Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съгласни ли сте с мероприятия, като "Бегликафест" в защитени природни територии?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Почистване на язовир Голям Беглик

    Първоначално публикуван от dreado Преглед на мнение
    Важно е да се почистват регулярно поне сметищата, които се трупат покрай пътя Батак-Доспат. Това е уникум, има планини с връх от пълни торби. За какво развитие говорим, камо ли устойчиво.
    Да това е голям проблем и то не от тази година, а то много години. Колкото и да има съвестни и свестни хора който събират боклуци и носят до места за изхвърляне, каква файда ако никой не извозва? Миналата година плащахме някаква символична еко такса в Родопите ( май 50 стотинки на ден за човек ), за която се зарадвах че е плащам, особено след като ми казаха че парите ще бъдат използвани за извозване на боклуците. Ама нъъъц ... Където оставихме чували - там и седяха 3 месеца след това, само разкъсани и разхвърлени...
    Все пак не смятам че Родопите и тяхната красота трябва и е нужно да бъде достъпна за хора ( без организирани големи мероприятия! ), а онова което можем да направим е да и на този начин (по форумите, блогове, сайтове, ...) апелираме на тяхната съвест, за да си почистват и когато пристигнат и когато тръгват. Че винаги ще има какво за чистене - то си е ясно, но колкото по малко замърсено толкова по добре.
    Последно редактирано от Dulen; 27-07-09, 17:22.

    Коментар


    • #92
      До: Почистване на язовир Голям Беглик

      И днес нямаше "млатене : ) чукане : ) коване : ) копане, както и съответно готвене, свирене, викане, смеене и др" в ЗМ на Голям Беглик.
      Дано и утре и следващите дни да е така и така и да остане...

      ПС
      Забравих да напиша че едни приятелчета направиха тема по същите въпроси и на "фейсбоок" http://www.facebook.com/group.php?gi...7351139&ref=mf
      Аз не разбирам много много от тези модерни работи, но ако смятате че е ОК заповядайте и там...
      Последно редактирано от Dulen; 27-07-09, 22:40.

      Коментар


      • #93
        До: Почистване на язовир Голям Беглик

        За съжаление моите надежди и мечти не се сбъднаха ... Днес на Батлъбоаз дойдоха организатори и вече предупреждават почиващите че тяхното присъствие не е желателно... До колкото чувам, малко кой иска да си тръгва но ще видим какво ще се случи до край... Щом има новини ще пиша пак.

        Коментар


        • #94
          До: Почистване на язовир Голям Беглик

          Оная вечер слушах по "Христо Ботев" двама от организаторите на тая дивотия. Не мога да кажа що за музиканти са, не разбирам от джаз. Като хора - майка плаче. Елочка Людоедката е виртуозен оратор в сравнение с тия младежи. Три минути предъвкване на произволна елементарна мисъл, целия им речник от 12 думи, от които пет - междуметия, и пет - английски. Трагедия. Слушах зорлем, и ме беше срам от това бръщолевене. Даже глуповатия журналист беше блясък в сравнение с тях.

          Коментар


          • #95
            До: Почистване на язовир Голям Беглик

            Ами да можеше да заседнем 2 дни по-рано на мястото с 30 палатки на тих-чист фест и да видим дали ще ни изгонят и с какво право .
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • #96
              До: Почистване на язовир Голям Беглик

              Първоначално публикуван от Dulen Преглед на мнение
              Днес на Батлъбоаз дойдоха организатори и вече предупреждават почиващите че тяхното присъствие не е желателно... До колкото чувам, малко кой иска да си тръгва но ще видим какво ще се случи до край...
              А в качеството си на какви тези организатори искат това от хората? Да не би вече да имат документ за собственост върху мястото!?
              Да опознаем България, за да я обикнем и да я пазим чиста!

              Коментар


              • #97
                До: Почистване на язовир Голям Беглик

                Съмнявам се да са тръгнали да гонят! Най-много да помолят някой да се премести ако е точно на мястото където ще се строи сцена. Виждам че вече има и лични нападки към организаторите от хора, които не ги познават. Форумното пространство е удобно да плюеш някой. Човекът ви предложи да се срещнете за да поговорите, но предполагам на подобна среща няма да го има респекта да си изписал 10000 мнения и ще трябва да се води ДИАЛОГ без клавиатура.

                Коментар


                • #98
                  До: Почистване на язовир Голям Беглик

                  Първоначално публикуван от Tontonella Преглед на мнение
                  А в качеството си на какви тези организатори искат това от хората? Да не би вече да имат документ за собственост върху мястото!?
                  Трудно е да се каже в какво качество и какво точно искат. Май искат никой да не пречи на техните действия по никакъв начин...
                  Надявах се че в България има все пак някакви закони и правила, но или правила за красива природа още не са написани или не се прилагат. А е грехота да ударим, както казват организатори, едно "млатене : ) чукане : ) коване : ) копане, както и съответно готвене, свирене, викане, смеене и др" на и онова малко красиво което ни остана... След това събитие, Батлъбоаз няма как по друг начин да изглежда а ще е МЛАТЕНА, ЧУКАНА, ОСВИРКАНА, ВИКАНА И СМЕШНА (за някого), за мен ще е тъжна ...

