Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да помогнем на Севдалина!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Да помогнем на Севдалина!

    И още нещо забравих да кажа.Както каза една нейна приятелка в стаята е били много влажно и студено.Ако можем да и направим една изолация и това ще доста голяма помощ

    Коментар


    • #32
      До: Да помогнем на Севдалина!

      Вие слепи ли сте или не може да видите?

      Жената има нужда от 2 неща:

      1. ЖИЛИЩЕ

      2. РАБОТА

      Да, сега нещата ще минат, сега ще е имтересна, защото една телевизия я е снимала, а утре? Когато всички си тръгнат, тя ще е отново сама, дори и малката няма да може да гледа...!
      Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

      Коментар


      • #33
        До: Да помогнем на Севдалина!

        Първоначално публикуван от Танасе Преглед на мнение
        Вие слепи ли сте или не може да видите?
        Жената има нужда от 2 неща:
        1. ЖИЛИЩЕ
        2. РАБОТА
        Да, сега нещата ще минат, сега ще е имтересна, защото една телевизия я е снимала, а утре? Когато всички си тръгнат, тя ще е отново сама, дори и малката няма да може да гледа...!
        Най-напред трябва да оздравее и да се поохрани (доколкото разбрах от недохранване е получила нещо като анорексия), а след това вече ще има нужда и от това, което каза. Разбира се, хубаво е отсега да се мисли и търсят варианти.
        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

        Коментар


        • #34
          До: Да помогнем на Севдалина!

          Първоначално публикуван от Мариян Маринов Преглед на мнение
          Тв та има но са в коридора и се плаща за да гледаш.Аз затова писах че и трябва само тв за сега.А да приемаш пари на твоя сметка си е рисковано дане те погнат даначните .По добре да си даде номера на картата каде то и превеждат децките и от там да си оперира с парите.И да ти е чиста съвеста ако някой каже че е дал но не са стигнали при жената ти си на топа на устата.
          Парите от сметката за майчинството се привеждат директно в дома-заради малката. Не съм сигурен, но да не стане така, че да спонсорираме дома вместо Севдалина. То, не, че е лошо, но не е това целта. Телевизор в коридора не видях, ама може и да не съм гледал добре.
          За парите-ще изчакам да направим сметка, но дотогава може първоначалният ентусиазъм да мине. Ако не може да се направи сметка без присъствието на титуляра ще рискувам. Ще се постарая да водя много точно счетоводство. Но най-добре си е направо в банката разбира се. Но пък както Traveling обясни-по другия начин е много по-лесно, ще се оправим някак.
          Първоначално публикуван от Мариян Маринов Преглед на мнение
          И още нещо забравих да кажа.Както каза една нейна приятелка в стаята е били много влажно и студено.Ако можем да и направим една изолация и това ще доста голяма помощ
          За стата в общежитието ли става въпрос? Севдалина май не иска много да живее там, трябва да се провери как стои въпросът с общинските жилища.
          Или ако има някой да даде квартира със символичен наем, или без наем, това също ще е голяма помощ.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #35
            До: Да помогнем на Севдалина!

            Първоначално публикуван от Танасе Преглед на мнение
            Вие слепи ли сте или не може да видите?

            Жената има нужда от 2 неща:

            1. ЖИЛИЩЕ

            2. РАБОТА

            Да, сега нещата ще минат, сега ще е имтересна, защото една телевизия я е снимала, а утре? Когато всички си тръгнат, тя ще е отново сама, дори и малката няма да може да гледа...!
            Работата ще се търси след като свърши майчинството, преди това няма кой да гледа Ивайла.
            А за това, че всяко чудо е за три дни-за съжаление си много прав...
            Нека да направим така, че след като вече няма да е интересна, пак да има възможност да си гледа нормално детето, и да живее достойно.
            Само, че в момента не се сещам как да стане. Идеи за това също са добра помощ.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #36
              До: Да помогнем на Севдалина!

              Аз доколкото виждам в МОМЕНТА има нужда от пари,тая туберколоза не се хваща от преяждане.Това с работата е много хубаво,ама може да стане след около 6 месеца-толкова е минимума за въстановяване от тази болест.Да направиме каквото можеме сега,а за по-нататък ще видиме,нещата ще търпят развитие-предполагам.
              088пет722пет99
              http://www.hydropompi.com/

              Коментар


              • #37
                До: Да помогнем на Севдалина!

