Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бъгито на Кольо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Бъгито на Кольо

    Поред:

    1. все още не съм го теглил. Кантара е на 200-300 метра от "полигона", но все не можем да се наканим да идем да ги изтеглим. Когато има резултат ще си кажа

    2.Обикновено разхода е 10 литра за една раходка, но силно варира, зависи колко смес му подавам

    3.Досега за всичките ни излизания има едно излязло каре, скъсан тампон на двигателя, това на Данчовото бъги, наколко окривени щанги, и на двете бъгита, и май е това. А експлоатацията е безжалостна, здрави са машинките.

    4. Разбира се, че съм доволен, при такава експлоатация, ако беше кола отдавна да е завършила земния си път. А окачването, и трансмисията са доста разтоварени-заради тежестта-поне два пъти по-леко от колата за която са разработвани.
    Колко по-леки-ще взема да го претегля най-накрая това бъги
    А за зимата като няма да имам толкова работа по нивите съм замислил един проект за 4х4, стига да не ме домързи...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • До: Бъгито на Кольо

      Браво на вас. Много ме радвате. Тази щанга на скоростите що не я защитите с някоя ламарина да не ги кривите. Мойта минава над пода и няма да имам проблем, но за сега не мога да кажа кога ще е крайния срок на пускането му. Пустото време все не стига, а пък и ми се ще първо да си донаправя платформата. Как се държат при по високи скорости? Поздрави
      GSM 0877 08 99 19
      Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

      Коментар


      • До: Бъгито на Кольо

        Ламарина отдолу не слагаме, защото ще се намали просвета, заради допълнителното тегло, а при мен-и от мързел
        Но все пак сме на 1-2 км от село, а и ремонта е лесен в полеви условия.

        Не знам колко висока скорост имаш предвид, но аз не съм правил повече от 60-70 км/ч. И едвам го удържам в пътя, а понякога даже тръгва с "вратите" напред, и си мисля, че ще се обърне, но заради ниският център на тежестта не се обръща, само се тътри, и вдига пушилка, и си остава на гумите.
        Нестабилността идва от недобрата легулировка на сходимости, наклони, и всякаква друга геометрия. Като бяхме на Калипетрово да гледаме Todger и останалите бъгита за автокрос, го поитах каква скорост развиват, защото явно е доста висока. И той отговори, че не знае точно-нямали скоростомер, но на правата на трета карал с 7000-8000 оборота, по сметки би трябвало да е някъде към 140-150 км/ч. Нещо непостижимо за мен...Освен всичко друго задният мост е "спънат" преден от колата донор. Т.е. за да не завиват главините са "вързани" към рамата с една щанга, от "къдраво желязо", със стандартните накрайници, има някаква възможност за регулиране, но е малко ограничена, и регулировката е не съсвсем както трябва.
        На всичко отгоре, при артикулацията на задното окачване, пак поради несъвършенствата на нашият тип конструкция, се получава едно леко завиване на задните главини, и оттам идва основната нестабилност на задницата. А нашите бъгита имат силно изразена склонност към завиване, и при по-висока скорост е доста некомфортно за каране. Ама и те не са правени за скорости, де, замисъла е за баирите и гората.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • До: Бъгито на Кольо

          То е ясно, че няма да се карат с 140 ама кам 70 / 80 по някоя писта мисля, че ще се вдигат. Хрумна ми една идея като стана готов с моето да го кача на платформичката и право при теб за да обменим малко опит. А може и едно стартче да си направим, да видим възможностите на фордовита бъгита. А защо не и други да се включат. Има и от рено и трабант бъгита. Ще се напъна колкото може по бързо да го направя и да правим и ние една збирка.Няма само джипове да се събират.
          GSM 0877 08 99 19
          Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

          Коментар


          • До: Бъгито на Кольо

            Заповядай, за мен ще е удоволствие да те/ви посрещна на нашият полигон.
            Идеята е добра, само, че е малко трудна за реализиране-джипките могат да се движат по пътищата, догато за бъгитата се иска я платформа, я бус...
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • До: Бъгито на Кольо

