Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Неравномерен празен ход на Терано 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Неравномерен празен ход на Терано 1

    Не вярвам да са кабели, защото те са два отделни кръга по 4 свещи, с отделни бобини. Която и от двете да изключа разлика няма. Това, което Аuto data казва да се провери е:
    • Air intake system/vacuum system - leaks
    • Idle air control (IAC) valve
    • Engine coolant temperature (ECT) sensor
    • Injectors
    • Heated oxygen sensor (HO2S)
    • ECM module - connection/wiring

    Ще започна с IAC клапата. Предполага се, че изглежда така

    Коментар


    • #17
      До: Неравномерен празен ход на Терано 1

      Идеята ми беше че кабели се сменят в комплект - всичките, за да ти е мирна главата, а не след 2 месеца да се наложи пак да се чудиш и да търсиш.

      Ама, провери другите неща, щом така си решил. Сензора за температура се проверява на съпротивление с мултицет - работа за 2 минути.

      Най-гадни за проверка са вакуумите.

      Ламбда сондата може да провериш като направо я изключиш. Тогава компа ще даде грешка, но ако е било от нея, празния ход ще се оправи.

      Ако стигнеш до жиците - лошо, щото са много и навсякъде. Но това е най-малко вероятното според мен.

      Колкото до клапата за празен ход - тя си е специфична, и би-трябвало да има процедура за проверка в сервизното ръководство.


      ПП: Нали по-горе писа че се е оправила? Оправи ли се всъщност, или просто е по-добре, но не е оправено?
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        До: Неравномерен празен ход на Терано 1

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Идеята ми беше че кабели се сменят в комплект - всичките, за да ти е мирна главата, а не след 2 месеца да се наложи пак да се чудиш и да търсиш.

        Ама, провери другите неща, щом така си решил. Сензора за температура се проверява на съпротивление с мултицет - работа за 2 минути.

        Най-гадни за проверка са вакуумите.

        Ламбда сондата може да провериш като направо я изключиш. Тогава компа ще даде грешка, но ако е било от нея, празния ход ще се оправи.

        Ако стигнеш до жиците - лошо, щото са много и навсякъде. Но това е най-малко вероятното според мен.

        Колкото до клапата за празен ход - тя си е специфична, и би-трябвало да има процедура за проверка в сервизното ръководство.


        ПП: Нали по-горе писа че се е оправила? Оправи ли се всъщност, или просто е по-добре, но не е оправено?
        Благодаря за съветите.
        По-добре стана, но на празен хода проблема си остана. Ще сменя и кабелите, разбира се, но по-нататък.
        Не мога да открия тaзи клапа.
        Последно редактирано от newage; 28-04-09, 15:58.

        Коментар


        • #19
          Продължавам с диагностиките

          Днес замерих всички кабели на запалването - добре са.

          Измерих датчика за температура на водата - и той е добре.

          Направих диагностика с компютъра - показва 51-Injector, когато работи на газ.

          Ламбда сондата я откачах, закачах - разлика няма.

          Къде се намира този клапан за празен ход?

          Видях, че има две LPG timing релета, които са сложени заедно с газовата уредба, сигурно лъжат някои датчици. Мисля си, възможно ли в тях да е проблема?

          Коментар


          • #20
            До: Неравномерен празен ход на Терано 1

            Не е вазможно да е от там 0886431215 званни мисля че имам решение за твоя проблем

            Коментар


            • #21
              До: Неравномерен празен ход на Терано 1

              Консултирах се със специалист от Щатите, който познава този двигател. Ето какво ми каза:

              This problem is usually caused by a dirty or bad Idle Air Control Valve (IACV). Try removing the IACV and cleaning it thoroughly, as well as the air passages in the intake manifold.

              You can check the valve itself. Check the resistance between the two terminals with an ohmmeter. The resistance should be approximately 10 ohms at 77°F. Also make sure the plunger moves in and out without sticking or binding and the spring is not broken.

              Някой знае ли къде точно се намира тази клапа?

              Коментар


              • #22
                Открих проблема

                След 2 дена четене на ръководства, диаграми, тестване и прочие се добрах до проблема - EGR системата. По нашенски - рециркулиране на изгорели газове обратно в горивната смес за по-ниски емисии и икономия.

                Виж снимката за нагледност


                Ето EGRC електрически клапан, който компютъра включва и изключва. Той на свой ред подава вакуум към EGRC-BPT клапата


                EGRC-BPT клапа - следи налягането на изгорелите газове и в зависимост от нивото им подава вакуум към EGR клапата, която на свой ред вкарва изгорели газове към горивната смес.

                Днес като пипнах диафрагмата на EGR - вибрира, и с нея - оборотите. Откачих й вакуума, тя се затвори и оборотите веднага се стабилизираха.

                Две неща ми идват наум - или има изпускане на изгорели газове някъде по системата, които объркват EGRC-BPT клапата или е повредена.

                Засега съм я затапил, по-нататък като имам време ще ги сваля да ги тествам и ще замеря, кога компютъра я включва. Не знам без това ре-циркулиране на изгорели газове дали ще харчи повече или по-малко.
                Прикачени файлове
                Последно редактирано от newage; 02-05-09, 18:21.

                Коментар


                • #23
                  До: Неравномерен празен ход на Терано 1

                  Запуши и забрави. От тая система има само негативи. Обикновено веднъж скапе ли се, дава само ядове. Огромен брой автомобили карат със запушена клапа. Никакви последствия, нито за разход, нито за вървеж, няма да има, дори е вероятно точно обратното.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X