Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Протест за пътищата във Варна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Протест за пътищата във Варна

    За 01.03.2010 се гласи протест за дупките във Варна.
    Ето тук има подробности, ако има мераклии да заповядат.
    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

  • #2
    До: Протест за пътищата във Варна

    Линка е крив....
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • #3
      До: Протест за пътищата във Варна

      Вероятно е заради регистрация, във facebook.
      В общи линии поканата гласи така:

      Дата: 01 март 2010 г.
      Час: 17:30 - 20:30
      Място: пред община Варна

      1. Искаме да видим истинските договори на общината със снегопочистващите фирми и тези, които трябва да поддържат пътната инфраструктура.
      2. Искаме план за действие с конкретни мерки и срокове. Общината трябва да прекрати порочната практика на "кърпежи" и да започне да обновява улиците поетапно.
      3. Искаме прозрачност при разходването на финансовите средства, предназначени за поддръжка на пътната инфраструктура.
      Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
      Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

      Коментар


      • #4
        До: Протест за пътищата във Варна

        Успех. Аз съм по помощи - не по протестите
        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

        Коментар


        • #5
          До: Протест за пътищата във Варна

          Оффф, колега нали го чу наш`то кмет - Сън било, да се оправят пътищата във Варна, основата била виновна, защото навремето не били мислили като полагали павета, асфалт и тнт. Зимата била виновна, защото температурите били под 0-та, снегът бил виновен, солта и лугата били виновни. Не нашите инж, път, хидро и нам си к`во си строй дето всяка година мажат и се гушат с наще пари или газаджиите дето разкопаха целия град и никой не им търси сметка. КАТ вече отказва да подписва протоколи, където вината за щетата е на общината заради пътя. Трябват ни здрави адвокати, които да подготвят иск, съответно за прозрачност и изпълнението на договорите и начина на избиране на изпълнители. Начин има и то най-лесния е съда, общината се съди много по-лесно от всеки друг, лошото е, че пак на наш гръб са глобите - просто трябва да се задължи да представя публично всичката информация и критерии по избор и предоставяне на поръчки - като начало в сферата на почистването и пътната инфраструктура. АЗ ще дойда, но без адвокати - не виждам смисъл, аз от право и закони не разбирам - затова ги спазвам, но е крайно време, общината да се лиши от данък МПС за една година и да си ограничи парите за тоалетна хартия - /справка изнесените в сайта на общината приети разходи за подбни материали/. Аз плащам на 4 коли данък МПС сердно по 240 лв. на година. На мен ми начисляват лихви и могат да тръгнат да ме съдят, ако не ги внеса, а ние нямаме права явно да изискваме качествено или поне дълготрайно запълване на кратерите, които се отварят всяка зима на едни и същи места, тази и на други.
          Ясно е, че тези мизерни фирмички си купиха новото оборудване и печелят поръчките, заради някавка част общинска собственост в тях, но тогава трябва да се изискват и нови критерии за избор на доставчик и изпълнител, не както преди 5-6 г. една американска фирма дойде да участва за Варна и я резнаха, щото дала гаранция 10 г. за неравности и 20 г. за язви по платното, а цената била реално еднаква с на наще убавци. Ама кой ще лапа пари после 15-20 г за ремнот, ама нали има изисквания да не се сипва сол и луга на корем, къде по света ползват такива от 5-6 г.,.

          Айде стига писах, че се нервя - ще говоря с познати юристи, да видим какво ще ме посъветват!

          Коментар


          • #6
            До: Протест за пътищата във Варна

            Колеги, явно сте свикнали да карате по такива (че и доста по-лоши пътища), но явно нещо куца в нашата Варна...
            Тази година сериозно се замислих за някоя офроуд машинка (карам мазда6) след неколкократно преминаване по ул.Девня
            Съжалявам за лошото качество - трудно е да се кара по такъв път и да снима с телефон едновременно


            Последно редактирано от cveti; 28-03-10, 10:35.
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #7
              До: Протест за пътищата във Варна

              Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
              Вероятно е заради регистрация, във facebook.
              В общи линии поканата гласи така:

              Дата: 01 март 2010 г.
              Час: 17:30 - 20:30
              Място: пред община Варна

              1. Искаме да видим истинските договори на общината със снегопочистващите фирми и тези, които трябва да поддържат пътната инфраструктура.
              2. Искаме план за действие с конкретни мерки и срокове. Общината трябва да прекрати порочната практика на "кърпежи" и да започне да обновява улиците поетапно.
              3. Искаме прозрачност при разходването на финансовите средства, предназначени за поддръжка на пътната инфраструктура.
              Всичко е прекрасно, но защо в този час? Ще има ли някой от общината да чуе?
              Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

              Коментар


              • #8
                До: Протест за пътищата във Варна

                http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2811511

                Всъщност работата става сериозна - трябва да се повдигне обвинение към този, който е наредил задържането /гметя/ и от шефа на полицаите дал разпореждането. Ясно ви е в нашата мила родина какво ще стане. Излиза, че на хартия имало гаранция за кръпки и цялостно припокриване - съответно 1 и 3 г. Много хитро измислено, щото дупките като се направят месец след като са се отворили, се отварят отново по същото време с марж 1-2 месеца, за което време, никой не докладва щото и едните и другите нямат интерес, ми да ги направят гаранциите 1.5 г за кръпки правени през периода ноември-март и да оставят 1 г. ако ги правят през другото време от годината и 5 г. за цялостно припокриване. Ние в тази страна нямаме права, само задължения да си плащаме данъците, ми то да вземем да протестираме да променим конституцията - всеки навършил 18г. да сключва договор с държавата, съответно с общината, да си има ясно клаузи при неспазването, на които договорът се прекратява и данъци - йок!


