Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Global Mapper - въпроси и проблеми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Global Mapper - въпроси и проблеми

    Здравей Asterix85,

    Поздрави за създадения DEM от хоризонталите на растерното изображения. Според мен не битрябвало да има кой знае какви различя при създаване на DEM изображенията. Иначе представяш ли си какво би станало ??

    П.П А защо не мога да изтегля от руските сайт torrent.ru нищо? Изисква ли се да участваш с коментари в техния форум ??

    Коментар


    • #47
      До: Global Mapper - въпроси и проблеми

      Първоначално публикуван от tabak Преглед на мнение
      ..........................................................
      ...............................................................................................
      П.П А защо не мога да изтегля от руските сайт torrent.ru нищо? Изисква ли се да участваш с коментари в техния форум ??

      Принципно НЕ ..... трябва само да има сиид ....
      К'во ти трябва .....
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • #48
        До: Global Mapper - въпроси и проблеми

        Здрасти Астерикс забелязах едно странно отместване на хоризонталите при сравнението им с растерната карта при някои от деретата и изпъкналите части. Иначе при налагането им с векторизираните (черно) и генерираните хоризонтали (червено) от Глобал Мапер там те си съвпадат просто се получава отместване с растера и мисълта ми е има ли си някой на идея на какво ще се дължи това разминаване ?
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #49
          До: Global Mapper - въпроси и проблеми

          Здравейте,
          Glabal Mapper вече компилира и 3D измерения на сгради изобразени в равнина.

          По-долу картинки направени с програмата. Данните с които съм работил са взети от сайта на програмата предоставени с обучаваща цел.
          Да версията е 11.01.
          Ето линкове:

          http://www.globalmapperforum.com/vie...ctor-data.html - за обучаващото филмче
          http://www.globalmapperforum.com/downloads.html/24.html - за данните
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от tabak; 04-12-09, 10:46.

          Коментар


          • #50
            До: Global Mapper - въпроси и проблеми

            Това се отнася за версия 11.01 нали Табак, тъй като тя е последната такава? Можеш ли да дадеш линка до страницата откъдето са взети тези данни от картинките които си показал.
            Последно редактирано от icpart; 04-12-09, 10:40.

            Коментар


            • #51
              До: Global Mapper - въпроси и проблеми

              Пробвах възможностите за вкарване на 3Д обекти.За съжаление поне моите 3Д dxf файлове не ги интерпретира правилно-разбира се , причините може да са много-и в настройките, и в самите файлове.Най-добре излизат 3Д шейпфайлове, но пак е до настройки.Освен това коректен шеип, когато го отворих в комбинация със АСТЕР от същата зона, нещо не се разбраха и изведнъж шейпа се оказа изместен от 23Е в 29Е...с HGT няма такъв проблем.От сайта останах с впечатление , че са добавени нови бутони за 3Д, но не открих такива.3Д е необятно и мисля, че следващите версии тепърва ще го развиват.

              Коментар


              • #52
                До: Global Mapper - въпроси и проблеми

                100yanov,

                Ако са коректни .shp файловете става. По-долу малка произволна конфигурация.
                Но програмата не е нещо, става за грубо онагледяване и за първо виждане на нещата.

                Привет
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #53
                  До: Global Mapper - въпроси и проблеми

                  Изградения 3D model от данните на Global Mapper по-долу. Може да споделите дали 3D се разглежда с версия 11.00. Използвайте иконата WalkMode(иконата бинокъл в 3d) и настройките Walke Mode Height в меню "Shange display properties", за да променяте стойностите ги от 2-2000 за да се разходите вътре в модела.
                  Стартирайте файла "Manhattan_GM.gmw".
                  Привет
                  Прикачени файлове
                  Последно редактирано от tabak; 05-12-09, 06:47.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Global Mapper - въпроси и проблеми

                    Тествах приложения модел.За да излезе коректно,трябва да са чекнати задължително най-горният и най-долният бокс,със средният малко се променя размера на сградите. Предполагам, че са генерирани с Google sketchup.

                    Поздрави
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #55
                      До: Global Mapper - въпроси и проблеми

                      За средния не знам какво разбираш. Той вкарвава само нивото на морското равнище(и каквото зададеш). Размера на сградите се променят( визуално, ако чекваш и променящ стопйностите в "Walke Mode Height".
                      За Google sketchup, не я познавам и не мога да коментирам.
                      Поздрави
                      Последно редактирано от tabak; 05-12-09, 22:07.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Global Mapper - въпроси и проблеми

                        Стойностите за walk height се променят автоматично, като се борави с десния бутон на мишката, и определят височината на "полета" в режим ground спрямо въведения ДЕМ (уличното ниво) в случая.

                        Поздрави

                        Коментар


                        • #57
                          До: Global Mapper - въпроси и проблеми

                          Все пак трябва някой да я зададе. Автоматично е ако, предварително зададеш алгоритъма на промяната и да я проследяваш без намесата на някого, което не отговаря на това което описваш.
                          Последно редактирано от tabak; 05-12-09, 22:12.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Global Mapper - въпроси и проблеми

                            До преди малко си играх с отворен 3Д изглед и отворен прозорец за настойки на walk height. Като натискам десния бутон и движа 3Д изгледа, стойностите на walk height в полето се сменяха като ...брояч на касетофон, грубо казано-няма как да го илюстрирам със скриин, защото трябва да е анимиран.Мисля, че не е толкова важно това-по-скоро не трябва да забравяме, че това е само един wiewiver и не можем от него да едитваме нищо освен този параметър и нивото на водата.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Global Mapper - въпроси и проблеми

                              При мен каквато и стойност да поставя за "Walk Mode Height" в полето което се вижда и дадено от 100yanov в неговия скриншот нищо не се променя визуално като височина на сградите. Също така не видях и да я има описана тази опция в хелпа на програмата в какво по-точно се състои нейното действие също така и нещо не се запаметява опцията като задам някаква стойност и си стои на 0 при повторна проверка в настройките на 3D режима. Аз съм с версия 11.01. При вас наблюдава ли се подобно нещо?
                              Едит:
                              Сега видях че и ти 100yanov си си играл с Глобал Мапер, и пробвах също така с денен бутон влачене и увеличаване на височината на изгледа при отворен прозорец за настройките но при мен така и не се промени стойността за walk mode height да бъде различна от 0 (въобще не мръдна) при плъзгане с мишката както ти си обяснил в твоя случай.
                              Последно редактирано от icpart; 05-12-09, 22:44.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Global Mapper - въпроси и проблеми

                                При мен "walk mode height", а не "walk height", работи, ако предварително съм избрал "Walk Mode". Иначе десния бутон изобщо. не реагира при описания от Вас случай. С каква ВЕРСИЯ НА Global Mapper си ?
                                Последно редактирано от tabak; 05-12-09, 22:35.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X