Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ABS и турбо проблемчета!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: ABS и турбо проблемчета!

    Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
    Така,значи-няма да позволя раздела да задмине Горубляне!
    На някой дори с отстъпката му е дошло скъпо-казал го е.
    Вие само да изяснявате неосъществена сделка ли се регистрирахте тук
    За оригиналност на частите-позволете да не се съглася с доказуемостта на оригиналността на каквато и да е резервна част,но не това ме накара да одобря поста Ви.
    Да,прав сте-вие сте оферирали цена,потенциалния клиент не я е одобрил,и?
    Отделен е въпросът,ако сте квалитетен сервиз,защо не му погледнахте крушката в таблото,да знае клиента,че е излъган от продавача,а вие коректни-тогава можеше и да има сделка,касаеща проблемен АБС датчик.
    Така се работи,колега.Лоялността поражда доверие.
    п.п.-на един "четец" не му е необходим оригигинален произход/за предпочитане е,но.../,на много места предлагат "оригинално" за еди какви пари и "иди-ела" за други.
    Клиентът избира,а някой поддържа оборот с чиста съвест,че е предупредил и клиента е предпочел да спести лев.
    Добре дошъл!
    Да отчне нещо представители сме на Опел и Шевролет за региона
    а отстраняването на несветещата лампа като би ли оправило не работещия датчик? и за съмнението за авточастите всеки има право на такова.И трябваше "да му вземем парите и оправим крушка че да му свети постояно ли?
    Последно редактирано от Marin Petev; 17-02-10, 12:35.

    Коментар


    • #17
      До: ABS и турбо проблемчета!

      Първоначално публикуван от Marin Petev Преглед на мнение
      Да отчне нещо представител сме на Опел и Шевролет за региона
      а отстраняването на несветещата лампа като би ли оправило не работещия датчик? и за съмнението за авточастите всеки има право на такова
      Коментарът определено е излишен-имах предвид цялостно обслужване на клиента/автомобила и на въпросите,които сега задава тук,да му бяхте отговорили вие.
      Крушки,АБС,турбина с несвойствено поведение-не е това начина за печелене на клиенти в криза/и не само/.
      В кой регион представлявате Опел и Шевролет?
      На някого може да му е от полза информацията...
      п.п.-нищо нямаше да оправи "лампата" в системата,щеше да ви доведе човек в сервиза,който е благодарен за професионалното отношение,спестено му от търгаша,който му е оскубал крушката и си е гушнал парите.
      Тънка е тя,някои не го научават никога-сферата е без значение,търговията и услугите са тънка материя.
      п.п.2-"...да му оправите крушката,че да свети да свети постоянно..."-в кой регион ви е сервиза?

      Коментар


      • #18
        До: ABS и турбо проблемчета!

        Макс, благодаря за подкрепата спрямо сервиза на Опел! Изключително си прав, че точно така би трябвало да се държат не само сервизите, а и всички в търговията и услугите! За съжаление много добре знаем в коя държава живеем!В интерес на истината, аз бях в сервиза за смяна на задни накладки и поисках да направят диагностика! Дотук към тях нямам забележки, коректно си свършиха работата! Диагностикът ми съобщи, че не работи датчика и дотам! Попитах колко струва нов датчик и получих цената! Това е! Всичко това го пиша за да бъде ясно на всички и да няма конфликти!Г-н Петев, виждам, че сте загрижен за доброто име на Поли ауто, така и трябва! Ако сте прочели всичко писано дотук ще разберете, че нищо укорително към вас не съм написал! Всичко казано от участниците във форума е по-скоро съвет към вас и всички останали сервизи как да се държат и как да печелят клиенти, както и да оправдават високите си цени с високо качество на обслужване (няма какво да се заблуждаваме, че фирмените сервизи държат най-високите цени)! Тези дни ще ви посетя за да видим можем ли да отстраним текущите проблемчета по колата ми! И бъдете сигурен, добро или лошо всичко ще бъде споделено тук, всички потребители имат право да знаят на кого могат да разчитат! Когато няма държава, която да защитава интересите на гражданите си, се налага те сами да се оправят както могат!Лек и спорен ден на всички!

        Коментар


        • #19
          До: ABS и турбо проблемчета!

          Така и не написахте от къде сте. Аз също търся датчик за АБS само че преден и съм готов да си закупя на тази цена ,тя е нереално ниска във сравнение със цената от 400лв дадена ми във София
          Последно редактирано от isuzo; 18-02-10, 09:02.
          МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

          Коментар


          • #20
            До: ABS и турбо проблемчета!

