Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка и внос на на автомобили след 01.01.2007

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Между другото, сега се връщам от общината да си регистрирам другата кола, която купих октомври месец. Очевидно съм прескочил срока от 2 месеца за регистрация на покупката. Проблеми нулеви, никаква глоба не отнесох.
    VW Touareg V10, 5000cc

    Коментар


    • Внос на коли след 01.01.2007

      Здравеите колеги.
      След отпадането на ДДС при внос на коли от чужбина плащат ли се някакви такси ?
      Има ли значение вида на автомобила,джип ,лек автомабил?
      Има ли значение кубатурата и конските сили или годината на производство?

      Коментар


      • Защо не четеш в темите под твоята
        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

        Коментар


        • Прочетох я обстоито .Но все още има доста въпросителни.

          Коментар


          • Плащат се всякакви работи.

            Акциз се плаща. Мито не се плаща. ДДС не се, ако това е заплатено в страната на внос.

            Ако купуваш като фирма - има условия за признаване на ДДС-то. Разни тавани от 20 000 лв има, обаче не разбрах какво точно ми говори счетоводителката

            Иначи никой не може да ти каже точно какво става, аз от 3 седмици си седя с транзитни номера, защото за момента отказват да обработват документите на акцизни автомобили.
            VW Touareg V10, 5000cc

            Коментар


            • А добре де, аз сега търся да си купя Витара 2.0 16V. В Германия, спокойно можеш да намериш за около 5000 evro и то 99 година, а тук се продават само 1.6, евентуално с 16V, 89;90, до 94 година и то за двойно повече пари!!! Това нормално ли е? И кое по-точно му е нормалното?
              Vitara 1.6 8V; +/-80hps; Kobra NT-235/75 R15; FJ 48"

              Коментар


              • не само, че се предлагат 2.0, а масово има и 2.5V6 /Гранд Витара дългата база са основно такива/...

                в момента отиваш в Германия купуваш, докарваш /цолови номера, зелена карта, гориво и пътни такси общо са към 300-350Е/, на Калотина ти правят един манифест /плаща се 20лв в някоя от будките за митн. документи/ и след това в КАТ си я регистрираш /към 60лв ГТП+номера+талони/ и си я караш със здраве...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • За това говорим...!
                  Vitara 1.6 8V; +/-80hps; Kobra NT-235/75 R15; FJ 48"

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от Ц. Кръстев Преглед на мнение
                    Шегуваш ли се? Да им обещая да платя колкото и когато кажат? Или аз нещо не разбрах?

                    а имаш ли избор /Оди пеш.../ - все пак живеем в АБСУРДИСТАН...

                    днес си смених топломера вкъщи - 320рв /50лв монтаж/... викам им "не е ли много 50лв за 2 големи + 2 малки гайки?"
                    Толкова е по ценоразпис - ако щеш...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • Re: Внос на коли след 01.01.2007

                      Интересува ме някой има ли представа как стоят нещата с внасяне на автомобили с платформа. Интересуват ме цени, документи и всякви неща които ще ми трябват
                      Танки грязи не боятся!

                      Коментар


                      • Re: Внос на коли след 01.01.2007

                        Първоначално публикуван от todoplam Преглед на мнение
                        Прочетох я обстоито .Но все още има доста въпросителни.
                        ??? там сякаш пише: при внос от ЕС на кола /може да не е производство на ЕС/ не се плаща НИЩО освен таксата за преглед и регистрация - не се плаща и екотакса...

                        Ако колата е над 163кс става "акцизна" - и за акциза е писано...

                        няма значение дали внасяш на ход или с платформа - важното е да имаш оригинален талон/документи/ и договор/фактура/

                        някои /търговци / внасят коли от автоморги /например от Италия/ с разни ксерокопия на рег. талони и т.н. ... вече има случаи на коли, на които е отказана регистрация в КАТ-Сф...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • Re: Внос на коли след 01.01.2007

                          за регистрация са нужни големия и малкия талон - оргинали, договор, цолова книжка - всичко преведено от заклет преводач... вноса с коли от моргите приключи- вече трябва да имат валиден преглед от миналата година...
                          Disco II td5
                          2" OME,Safari snorkel, front D44bumper, 9500winch,chip, Fedima 265/70/16
                          planed: air locker, rear D44bumper

                          Коментар


                          • Re: Внос на коли след 01.01.2007

                            Става въпрос за кола с документи замо че няма сертификат за екологичност или нещо такова и не може да се кара на ход в Германия/във форума пишеше за този закон/ и прегледа и е истекъл
                            Танки грязи не боятся!

                            Коментар


                            • Re: Внос на коли след 01.01.2007

                              аз си носех сертификат Е3 за газовете и валиден ТЮВ, но въобще не ми ги поискаха - искат талони /непреведени, ако са по новия образец - Деректива ХХХ/, договор /преведен/ и рег. номер /ако е докарана на ход/

                              Пак недоумявам - защо се пуска нова тема, а не се пише в старата с почти същото заглавие?

                              предлагам модераторите да преместят всичко от тази тема в старата
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар


                              • Re: Покупка и внос на на автомобили след 01.01.2007

                                Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                                Да, всъщност най-голямата каша ще стане в КАТ. Защото напоследък проверявам разпитвайки тук и там как ще стои въпроса с внос на автомобили с произход извън ЕС. И както си му е реда всякакви автомобили може да бъдат внасяни но само тези с ЕВРО4 могат да бъдат регистрирани от КАТ. Дотук добре но КАТ съвършено не са наясно какво правят в тази ситуация и май се очаква да искат от собственика собственоръчно написана декларация че автомобила отговаря на съответните изисквания, което си е смешно... Въобще май след 01.01.2007 май ще стане...
                                Добре де, да речем че си купя това

                                от България и щастлив отивам в КАТ, а там:
                                1. казват:
                                - Дай ЕВРО4!
                                Аз какво правя, освен че гледам тъжно??

                                или

                                2. регистрирам си я и си я карам със здраве

                                кое от двете
                                Последно редактирано от denislav; 21-03-07, 00:01.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X