Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване на язовир Въча 2009

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Почистване на язовир Въча 2009

    Първоначално публикуван от ekoliking Преглед на мнение
    МММММ 18-ти и 19-юли, идеално , устроива ме
    Ще се присъединя, нали и Пловдив трябва да даде едно здраво рамо
    Колкото ровече, толкова по малко боклуци в Язовира

    PS Хвърлих един бегъл поглед през ред и ми се стори, че Ватикана и сие спамят темите
    Бих желала да им препоръчам да търсят положителното в действията на околните
    И сигурна съм ако се потърсите внимателно, ще откриете повече положителни, отколкото отрицателни неща
    Пишещите тук и в другите теми са дали много от себе си за природата на нашата китна страна
    Крайните неща и принудителното налагане на мнения са протвопоказни даже и за екологичните личности


    ИИИИИИИ разбира се поздрави от горещия Пловдив

    Със сигурност не е Ватикана, аз лично съм го виждала в акция. Други са, но това няма значение.
    0899 48 65 96

    Коментар


    • До: Почистване на язовир Въча 2009

      Първоначално публикуван от vatikana Преглед на мнение
      Тук нямаше ли координати къде ще е сватбата, или е преместена в друга тема.
      Не знам за коя сватба говориш. Аз съм на сватба на братовчедка ми. Мога да попитам дали искат още гости
      Но задължително с катамарана, да се повозим
      [SIGPIC][/SIGPIC][FONT=Arial Black][COLOR=RoyalBlue][COLOR=DeepSkyBlue] По-добре да те мразят за това, което [B]СИ[/B], отколкото да те обичат за това, което [B]НЕ СИ[/B] !!![/COLOR] [/COLOR][/FONT]8)

      Коментар


      • До: Почистване на язовир Въча 2009

        Запишете ме и мен на линия съм за почистването на яз.Въча.

        Поздрави,

        ПС//Криси, ще се радвам да се видим

        Коментар


        • До: Почистване на язовир Въча 2009

          Първоначално публикуван от greenflag Преглед на мнение
          Баклавата вече е задължителна ,обаче да се яде тихо!

          Този път ще е много тихо, не ми се ще да се чувствам неудобно, че сме помрачили хубавото настроение на околните или сме направили лошо впечатление.
          0899 48 65 96

          Коментар


          • До: Почистване на язовир Въча 2009

            Тъй като от известно време не сме се виждали предлагам следното:
            Нека направим едно събиране на маси и столове в избраното приятно заведение тази седмица.
            Георги Гатев

            Коментар


            • До: Почистване на язовир Въча 2009

              Първоначално публикуван от Георги-trimata Преглед на мнение
              Тъй като от известно време не сме се виждали предлагам следното:
              Нека направим едно събиране на маси и столове в избраното приятно заведение тази седмица.
              Приветствам идеята!
              От последния път останаха необсъдени важни въпроси.

              Предлагам сряда (08.07.).

              Коментар


              • До: Почистване на язовир Въча 2009

                Я, хайде замислете се срещата да е в Пловдив този път, стига сте ни пренебрегвали!
                ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                Коментар


                • До: Почистване на язовир Въча 2009

                  И ние се посъбрахме 5-6 души и една лодка (без куче) за лагера на калпазаните.
                  Стягаме се за четвъртък вечер(16.07).
                  Има ли вероятност да се окажем сами.......ама какво пък. Боклука си е там, все ще успеем да си намерим занимание.


                  п.с Ще направим всичко възможно за излъчване на представителна извадка в сряда, ако има потвърждение
                  Последно редактирано от vatikana; 06-07-09, 21:13. Причина: не чете внимателно предходните постове

                  Коментар


                  • До: Почистване на язовир Въча 2009

                    Първо да се съберем и да изпием по една - две бири.

