Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с изпускателна система на Wrangler TJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с изпускателна система на Wrangler TJ

    Здравейте,

    При ниски обороти се чува едно тракане / резониране от изпускателната система на Вранглера. Отначало мислех, че нещо се е разкачило и махнах бронята на раздатката да видя какво става отдолу и установих, че тракането идва от гърнето намиращо се под въпросната броня. Все едно вътре нещо се отчупило и при определени обороти резонира. Видях че в него влизат кабели и предположих е там се намира ламбда сондата.

    Притеснява ме ако го закарам ауспухджия да не почне да ми свети engine check-а или да ми се промени работата на двигателя ако отреже / смени гърнете.

    Някой правил ли е модификации по въпросното гърне намиращо се при бронята и как са се отразили. Благодаря Ви предварително.

  • #2
    До: Проблем с изпускателна система на Wrangler TJ

    Това е гърнето с катализатора и щом тропа в него значи може част от самия катализатор да се е отчупило и да препречва част от пътя на отработените газове.
    От значение е дали загрява много това гърне и как върви колата.

    Аз моя катализатор (4.0 XJ 96) година го смених, защото беше почнал да грее много - явно е бил позапушен с универсален и по спомен ми излезе около 100 и малко лева.
    Като на тръбата на новия ми сложиха л. сондата (този мотор е с две) и няма проблем вече около 1000-2000 км.
    Най-добре е да отидеш при кадърен майстор да разкачите и погледнете за какво става дума.
    YJ 1995 Sport. 2.5, AX-5, Command-Trac (NP231)
    XJ 1996 Sport, 4.0. AW4, Selec-Trac (NP242) - retired
    WJ 2000 Limited, 4.0, 42RE, Quadra-Drive
    KJ 2002 Limited. 3.7, 45RFE, Selec-Trac (NP242)

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с изпускателна система на Wrangler TJ

      Мерси за информацията, за сега джипа няма разлика във вървенето, но ще го закарам като имам време. Някой да препоръча кадърни майстори ?

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с изпускателна система на Wrangler TJ

        Кой град?
        YJ 1995 Sport. 2.5, AX-5, Command-Trac (NP231)
        XJ 1996 Sport, 4.0. AW4, Selec-Trac (NP242) - retired
        WJ 2000 Limited, 4.0, 42RE, Quadra-Drive
        KJ 2002 Limited. 3.7, 45RFE, Selec-Trac (NP242)

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с изпускателна система на Wrangler TJ

          Ако си от Стара Загора или околността - кажи и ще те свържа с твоя човек. И 2 години гаранция ще получиш.

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с изпускателна система на Wrangler TJ

            Извинявайте, че не съм посочил град, от София съм.

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с изпускателна система на Wrangler TJ

              здравей...
              преди седмица имах същия проблем,свалих катализаторното гърне направихме прорез изпразних го и пак го заварих,
              очаквах джипа да стане по шумен но не стана....
              Ако самия кош на гърнето е здрав си струва да направиш това опражнение,внимавай с ламбда сондата при свалянето....

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с изпускателна система на Wrangler TJ

                Здрасти,
                Вероятно за толкова малко време не си успял да засечеш разхода. Мен ме притеснява да не се помени сместта и двигателя да запоне да работи "по-лошо"

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с изпускателна система на Wrangler TJ

                  Първоначално публикуван от Choco Преглед на мнение
                  Здрасти,
                  Вероятно за толкова малко време не си успял да засечеш разхода. Мен ме притеснява да не се помени сместта и двигателя да запоне да работи "по-лошо"
                  здрасти.....
                  запази си гърнето със сондата просто махни питата от вътре.
                  Относно разхода, сондата е тази която следи изгорелите газове и подава инфо. на компютара,а това че ще изпразниш гърнеъо не е проблем напротив имаш по лесно газоотделяне.Но без л. сонда не можеш да караш , компа натрупва грешка и джипа за почва да забива.......

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с изпускателна система на Wrangler TJ

                    Благодаря, след празниците ще го закарам да махнат питата.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X