Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Западни Балкани 2010 - No Commerce

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Много хубав маршрут сте си избрали,но ако мога да помогна с някоя друга идея за хубави места по пътя ви, без да се отклонявате много. Пътя ви минава покрай Сплит и от там вие отивате към остров Крк.Значи о.Крк няма нищо общо с водопадите на река Krcic в национален парк Крка.Парка се намира над град Sibenik а над парка има едно градче Knin.Дано съм бил от полза, поздрави.Един ден и нашата група ще отидем да къркаме (в Крка) близо до Шибеник (Sibenik)

    След Sibenik интересен град е Zadar,близо до него е национален парк Paklenica.От Zadar е интересен пътя покрай брега до град Novi Vinodolski а за остров Кrk е грехота ако не минете по Krk Bridge.
    Последно редактирано от Тануцо; 01-02-10, 20:33.
    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

    Коментар


    • #47
      До: Западни Балкани 2010 - No Commerce

      Тези неща ги видях и аз в последствие , просто е съвпадение на името на парка с острова , но това не променя много нещата , просто тук акцентите са основно Черна гора и Словения, а и при този вид пътуване, наблягаме на карането повече , така че със сигурност изпускаме ( но и печелим ) много . Отделно е факта че не ходим за първи ( и за последен ) път по района , така че ще наваксаме . Ще е една щура седмица всъщност )))))) ...

      Коментар


      • #48
        До: Западни Балкани 2010 - No Commerce

        Звучи супер!Предлагам да направим една контролна среща не само в деня преди тръгването(тя е ясна),а седмица преди това,за да си нахвърлим нещата,да се "сдушим" и да преброим пилците.При мен датата не е проблем.
        Гъз път да види!

        Коментар


        • #49
          До: Западни Балкани 2010 - No Commerce

          Гледайки как току що заваля поредният силен сняг ( 12 март е , да му се невиди) , вече съм твърдо убеден че планираният за началото на май трип ще се отложи , фактите са против тръгването тогава , минаванията са през планински масиви , в Словения мой приятел ми каза че има 70 см сняг, не виждам смисъл да рискуваме да търсим снегорини за ескорт на някои от пасажите , началото на юни е по логично да действаме. До тогава ще врътнем нещо по-регионално , със желаещите , тъкмо да се видим и опознаем , ще има и отделна тема по въпроса.

          Коментар


          • #50
            До: Западни Балкани 2010 - No Commerce

            От цялата работа забождаме една некомерсиална дата за начало на трипа и сме готови!
            Тръгването ще е на 20.05. от София. Точен час и място ще се уточни допълнително!
            Alvanovo motors - Сам съм си клуб, сам съм си президент!
            Yamaha XJ 900 F, Yamaha FJ 1200, Suzuki GSX 1100 F
            Fiat Grande Punto 1.4, Volvo 460 1.7 T, BMW 523i

            Коментар


            • #51
              До: Западни Балкани 2010 - No Commerce

              Цените на зелените карти в Косово не са променени изобщо. Яко печелят тук от международните общности. Кажете само датата на влизане в Косово и имате от мен осигурен ескорт от KFOR и гид в Косово и Шар планина и по-специално курортното селце Брезовица
              Ако пък по някаква много иненадваща случайност нямам възможност да се присъединя, при случай на нужда можете да ми звъннете на тел: +381 49 550 212
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #52
                До: Западни Балкани 2010 - No Commerce

                Не мога да си редактирам мнението, затова ще напиша наново телефона. Объркал съм кода на Косово с кода на Сърбия, тъй като тук се ползват и двата. Телефона е : +377 49 550 212.

                И още нещо, което забравих - на косовските митници не им давайте да ви ударят косовки печат в паспорта, защото сърбите като видят косовски печат и автоматично ви удрят после черен печат! Вместо печат в паспорта обикновено без да им се казва ви дават едно листче с печат за влизане, което после го предавате на излизане. Но ако някой заблуден тръгне да ви удря печат в паспорта му кажете да ви даде лист.
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • #53
                  До: Западни Балкани 2010 - No Commerce

                  Първоначално публикуван от forry Преглед на мнение
                  От цялата работа забождаме една некомерсиална дата за начало на трипа и сме готови!...
                  Не ни остава нищо освен да сведем глави в занк на съглсие.
                  Черпете ме, не ме щадете!
                  _________________
                  (\__/)o*******_
                  (='.'=)*O*.--._.=.\-.
                  ('')_('')***(_)=='(_) - I cannot get it out of my mind...

                  Коментар


                  • #54
                    До: Западни Балкани 2010 - No Commerce

                    Колега, silverfox, благодаря за вниманието, но мисля, че окончателно се отказахме от преминаването през Косово! Маршрута го коригирахме през Копаоник, т.е. по северната граница на Косово, като мотивите ни бяха от една страна да се избегнат евентуални проблеми впоследствие със сръбските власти и от друга страна да намалим броя на границите, които трябва да пресечем през първия ден от пътуването! Иначе Шар планина е прекрасна, спор няма- два пъти съм бил в Косово и два пъти са ме връщали...сърбите
                    Alvanovo motors - Сам съм си клуб, сам съм си президент!
                    Yamaha XJ 900 F, Yamaha FJ 1200, Suzuki GSX 1100 F
                    Fiat Grande Punto 1.4, Volvo 460 1.7 T, BMW 523i

                    Коментар


                    • #55
                      До: Западни Балкани 2010 - No Commerce

                      На 14.май съм в София. Желателно е да седнем някъде да видим нещата от всяка гледна точка , и да потеглим с удоволствие на трипчето - такова ЩЕ ИМА. Не искам да обяснявам колко проблеми имам аз и Фори точно в този момент, едва ли някой ще повярва , а и няма особено значение - show must go on...

