Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих днес за любимата "Витара"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Какво направих днес за любимата "Витара"

    къде чета иаз, ама както каза: тоя интернет и виното при менма замаихаотносно степенките: моите са захванати по следният начин-отпреди отзад на около 20см от калниците на гредата на шасито по два Г-образни винкела с отвори през 2см, за д аможе да се регулират, но недостатъка е че тези краища на винкелите към купето като се натовари колата опират, затова съм решил да ги преработя, като огъна две планки на П-образен профил по профила на шасито и да направя улеи за ход на болта, който ще е завит с перчата гайка, да може да се регулира и да се махат леснокъдето е нужно, надявам се да си ме разбрал

    Коментар


    • До: Какво направих днес за любимата "Витара"

      Почти те разбрах, само незнам къде ти опират.
      Явно ми говориш за това, като на rotter, но ми изглежда малко слабичко.
      Аз си мисля за това на снимката, но ми се ще да избегна надлъжния профил.
      Прикачени файлове

      Коментар


      • До: Какво направих днес за любимата "Витара"

        не точно, по дълги са планките и отдолу не са затворени а минава болт, за да може д асе регулира височината на степенката, иначе мястото е добро

        Коментар


        • До: Какво направих днес за любимата "Витара"

          Може ли да ми обясниш какво ще и регулираш на таиз стъпенка?
          За мен правилният вариант е показан на снимката, качена от Лъчезар
          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

          Коментар


          • До: Какво направих днес за любимата "Витара"

            Мога, ето няколко причини:

            1. Степенките за витара са с най-различни захващания, това от снимките е само едно от многото, и от многото видове степенки.
            2. Ако използваш колата си не само за пътя, но и за лек офф, както него и мен, е хубаво да може да ги повдигаш, смъкваш или махаш направо, бързо и навсякъде, нали така?
            3. Ако караш малки деца с тази кола, особенно след лифт е хубаво да имаш една степенчица, да си помагат дечицата

            Ако се чудите как може да стане това, след около два-три месеца ще ви покажа, че сега е много студено и не и се занимава, пък имам и едно вино

            Коментар


            • До: Какво направих днес за любимата "Витара"

              Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
              Ако се чудите как може да стане това, след около два-три месеца ще ви покажа, че сега е много студено и не и се занимава, пък имам и едно вино
              Хайде, хайде оправдания с виното. Двете работи вървят ръка за ръка (вино и работа) То за студеното време: с баща ми правим прагове в момента. Като сме готови ще кача снимковия матриал.
              Обаче днес стана авария с падащия от покривите сняг и в момента тавана в лявата задна част е със спукана "мазилка". Като казвам спукана имам предвид една люспа около педя в диаметър. Дайте идея, как без боядисване може да се позаличи?
              Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

              0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
              /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

              Коментар


              • До: Какво направих днес за любимата "Витара"

                Първоначално публикуван от Nik16 Преглед на мнение
                Хайде, хайде оправдания с виното. Двете работи вървят ръка за ръка (вино и работа) То за студеното време: с баща ми правим прагове в момента. Като сме готови ще кача снимковия матриал.
                Обаче днес стана авария с падащия от покривите сняг и в момента тавана в лявата задна част е със спукана "мазилка". Като казвам спукана имам предвид една люспа около педя в диаметър. Дайте идея, как без боядисване може да се позаличи?
                Дай снимка да видим щетата, за да не даваме съвети на сляпо.
                http://vbox7.com/play:398e8b82

                Коментар


                • До: Какво направих днес за любимата "Витара"

                  Някой да е вдигал предните седалки на Витарата? Днес се пробвах и мисля че се получи добре.Отпред е вдигнах с 4см.,а отзад 2см. Аз съм висок 184см и най после седнах удобно.За целта са необходими едно парче планка около 30см.за автоматични предпазители,4болта като задните но малко по дълги +4 гайки , десетина шайби и 4 подложки по 2 см(аз използвах 4 големи гайки).Планката е пробита през 2,5см заводски.Режат се 4 парчета по 2дупки и половина и се разширяват с 8.5свредло и отпред сме готови.Отзат се слагат подложките с по дългите болтове.Време за изпълнение 1час.Разход 3лв.Предимства подобра стоика и повече място под седалката.(задните къси болтове трябват за отпред) Ето и фото
                  Прикачени файлове
                  [SIGPIC][/SIGPIC]

                  Коментар


                  • До: Какво направих днес за любимата "Витара"

                    И аз съм тилкова висок, но не съм се замислил до сега, че не стоя удобно. Утре ще пробвам.
                    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                    Коментар


                    • До: Какво направих днес за любимата "Витара"

                      Първоначално публикуван от track2000 Преглед на мнение
                      Някой да е вдигал предните седалки на Витарата? Днес се пробвах и мисля че се получи добре.Отпред е вдигнах с 4см.,а отзад 2см. Аз съм висок 184см и най после седнах удобно.За целта са необходими едно парче планка около 30см.за автоматични предпазители,4болта като задните но малко по дълги +4 гайки , десетина шайби и 4 подложки по 2 см(аз използвах 4 големи гайки).Планката е пробита през 2,5см заводски.Режат се 4 парчета по 2дупки и половина и се разширяват с 8.5свредло и отпред сме готови.Отзат се слагат подложките с по дългите болтове.Време за изпълнение 1час.Разход 3лв.Предимства подобра стоика и повече място под седалката.(задните къси болтове трябват за отпред) Ето и фото
                      Да не изкривиш тавана като подскочи на някоя бабуна
                      http://vbox7.com/play:398e8b82

                      Коментар


                      • До: Какво направих днес за любимата "Витара"

                        и аз съм толкова висок и отдавна си мисля за нещо подобно, но си мисля, че много ще се вирна вече и ще ми избяга центъра на тежестта
                        Мислех, че се втелявам, но явно не съм само аз. Да не би пък да е от желанието да сме все по-нависоко.

                        Коментар


                        • До: Какво направих днес за любимата "Витара"

                          OFFRoad Пловдив ders4 offroad tuning garage presents:
                          Прикачени файлове
                          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                          Коментар


                          • До: Какво направих днес за любимата "Витара"

                            Малко повдигнахме Витарката,защото много слушала Преди беше една такава ....като количка от "Мачбокс" :
                            Прикачени файлове
                            Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

                            Коментар


                            • До: Какво направих днес за любимата "Витара"

                              А сега такава...Тези гуми не можахме да ги съберем,но задружно с приятели-Стоян( stojan_defender-a,баща му,Митака(ders4) и още хора задигнахме Витарата,благодарение на подложките,любезно предложени и перфектно изработени от Краси (travelling).Всичко пасна перфектно.Справихме се успешно за няколко часа,дори остана време за "баня".Сега гумите и малеят,но ще дойде и тяхния ред Другата седмица следва сваляне на диференциала по чертежите на Славин.
                              Ето малко снимки от събитието и крайния резултат:
                              Прикачени файлове
                              Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

                              Коментар


                              • До: Какво направих днес за любимата "Витара"

                                КРАСАВИЦА

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X