                    Запазени са маси и столове - сряда 19.30.ч.
                    sigpic

                    Коментар


                    • До: Почистване на язовир Въча 2009

                      Приветствам емоцията,не споделям идеята за борба против последствията,а не против причините за замърсяването,затова и не участвам в мероприятията. ...нали знаете,защо в... Германия е чисто, не защото много чистят,а защото малко цапат...! И в този ред на мисли на яз. Кърджали си има рампа,на която,като се свали малко нивото, фадромата изчиства боклуците много бързо и ефективно,което май се прави и по Дунава,който влачи,бедна ви е фантазията,колко боклуци...Поздрави !

                      Коментар


                      • До: Почистване на язовир Въча 2009

                        Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                        Приветствам емоцията,не споделям идеята за борба против последствията,а не против причините за замърсяването,затова и не участвам в мероприятията. ...нали знаете,защо в... Германия е чисто, не защото много чистят,а защото малко цапат...! И в този ред на мисли на яз. Кърджали си има рампа,на която,като се свали малко нивото, фадромата изчиства боклуците много бързо и ефективно,което май се прави и по Дунава,който влачи,бедна ви е фантазията,колко боклуци...Поздрави !
                        Уважаеми колега,

                        Борбата с причините за замърсяването изобщо, а и в конкретния случай е на много фронтове!
                        Има доста изписано по темата "Въча". Не на едно място може да се прочете за действията, които сме предприели за превенция. Всеки трябва да си дава сметка, че средствата ни за влияние са ограничени. В крайна сметка, ние сме група граждани, недоволни от нещо. Такива случаи има много и със сигурност с по-важни каузи!

                        Много хора са ми казвали, че работата е обречена. Не може хиляди да хвърлят, а няколко да вадят. Това е ясно за всички. Защо продължаваме? Най-вероятно всеки си има своя причина. И това е важното, всеки човек да си намери действаща, за него, причина и да се бори, както намери за добре!

                        Една от най-важните битки е да се промени мисленето на хората! Ясно е, че това е процес и ще отнеме време, но трябва да има начало! Само така можем да постигнем истински успех!

                        За мен, най-добрият начин е с личния пример и упорито разпространяване на идеята. Всъщност, това е и моята причина да ходя.

                        Мога да обощя, че борбата с последствията се явява най-силното ни оръжие за борба с причините!

                        Рано, или късно ще направим сбирка в Пловдив, на която ще се радвам да се видим. Има много неща, които може да разберете по-лесно в разговор.

                        Поздрави!

                        Коментар


                        • До: Почистване на язовир Въча 2009

                          Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                          Приветствам емоцията,не споделям идеята за борба против последствията,а не против причините за замърсяването,затова и не участвам в мероприятията. ...нали знаете,защо в... Германия е чисто, не защото много чистят,а защото малко цапат...! И в този ред на мисли на яз. Кърджали си има рампа,на която,като се свали малко нивото, фадромата изчиства боклуците много бързо и ефективно,което май се прави и по Дунава,който влачи,бедна ви е фантазията,колко боклуци...Поздрави !
                          Началото на моето съзнание по въпроси, касаещи Чистота на природната среда, беше поставено в един ски курорт в Швейцария - Кранс Монтана.
                          Хапвах си кротко шоколадче за подсилваща закуска в 11 часа, чакайки на опашка за ски влека. Опашките там са 20-тина човека, рядко по големи.
                          Когато шоколада свърши бях на около 2 метра от кошчето смачках опаковката, премерих се и хвърлих. Внезапен порив на вятъра обаче отнесе боклучето ми надолу по склона. Махнах с ръка и се ядосах. Излизането от хаотично разположена ски опашака е свързано с преплитания и замотавания на ските. Освен това бях напред, щях да забавя другите, да си изпусна реда, .... измислих си една камара разумни доводи, за да не свърша работа.
                          Един местен скиор зад мен, интелигентно изглеждащ мъж на средна възраст, събу ските и тъгна надолу, издири смачканото топче, взе го и го хвърли в кошчето пред мен. При това без да каже нито дума.
                          Умрях от срам !
                          Ако ме беше нахокал или направил забележка дори, аз сигурно щях да му се озъбя - тоест да заема позиция. Негативна позиция, която после ще отстоявам на инат. Аз съм инатлив по природа, както повечето хора.
                          Но не би, човекът с най-ведра усмивка свърши това, което смяташе за редно, без да ме укори или да се ядоса. Той имаше отношение с природата на красивата си родина, не с мен.
                          Това ме накара да се замисля - за първи път, върху собствените си действия, както и върху тарикатските доводи - " Аз ли ще им чистя на другите ? "...
                          Последно редактирано от Nik Nikolov; 07-07-09, 08:17.
                          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                          Коментар


