Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монтиране на разширители на калниците

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Монтиране на разширители на калниците

    Най-после дойде и този момент - да монтирам разширители на калниците.

    Взех от колегата от Ямбол - Ивайло (scorpion1972) от средния размер от универсалните разширители. Приготвихме самонарезни винтове, шайби, инструменти и запретнахме ръкави.



    Предните колобрани бяха "паднали" на някоя от разходките и се наложи първо да махнем болтовете с които са били захванати.





    Решихме да започнем захващането първо от средата, за да можем да "изпъваме" равномерно.











    Зачудих се как да направя предния край на разширителя. Исках да бъде докрая и да захваща и бронята, за да е по-ефективен, но проблема е, че бронята се размества с поне 2 см при по-хард каране и затова реших да захвана за нея отделно парче.









    Резултата беше много добър - и като визия и като функционалност.

    По същия ред направихме и другия преден калник.










    Вече определено изглежда по-добре.



    По подобен начин захванахме и задните.











    Вече е готов за кални проби.







    Задните колобрани ги запазих, като първо ги демонтирах, захванах разширителите и после отново ги монтирах, но върху тях, и след това ги захванах заедно.
    www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
    0898777327

  • #2
    До: Монтиране на разширители на калниците

    Станало е супер! Скоро и аз мисля да си поръчам от същите, че като се прибера няма миене.
    Колко метра ти трябваха за четирите калника, и каква е цената(и на метър ли е или на брой)?
    NISSAN PATROL GR

    OFFROAD CLUB 4x4 VRATZA

    Коментар


    • #3
      До: Монтиране на разширители на калниците

      Взех 6 метра, от които ми остана съвсем малко. За предните трябват по 1.30 метра с парчето за бронята, а за задните по 1.40 метра. Цената беше 20 лв./метър.
      www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
      0898777327

      Коментар


      • #4
        До: Монтиране на разширители на калниците

        Здрасти, Митко. Много добре е станало. Не трябва ли да се сложи някакъв силикон м-у калника и разширитела. Притеснява ме факта, че много бързо ще изгние веждата. Има ли вариант без да се дупчи калника ?
        LJ73, 2L-T, BFG-MT 32-11.5-15, Superwinch OX-24V,фланци 30 мм, ЕТ-10,Окачване без произход.
        E23,E36,E46,E39,E61.

        Коментар


        • #5
          До: Монтиране на разширители на калниците

          Здрасти Митко,
          с теб се разминахме една сутрин на Симеоновско и си помислих:" ЕЕЕЕ това Паджеро изглежда много добре с тези джанти, НО му трябват разширители на калниците"
          Сега е идеално. Браво
          Y61

          Коментар


          • #6
            До: Монтиране на разширители на калниците

            Ако не се лъжа тези разширители имаха улей за шина от долната страна. Къкъв ви беше мотива да не се възползвате от тази възможност, а вместо това сте стреляли с Калашник?
            Ако искаш да разсмееш Господ - разкажи му плановете си.

            Коментар


            • #7
              До: Монтиране на разширители на калниците

              Първоначално публикуван от Stefan Преглед на мнение
              Здрасти, Митко. Много добре е станало. Не трябва ли да се сложи някакъв силикон м-у калника и разширитела. Притеснява ме факта, че много бързо ще изгние веждата. Има ли вариант без да се дупчи калника ?
              Ако намериш достатъчно силно лепило сигурно може, но винаги може да го пробиеш и третираш отворите, след което да занитиш например, или ако ситуацията позволява с гайка отзад.
              Ако не се лъжа с някои комплекти шнорхели се дава мазило за да не ръждясват новите отвори (само идея, която мисля да изпълня аз)
              Една мравка може да носи 10 пъти теглото си.
              Един велосипед също.

              Коментар


              • #8
                До: Монтиране на разширители на калниците

                Колега, извинявай, но... на 1-2 от снимките, където се вижда задния мост... това над него дупка в рамата ли е?

