Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашият 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

    hyundai galloper, 2.5 tdi, дълга база, 2001 г.
    Извънградско (Задвижване-1/4) 8-9/100 (90-110)
    Градско - (Задвижване-1/4) 13-14/100*
    Горско (Задвижване-2.5/4)** - не съм засичал.. предпологам доста...
    Поздрави

    *Бивш опел калибра собственик.
    ** по 1 гума преден и заден мост + ЛСД отзад
    Последно редактирано от point; 17-11-09, 04:53.

    Коментар


    • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      Мойто (в подписа) - 20 л. бензин на градско - твърдо и не отстъпва и тук чета някакви юнаци с 5,2 или 8,5 литра мотори `дето нещо им харчело уж по 15-16 литра,...
      Аз съм един от тъй наречените юнаци с 5.2... и наистина извън града Гранда харчи 15 - 16 л/100 км. газ. При условие, че карам леко със скорости около 80 - 120 км/ч. Рекорда на бензин ми е в Гърция 14.2 л/100 но не вдигнах повече от 1800 оборота. Спазвах ограниченията.
      Твоят разход си е нормален. Ако ти е скъпо просто си сложи газов инжекцион и готово
      Поздрави.
      LZ1RED

      Коментар


      • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

        Колеги аз съм нов във форума. Скоро си взех Мицубиши "Аутлендър" 2.4 бензин, автомат. Градско под 15/100 почти е невъзможно да се свали, а извън града, скорост до 110 км.ч - 8.9, 9.6 при каране и на магистрала до 140 км.ч. Всичко това е само на предно предаване.

        Коментар


        • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

          Вчера си купих Хонда CR-V, до днес сам минал 153км. с 14,8 литра бензин само в града, ако това е миродавно. Извън града още не сам излизал.
          Брат ми кара Грант Витара на 2год. с газов инжек. и му гори 15гез градско и 10 изван града
          Последно редактирано от Dido XT600; 17-11-09, 18:36.

          Коментар


          • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

            карах един служебен Navara (2,5 дизел) и даваше градско 10-11, като настъпвах доста здраво явно от Нисан правят икономични автомобили.
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 21-11-09, 18:54. Причина: Отстраняване на линк към търговски сайт

            Коментар


            • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

              Първоначално публикуван от mykacu Преглед на мнение
              карах един служебен Navara (2,5 дизел) и даваше градско 10-11, като настъпвах доста здраво явно от Нисан правят икономични автомобили.
              Не. По-скоро явно не е бил Евро 4...

              Коментар


              • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
                Не. По-скоро явно не е бил Евро 4...
                Спам.

                Това какво общо има???
                Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                Volkswagen Bora AKL

                Коментар


                • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                  Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
                  Спам.

                  Това какво общо има???
                  Спам на спама. Имаме един такъв в родата. Хаби 16-20 градско и 12,2-15 извънградско. Купуван е фабрично нов.

                  Коментар


                  • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                    Питах,защото,за да е един двигател някакъв си Евро стандарт той трябва да отговаря на количество изхвърлени вредни газове ,сред които СО2. Изхвърляното СО2 е пропорционално на разхода и затова. Ако имаш издухан катализатор и/или сдала багажа ламбда,може и да прави такива номера. Иначе не знам. Какви са му заводските данни за разхода?
                    Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                    Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                    Volkswagen Bora AKL

                    Коментар


                    • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                      Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
                      Питах,защото,за да е един двигател някакъв си Евро стандарт той трябва да отговаря на количество изхвърлени вредни газове ,сред които СО2. Изхвърляното СО2 е пропорционално на разхода и затова. Ако имаш издухан катализатор и/или сдала багажа ламбда,може и да прави такива номера. Иначе не знам. Какви са му заводските данни за разхода?
                      Всяко вдигане на Евро нормите, по отношение на даден двигател, означава две неща:
                      1. Оптимизиране на възможносттите на двигателя с цел понижаване на разхода и съответно на отработилите газове
                      2. Различни процеси свързане с намаляне на отработените газове.

                      Проблемът е в това, че 1 и 2 си противодействат. Например Комонрейл системата сваля разхода, но филтъра за твърди частици сваля мощността и по този начин резултата е 1:1.

                      Евро 4, освен филтър за твърди частици има и система за повторно преработване на отработилите газове. Тука вече резултата е 1:2.

                      С Евро 5 се добавя и система за допълнителна преработка на газовете посредством обработка на газовете в самия ауспух с течност наречена "урея" - (Ad Blue) резултата отива към 1:3 ( тази система за сега се ползва при повечето камиони)

                      В един момент технологиите за по-качественно изгаряне на горивото губят в борбата с допълнителните системи за обработка на газовете. Респективно всяка допълнителна система закачена на даден двигател влошава неговите показатели.

                      Моля модераторите да се намесят, че оспамихме неудържимо темата.

                      Коментар


                      • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                        Новия Кукурузер 3.0 D-4D автомат 173 к.с., чисто нов на по-малко от 2000 км, още неразработен.

                        Среден разход 8,8 л/100 км

                        Маршрута: София - Стара Загора - София по магистралата със 130-150 км/ч, после около 100 км градско в София и за финал около 40-50 км лек офроуд и каляне за снимките и тестване на разните системи Crawl, блокажите на средния и задния диф и т.н.. Изобщо не съм го жалил, даже на места го понастъпвах. Абе хубава кола, ама мноооооо грозна баси...















                        ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                        Volvo XC90 D5 Executive '12
                        Volvo XC60 D5 Summum '11
                        Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                        Коментар


                        • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                          Нива 1.7 карбуратор на 70000км

                          9/100 извънградско бензин
                          15-16/100 в София в задръстванията
                          12/100 смесено - 200км извън + 150 градско

                          Онзи ден засичах, свърши ми бензина на Свети Наум веднага лед големия наклон. Затова е и тубата Измина някъде около 3-4 километра на изпарения.
                          Скочих почти в движение, избутах на тротоара и даже никой не свиреше. Културна работа.

                          По интересно ми е дали може да се определи колко харчи приблизително при неутрално положение (спрян автомобил и работещ мотор).
                          Александър

                          Коментар


                          • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                            Здравйте,колеги
                            Исузо Родео 3,2 24V 215ps на газ градско в София зимата е стигало до 30л./100км.на дълго 18-20л./100км.при скорост 100-120км.На бензин не съм го засичал.

                            Коментар


                            • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                              Първоначално публикуван от plamen0226 Преглед на мнение
                              Здравйте,колеги
                              Исузо Родео 3,2 24V 215ps на газ градско в София зимата е стигало до 30л./100км.на дълго 18-20л./100км.при скорост 100-120км.На бензин не съм го засичал.
                              Разбирам те защо не си го засичал на бензин...

                              Сузуки Самурай 1991, 12 градско, 10 извънградско бензин.
                              ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА
                              Учи се от всеки, не подражавай на никого, работи здраво!
                              In God we trust, all others must pay in advance.

                              Коментар


                              • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                                Opel Frontera 2.2 136 hp 1999 г., за 1600 км от Германия до тук, при каране 100-120 км/ч. малко под 9,5 л/100км бензин.
                                Казано е:
                                -"Обичай ближния",
                                щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X