            Първоначално публикуван от Marin Petev Преглед на мнение
            Да отчне нещо представители сме на Опел и Шевролет за региона
            а отстраняването на несветещата лампа като би ли оправило не работещия датчик? и за съмнението за авточастите всеки има право на такова.И трябваше "да му вземем парите и оправим крушка че да му свети постояно ли?
            Моя кола е влизала в представителство на Опел 2 пъти.След малоумната интервенция на "фирмените майстори", и двата пъти ЛОЗАН ми подкарваше колата.Единият път ми бяха завряли болт в един маркуч и ми искаха 600 лв да ми сменят части ,за да ми тръгне турбото.Лозан по телефона ми каза какво са направили (беше сигурен) и като бръкнах с тел в маркуча и извадих заветното болтче,колата тръгна и без 600 лв.Във втория сервиз 4 пъти ми взимаха пари за реглаж на автоматични хъбове,докато накрая ми казаха че има 10 дебелини подложни шайби и чрез метода проба-грешка ще стане най-много на десетия път....по 40 лв....на ходене.

            Така че представлявайте който си желаете,но започнете с инвестиция в майстори,защото аз при вас няма да стъпя и съветвам и колегите да не го правят.Майсторите ви или нищо не разбират или ако разбират крадат ,както от вас ,така и от клиентите ви.
            Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
            NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

            Коментар


            • #21
              Isuzo, за преден датчик и на мен ми дадоха цена 350 лв, но тук става въпрос за заден, който е един и в момента се опитвам да намеря къде се намира ))Таблото го разглобих и .........о изненада, лампичката на АБС-а я няма никаква )), поне като махат да си ми бяха оставили стойката на която се поставя лампичката и се завърта за таблото

              още не съм намерил задния датчик на АБС!!!Ако някой има идея къде се намира моля да сподели!Фронтера, 99 г., 2.2 ТДИ, автоматична скоростна кутия (ако има някакво значение)

              Вероятно прoпускам да кажа, че джипа е дълга база - Limited
              Последно редактирано от maxxx; 18-02-10, 13:43.

              Коментар


              • #22
                До: ABS и турбо проблемчета!

                Датчика е отгоре на дифа на средата, и брои дирекно на касетата, И го имам , нямам преден , трябва ми ляв..................................................................
                П.П продал съм сумати дори евтино на пазърлък а сега ще трябва да си купувам като поп.
                Последно редактирано от isuzo; 18-02-10, 22:59.
                МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                Коментар


                • #23
                  До: ABS и турбо проблемчета!

                  Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
                  Така и не написахте от къде сте.
                  От Хасково е човека,виж първия пост.
                  Аз вчера го загледах,докато питам чичко Гугъл къде е перфектния "Поли ауто".
                  Да не взема да закъсам край тях,че ако нямам клещи,чук и отверка,трябва да се удавя в бъкела си.
                  А,и малко арматурна тел за диагностика.

                  Коментар


                  • #24
                    До: ABS и турбо проблемчета!

                    Има тука една борса, дето разглобява само опел, вчера се обадих и човека каза че има Фронтера на части, внос от Англия, задния датчик го пазарихме за 80 лв, ако искаш му звънни да си поговорите за предния и ако стигнете до споразумение, ще го взема и ще ти го пратя! Ето ти телефона на човека, казва се Недялко - 0886/444484

                    Коментар


                    • #25
                      До: ABS и турбо проблемчета!

                      Здравйте отново
                      вече имам решение на нещата:
                      1. Турбото работи перфектно и безшумно - заминала гарнитура към колекторите! 8 лв гарнитура + 20 лв труд
                      2. АБС-а работи перфектно - задният датчик го нямаше никакъв, но за сметка на това мястото където влиза беше усърдно натъпкано със силикон!
                      80 лв. датчик втора употреба + 20 лв труд и настройка на компютъра!

                      Дотук 128 лв, разминах се само с лек уплах )))
                      Надявам се да съм бил полезен!
                      Вие бяхте изключително полезни за мен и новата ми Фруктиера ))
                      Благодаря!
                      От тук нататък се надявам да пиша само за подобренията направени от мен доброволно ))))))))
                      П.С - някой може би има идея къде да навра 3-лентови елипси Пайнер и стъпалце ))

                      Коментар


                      • #26
                        До: ABS и турбо проблемчета!

                        Ами, честито! Разминал си се по "тънката лайсна". Свирките можеш да ги наместиш в задните кори с малко ТНТМ...
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X