                      Коментар


                      • #56
                        До: Западни Балкани 2010 - No Commerce

                        Първоначално публикуван от forry Преглед на мнение
                        Колега, silverfox, благодаря за вниманието, но мисля, че окончателно се отказахме от преминаването през Косово! Маршрута го коригирахме през Копаоник, т.е. по северната граница на Косово, като мотивите ни бяха от една страна да се избегнат евентуални проблеми впоследствие със сръбските власти и от друга страна да намалим броя на границите, които трябва да пресечем през първия ден от пътуването! Иначе Шар планина е прекрасна, спор няма- два пъти съм бил в Косово и два пъти са ме връщали...сърбите
                        Успех! В Сърбия не мога да вляза, но за Косово и Македония съм насреща.
                        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                        Коментар


                        • #57
                          До: Западни Балкани 2010 - No Commerce

                          Това пътуване няма шанс да се случи по празниците следващата седмица, нали?
                          You'll never find out - I got no key hole....

                          Коментар


                          • #58
                            До: Западни Балкани 2010 - No Commerce

                            Може да се случи по всяко време, но с различни участници Аз съм на работа по предстоящите празници и ми е невъзможно. Пък и не ми се гази сняг по планините. Иначе ако другите мераклии могат сега - предполагам ще си кажат! Нищо не пречи да го направите и сега
                            Alvanovo motors - Сам съм си клуб, сам съм си президент!
                            Yamaha XJ 900 F, Yamaha FJ 1200, Suzuki GSX 1100 F
                            Fiat Grande Punto 1.4, Volvo 460 1.7 T, BMW 523i

                            Коментар


                            • #59
                              До: Западни Балкани 2010 - No Commerce

                              Такааа...
                              Начална дата на тръгване - 20.05.
                              Час - ранен, ще бъде уточнен допълнително, но предполагам ще е нещо от рода на 4-5.00 часа.
                              Място, от което ще се тръгва - бензиностанцията на Лукойл слещу Метро-Божурище. Намира се по главният път за Калотина, след като се пресече околовръстното, непосредствено до разклона за Божурище.
                              Дни на трипа -6.
                              Ориентировъчни километри - 3200-3500.
                              Акцент на трипа - каране основно по третокласни и четвъртокласни пътища с избягване на магистрали, избягване на тривиалните комерсиално-туристически места по пътя (с малки изключения). Основната идея е кеф от карането по непознати и диви места.
                              Нощувки: Котор, Сараево, остров Крк, Марибор, Белград (или Нови Сад).
                              По отношение на нощувките - основно ще е къмпингуване. В Котор ще се търси нещо на място (в тази връзка ако някой знае къмпинг в района на града, моля да сподели, защото аз не можах да открия), в Сараево ще трябва да се направи резервация за хотел/хостел, ако държим да нощуваме в града, на о-в Крк къмпинзи има, така че там ще е къмпинг, в Марибор също има къмпинг в покрайнините, в покрайнините на Белград също има къмпинзи.

                              Много моля, всички които мислят да идват с нас и ги устройват въпросните дати, маршрут, тип пътуване и т.н., да се обозначат в темата, за да имаме идея каква група ще се заформи и да можем да направим някакви резервации за хотел в Сараево! До момента сигурните сме аз и Стела с един мотор (Африка 750) и Гошо (може би сам) с ДР 800.
                              Ако някой все още нещо не е доразбрал или се колебае поради някакви си причини, спокойно да пита, дори и по сто пъти, но да можем като тръгнем всички да сме наясно точно къде, с кого и как отиваме, за да си спестим неприятните изживявания по пътя, защото пътуването се прави точно и само с една цел - кеф и разпускане!
                              Благодаря за вниманието!
                              Alvanovo motors - Сам съм си клуб, сам съм си президент!
                              Yamaha XJ 900 F, Yamaha FJ 1200, Suzuki GSX 1100 F
                              Fiat Grande Punto 1.4, Volvo 460 1.7 T, BMW 523i

                              Коментар


                              • #60
                                До: Западни Балкани 2010 - No Commerce

                                If that what it would be to him!
                                ... или в превод имчикошимуй!

                                Още веднъж, най-вероятно сме двама, най-вероятно с TansАlp 600.

                                Иво

                                П.С. Аз такова не разбрах, къде ще ходим?
                                Черпете ме, не ме щадете!
                                _________________
                                (\__/)o*******_
                                (='.'=)*O*.--._.=.\-.
                                ('')_('')***(_)=='(_) - I cannot get it out of my mind...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X