Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бензиностанции

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Бензиностанции

    Първоначално публикуван от gvvalchev Преглед на мнение
    Toва чудо Мапсорс го нямам.Проблем ли е да се дават в .gpx формат след като чрез този формат все пак се качват в GPS-а?
    не е проблем.
    последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

    Коментар


    • #17
      До: Бензиностанции

      Колеги, имам всички бензиностанции на Петрол с адрес, координати, номер и населено място. За съжаление координатите са в DDMMSS (27° 55' 15"), а не ползвам МапСорс и наистина нямам никакво време да ги конвертирам.
      Ако някой се наеме да ги конвертира, ще ги кача в екселски или текстови файл.
      По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

      Коментар


      • #18
        До: Бензиностанции

        Има три пълни файла с бензиностанциите на Shell, OMV и Lukoil, включително с готов .gpi файл.
        В тази тема има около 30 бензиностанции на Petrol, което е твърде недостатъчно.
        Не намирам никакъв смисъл да се обединяват бензиностанциите, може да се ползват отделните файлове със същия успех.

        До "VHS" - какъв формат е в момента файла?
        Качвай го да видим за какво иде реч.
        Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
        GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

        Коментар


        • #19
          До: Бензиностанции

          Първоначално публикуван от chavdarlk Преглед на мнение
          Има три пълни файла с бензиностанциите на Shell, OMV и Lukoil, включително с готов .gpi файл.
          Не намирам никакъв смисъл да се обединяват бензиностанциите, може да се ползват отделните файлове със същия успех.
          Напълно съм съгласен. Обединяването ще доведе до проблеми със символите в gpi файла.
          Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

          Коментар


          • #20
            До: Бензиностанции

            Качвам файла.
            Прикачени файлове
            По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

            Коментар


            • #21
              До: Бензиностанции

              Първоначално публикуван от VHS Преглед на мнение
              Качвам файла.
              Този файл на VHS много ме изкефи, само дето не знам какво може да се направи за да стане за GARMIN nuvi. Качих си mapsors-a и тази CD версия на Геотрейд 4.90, но не мога да я отключа. Устраоството ми е с такава. Плюс това ми дава на файл версия че е 4.60.
              Вече съм си качил последните версии на ОМВ, ШЕЛ и ЛУКОЙЛ, и много ми се иска такъв вариант за ПЕТРОЛ и ЕКО. Между другото наскоро бях в ЧЕРНА ГОРА, и там повечето бензиностанции са на ЕКО.
              Сега карам едно Пежо 307, но до преди 2 години бях с Пасат и зареждах само на ЕКО. А преди седмица и половина бях в едно село Братя Даскалови близо до Чирпан и ми беше останало гориво само за 30 км. Да ама беше около 21 часа и няма кой да питаш в тъмното по сукаците къде е най-близката бензиностанция. И за първи път бях в този район. Дори не знаех как да стигна до Чирпан (тогава още нямах навигатор). Мислълта ми беше, колко полезна е информацията за бензиностанциите и да си ги виждаш в близост докато караш.
              Позотворен ден на всички - радвайте се на живота!
              GARMIN nuvi 1490T
              OFRM Geotrade TOPO 4.90 Cyr
              ПЕЖО 307

              Коментар


              • #22
                До: Бензиностанции

                А дали някой има нещо за бензиностанциите ЕКО?
                GARMIN nuvi 1490T
                OFRM Geotrade TOPO 4.90 Cyr
                ПЕЖО 307

                Коментар


                • #23
                  До: Бензиностанции

                  Радвам се че ти е от полза. Ако никой не го конвертира, ще го направя аз, но ми трябва малко време. Не ползвам Гармин и нямам МапСорс, но като съм малко по-свободен ще го направя.
                  Някои от бензиностанциите вече не са Петрол, а Лукойл.
                  По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                  Коментар


                  • #24
                    До: Бензиностанции

                    Първоначално публикуван от VHS Преглед на мнение
                    Някои от бензиностанциите вече не са Петрол, а Лукойл.
                    Това го зная. В момента правя файла на латиница и премахвам тези бензиностанци. Има и грешни координати-например една от Видинските излиза,че е в Беренде извор.
                    Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                    Коментар


