Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съгласни ли сте с мероприятия, като "Бегликафест" в защитени природни територии?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Съгласни ли сте с мероприятия, като "Бегликафест" в защитени природни територии?

    Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
    Купонът тотално изпростя. На някои хора и 40 тонен багер пред 2000 кубиков изкоп насред защитената територия да им покажеш, пак ще кажат, че е популизъм или черногледство и искат факти.

    В цялата тая история няма нищо природозащитно и всичко се движи от частни интереси.

    Хареса ми тезата на колегата, че държавата била най-лошият стопанин и който и да приватизира квото чопне, все ще е по-добре. Първо, целенасочено бяха положени грижи да се затвърди тази глупост в "общественото съзнание" и второ, ежедневието ни изобилства от безчинствата на "съвестните частници". Особено на такива докопали държавното на грозно занижени цени или покрай разни схеми, програми, фестивали и т.н.

    Само не мога да разбера защо гадовете от природен парк "Витоша" правят сечено на юнаците от Юлен, които искат сериозно да наджапат в защитените територии? Сигурно защото ги е яд и завиждат. Направо да им харижат цялата планина, защото със сигурност ще е за добро. Изобщо - всичко на консигнация и после на приватизация. Е, не всичко, де, а само доходоносното...

    Както отбелязах, доста хора тук сме наясно как се правят тези работи и веднага можем да разпознаем симптомите и методологията. Щяли да спасяват фазаните - ха, ха...
    Обер, не ми се сърди, но в тоя момент ми напомняш на Стефан, демек кон с капаци. Какво било по принцип, как ставали тия неща в държавата ни, какво правели едни други на Витоша, приватизация, симптоми, методология. Твърдиш, че усета ти те води в тая посока и на базата на тая не съвсем сигурна презумпция сипеш обвинения. Но не съм съгласен с принципа "всички са маскари" преди ясно да е видно защо са маскари. Отново призовавам и теб, и всички станали, нека да има някаква конкретика и факти.
    Как и да е, явно темата се изчерпа, пожелавам на оставащите в нея приятно писане и спорове.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • До: Съгласни ли сте с мероприятия, като "Бегликафест" в защитени природни територии?

      Оф, кво се правите на госпожици не мога да разбера...

      Ти не схвана ли, че имам някакъв пръст в тези издания, особено в първото? Много добре знам за какво става дума. Какви точно факти искаш. Стенограми от разговори, отчети на приходите, протокол за намерения или какво?! Щом това, което Тихомир е намерил беше веднага отхвърлено като "някакви си праказки"... Затова хиперболизирам с багера, щото не съм сигурен, че и той ще бъде приет за така лелеяния факт. Цялата тая работа е в частен интерес и то на много тесен кръг. Работата накратко е следната - събрахме се, направихме едни неща, разделихме едни пари, на някои им хареса, на други не чак толкова и това е. Какви фазани, какви глупости?! Имам всички основания да мисля, че оттук нататък става дума за същото, а не че изведнъж в организаторското ядро са получили просветление и внезапно са станали фанатични радетели за природата. Реализира се първоначалният замисъл за усвояване и това става ясно на всички с изключение на искащите факти. Ае, стига вече, че много изпростя цялата дискусия, а принципът "като не можеш да ги убедиш, объркай ги" прозира отвсякъде.

      Домогванията до защитените територии не са само тук, ами е повсеместно и си има отработени схеми. Затова спрягам и едни други много по-известни юнаци, а не щото "всички са маскари".

      Кро, онзи строй и аз го хванах, та спомени имам бая. Тогава лайтмотивът беше , че държавата е най-добрият стопанин, а сега е, че е най-лошият. И двете крайности са глупоси. Истината е, че всеки е добър според мащаба и правилно поставена, държавната роля на места е критична, стига да има държава, а не целенасочен и поддържан феодализъм. Колкото се връзвах на "онези" приказки, толкова се връзвам и на "тези".

      Коментар


      • До: Съгласни ли сте с мероприятия, като "Бегликафест" в защитени природни територии?

        Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
        Ти не схвана ли, че имам някакъв пръст в тези издания, особено в първото? Много добре знам за какво става дума....
        Това е нещо важно за мен, теб те познавам и ти вярвам, добре е да поговорим
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • До: Съгласни ли сте с мероприятия, като "Бегликафест" в защитени природни територии?

          Тази тема е поредната, която от ясно зададени въпроси в анкета се превърна в поле на мерене на кардани, лебедки и IQ-та.

          А всъщност с всичко "малко" са закъснели всички.
          За тези местности има вече приет 10-годишен "План за управление", както е по закон.
          Добре ще е всички участници в дискусията да го прочетат внимателно.
          Минали са всички обсъждания и той ще бъде в действие.



          Толкова за спора какво ще се прави в тези местности и кой ще го прави.

          Колкото до моята позиция по въпроса с Феста - тя не се е променила.
          Твърдо съм ПРОТИВ да се провеждат каквито и да било масови мероприятия в Защитени местности.

          Твърдо съм ЗА обаче и да се въведе ред при къмпирането в такива райони,
          а това кой ще го осъществи този контрол в този случай е конкретизиран в "Плана за управление"

          Моите уважения към дългогодишните къмпингуващи там участници в дискусията, но питам:
          Вие какво направихте да превъзпитате комшиите си по каравана/палатка,
          които с#рат където им падне, режат дървета, изхвърлят боклуци и т.н.?
          Или гарван-гарвану око не вади?

          Не се вживявам в ролята на адвокат на Байкария,
          но те са си оплели и си плетат кошницата когато и както трябва.
          Последно редактирано от rumbata; 24-10-09, 10:27.

          Коментар


          • До: Съгласни ли сте с мероприятия, като "Бегликафест" в защитени природни територии?

            Нещо не виждам изобщо името на "Байкария" вътре. Що се отнася до "кошницата" сега вече на всички би трябвало да им стане ясно защо всъщност бяха тези фестове.
            За да се появи естествено, и да участва в разпределянето на парчетата от баницата.
            Последно редактирано от Тихомир; 24-10-09, 09:13.

            Коментар


            • До: Съгласни ли сте с мероприятия, като "Бегликафест" в защитени природни територии?

              В края на краищата на всички следва да стане ясно, че промяна на моделът за управление ще има. Това положение което е в момента няма и не може да остане... Обичам да ходя по планините, цялото лято бях там... Много съжалявам като виждам до къде са докарани в момента... Камари боклуци могат да се намерят и на най-невероятните места... Учудващо е откъде толкова енергия и простащина... Така че нещо явно трябва да се промени... Понеже вървим по "западният" модел то нека всички да са наясно, че промяната ще върви към затваряне и ползване срещу заплащане... Утопичните идеи от рода на забрана за всякакво използване са неработещи... Няма никакъв начин да бъде забранено... Ще напомня, че една от най-експлоатираните планини в света са Алпите... И това е неминуемо и неизбежно... Да ще стане скъпо..., много скъпо... и малцина ще си го позволяват... Еми в края на краищата явно това ще е по-добре на фона на сегашното тотално унищожаване което се случва пред очите ни... А дали и кой ще "стопанисва" няма никакво значение в случая... важното е да се изпълняват целите на "стопанисването"...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • До: Съгласни ли сте с мероприятия, като "Бегликафест" в защитени природни територии?

                Крайно време е да се отдели тема " Хотел Байкария " - дали в спама, дали в хумора ?

                По времето на социализма в Русия имало организирано масово заклеймяване на писателя Солженицин. Всички "трудещи се" били длъжни да стават и да казват :
                - Не съм чел книгите на Солженицин, но зная, че те са лоши !!!
                От тези времена е останал лафът " Я не читал, но знаю ".

                Та и при нас така. Името на Байкария не се вижда никъде в законовите документи, нито в каквито и да било други документи.
                От където логично е да се заключи че те искат да строят хотел .
                Толкова логично, както и за останалите седем милиона Българи.

