зона...


    Малко снимки от подхода към заливчето с рибарите и моите "плувци"...












    "Водата е прекрасна " - показва Кики и привиква останалите...






    Малко показно ...като "спасител"...


    Обратния репортаж ще го продължа утре(тоест днес май вечерта...сега е 01:09...), че хем се взирам, хем не виждам вече нищо на екрана...
    Последно редактирано от iva_kx; 28-08-07, 08:43.
    Mitsubishi L200 DobbleCab

    KTM XC 450 RW 2009
    KTM 350 SX 2011

  • #2
    До: Преход от 185 км с къпане до яз.Бебреш

    Първо да благодаря за поканата miki64.Разходката беше прекрасна

    къде се намирах,нямах никаква идея затова само ще кача снимките от мен
    Прикачени файлове
    [URL="http://slackpack.net/?q=node/388"]
    [/URL]

    Коментар


    • #3
      До: Преход от 185 км с къпане до яз.Бебреш

      180 km. си е екстра , на мен по-малко ми се видяха
      Това язовирче за къпане е по-добре от морето , ни чалга , ни гримирани овци с тъмни очила във водата ,да се пляцикат като добичета
      Прав е Събин че вече не приема тракове без обозначение за трудност.Моторджийския трак от язовира до Врачеш се оказа много тегав.Ако го знаехме , нямаше да се мъчим по него в тая жега.
      Добре че съм аз , да им организирам на някой хубавото каране.
      Скромност преди всичко
      Еееех Ива , колко изпусна
      Прикачени файлове
      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
      Суперскан България www.decbg.com
      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

      Коментар


      • #4
        До: Преход от 185 км с къпане до яз.Бебреш

        Още малко
        Прикачени файлове
        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
        Суперскан България www.decbg.com
        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

        Коментар


        • #5
          До: Преход от 185 км с къпане до яз.Бебреш

          Внимание!!!
          През ноща из горите се срещат НЛО.
          Прикачени файлове
          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
          Суперскан България www.decbg.com
          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

          Коментар


          • #6
            До: Преход от 185 км с къпане до яз.Бебреш

            Да довърша с репортажа...и Бойко се престраши


            Един гладник довършва хот-дога във водата...



            Като видяха Кики...въдичарите започнаха да прибират въдиците...


            По обратния път решихме(както е споменал Кики по-горе) да минем по моторджийския трак...Докато изчаквах Бойко на едно кофти спускане, Кики и сина зачезнаха напред...Моя ГПС беше включен, но в раницата и следвайки вярното направление...се оказахме с Бойко на неверния път...Ами сега - отваряй викам Бойко раницата отзад и вади уреда...Установих, че сме сгрешили, отклонявайки се на билото по левия път(вместо трака - десния) и се бяхме забили далеч вляво и надолу...Хайде обратно по трака...и той се оказа една пътеЧИЦА между храстите и папратите...И хоп надясно и НАДОЛУ по един наклон, където само диви прасета май се бяха търкаляли по склона...После се оказа, че и Кики и малкия са минали оттам, после едни пътечки+оврази изкопани от буйните дъждове, през едни гробища и ...най-накрая се събрахме след 40 мин на кафето в селото(Врачеш). Хайде по кола с лед и лимон, та по втора, та потретихме...че и някои почетвъртихме...голяма жега беше. Видно е от снимките на колегите и тази...



            Имаше и леки поражения по "материалната" част на Бойко...


            После "бегом" за зарядка до Лукойл на Ботевград(това са 10-на км които се губят от трака - ГПС-то го пазеше малкия в кафето) и пак обратно през червената прахо-кал, нагоре и спуснахме до Търсава...където според Кики ни чакаха най-хубавите кюфтенца...





            Нооо....кюфтенцата бяха свършили и се разминахме с по една шкембе-чорба без шкембе, пържолки и кебабченца...

            Давид и Голиат...


            Мммм...иде манджата...не само Кики така гледаше...


            Да е жива и здрава майка му...да пере...


            Да освободим малко място под ризницата...



            Иде топла, топла..само хляба го донесоха кат свърши чорбата...



            Спуснахме към Ябланица и хванахме един трак южно от реката вече. Излязохме на едно хубаво билце, красота...трака обаче наляво...а на нас ни харесва надясно... И давай надясно...В началото беше добре ...и красиво...





            Тук, по "равното" Кики реши да ми тества Бетата...



            и продължихме по билата...докато пътя изчезна(то трак си и нямаше)...Кики вика, бе тука на 400 м от нас има трак, по р.Елешница...и дааавай надолу, с надежда да излезем на трака... Това е частта от трака, където така и не стигнахме до р.Елешница


            Аз като по-ентусиаст...мислех, че може и да достигна реката, но стигнах до тук...







            Еле...обратно някак си и по верния път...
            Една малка почивка...Бойко си вика сигурно - "Тц..тц...нивга повече с тия..."



            Няколко снимки от едно красиво място с останки от постройка от минали векове...








            Пак се отклонихме с Кики от "верния" път...






            Кики се връща от разузнаване...






            Хайде пак надолу, малко по аХ(!)сфалта...и пак нагоре през балкана...Само дето и ноща ни хвана...






            Ами..това май е последната ми снимка.
            След малко се разделихме на 2 групи - аз със сина поехме по трака за Гниляне, оттам през моста към Н.Искър(20 км. карам близо до цвай-такта..за да му светя с моя фар..."опуши" ме кат ...), а Кики си намери компания(Бойко) до Владо Тричков...

            Това беше.... В неделя се събудих към обяд...за обяд...и следобедно дремване отново...
            Mitsubishi L200 DobbleCab

            KTM XC 450 RW 2009
            KTM 350 SX 2011

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X