                          • До: Почистване на язовир Въча 2009

                            Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                            Приветствам емоцията,не споделям идеята за борба против последствията,а не против причините за замърсяването,затова и не участвам в мероприятията. ...нали знаете,защо в... Германия е чисто, не защото много чистят,а защото малко цапат...! И в този ред на мисли на яз. Кърджали си има рампа,на която,като се свали малко нивото, фадромата изчиства боклуците много бързо и ефективно,което май се прави и по Дунава,който влачи,бедна ви е фантазията,колко боклуци...Поздрави !
                            И си прав, и не си......
                            Ето как, преодолявайки неудобство и мързел, влязох в ролята си на екопатрул:
                            Бяхме на язовир Батак последния уикенд. Свинщината по брега е ужасяваща! Дело изцяло на рибари и къмпингуващи. Двата дни с дума блага убедих две групи хора да си съберат и отнесат боклуците. Нещо, което те, уж образовани и възпитани хора, нямаха намерение да направят. Вторият ден още с пристигането си минах през околните съседи - рибари и с усмивка ги приканих да пазят природата чиста. Разчитах, че чрез добронамереност ще избягна инатливи реакции, както много добре го е обяснил Ник по-горе. Силно ме изненадаха групата младежи, които, вече предупредени, си бяха събрали отпадъците в найлонови торбички и се канеха да тръгнат, зарязвайки ги там. Обясних им, че да ги оставят там е все едно да ги зарежат разпиляни. При тези думи те не само опаковаха и натовариха боклука, но и събраха още малко по поляната. Може би на тези млади хора никога не им е говорено по темата, не им е даван пример и не е изисквано от тях да уважават Природата - средата на техния живот!
                            Промяната, която искаме, няма да стане с един призив, за съжаление! Нужни са усилия - последователни, упорити и разностранни. Помислете какъв ефект ще има, ако всеки пети или десети рибар пази и изисква от другите същото. Промяната в мисленето става бавно, бавно....но единственият начин да се случи, е да се работи. Къде с добро, къде с чатал на шията....това е пътят. И който има сърце, разум и отговорност, ще го върви.
                            НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                            Omnia vincit amor !

                            Коментар


                            • До: Почистване на язовир Въча 2009

                              Продължава записването за мероприятието на 18-19.07.2009г. на greenflag@abv.bg

                              Мероприятието ще включва:
                              - Вадене на дърва и закарването им в залива под М.О.В.
                              - Разходка с катамаран.
                              - Риболов.
                              - Турнир Въча оупън по табла за девойки и младежи!

                              Призив:

                              Вальо,

                              Скутерът е нужен както слънцето и въздуха за всяко живо същество.

                              Георги Димитров Стефанов
                              sigpic

                              Коментар


                              • До: Почистване на язовир Въча 2009

                                Първоначално публикуван от greenflag Преглед на мнение
                                Призив:

                                Вальо,

                                Скутерът е нужен както слънцето и въздуха за всяко живо същество.

                                Георги Димитров Стефанов
                                Уредено.

                                Валентин Асенов Георгиев
                                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X