                Някои даже занят че бил с 400 легла, други пък им се привидя багер.
                А там в момента няма абсолютно нищо !
                Последно редактирано от Nik Nikolov; 24-10-09, 10:00.
                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                Коментар


                • До: Съгласни ли сте с мероприятия, като "Бегликафест" в защитени природни територии?

                  Багерът е хипербола за тези, дето се правят на треснати и да го използвате като аргумент е отчайващо.

                  Следва ли да разбираме, че позицията еволюира от "тези момчета нямат амбиции за усвояване и управление, а само милеят за природата" към "всъщност имат, но това е неизбежно и даже е за добро"?

                  Никъде не съм казал една хубава дума за къмпиращите. Този стил на живот най-малкото ми е чужд. Обаче контрапунктът на изпълненията на байкарията не са къмпиращите, ами деромантизиране на намеренията им и показване в истинската им светлина.

                  Колко пъти да повтарям, че нито веднъж не съм чул дори и намек за опазване на природата в това събитие. Всичко си е един фестивал с произтичащите от това последствия, който е надушил възможност за икономическо развитие за сметка на т.нар. територия.

                  Коментар


                  • До: Съгласни ли сте с мероприятия, като "Бегликафест" в защитени природни територии?

                    А всъщност май дискусията не я водим по същество... Не е важно кой какво харесва, обича, одобрява или не... Важното е, че тази територия (ресурс) ще бъде използвана... Въпросите са: От кой, как, кога и колко... Нас ни интересува това как може да се използва с най-малък ущърб за нея... Това е... Утопичните идеи от рода въобще не се използва или за всички и по равно предлагам да не разглеждаме... Оттук насетне единственото което трябва да ни интересува е кой е най-оптималният вариант който дава възможност на най-много хора да ползват с най-малък ущърб за природата...

                    Като примери за думите ми от една страна са раздадените на "наши" хора ловни стопанства, някои от които срещу такси от ~5000 евро годишно където обаче никой от нас не може да иде... Другата крайност е феодалното разделение и хищническо използване от който иска по принципа аз съм по-нахален значи вземем повече... както е било досега на язовира... Та дайте да гледаме внимателно и още по-внимателно да мислим...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • Г-н Петров е прав, така повече не може! Когата ходехме десетина човека и между нас имаше двама мърлячи все някък нещата се оправяха без много щети за природата. Сега ходят хиляда, след Беглика фест може и повече. Двеста мърляча са вече много на едно място. На всички е ясно, че трябва да има ред. Според мен ред означава:
                      1.Да се пази чисто.
                      2.Да не се вреди на флората и фауната.
                      3.Да се запазят равни права за ползване от всички желаещи, като нямам предвид безплатно.
                      За да се наложат тези правила ще трябва финансиране, което може да се осигури чрез събиране на такси от къмпигуващите. Независимо дали са дошли сами или са организирани от Байкирия. Сегашните такси от лев два на ден са смешни.
                      На въпроса защо съм против провеждането на Беглика фест:
                      1.Почистването след феста беше колкото да замаже очите на чиновниците от РИОС. Три хиляди човека остават след себе си тонове фикалии. Тоалетните които бяха направени не бяха предвидени за толко народ и освен това почти никой не ги ползваше.
                      2.Шума беше нетърпим, особенно в периода от 22.00 до 08.00 часа. Не говорим за вида музика, каквато и музика да се пусне по това време с тая сила ще бъде вандалски акт. Фестове от тоя род се правят в Алпите но музиката се пуска в затворени помещения, така че да не се чува на километри от сцената. Шума нанася вреди не само на хората. Наоколо избягаха дори и мишките а камо ли глухар, черен щъркел, сърни и др.
                      Налага се наистина да се пази природата от „природозащитниците”

                      П.С. Някой може ли да ми каже как Беглика фест се вписва в тъй наречения "план за управление"?

                      Коментар


                      • До: Съгласни ли сте с мероприятия, като "Бегликафест" в защитени природни територии?