                Коментар


                • #9
                  До: Монтиране на разширители на калниците

                  Първоначално публикуван от Stefan Преглед на мнение
                  Здрасти, Митко. Много добре е станало. Не трябва ли да се сложи някакъв силикон м-у калника и разширитела. Притеснява ме факта, че много бързо ще изгние веждата. Има ли вариант без да се дупчи калника ?
                  Първоначално публикуван от djivotno Преглед на мнение
                  Ако намериш достатъчно силно лепило сигурно може, но винаги може да го пробиеш и третираш отворите, след което да занитиш например, или ако ситуацията позволява с гайка отзад.
                  Ако не се лъжа с някои комплекти шнорхели се дава мазило за да не ръждясват новите отвори (само идея, която мисля да изпълня аз)
                  Не се сещам за вариант да бъдат здраво захванати без да се дупчи калника. Имайте предвид, че ще отнесат доста клони и удари и е необходимо да бъдат здраво закрепени, и не с нитове, за да могат да се демонтират лесно, ако се наложи в полеви условия. Силикон не съм слагал, стори ми се излишно. Единствено обработих ръба и дупките със смазващ спрей и преобразовател на ръжда.
                  www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
                  0898777327

                  Коментар


                  • #10
                    До: Монтиране на разширители на калниците

                    Първоначално публикуван от V69 Преглед на мнение
                    Ако не се лъжа тези разширители имаха улей за шина от долната страна. Къкъв ви беше мотива да не се възползвате от тази възможност, а вместо това сте стреляли с Калашник?
                    Така е колега, имат улей за шина от долната страна, но не ми се стори много целесъобразно да използвам такава за монтажа поради няколко причини. Първо не разполагах с подходяща, второ калниците в долната част имат голяма извивка навътре към купето, а шината няма да позволи плътно прилягане и прибиране на разширителя по извивките на калника, което стана с гъсто навитите самонарезни винтове. А и не на последно място монтажа с такава шина е доста по-труден и като вземем предвид факта, че са поизгнили вече веждите се наложи, както вие сте писали - "да стреляме с Калашника" .

                    Първоначално публикуван от afterburner Преглед на мнение
                    Колега, извинявай, но... на 1-2 от снимките, където се вижда задния мост... това над него дупка в рамата ли е?
                    Да, за съжаление времето, липсата на поддръжка и ръждата не прощават. От едната страна е поизгнило, но така или иначе предстои сериозно преобразяване и ще бъде обработено и възстановено всичко отдолу .
                    www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
                    0898777327

                    Коментар


                    • #11
                      До: Монтиране на разширители на калниците

                      Браво колега, станало е супер секси

                      Коментар


                      • #12
                        До: Монтиране на разширители на калниците

                        Първоначално публикуван от teopajero Преглед на мнение
                        Браво колега, станало е супер секси
                        Благодаря колега, интересно определение си дал .
                        www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
                        0898777327

                        Коментар


                        • #13
                          До: Монтиране на разширители на калниците

                          здр. колега много е добре. искам да те питам нещо като гледам с какви големи гуми си мн ми е интересно колко ти гори по асфалт и в гората щото кат гледам сериозно го експлоатираш, и какъв двигател ти е и какъв размер са гумите ако може. мерси

                          Коментар


                          • #14
                            До: Монтиране на разширители на калниците

                            Първоначално публикуван от mecho_3 Преглед на мнение
                            здр. колега много е добре. искам да те питам нещо като гледам с какви големи гуми си мн ми е интересно колко ти гори по асфалт и в гората щото кат гледам сериозно го експлоатираш, и какъв двигател ти е и какъв размер са гумите ако може. мерси
                            Гумите са 31х10,5х15. Джантите са J10, ET-44. Мотора е 2.8 tdi, ръчни скорости.
                            Разхода съм го засичал много точно - от пълно до пълно и разстоянието по GPS. На дълъг път при скорост не повече от 90-100 км. ми даде разход 11,2/100 км измерено от Ямбол до София. Градско в София ми дава около 15/100 км., а в гората е много различно и относително, зависи от това колко кал или сняг има - давал ми е 17/100, давал е и 30/100, но в общия случай с умерено боксуване дава около 20/100. Обаче има ситуации в гората в които разхода се измерва на час, а не на километри .
                            www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
                            0898777327

                            Коментар


                            • #15
                              До: Монтиране на разширители на калниците

                              Човърка ме да питам и нещо друго па макар и да звучи тъпо за някой . Тези джанти с такъв оффсет не натоварват ли повече окачването и имал ли си проблеми с него?
                              GSM: 0898 554713
                              Уебсайт: BULEXTREME.com

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X