Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монтажно-Тягов Механизъм(Тирфор)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Монтажно-Тягов Механизъм(Тирфор)

    Ами за тая цел можеш да си ползваш HI-JACK-а и вярвай ми ще си по-доволен.
    Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
    Дий Снайдер

    Коментар


    • #17
      До: Монтажно-Тягов Механизъм(Тирфор)

      На времето бях взел един назаем за състезанието в Габрово,но само като си помислих,че ще го мъкна по баира и го върнах.

      Коментар


      • #18
        До: Монтажно-Тягов Механизъм(Тирфор)

        Първоначално публикуван от Пламен Исаев Преглед на мнение
        На времето бях взел един назаем за състезанието в Габрово,но само като си помислих,че ще го мъкна по баира и го върнах.
        Съгласен съм че за състезание не би ти свършил работа-но аз не съм състезател и за моите цели предполагам че ще ми служи добре.

        Коментар


        • #19
          До: Монтажно-Тягов Механизъм(Тирфор)

          Писал съм за тая джаджа до повръщане. Това което може и да свърши работа тежи 30 кила. Освен да си счупиш пищяла като се подхлъзнеш с него друго няма да стане. Освен това, което работи струва примерно 200 лева по-малко от електрически Мил Маркер. За къв грездей?
          Съвършенно безценно устройство. Но не за вадене на джипове по маршрута. То просто е хубаво за друго.

          Коментар


          • #20
            До: Монтажно-Тягов Механизъм(Тирфор)

            Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
            Никога не говоря глупостиоще по малко в сериозни теми и места.С Тирфор съм работил(макар и няколко пъти само) и имам понятие за какво иде реч.Заявените стойности на Тирфора далече нямат общо с реалното тягово усилие което в повечето случай е доста по голямо
            За справка:
            http://media.club4x4.ru/2007/02/23/r..._ruchnuju.html

            П.П. Малка извадка от сайта по горе:
            ...

            Ами ето ти друга извадка. Пак оттам:

            А что действительно напрягает – трос. Знаете, сколько весит двадцатиметровый металлический, не побоюсь этого слова, канат диаметром 13.5 мм? По ощущениям, килограммов тридцать. А еще его очень неудобно готовить к работе – возить трос приходится на отдельной катушке, перед «употреблением» полностью разматывать, а потом сматывать. Вот если бы совместить компактность барабанных устройств с достоинствами тяговых механизмов... Такая лебедка действительно могла бы претендовать на роль идеала. Но даже она при частой езде по бездорожью не смогла бы заменить электрические лебедки...


            Та какво излиза? Тирфорът - 20-30-на кила, въжето - и то там някъде. И в крайна сметка теглото може да ти се върже колкото на лебедката. Отделно, дето ще ти е пълен багажникът с тежки и обемисти предмети, които ти при нужда ще трябва да тътриш насам натам ...

            А, доколкото ми се въртят някакви спомени, тези устройства не са и от най-евтините ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #21
              До: Монтажно-Тягов Механизъм(Тирфор)

              Но даже она при частой езде по бездорожью не смогла бы заменить электрические лебедки...

              Т
              ова трябва да те наведе на мисълта какво те очаква ако се захванеш с това чудо
              Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
              Дий Снайдер

              Коментар


              • #22
                До: Монтажно-Тягов Механизъм(Тирфор)

                Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                Но даже она при частой езде по бездорожью не смогла бы заменить электрические лебедки...

                Това трябва да те наведе на мисълта какво те очаква ако се захванеш с това чудо
                Така че, вземи си сложи една китайска лебедка все пак! Не са върха на сладолед, по някой път може да ти късат нервите, но за тези пари - толкова. А вършат работа. Установено от собствен опит ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #23
                  До: Монтажно-Тягов Механизъм(Тирфор)

                  стига сте говорили на руски при явор има кирфори неса големи ама знае ли човек.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Монтажно-Тягов Механизъм(Тирфор)

                    Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
                    стига сте говорили на руски при явор има кирфори неса големи ама знае ли човек.
                    То хубаво има при Явор ама аз на Явор му пускам две ЛС-та и никой не отговарятака че си търся да купя от друго място може и употребяван да е Тирфор-а.
                    А за това колко върши или не работа-по добре да го имам и да не ми трябва отколкото да ми потрябва а да го нямам

                    Коментар


                    • #25
                      До: Монтажно-Тягов Механизъм(Тирфор)

                      звънни му.0899852338

                      Коментар


                      • #26
                        До: Монтажно-Тягов Механизъм(Тирфор)

                        На всеки Пловдивски технически панаир има оригинални фирмени. Цените не са кой знае какво. Всяка лебедка си има собствено приложение. При стръмно снежно-кално спускане по непозната планинска пътека като стигнеш "котела" - мястото къде то разбираш, че първо е трябвало да минеш пеш , назад 200-300м. електрическа малко трудно ще се справи. А с тирфора - хем ти е топло, даже се потиш, хем можеш да си щракаш цяла нощ без да се притесняваш за лебедка, акумолатор, загряване на двигател. малък тирфор (чешки) и електричека - оптимум.
                        “Който заменя свобода за сигурност, накрая губи и двете”.
                        Б.Франклин

                        Коментар


                        • #27
                          До: Монтажно-Тягов Механизъм(Тирфор)

                          Не знам колега пробвали ли сте да се дръпнете назад с механична лебедка не 200-300 метра а само двадесет - тридесет? Че аз заедно с Митко фулда и компания + булдога (Емо) успяхме да дръпнем на Митко Тойотата два метра (говоря за наклон > 35 градуса) и това си беше... Изкъртихме се... Аз съм 105кг. в нелоша форма булдога не е от малките... За двеста триста метра сигурно ще издърпаме нещо но това ще стане след около месец два интензивна работа...

                          Въпроса с дърпането на ръка е и задача която отработвахме в МСС... Проверено е на практика... Двама човека могат да изтеглят "джипка" на около 10 метра по не много голям наклон и са на ръба на силите си...

                          Но който иска да провери да се труди... И нека да снима да покаже как става...

                          Ще се повторя - механичните лебедки от този вид са НЕПРАКТИЧНИ и на практика неприложими за нашите цели...
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #28
                            До: Монтажно-Тягов Механизъм(Тирфор)

                            Извънредно практични са. За каквото са измислини. Истинското име на това устройство е Монтажно Тягов Механизъм)) За всеки монтажник МТМ е безценно устройство. Както и латерните. Понякога известни като трамвайни и ЖП крикове.
                            Не помня кое, но имаше едно състезание в Русия, на което най-опасните пряпятствия по трасето се бяха оказали многото хвърлени в страшна ярост къде да е от екипажите такива железа.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Монтажно-Тягов Механизъм(Тирфор)

                              http://topspeed.bg/product.php?iid=877 това няма ли да стане като този тирфор само ако му се завари една траба там на тресчовката за затягане.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Монтажно-Тягов Механизъм(Тирфор)

                                Първоначално публикуван от Smaxnatiq Преглед на мнение
                                http://topspeed.bg/product.php?iid=877 това няма ли да стане като този тирфор само ако му се завари една траба там на тресчовката за затягане.
                                Това шега ли е?
                                ------------------------------------
                                тел. O878 9ЧЧ 999

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X