                        Чудя се аз защо Обера е толкоз наясно с нещата, а то какво било. Миналата година, като озвучавах, дочух, че ще има пейтбол и дочух, че бил свързан с този форум. Е незнам за друго, но аз 2-ра година не рачих да участвам. Няма да влизам в подробности, но ще цитирам:

                        В цялата тая история няма нищо природозащитно и всичко се движи от частни интереси.
                        Факти има бол, но трябва някой да иска да ги види. Нито къмпингувам там, нито съм потресен от налазването на поредното приказно кътче, сефте да беше. Доста се зачудих от представянето на форума тази година, но още се чудя/по-скоро спекулирам на ум/ защо г-н Ник Николов, който аз лично уважавам от прочетените до тази тема негови слова зае подобна позиция. Странното е, че той за мен е един доста прозорлив и находчив представител на телците, който определено е наясно с нещата в матерялното ни битие. Спекулациите по темата са много, но смятам името на този форум ще загуби не по-малко от угодничество, колкото би загубило и от необосновани нападки. Някои от участниците по темата наистина стигнаха до крайности, но не мисля, че и другата крайност е голямо постижение.

                        Не желая да се забърквам в тази каша, но не издържах да не вметна, че от лично видяното и това, което знам, мога да си сложа ръката на сърцето и да кажа, репортажът по темата е полвинчат, нереален и тенденциозно показва само 1 страна на монетата. Това най-много ме стъписа и не го очаквах...

                        Коментар


                        • До: Съгласни ли сте с мероприятия, като "Бегликафест" в защитени природни територии?

                          Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                          Не желая да се забърквам в тази каша, но не издържах да не вметна, че от лично видяното и това, което знам, мога да си сложа ръката на сърцето и да кажа, репортажът по темата е полвинчат, нереален и тенденциозно показва само 1 страна на монетата. Това най-много ме стъписа и не го очаквах...
                          Евала ! Едно честно и почтено мнение! Моето уважение и още веднаж евала !

                          П.С. Някой може ли да ми каже как Беглика фест се вписва в тъй наречения "план за управление"?
                          Тоше, както виждаш - пулен млък...
                          Последно редактирано от Dulen; 08-11-09, 18:25.

                          Коментар


                          • До: Съгласни ли сте с мероприятия, като "Бегликафест" в защитени природни територии?

                            При все моето уважение, може ли да помоля да не смесваме нещата. Това, че някой чисти, не значи нищо друго освен това, че чисти! А както знаем, това да си платиш данъците не ти пречи да не си платиш данъците на останталите 95% от приходите. Не искам да заемам страна, но обективно по темата си говорим за организиране на мероприятие от типа "Беглика фест" на територията на защитена местност. Темата не е, кой цапа повече, чистите ли си преди, след и по време на къмпингуване, дори не е в това да определяме що за мероприятие е този фест! Да, нужни са дефиниции, поне аз за да отговоря. Например що е то фест и в частност Беглика фест, също така и що е то защитена местност. Но ако допуснем, че вече имаме тези дефиниции, остава да решим. Така го виждам аз. Та по тази тема има повече легален спам от коя да е друга, което е чудно. Що са тези мат'ряли и прочее? Който иска да знае за Беглика фест, трябва да го посети. После ще може да реши. Инак не става. Аз пък съм тотално против организирането на фестове в защитени местности, без значение какви. Така по смисъл от заглавието се вижда едно, а в темата е писано друго. За или против Беглика фест, какво е Беглика фест, какво е диво къмпиране и как да протича то, са много интересни теми, но други теми...

                            Коментар


                            • До: Съгласни ли сте с мероприятия, като "Бегликафест" в защитени природни територии?

                              Проетох цялата тема и все още не намирам отговор на въпроса "Какво стана с глухаря?".
                              Какво направи "Бегликафест" за глухаря?

                              Коментар


                              • До: Съгласни ли сте с мероприятия, като "Бегликафест" в защитени природни територии?

                                Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                                Проетох цялата тема и все още не намирам отговор на въпроса "Какво стана с глухаря?".
                                Какво направи "Бегликафест" за глухаря?
                                Как какво стана - глухаря избега далече.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X