                    • #25
                      Е, аз и тука, ако може да задам едно въпросче, до всички знаещи и можещи момчета и колеги.
                      В самата карта са ми вградени много неща и всичко това е супер, обаче как може иконките им да стават видими докато рутирам.
                      Е, още едно въпросче.
                      Да кажем, че ме интерисува бензиностанция ОМВ. Нали се сещате, че трябва да спра, за да работя с устройството. Трябва да пусна търсене на ОМВ и то ми показва с приоритет най-близките.
                      Тъпото обаче е, че всичките са се ОМВ - в смисъл, че името им е еднакво за всички в България, - "ОМВ". Изобщо не може да вдене човек за каква точно става въпрос. Верно че ми показва километри и посоки, но аз съм скаран с посоките, а като ми даде 2 или 3 на едни и същи колометри, аз не знам коя е.

                      Още един въпрос.
                      Забелязах, че има доста неща на търсене, които на кирилица не ги открива, но на латиница ги откри. А картата ми е кирилска. Това не може ли да се оправи? Тъпо е за всяко търсене да го повтарям и на латиница, за да съм сигурен, че евентуално може да се намери.
                      Последно редактирано от Pacific; 06-10-09, 12:06.
                      GARMIN nuvi 1490T
                      OFRM Geotrade TOPO 4.90 Cyr
                      ПЕЖО 307

                      Коментар


                      • #26
                        До: Бензиностанции

                        Първоначално публикуван от stivko Преглед на мнение
                        Е, аз и тука, ако може да задам едно въпросче, до всички знаещи и можещи момчета и колеги.
                        В самата карта са ми вградени много неща и всичко това е супер, обаче как може иконките им да стават видими докато рутирам.
                        Е, още едно въпросче.
                        Да кажем, че ме интерисува бензиностанция ОМВ. Нали се сещате, че трябва да спра, за да работя с устройството. Трябва да пусна търсене на ОМВ и то ми показва с приоритет най-близките.
                        Тъпото обаче е, че всичките са се ОМВ - в смисъл, че името им е еднакво за всички в България, - "ОМВ". Изобщо не може да вдене човек за каква точно става въпрос. Верно че ми показва километри и посоки, но аз съм скаран с посоките, а като ми даде 2 или 3 на едни и същи колометри, аз не знам коя е.

                        Още един въпрос.
                        Забелязах, че има доста неща на търсене, които на кирилица не ги открива, но на латиница ги откри. А картата ми е кирилска. Това не може ли да се оправи? Тъпо е за всяко търсене да го повтарям и на латиница, за да съм сигурен, че евентуално може да се намери.
                        Няма никакъв смисъл уреда да показва имената на бензиностанциите. При пътуване те интересува вида на бензиностацията, не и името. Аз лично предпочитам ОМВ и е безинтересно дали се казва "Пробив", "Гешов" и т.н.
                        По въпроса за търсенето: Най-вероятно си качил версия на файла, писан на латиница. Преведи си го на български (ако няма такъв готов).
                        LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                        Коментар


                        • #27
                          До: Бензиностанции

                          Първоначално публикуван от pacific Преглед на мнение
                          Няма никакъв смисъл уреда да показва имената на бензиностанциите. При пътуване те интересува вида на бензиностацията, не и името. Аз лично предпочитам ОМВ и е безинтересно дали се казва "Пробив", "Гешов" и т.н.
                          По въпроса за търсенето: Най-вероятно си качил версия на файла, писан на латиница. Преведи си го на български (ако няма такъв готов).
                          За бензиностанциите - да, защото в режим на рутиране се виждат иконките, коя - каква е. Ставаше въпрос за режим на търсене в точките дето са заложени в картата.
                          За иконките се връщам пак на въпроса. Защо да не се показват имената? На някои улици защо се показват? Какъв е проблема да се показават и на точките. Те не са толкова много, колкото улиците. Другата ми гледна точка е, че да кажем аз не съм от София. Виждам около маршрута си 5 еднакви обекта, ама идея си нямам какви са и кои са. Какъв е проблема да пише:
                          НДК, МУЗЕЙ НА ЗЕМЯТА И ХОРАТА, ХРАМ ПАМЕТНИК АЛЕКСАНДЪР НЕВСКИ, НАЦИОНАЛЕН СТАДИОН ВАСИЛ ЛЕВСКИ?
                          Или съм в планината на Паничище, виждам некакви хижи около 5, ама не знам кои са. Кой да попитам? А, върви някакъв човек по пътя срещу мен и аз го питам: - Извенете, ама тука навигатора ми показва 5 хижи и не знам коя коя е, а търся СКАКАВИЦА.
                          Някой ще каже, ами предварително си виж в гугъла, вземи координатите и дъра-бъра... А аз често си давам навигатора на сина си, на жена си, на колеги. Те си нямат и хабер. Само си карат.
                          Пък и аз само питах - може ли, или не може. Това е виждането ми и на никого не го натрапвам.