                Да кажа за храната-лекарката помоли да не носим нищо, освен ако самата Севдалина не пожелае. В отделението е доста топло, и всичко се разваля доста бързо. За всеки случай попитах и Самата Севдалина какво да и занеса като храна, и тя отказа, това което давали в болницата било достатъчно, а и "жената" и носела. Не знам коя е "жената", може да е майката на Мариян, но засега няма нужда и от храна. Голямата помощ ще трябва после-когато я изпишат от болницата.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #38
                  До: Да помогнем на Севдалина!

                  "Жената" сигурно е Ани от форума на мамите, досега четох.
                  Там има и идея на една жена да се закупят например ваучери от верига магазини за техника, за да може Севда да си купи каквото й е необходимо като я изпишат. Друга споменава, че тя живее в общинско жилище, не плаща наем, а само сметките.
                  Общо взето и там се оформи мнението, че ще е необходима най-вече финансова и дългосрочна помощ.
                  Кольо, добре е да се видите с Ани, ако още не сте успели.
                  ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                  Коментар


                  • #39
                    До: Да помогнем на Севдалина!

                    Първоначално публикуван от Фани Преглед на мнение
                    "Жената" сигурно е Ани от форума на мамите, досега четох.
                    Там има и идея на една жена да се закупят например ваучери от верига магазини за техника, за да може Севда да си купи каквото й е необходимо като я изпишат. Друга споменава, че тя живее в общинско жилище, не плаща наем, а само сметките.
                    Общо взето и там се оформи мнението, че ще е необходима най-вече финансова и дългосрочна помощ.
                    Кольо, добре е да се видите с Ани, ако още не сте успели.
                    Не можах да намеря как да се свържа с нея, затова оставих моя телефон(номера, де), тя е на ход.
                    А Севдалина каза, че живеела в общежитие, и май не и е много уютно там, добре ще е да се намери някаква квартира безплатно. Че общежитията са развъдник на бандити, не е хубаво и за малката да расте в такава среда. Единственото хубаво е, че е безплатно.
                    Когато науча повече информация пак ще пиша.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #40
                      До: Да помогнем на Севдалина!

                      В болницата трябва пижама, халат или жилетка, чехли, чорапи, бельо, прибори, паста за зъби и четка, ваучер за телефона, списание, книга. Ако човек няма пари, няма как да си купи паста за зъби примерно. Нека Севдалина каже има ли нужда от някое от тези неща. Вероятно част от тях би могла да си купи с парите, които ще й занесете, но други ги няма в болничните магазинчета.

                      Знам, че друго, което липсва при даренията са обувки и връхна дреха.Това са неща,, които хората рядко даряват. За размера стана ясно от темата в бгмама - около 160, слабо момиче. За обувките - няма информация в темата на мамите. Ако не забравите питайте я, за да има готовност при изписването.

                      Що се отнася до адресът на нейната социална работничка - не съм сигурна, че е подходящо там да изпращаме каквото й да било. Нека изпишат момичето от болницата и лично на нея ще изпратим колетите.

                      За работа - това е най-важното за Севдалина. Нека каже има ли образование, някакви умения, ако не някакви желания - какво би искала да работи.
                      Нека потърсим за след няколко месеца квалификационен курс - може чрез бюрата по труда.
                      За това момиче и за другите в нейното положение най-важни са професионалните умения - а те липсват. Социалните ще й дадат стая за година, две и после ще я изгонят. Как с 245 лв. се покриват месечни разходи за консумативи, храна за нея и за бебето + памперси.
                      В такъв смисъл не пращайте излишни вещи, само наистина необходимото. Дори сега не са й нужни много пари. Те ще трябват после.
                      За да има добър резултат от помощта трябва да е продължителна във времето и не винаги е въпрос до пари.

                      Стаята, в която са я настанили няма как да не е студена и влажна. Няма как да бъде отоплена с 245 + 35 детски. Ако момичето има работа нещата ще стоят по друг начин. Щом детето стане на възраст за ясли трябва да си е намерила работа или да започнала квалификационен курс.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Да помогнем на Севдалина!

                        До колкото разбрх , това което тормози Севдалина - е че детето и е в Дом Майка и дете, където и тя самата е израснала. И знае как една леля се грижи за 20-30 бебета , как бебетата там не плачат ... защото знаят че няма кой да им обърне внимание...
                        Това от което една майка се нуждае е да знае , че детето и е на сигурно място . И предполагам че в тази насока за сега може да е най-адекватната помощ.
                        Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Да помогнем на Севдалина!