                Какво е това сериозно нарушения - единия му е взета книжката, другия имал провинения с полицията в Австрия и имал двугодишна забрана за напускане на страната. Иник безчинствата на гметя и общинарите дето ги хрантутим са в реда на нещата, сина на един такъв закла момиче преди година и се разхожда из съда като бияча на даскалото, после баща заклал децата си, изнасилил бебето си, майка обесила дъщеря си, младеиж скочил от най-високия блок в града си.
                Ама това били проблеми в семейството, в образованието - май никой искада прогледне, че обществото се е сринало, народа няма стимул да запазва нравите си, ем как един човек, който трябва да плати 100 лв. данък МПС, взема заплата 400 лв и плаща 70 лв данъци и осигуровки, гражданска отговорност и винетка, живее на село, работи в града /съображенията за това са десетки/ - чуди се този месец какво да съкрати, за да плати някой държавна простотия, я нов паспорт, я нова шофьорска книжка, я на детето лекарствата, учебниците - връща се сяда и гледа - как хората не работят, но пък условията им на живот като на финландец, как някоя министърка, министър, кмет или общинар направили ремонт на сграда, която ако се построи ще струва 10 пъти по-малко от ремонта, как гметя си купил кола, чиито номер струва 15 000 лв с неговите пари, докато поданника си навлича подсмърчащото хлапе, жена му пак вари боб и гледа как Масларова ходела с обувки за 2000 лв и палто за 5000, щото била публична личност и нямало как да излезе с налъми. Е, по едно време - нещо прищраква в тези хора и стават част от статистиката на деня. Но лошото, че никой от тези там - горе, не иска да си разваля деня с подобни инсинуации.

                Това е нашата държава - няма нация, пеним се единство с местния си патриотизъм, а днес е национален празник - е как така национален, дами и господа ? Къде е нацията ? Дано не ни гледат тези, за които живота е бил единственото им оръжие за битка, битка за освобождение - тогава е нямало нужда от обединение. Изваждаме националния флаг, напоследък известен като трибагреник - понеже нямаме нация, няма значение кой как го е сложил - модерно е да имаме на терасата, прозореца или къщата това праче плат. Сигурно 70 % от знамената са китайски. Това е поредния почивен ден, ще отидем на разходка, ще гледаме репортажите от Шипка, където 50 % са по работа там, 20 % насила и една 30 % знаят защо - но всеки със собственото си разбиране. Аз съм седнал тука да се пеня, ей тъй от скука, от безсилие или от друго....

                Коментар


                • #9
                  До: Протест за пътищата във Варна

                  Колега, не се коси, аз имам теория-до 65набор като си отидат от този свят ще започнем да се оправяме, дотогава стискайте зъби. Нямам нищо против тези хора, това са родителите ми и не само, живял съм малко по комунизма, достатъчно да разбера за какво става дума, ако беше останало такова положението щях да бъда или в Белене или в чужбина. Останах тук, защото има повече плюсове от чужбина, а там съм бил и сега пак заминавам и не ми харесва. Проблема е, че все още хората не могат да се отърсят от набитият в главите им тежък комунизъм, мога да дам много примери, така че гледайте си кефа докато можем, ако не можем-на Бахамите, който има две ръце и акъл в главата навсякъде ще успее-ние сме такива, Българи ни наричат

                  Коментар


                  • #10
                    Като си отидат тези до 65 набор, ще дойдат синчетата им - тези които карат ламборджинитата из Варна.
                    Виждам, че протестите са неуспешни, но какво друго остава?
                    Безочието на управленския елит във Варна е неописуемо и не се търпи... като се замисля обаче...се търпи. доста варненци търпят

                    Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                    Успех. Аз съм по помощи - не по протестите
                    Протестът е вид помощ
                    Последно редактирано от cveti; 28-03-10, 10:35.
                    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА
                    Учи се от всеки, не подражавай на никого, работи здраво!
                    In God we trust, all others must pay in advance.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Протест за пътищата във Варна

                      Аз карам джип. Проблеми с пътища нямам... Мога да помогна и на някой друг да ги няма, джипа се продава ето тук

                      Относно ремонтите, не знам, това че качеството на ремонти е отвратително - гола истина. Как ще се реши с протести - нямам на идея....

                      Другото, което ме интересува обаче, е защо когато общината поиска помощ от гражданете си - отзовалисе били едвам 20-на човека. Обаче сега като гледам са десетки......
                      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                      Коментар


                      • #12
                        До: Протест за пътищата във Варна

                        Злой,аз не съм съгласен да плащам 240лв данък,а да си труша колата.Ако някой колега е пътувал от Варна до Старо Оряхово ще види,че пътя няма дупки,Правиха го преди 6-7години,но фирмата не беше БГ(може би Турска или Сръбска).
                        Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
                        АСК Ален Мак

                        Коментар


                        • #13
                          До: Протест за пътищата във Варна

                          Защо по време на ремонта по Девня не са направили протести? Поне щеше да направи добро впечатление на туристи.... А и щеше да бъде доста по-смислено..... И тази година в разгара на сезона ще затворят за ремонт някаква артерия, при условии, че цяла зима нищо не са правили. И протести няма да има. На бас можем да се хванем....
                          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                          Коментар


                          • #14
                            До: Протест за пътищата във Варна

                            Ясно ти е , че зимата не става за асвалтиране.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Протест за пътищата във Варна

                              Ъ,
                              организатора бил от Търново и нямал финансов принос към Варна, как така се осмелева да органира протест?
                              И какво?
                              Снощи се прибирам от София и карам по магистралата с 80-се, за да мога да спирам преди дупките и защото немога да ги заобиколя, ги минавам бавно, с 10.
                              Асфалтаджиите са за разчекване. За 80 лв на кв/м настилка, просто ни гаврят.
                              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X