Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ходове на окачването на джипове.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Ходове на окачването на джипове.

    Андро, благодаря! Разликите в ходовете между фабричната каквато е моята и другата надали е голяма. При моята блокажа я вдигна много бързо и неусетно нагоре и не успях да я измеря правилно. Струва ми се че и самият блокаж печели няколко сантиметра и съответно още повече увеличава грешката. Смятам, че замерването трябва да се прави в два класа. Коли с блокажи и такива без.


    LZ1VMH

    Коментар


    • До: Ходове на окачването на джипове.

      Или да не се включва блокажа
      BULGARIA TROPHY 2016 ... NO LIMITS ...

      Коментар


      • До: Ходове на окачването на джипове.

        Първоначално публикуван от rocky Преглед на мнение
        Или да не се включва блокажа

        Това при новите коли не се получава защото "системите" са вечно включени.
        LZ1VMH

        Коментар


        • До: Ходове на окачването на джипове.

          Някой няма ли да пусне от вчера? Май имаше снимащи.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • До: Ходове на окачването на джипове.

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Някой няма ли да пусне от вчера? Май имаше снимащи.
            Абе то Ник пусна линк към снимките в темата за ваденето от Железница, ама някой трябва да понапише коментари )
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • До: Ходове на окачването на джипове.

              Снимките са предоставени от Nik Nikolov

              Снимките от последвалото мерене на ходове в сервиза на Голди, във връзка с дилемата "ресьори - пружини" тук:

              http://htftp.offroad-bulgaria.com/Ni...S/Hodowe/Publ/
              LZ1VMH

              Коментар


              • До: Ходове на окачването на джипове.

                Понеже никой не ме е снимал, та според това, което ми казаха на място съм бил до чертата NISSAN.

                Ето какво излиза - джипката е NISSAN Terrano 2, къса база, с 31-ци, 2 инча окачване TrailMaster и торсиони IronMan. Всички стабилизиращи щанги и всякакви такива подробности са си на мястото. LSD-то ме вдигаше и по-нагоре, ама това няма значение за RTI-то, май:



                RTI 693 на 30 градусова рампа. Не знам само това добре ли е, зле ли...

                Ако някой иска да си смята - ето я страницата с калкулатора:
                http://www.offroaders.com/info/tech-corner/rti.htm
                Прикачени файлове
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • До: Ходове на окачването на джипове.

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  How high did a tire go before ANY tire lifted? vertical height in inches - 33.46"
                  Искаш да кажеш че си вдигнал едната гума на 85см вертикално, докато другите три са били на земята.
                  Ми браво.
                  Това са 85см.

                  Коментар


                  • До: Ходове на окачването на джипове.

                    Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                    Искаш да кажеш че си вдигнал едната гума на 85см вертикално, докато другите три са били на земята ...
                    Що ли нещо ме съмнява? Къса база с независимо окачване ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • До: Ходове на окачването на джипове.

                      Трябва доста сериозен правилник да се уточни, преди провеждане на състезанието, по време на традиционния събор на Offroad-bulgaria.com/

                      За да няма спорове при класацията.
                      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                      Коментар


                      • До: Ходове на окачването на джипове.

                        Винаги има кой да снима...


                        LZ1NBN

                        Коментар


                        • До: Ходове на окачването на джипове.

                          А, значи не съм разбрал правилно. Като гледам, съм бил по-ниско, отколкото съм разбрал. Само не знам с колко. На око - 5-6 сантиметра.

                          Явно трябва да се мери по-обстойно. Взимам с 6 сантиметра по-ниско, което значи 79, или около 31 инча. RTI около 640.

                          ПП: И това не е. Около 50 и няколко е. Нещо съм окьоравял. Значи, последно около 400. Тоест нищо особено.

                          Както се вижда, предното окачване почти не е мръднало - съвсем нормално за тая джипка. Почти изцяло се разчита на задното.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • До: Ходове на окачването на джипове.

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            ... ПП: И това не е. Около 50 и няколко е. Нещо съм окьоравял. Значи, последно около 400. Тоест нищо особено.

                            Както се вижда, предното окачване почти не е мръднало - съвсем нормално за тая джипка. Почти изцяло се разчита на задното.
                            А бе, и 50 (вертикално) май няма, ама не си само ти така! Нисаните не могат да се похвалят с големи ходове на предното окачване, дори и да са с цял мост.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • До: Ходове на окачването на джипове.

                              Я за по сигурно вземи махни направо 40см да е сигурна работата.
                              Щото тва 79см (пътя които изминава гумата по 30г рампа) само във формулата на Голди го има.
                              В тази формула която си ползвал цифрата е височина на гумата от земята. Всъщност на мен друга формула не ми е известна, все още.

                              Коментар


                              • До: Ходове на окачването на джипове.

                                Да наистина се отчита височината, до която се е качила гумата.



                                тоест Спарки е качил около 45 -46 см.

                                Виж обаче Нисана на Търтея с ресьорите - какво прави.
                                Поглед от другата страна :


                                Освен това, колите трябва да са качени на собствен ход, и под нито една от гумите да не преминава лист хартия !!!!! Това като критерий !

                                Андро е безкрайно доволен. За търтея - да не говорим. Въобще не са очаквали подобен резултат.


                                Но има няколко характерности. При 4WD колата се качва с 2-3 см по високо, отколкото при 2WD.
                                Ако я засилиш, качиш повече и след това спуснеш, резултата е по добър, отколкото при чисто качване.
                                Това са възможни места за оспорване при евентуалното състезание на събора в Приморско.
                                Затова трябва сртого да регламентираме и да изчистим правилника.
                                Последно редактирано от Nik Nikolov; 13-07-09, 20:56.
                                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X