Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо не влизам сам в гората .

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Защо не влизам сам в гората .

    Ето малко илюстрация. Бащата на зетя (дядо Сват) е човека който е внесал "Джип4о" преди няколко години, и сега след реставрацията го карам да врътне едно бързо кръгче, първо защото е карал повече от мен и я познава като поведение преди възстановяването и освен това от погледа му разбирам че си я обича и и се кефи как е възкръснала (като е взех за реставрация я беше отписал) и така....Сухо поле (пред къщи), трева 30-40 см, жега, караме си кротичко, докато си говорим в коловоза под тревата проблясва вода Вероятно локвичка останала след дъждовете, "Джип4о" ще я прецопа само на задно (х2) нали е равно пък и е засилен........"локвичката" прекрита от травата се оказа 10м дълга и 2м широка, точно в коловоза и вероятно изсъхва само в продължителни жеги Първо ужким на майтап включихме и предното, но тя не ни пускаше и се започна едно въртене, копаене с каляне, метр напред, метър назад една педя в ляво, една педя в дясно след 30 минути (когато "Джип4о" разбра че ще го вадят със стар раздрънкан "Форд" стъпил на сухо) впрегна всичките си нютонметри и пръскайки кал навсякъде благополучно излезе и ни докара до сянката пред къщи.....ама се поомаза, пък и нас, понеже нали е за "едно кръгче", си бях излезнал по чехли и без врати
    Прикачени файлове
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #17
      До: Защо не влизам сам в гората .

      Ако влезнеш в гората сам(обаче пеша) няма да те боли толкова главата,колкото ако влезнеш с колата(4х4).
      Няма незакъсващи автомобили.
      Разликата между нормален(шосеен автомобил) и подготвен автомобил с повишена проходимост(4х4) е:
      С автомобил (4х4) пак ще закъсате само че на ПО ТРУДНО ДОСТЪПНИ МЕСТА.
      Количеството разум на планетата е постоянна величина,а населението непрекъснато се увеличава.

      Коментар


      • #18
        До: Защо не влизам сам в гората .

        Тази теоретично правилна постановка на практика е една от най-често нарушаваните по принципа "Если нельзя, но очень хочется, то значит можно"

        Важното е човек да е достатъчно добре подготвен и да кара не само с десния крак, но и с главата си ...

        Първоначално публикуван от 4x2 Преглед на мнение
        ... Разликата между нормален(шосеен автомобил) и подготвен автомобил с повишена проходимост(4х4) е:
        С автомобил (4х4) пак ще закъсате само че на ПО ТРУДНО ДОСТЪПНИ МЕСТА.
        Има и още една разлика. С подготвения имате и шанс да се измъкнете от закъсването ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #19
          До: Защо не влизам сам в гората .

          Сега мога да отговоря на този въпрос. Влизам сам в гората. Съвсем сам. Реших да откажа цигарите, и понеже всичко ме дразнеше, заминах за десетина дена в гората. Стара планина, съвсем сам, с палатка, спален чувал, барбекю и къмпинг оборудване (както казва един познат два ляба и кот тряба). В градове бях само колкото да се снабдя с храна. Та, защо да не влизам сам в гората? Извод "който го е страх от мечки, не ходи в гората"....

          Коментар


          • #20
            До: Защо не влизам сам в гората .

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Има и още една разлика. С подготвения имате и шанс да се измъкнете от закъсването ...
            Прав си донякде, точно снощи го ядох това дърво, обух Кобретите и реших да се поразмърдам с приятели, бях толкова самоуверен и повярвал в себе си и проходимоста на джипа ми когато се оказах в яма и Чаро легнал по корем, беше копаене, беше лашкане, не и не, та накрая през един голям клон с лебедката на колегата та едвам се измъкнах, та поуката беше че самоувереноста понягога замъглява здравия разум!
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 31-07-09, 17:26. Причина: Корекция на цитат
            Opel Frontera A 2.4i
            Audi A6 C4 2.0 16v

            Коментар


            • #21
              До: Защо не влизам сам в гората .

              Първоначално публикуван от Pavel_vd Преглед на мнение
              Прав си донякде, точно снощи го ядох това дърво, обух Кобретите и реших да се поразмърдам с приятели, бях толкова самоуверен и повярвал в себе си и проходимоста на джипа ми когато се оказах в яма и Чаро легнал по корем, беше копаене, беше лашкане, не и не, та накрая през един голям клон с лебедката на колегата та едвам се измъкнах, та поуката беше че самоувереноста понягога замъглява здравия разум!
              Едни гуми не правят джипа подготвен

              Коментар


              • #22
                До: Защо не влизам сам в гората .

                когато реша че ми се кара и ако няма с кого тръгвам сам !

                Коментар


                • #23
                  До: Защо не влизам сам в гората .

                  Първоначално публикуван от robkobg Преглед на мнение
                  Едни гуми не правят джипа подготвен
                  Колега това мисля че е повече от ясно, дадох просто пресен пример на безмислена самоувереност повлияна от поставянето на по агресивни гуми!
                  Opel Frontera A 2.4i
                  Audi A6 C4 2.0 16v

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X