Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Диско 2, светна ми лампата за блокажа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Диско 2, светна ми лампата за блокажа

    Не е смешно - натискам спирачката - блокажа светва, включвам на задна и си свети докато мина на друга предавка, ако само си светеше, щях така да си карам - но пък обикновенно паля натиснал педала на спирачката .... и тогава ABS-а и тракшън контрола се изключват - с две думи неприятна история.

    Хванах се, с мултицет и разпечатки от PDF-и и започнах да търся - след час и нещо ровене стигнах до C0761-3, разкачих едната синя жичка от там и ужким всичко се "оправи" - да ама не, вече не ми светеше лампата на блокажа, но пък вечерта с изненада установих, че отзад нямам стопове(горните) както и светлини за задна ...
    И да посъкратя малко писането - оказа се изгорял бушон No:25, намира се в купето, 15А - смених го и готово,
    та ако ви се появи изненадващо блокажа - не се стряскайте - направо сменяйте въпросния бушон.
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 10-08-09, 10:48.
    LR Disco II, Td5

  • #2
    До: Диско 2, светна ми лампата за блокажа

    Като видях заглавието, реших че си направил така желаните модификации.
    LR Disco II,'99,TD5,,HDC,ETC,R380,T-Max 9500,Safari,General AT,Light bar, CDL, 3" lift procomp
    LR Disco II,'02,TD5,SLS,ACE,HDC,ETC,ZF4HP
    [IMG]http://ftp.domainbg.com/SG/mydisco2logo.jpg[/IMG]

    Коментар


    • #3
      До: Диско 2, светна ми лампата за блокажа

      Днес ми се появи абсолютно същият проблем, при опит за нагласяне светлините на ремаркето. Къде се намират бушоните в купето?

      Коментар


      • #4
        До: Диско 2, светна ми лампата за блокажа

        Под волана - има един капак дето е затворен с две врътки (въртят се със стотинка или по-широка отверка - на 90º)
        LR Disco II, Td5

        Коментар


        • #5
          До: Диско 2, светна ми лампата за блокажа

          Имах подобен проблем, но на Д1, 200тди. При преминаване през вода /локви/ светваше лампата на блокажа. Блокажът в случая разбира се не сработваше, защото си е механичен. С повече каране и ползване на блокаж, с течение на времето, проблемът отпадна. Д'ет се вика-оправи се сам.
          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

          Коментар


          • #6
            До: Диско 2, светна ми лампата за блокажа

            Благодаря много! Оправих го. Но се бях шашнал доста сериозно. И аз с мултицета проверих всички бушончета под капака. Не открих нито един изгорял. Но светлините така и не ги нагласих на това ремарке и не знам дали ще се хвана пак да ги правя.

            Може би трябва да пусна още кабели към светлинте, май за всеки ( по 2 жички) стоп си има отделен извод не са ми като на колата един кабел за двата стопа и отам дойде яда ми.

            Коментар


            • #7
              До: Диско 2, светна ми лампата за блокажа

              Здравейте,

              ето как е при мен проблема с блокажа.Все още не съм го отстранил.
              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...007#post963007

              но колегата под моя пост ми даде насоки.

              Поздрави,
              [COLOR=DarkGreen][B]Land Rover Discovery II, 2.5 td5
              [/B][/COLOR]
              [B][COLOR=#00b050]Помогни да опазим птиците и природата на България![/COLOR][/B][B][COLOR=navy]
              [/COLOR][/B][B][COLOR=red]Присъедини се на:[/COLOR][/B][B][COLOR=#3333ff][URL="http://www.bspb.org/"][COLOR=blue]www.bspb.org[/COLOR][/URL][/COLOR][/B]

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X