                          Открих банкова сметка на името на Севдалина, След около две седмици ще е готова и дебитната карта, и ще може да се тегли от сметката.
                          Засега може да се изпращат пари по сметката.
                          Ето и данните:
                          IBAN: BG14 UBBS 8002 1006 0638 30
                          BIC код: UBBS BGSF
                          За Севдалина Венетова Хараланова

                          Взех един пакет памперси-72 бр, дадох ги на майката, да си ги разпределя както сметне за добре. Защото каза, че в дома ако има много памперси-ги ползват и за другите деца, Севдалина си знае как да ги разпредели във времето.
                          Предадох и 50 лв от Драев, и 10 от мен, след малко ще и заредя време за разговори за 10 лв, засега няма нужда от друго.

                          Разговарях по телефона със социалният работник отговорен за Севдалина, и се уговорихме утре да се срещна с нея и шефката на службата, да разкажа за какво става въпрос, може да дадат някакви насоки за по-нататъшни действия.

                          Свързах се с Ани, от БГ мама, предстои да се срещна и с нея, да си координираме усилията двата форума.

                          Виждам, че няма други желаещи да се заемат със задачата, и затова поемам ангажимент да да събирам и предоставям на Севдалина предметните дарения.

                          Предмети(дрехи, обувки, и каквото ви дойде на ум като полезно) можете да изпращате по Еконт до мен-Николай Тончев Колев, до офиса на Еконт в Шумен, който е на бул. Мадара 1. Няма да е лошо да ме информирате тук в темата, или на лични, че има пратка, за да отида да я получа.
                          НЕ ИЗПРАЩАЙТЕ ПАРИ НА МЕН!!!
                          Не, че ако получа няма да ги предам, но нали затова открихме сметка-за финансовата помощ, аз се заемам с другия вид помощ.
                          Засега ще складирам получените предмети в къщи, и след като Севдалина излезе от болницата ще и ги занеса.

                          Тя носи обувки 37 номер, за дрехите не можа да ми каже точно, но е висока 157 см, сравнително слаба, дамите сигурно знаят за кой размер дрехи става въпрос.
                          Също имайте предвид, че малката Ивайла към момента на изписване на майката от болницата ще е на 10 месеца, ако някой изпраща детски дрехи да се съобрази с възрастта и сезона.

                          Няколко пъти повторих на Севдалина да не се притеснява да ми звъни ако има нужда от нещо, но не съм сигурен дали ще се обади-много е скромна и тиха, и се чувства неудобно да моли за помощ.

                          В стаята има телевизор, засега няма нужда от такъв, но за след болницата ще е добре да има.

                          Питах я дали иска да съдействаме за намирането на работа след като приключи майчинството, и тя се зарадва, явно иска. На въпроса ми какво иска и може да работи, отговори, че може да е чистачка в детска градина, в някакво учреждение, и въобще всякаква работа, стига да не е тежка, че болестта не позволява да се натоварва по-сериозно.
                          То въобще тежката работа не е за жени, ама да не започваме за това, че въпроса е много сложен.

                          Това е засега, ако се сетя още нещо пак ще пиша.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #43
                            До: Да помогнем на Севдалина!

                            Регистрирах се в тоя доколкото виждам мъжки форум специално за да благодаря на Кольо за всичко което направи за това момиче. Заедно с нашият форум -бгмамма, се надявам да доведем нещата до край и да успеем да помогнем на това момиче.днес цял ден чаках за номера на сметката .Утре ще приведа паричките. не са много , но са от сърце. Надявам се да са от полза за Севдалина.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Да помогнем на Севдалина!

                              Здравейте,радвам се винаги на хора като вас.Искам да попитам към коя банка е банковата сметка ,мисля че има нужда да се впише при изпращането на парите.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Да помогнем на Севдалина!

                                Първоначално публикуван от Ani_Ani Преглед на мнение
                                Здравейте,радвам се винаги на хора като вас.Искам да попитам към коя банка е банковата сметка ,мисля че има нужда да се впише при изпращането на парите.
                                Не е нужно
                                Иначе банката се разбира от BIC кода
                                LZ1DWW

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X