Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новата ми придобивка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Новата ми придобивка

    Първоначално публикуван от damianski Преглед на мнение
    Ако може да кажеш все пак откаде може да се купят уредите за наклон 4е имам едно
    място със счупен капак и много ме дразни , а това ще пасне идеално.Благорадя предварително.
    Моя дойде от англия там са по 20 паунда. Един приятел ми го донесе от там
    „глупава глава на краката почивка не дава”

    Коментар


    • #47
      До: Новата ми придобивка

      то цената бива ама англия дале4е ......... ако някой ги предлага тука бих закупил една бройка
      Grand Vitara 2005g- за работа
      Honda CR-V 2.2 2008- грижа се за нея
      Lexus RX200t -2016г.-евридейката

      Коментар


      • #48
        До: Новата ми придобивка

        aз също бих взел един брои,но се съмнявам 4е ги има?

        Коментар


        • #49
          До: Новата ми придобивка

          Първоначално публикуван от damianski Преглед на мнение
          то цената бива ама англия дале4е ......... ако някой ги предлага тука бих закупил една бройка
          В Хасково ги има във всеки магазин за авто аксесоари , на цена 25 лева Колега палиш неделя джипката ( гледам че си от Стара Загора ) и в Димитровград на авто пазара ,там сигурно са по 15 лева
          Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
          New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

          Коментар


          • #50
            До: Новата ми придобивка

            Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
            Много са ме хулили за мнението ми, но аз лично имам време да гледам този уред и доста често го правя. Не само това, но ми се е случвало да се върна заради него, а колегата който ми се изсмя и реши да мине от там си полегна на вратите и се наложи да го вадя, така че колега, слагай си уреда, виж на какви градуси се катурва джипката ти и като караш на странични наклони си го гледай и смело - напред или назад все тая.
            Колега Упи,ако имаш повече информация,би ли споделил какви са критичните наклони на Витара дълга база в стандартно изпълнение?
            Благодаря!

            Коментар


            • #51
              До: Новата ми придобивка

              Първоначално публикуван от balta Преглед на мнение
              На 3 и 5 имах виене можех да сменя само 2 лагера но имах пари и смених всички без иглените Вече се чуват само гумите
              Супер, скоро и аз ще я правя тази операция, само че и на раздатката ще трябва да ги сменя...май
              Кажи малко повече за иглените ?
              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
              Skype: pach_bs

              Коментар


              • #52
                До: Новата ми придобивка

                Първоначално публикуван от lilitok Преглед на мнение
                Колега Упи,ако имаш повече информация,би ли споделил какви са критичните наклони на Витара дълга база в стандартно изпълнение?
                Благодаря!
                За съжаление стандартна витара почти не съм карал - едно от първите неща, които направих на мойта беше да я "вдигна". С мойта на 30" наклон ми е доста дискомфортно, но минава. Катурва се на доста повече, но винаги имай едно наум за "малките камъчета, които обръщат колата" .
                Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                0888 315 794
                LZ1UPI
                A1 (Rh+)

                Коментар


                • #53
                  До: Новата ми придобивка

                  Скоро не съм писал нищо тук, но ето ме отново в сервиза за замяната на задните барабани с дискове Ще започне да спира като болид от F1 Утре ще пусна снимки до къде съм стигнал
                  Ако финансовата криза премине малко при мен скоро ще се направят и диференциалите от 4.3 на 5.12 ех мечти.................
                  „глупава глава на краката почивка не дава”

                  Коментар


                  • #54
                    До: Новата ми придобивка

                    Нещата с замяната на барабаните напредва
                    Нужните части:
                    1. Предни спирачни апарати 2бр.
                    2. Предни барабанни болтове 10бр.
                    3. Предни дискове 2бр.
                    4. Планките на които се захващат спирачните апарати 2бр.
                    5. Задни спирачни барабани 2бр.
                    6. Преходници които се завиват в апаратите, а в самите преходници спирачните тръбички 2бр.
                    7. Дистанционни втулки (направени на струг) за регулиране на разтоянието между спирачния апарат и планките за захващане 4бр.
                    8. Нови накладки
                    9. Болтове
                    10. Предпазители на дисковете
                    11. Задни барабанни дискове
                    Ето и малко снимков материал:
                    Предпазителите на дисковете


                    Скобите за захващането на апарата трябва да се изрежат зада може да се нанижат на моста. Понеже за от чугун съм направил по 2 дупки и съм навил 6мм болтове които след това заварих за фланеца на моста. Също така се разпробиват и нови дупки 8мм за закрепянето на скобата към моста. На снимката се вижда за какво става на въпрос



                    Преходника


                    Заден барабанен диск (вече отрязан)


                    След изрязването му позагладих ръбовете и се получи това


                    Задните барабани се използват за адаптери за дисковете (така си им казвам аз) Взимат се барабаните и на струг се изрязват по размер за дисковете


                    Утре ще кача още снимки от сглобяването
                    „глупава глава на краката почивка не дава”

                    Коментар


                    • #55
                      До: Новата ми придобивка

                      Няколко снимки от захващането на супорта към задния мост


                      На супортите направих по 3 дупки и резба на която навих болтове които след това заварих за фланеца на моста. Че нещо само на 2 болта ми се струваше несигурна работата.




                      От тук нататък остава да се сложи само полувала и да се центрира скобата на която се слага спирачния апарат спрямо спирачния диск. При мен не беше съобразено само как да стои спирачните апарати, а именно хоризонтално или не. Препоръчвам който ще прави тази процедура да ги завърти назад към бронята защото апарата ще опира в планката на ударния тампон Сглобяването нататък е елементарно и затова не съм снимал повече.
                      Ето снимки на вече поставените апарати




                      Това е като цяло което се сещам да покажа. Ако някой има някакви въпроси нека пита винаги ще помогна с каквото мога
                      Първите ми впечетления са че вече педала на спирачката непотъва както преди - Причината износени барабани в последствие на което е недостатъчен хода на спирачните цилиндри. Утре ще сменя и предните накладки, че са износени и да видим какво ще се получи. След 1-2 седмици ще пиша какъв е резултата от тестовете, че нали трябва накладките да се сработят с дисковете и тогава ще си покажат на 100% потенциала.
                      „глупава глава на краката почивка не дава”

                      Коментар


                      • #56
                        До: Новата ми придобивка

                        Да ти е честит Безаварийно ти пожелавам ! И знаеш ли един човек ми беше казал, че SAMURAI значело SAM U RAQ
                        0884 626 333

                        Коментар


                        • #57
                          До: Новата ми придобивка

                          Днес минах на валяците за ГТП. Спирачките работят супер. Даже задните хващат по добре Може да се каже че си заслужава инвестицията
                          „глупава глава на краката почивка не дава”

                          Коментар


                          • #58
                            До: Новата ми придобивка

                            А ръчната къде е? При Самурая на кардана ли е?

                            Коментар


                            • #59
                              До: Новата ми придобивка

                              Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                              А ръчната къде е? При Самурая на кардана ли е?
                              При мен е на кардана, но има и модели до колкото знам на барабаните
                              „глупава глава на краката почивка не дава”

                              Коментар


                              • #60
                                До: Новата ми придобивка

                                Първоначално публикуван от balta Преглед на мнение
                                Даже задните хващат по добре =
                                Това не те ли притеснява, че на леко хлъзгаво ще се завърташ?
                                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X