              Първоначално публикуван от barzashki Преглед на мнение
              То е ясно, че няма да се карат с 140 ама кам 70 / 80 по някоя писта мисля, че ще се вдигат. Хрумна ми една идея като стана готов с моето да го кача на платформичката и право при теб за да обменим малко опит. А може и едно стартче да си направим, да видим възможностите на фордовита бъгита. А защо не и други да се включат. Има и от рено и трабант бъгита. Ще се напъна колкото може по бързо да го направя и да правим и ние една збирка.Няма само джипове да се събират.
              Само нещо да добавя държа да ги разделим на две групи или по точно състезание в няколко вида терен в няколко манша -ускорение, скорост, проходимост все пак силата на всяко от нашите бъгита е на различен терен

              Коментар


              • До: Бъгито на Кольо

                Бе вие кажете, че ще дойдете, другото е лесно.
                А за нахъсване-може да погледате още веднъж клипчетата. Има и по-хард терени, но засега ме е страх да се пробвам.
                Ама елате да ги видите
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • До: Бъгито на Кольо

                  Кольо чакай малко да ги поискусурим не да бия 500км да ни видите как се излагаме.

                  Коментар


                  • До: Бъгито на Кольо

                    То мойто пък едно доизкусурено...
                    След смяната на предницата не е грундирано и боядисано, и новеуте железа си ръждясаха. Ама това не пречи да дава кеф.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • До: Бъгито на Кольо

                      ех как ме е яд че го продадох моето
                      но да се надяваме че новият проект ще излезе удачен и за някое по нататъчно събиране ще се присъйденя и аз.

                      Коментар


                      • До: Бъгито на Кольо

                        То си стана за нова тема. Аз се записвам. Казвайте дата. Кольо ще го затрудним много с подготвянето на толкова много етапи. Поздрави
                        GSM 0877 08 99 19
                        Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                        Коментар


                        • До: Бъгито на Кольо

                          Първоначално публикуван от Georgi Rudy Преглед на мнение
                          ех как ме е яд че го продадох моето
                          но да се надяваме че новият проект ще излезе удачен и за някое по нататъчно събиране ще се присъйденя и аз.
                          Що се косиш?
                          Сядай на пачките и плъзвай по баирите...

                          Да споделя-днес претеглихме бъгитата, и моето излезе 530 кг, а на Данчо-550 кг. Ама той пък има малко повече ламарини, и резервоара му е по-голям, та значи, че са еднакви...
                          А какво екстремно спускане направихме днес... още ми треперят краката. И засега смо го спускаме, нямаме смелост да го качваме, че баира е дълъг и стръмен...
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • До: Бъгито на Кольо

                            Пускаи снимките, че нямам търпение
                            GSM 0877 08 99 19
                            Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                            Коментар


                            • До: Бъгито на Кольо

                              Първоначално публикуван от barzashki Преглед на мнение
                              Пускаи снимките, че нямам търпение
                              Снимки нява, че и двамата си бяхме забравили апаратите
                              Евентуално следващия уикенд. Тогава се очертава да имам гости от Варна барбекю... Ако дойдат ще има много снимки и видео.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • До: Бъгито на Кольо

                                Много снимки. Май трябва да направя нов албум. Уникално преживяване. Неповторимо. Не може да се опише с думи. Благодаря Ви, момчета. За топлото посрещане, за незабравимата вечер под звездите, за полигона, за прекрасните машини, адреналина, за чудесните другари. Искам в България всички хора да са като Кольо и приятелите му. Благодаря.
                                ПП. Албума ще кача в клубната тема на Фронтера Барбекю Оффроуд Клуб Варна. Всички снимахме, ще има много снимки и клипове.
                                ППП. Между другото, полигона е чудесен за траял състезание. Организаторите могат да се замислят по въпроса. Има и много место за палатки. Селото е наблизо. И линк към албума....
                                http://forum.offroad-bulgaria.com/gr...res&groupid=20
                                Прикачени файлове
                                Последно редактирано от bodo; 23-08-09, 17:06. Причина: добавяне на линк

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X