Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да я купя ли тази станция?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да я купя ли тази станция?

    Днес ми предложи един познат такава станция:

    Дали ще върши работа да се чуваме с колегите офроудъри?Моля който разбира да каже да знам да я купувам или не
    Ето малко данни които намерих в нета:
    VR-5009
    широколентов приемник предвател 0.1 – 2600 MHz
    Автоматично програмиране на стъпката при сканиране,слушане и предване
    Световен часовник с локални времена
    Възможност за кодиране на разговора в двете страни
    Цифрова обработка на сигналите
    2 изхода за антена
    12-220 v
    Измерител на напрегнатостта на полето
    Сканиране по VFO,VHF,UHF канали
    Хидроизолационната конструкция
    Включване на международен канал или честотата за бедствие – 2182 мHz с натискането на един бутон.

    Има и редица други работи дето не ги знам за какво са
    Идеята ми е да си я монтирам в джипа-ако върши работа.
    Последно редактирано от TRAPERA; 23-02-07, 19:39.

  • #2
    Re: Да я купя ли тази станция?

    Ами кажи ... марка модел .... все пак на каква цена ??
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      Re: Да я купя ли тази станция?

      Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
      Ами кажи ... марка модел .... все пак на каква цена ??
      Модел е на YAESU,цената е малко над 1000лева-има и усилвател Липсва антената и трупката-но не е голям проблем-предполагам че ще си намеря.Мой познат я е внесъл някъде от чужбина и мисля да я купя ако кажат колегите че ще се чуваме с тях-иначе не ми трябва.

      Коментар


      • #4
        Re: Да я купя ли тази станция?

        Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
        Днес ми предложи един познат такава станция:

        Дали ще върши работа да се чуваме с колегите офроудъри?Моля който разбира да каже да знам да я купувам или не

        Има и редица други работи дето не ги знам за какво са
        Идеята ми е да си я монтирам в джипа-ако върши работа.
        Ами ако може да работи на честоти

        446.00625
        446.01875
        446.03125
        446.04375
        446.05625
        446.06875
        446.08125
        446.09375 MHz

        и ако поддържа DCS и CTCS кодиране, може и да ти върши работа.

        Само се чудя сигурен ли си, че това нещо има предавател? защото на сайта на Yaesu такова животно VR-5009 не намерих, но за сметка на това има VR-5000, което е само приемник и което на картинката изглежда същото като това, което си пуснал.
        http://www.yaesu.co.uk/yaesu/rx/vr5000/vr5000_1.htm

        Освен това, доколкото видях, продуктите, които започват с VR, са само приемници.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          Re: Да я купя ли тази станция?

          Да и аз ги гледах на сайта на Yaesu-но тази която ми предложиха днес има предавател-не е абсолютно същата като на снимката която съм качил-но е почти същата на вид-просто и аз не намерих VR 5009-затова съм сложил тази снимка.Тази която гледах си има и вход за трупката и има и усилвател отделно към нея.Това което видях пишеше receivers&transceivers

          Коментар


          • #6
            Re: Да я купя ли тази станция?

            Ами на мен ми изглежда сериозно, ама за тези пари може да си вземеш невероятна hand held станция и няма да ти трябват антени, трубки и т.н.

            Коментар


            • #7
              Re: Да я купя ли тази станция?

              Първоначално публикуван от disem Преглед на мнение
              Ами на мен ми изглежда сериозно, ама за тези пари може да си вземеш невероятна hand held станция и няма да ти трябват антени, трубки и т.н.
              Абсолютно съгласен. Ако няма да ставаш радиолюбител, за мен е безсмислено да харчиш толкова пари. За оффроуд цели за тези пари ще си вземеш носима радиостанция като слънце и ще ти артисат за други цели.

              Освен това, Google не ми дава нищо при търсене на VR 5009 Yaesu. И пак подчертавам, че с VR започват приемниците на Yaesu.
              С този външен вид това нещо не прилича на мобилните радиостанции, а на т.нар. BASE (стационарни), т.е. има въпроси относно инсталирането в джип.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                Re: Да я купя ли тази станция?

                Тази станция каквато и да е не става за нашите цели. Първо ще е незаконно, второ заема много място, трето ще има проблеми с прахта и влагата в джипа ...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #9
                  Re: Да я купя ли тази станция?

                  Явно ще се търси някаква друга радиостанция.Понеже аз не разбирам кой знае колко много от станций а имам желание да си купя-ще помоля някой да даде линк към сайт или магазин откъдето да се сдобия с здрава и надеждна носима станция която да отговаря на всичко посочено по горе от колегата V93 и да мога да се чувам с колегите с джиповете.Не съм радиолюбител и засега нямам такива намерения.Впечатли ме тази станция която съм качил на снимката защото наистина изглежда сериозно-но при положение че не се знае каква работа ще върши-по добре да си взема някаква носима станция.
                  П.П.Благодаря за помоща на колегите

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Да я купя ли тази станция?

                    Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
                    Явно ще се търси някаква друга радиостанция.Понеже аз не разбирам кой знае колко много от станций а имам желание да си купя-ще помоля някой да даде линк към сайт или магазин откъдето да се сдобия с здрава и надеждна носима станция която да отговаря на всичко посочено по горе от колегата V93 и да мога да се чувам с колегите с джиповете.

                    Взимаш една VX 146 с новата NiMH батерия за под 1/3 от парите на това отгоре и си готов. Имаше тема за това, в която Венци беше дал и телефон.

                    П.П. Бих ти препоръчал да си вземеш и 1 резервна батерия (към 80 лв с ДДС).
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Да я купя ли тази станция?

                      Като пристигне новата партида ще ти пратя ЛС. Това ще е средата март обаче. В момента такива станции няма...
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Да я купя ли тази станция?

                        Ок Венци-щом пристигнат станцийте-разчитам да пуснеш едно ЛС

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Да я купя ли тази станция?

                          Едва днес видях статията...
                          Това е един прекрасен ПРИЕМНИК!
                          Може да работо и като стационарен и като мобилен.
                          В наименованоето на модела при Yeasu буквата R, означава Receiver.
                          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X