                          П.П. Всички файлове си ги правя аз, и всичките са ми на кирилица във всички полета.
                          Аз също съм фен на ОМВ, но ставаше въпрос, че при търсене ми показва 50 бензиностанции с едно и също име ОМВ, и идея си намам коя коя е, а ми трябва само една. Какво да я търся по карта ли? На това нуви да манипулираш картата е пълна отврат. Бяга накъде си иска, и се зумва както си иска.

                          П.П.2. Аз заливам в нувито само *.gpi файлове. При търсене нувито изобщо не вижда тези точки, а само вградените в картата.
                          Последно редактирано от stivko; 07-10-09, 16:15.
                          GARMIN nuvi 1490T
                          OFRM Geotrade TOPO 4.90 Cyr
                          ПЕЖО 307

                          Коментар


                          • #28
                            До: Бензиностанции

                            Първоначално публикуван от stivko Преглед на мнение
                            ........
                            Аз също съм фен на ОМВ, но ставаше въпрос, че при търсене ми показва 50 бензиностанции с едно и също име ОМВ, и идея си намам коя коя е, а ми трябва само една. ..........
                            В картата на Сабин музеи, хижи и други подобни са си с имена така или иначе. Няма смисъл да дублираме работата му.
                            Не мога да си представя ситуация, в която ми трябва строго специфична бензиностанция на ОМВ, Шел и друга. Ако имам среща е достатъчно да кажеш ОМВ на Захарна Фабрика, или Шела на България. Да не говорим, че ако толкова пък ми трябва, ще поискам адреса на бензиностанцията и пак ще я намеря.
                            Мотивите ми за тези идеи са, че е добре по-малко информация на екрана с цел по-лесно навигиране. Дори само икони да има по картата, пак ще е добре.
                            LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                            Коментар


                            • #29
                              До: Бензиностанции

                              Първоначално публикуван от stivko Преглед на мнение
                              при търсене ми показва 50 бензиностанции с едно и също име ОМВ, и идея си намам коя коя е, а ми трябва само една. Какво да я търся по карта ли? На това нуви да манипулираш картата е пълна отврат. Бяга накъде си иска, и се зумва както си иска.

                              П.П.2. Аз заливам в нувито само *.gpi файлове. При търсене нувито изобщо не вижда тези точки, а само вградените в картата.
                              Проблема е, че търсенето на Custom POI става по съвсем друг начин.
                              Предполгам, че в случая става въпрос за търсене в "Интересни места", при което се търсят само вградените точки (а те без подробни имена).
                              При ползване на "Накъде?" -> "Екстри " -> "Потребителски точки POI" -> "OMV" си излизат пълните имена.
                              А при ползване и на "Въведете" може избора да се свие например и само до OMV в София.
                              ---
                              По въпроса за изписването на имената на POI-тата на картата, това е въпрос на модел и софтуер на конкретното устройство.
                              При мен няма начин това да стане, но при най-новите модели може и да са го направили.
                              Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                              GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                              Коментар


                              • #30
                                До: Бензиностанции

                                Благодаря на chavdarlk!
                                Това е много добър отговор.
                                GARMIN nuvi 1490T
                                OFRM Geotrade TOPO 4.90 Cyr
                                ПЕЖО 307

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X