                  Коментар


                  • #99
                    До: Почистване на язовир Голям Беглик

                    Първоначално публикуван от mitkos Преглед на мнение
                    Съмнявам се да са тръгнали да гонят! Най-много да помолят някой да се премести ако е точно на мястото където ще се строи сцена. Виждам че вече има и лични нападки към организаторите от хора, които не ги познават. Форумното пространство е удобно да плюеш някой. Човекът ви предложи да се срещнете за да поговорите, но предполагам на подобна среща няма да го има респекта да си изписал 10000 мнения и ще трябва да се води ДИАЛОГ без клавиатура.
                    Аз никъде не написах че "са тръгнали да гонят", а предупреждават хора че там ще има фестивал и не е желателно да там има почиващи, щото можело да стане това или онова и щяло да има много посетители които можели да им нарушават спокойствие и дърн , дърн...
                    Ако това за плюване се отнася до мен - никого не плювам а си пиша много разумно и истина. Какъв диалог може да се води с хора който ще строят сцена в защитена местност !? А и по принцип, с хора готови заради кинти да унищожат и най красива природа в БГ, на истина нямам никакво желание да се срещам а още по малко запознавам...

                    Коментар


                    • До: Почистване на язовир Голям Беглик

                      Аз лично, изпитвам затруднения в разговори с хора, които просто не могат да говорят. Но ако е нужно - естествено ще го направя.
                      Единствената ми молба ще е, да присъстват и някои от писалите по-горе конкретно за птиците и цветята. В качеството им на подкрепящи ме експерти, не съм биолог. Или пък аз ще подкрепя тях, ако те водят основния разговор.

                      Коментар


                      • До: Почистване на язовир Голям Беглик

                        Стана ми много интересно гласуване тук, и бих искал да помоля тези гласували "ЗА", да напишат аргументирано и ясно отговор на въпрос зададен в анкета, а именно: Съгласни ли сте с мероприятия, като "Бегликафест" в защитени природни територии?

                        Коментар


                        • До: Почистване на язовир Голям Беглик

                          Първоначално публикуван от mitkos Преглед на мнение
                          Човекът ви предложи да се срещнете за да поговорите, но предполагам на подобна среща няма да го има респекта да си изписал 10000 мнения и ще трябва да се води ДИАЛОГ без клавиатура.
                          Предложението за среща беше направено от днес за утре и е нормално повечето хора да не могат да реагират в такъв кратък срок.

                          Така или иначе фестът ще се проведе. Нека изчакаме да приключи, да съберем мнения от хората, които ще участват, да видим репортажите със снимки, обещани от Ник Николов и тогава ще имаме много теми за разговор.

                          И нека следващото предложение за среща бъде направено поне седмица по-рано, за да могат всички желаещи да се включат.
                          Да опознаем България, за да я обикнем и да я пазим чиста!

                          Коментар


                          • До: Почистване на язовир Голям Беглик

                            Това е безсмислен въпрос. По-горе хората вече заеха обидената поза "ма вие говорите, щото не сте ни виждали наяве кви сме бели и пухкави". Не, ми "готини". Понеже не могат да те надпишат, търсят да те надговорят. Което също не виждам как ще стане.
                            Така или иначе, смислен отговор на това, няма да получиш.
                            А след мнението на Тонтонела, аз поне ще смятам всеки резултат, различен от стерилна, след мероприятието, местност, за престъпление. Ако не по смисъла на НК, то поне морално.
                            Макар че прокуратурата може да има собствено мнение. Причиняването на щети поради незнание, е един параграф. А тука някой публично е предупреден за възможните вреди от действията му, значи параграфа става друг, и умишлен. Може да се добави и престъпен сговор разбира се, а това са изобщо други срокове.
                            Ще погледаме. После ще видим.
                            Последно редактирано от Стефан; 28-07-09, 22:09.

                            Коментар


                            • До: Почистване на язовир Голям Беглик

                              Стефане, след написано от теб смятам че още има истински хора загрижени за България или по просто казано ИСТИНСКИ БЪЛГАРИ!
                              За съжаление аз тук съм само чужденец с постоянно пребиваване, но милеещ за родопските красоти ...

                              Коментар


                              • До: Почистване на язовир Голям Беглик

                                Твоето родно място ме вълнува дотолкова, доколкото ще искаш да поговорим за него при случай, лично. Поведението ти беше на патриотично настроен българин, и току що научих че си от другаде. Което само ми добавя уважение към тебе.
                                Така или иначе, разбирам поведението ти, понеже сам съм се срещал с уважението на съвсем истински чужденци, към мои възгледи.
                                Макар че това сигурно може да бъде и махнато от модератора, като изясняване на лични отношения.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X