Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замръзнала нафта

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Замръзнала нафта

    Колеги да попитам с какво може да се размрази замръзнала нафта. Ще изброя на мен познатите ми.
    1/Добавка за дизел на разни фирми.
    2/Газ за горене.
    3/Спирачна течност.
    4/Бензин.
    Моля споделете вашити мнения от практиката. И най важното някое от горепосочените неща пречили на дизеловия мотор.

  • #2
    До: Замръзнала нафта

    Най-добре топъл гараж, след което добавка за дизел против замръзване. Имай в предвид, че е хубаво когато добавките се сипват при температура меджу 0 и +5 градуса по Целзий

    Коментар


    • #3
      До: Замръзнала нафта

      Първоначално публикуван от mir777 Преглед на мнение
      Колеги да попитам с какво може да се размрази замръзнала нафта. Ще изброя на мен познатите ми.
      1/Добавка за дизел на разни фирми.
      2/Газ за горене.
      3/Спирачна течност.
      4/Бензин.
      Моля споделете вашити мнения от практиката. И най важното някое от горепосочените неща пречили на дизеловия мотор.
      Чети колега, чети. Има вече тема по въпроса. При това прясна.

      ...иначе, всичките вършат работа някаква. А добавките се сипват на топло. Иначе и те стават на гел.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        До: Замръзнала нафта

        Първоначално публикуван от mir777 Преглед на мнение
        Колеги да попитам с какво може да се размрази замръзнала нафта. Ще изброя на мен познатите ми.
        1/Добавка за дизел на разни фирми.
        2/Газ за горене.
        3/Спирачна течност.
        4/Бензин.
        Моля споделете вашити мнения от практиката. И най важното някое от горепосочените неща пречили на дизеловия мотор.
        С нищо от гореизброеното.
        С топлина.

        Коментар


        • #5
          До: Замръзнала нафта

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Чети колега, чети. Има вече тема по въпроса. При това прясна.

          ...иначе, всичките вършат работа някаква. А добавките се сипват на топло. Иначе и те стават на гел.
          Повече ме интересува за спирачната течност. Днес ми се наложи да ползвам спирачна течност и останах очарован. На премръзнал камион мерцедес 814 след като запали и тръгне 100 метра и гасне. Изсипах две шишенца спирачната течност на 100 литра нафта и след десет минути вече нямаше проблем. Досега не бях чувал за спирачна течност да се ползва така и незнам дали ще има последствия за мотора.

          Коментар


          • #6
            До: Замръзнала нафта

            Първоначално публикуван от mir777 Преглед на мнение
            Повече ме интересува за спирачната течност. Днес ми се наложи да ползвам спирачна течност и останах очарован. На премръзнал камион мерцедес 814 след като запали и тръгне 100 метра и гасне. Изсипах две шишенца спирачната течност на 100 литра нафта и след десет минути вече нямаше проблем. Досега не бях чувал за спирачна течност да се ползва така и незнам дали ще има последствия за мотора.
            Същия ефект щеше да постигнеш и с една капачка спирачна течност без последствия за мотора(практика ми е от много години с различни ДВГ и ГНП).
            Всеки ритник отзад,води до крачка напред! ;)

            Коментар


            • #7
              До: Замръзнала нафта

              Спирачната течност е изамилов алкохол и глицерин съотношение 1 към 1 навремето в лабораторията на Сердика ни бъркаха туби по 5 литра като се растечеха хидроприводите на съединителите .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #8
                До: Замръзнала нафта

                Първоначално публикуван от mir777 Преглед на мнение
                Колеги да попитам с какво може да се размрази замръзнала нафта..
                Те синоптиците тръбяха няколко дена,че идва студ-мерките се вземат тогава-преди да дойде студеното и нямаш проблеми,поне при мен.

                Коментар


                • #9
                  До: Замръзнала нафта

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Спирачната течност е изамилов алкохол и глицерин съотношение 1 към 1 навремето в лабораторията на Сердика ни бъркаха туби по 5 литра като се растечеха хидроприводите на съединителите .
                  В момента е етиленгликол - роден брат-близнак на антифриза.

                  п.с. по-късно ще ви напиша ЗАЩО нямате шанс с друго, освен с топлина.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X