Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пасивна къща що е то и има ли почва у нас?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

    Първоначално публикуван от горби Преглед на мнение
    ... Стигнал съм вече до покрива и се чудя за керемиди какво да слагам... накой да подскаже дали е добре да се спра на Брамак....?
    Аз съм за. Ще имаш едно класическо покривно покритие.

    Коментар


    • До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
      Няма такива филми. Частната собственост е неприкосновена само и единствено докато собственикът и плаща данъците и изпълнява останалите законови изисквания относно притежанието и. Едно от тези законови изисквания е поддържането и в определен вид. Това че някой може да му харесва да живее в рушаща се сграда като клошар не означава че трябва и да е неприкосновен...
      Off-topic: Не говоря за рушащи се сгради, които са опасни, а за несанирани панелки! Рушащите се къщи естествено че трябва да бъдат оправени. Защото ако се почне с принудата, следващата стъпка е да ни задължат да санираме с "правилните" материали от "правилната" фирма! Тоя филм вече сме го гледали: новите паспорти, новите лични карти, новите номера на колите....

      А иначе по темата доколкото аз съм чел повишаването на себестойността на пасивна къща идва от многото топлоизолация. Пасивна къща не значи непременно къща от слама. При цена 1400 евро/м2 за ново строителство в София все си мисля, че ако сам си строиш пасивна къща някъде извън София, ще си я построиш за по-ниска цена/м2.

      Коментар


      • До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

        Първоначално публикуван от hamilton Преглед на мнение
        ...Ако имаш интерес мога да те свържа с него.
        Не е лошо да се запозная отблизо с това, което предлага. Макар да сме още на ниво идея за къща.
        Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
        Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

        Коментар


        • До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

          http://www.houseplans.com/
          http://www.globalhouseplans.com/

          Според мен построй си къща с тухли(единични), бетон и керемиди,след това вложи повече в изолации и дограма и покрив-при добре пректиран покрив зимата ползваш ниското слънце,лятото ти е сянка... Виж в този и подобни сайтове за идеи за разположението-като ползваш филтъра.Ако идеш при архитекта с ясна за себе си картинка какво искаш ще получиш по-добър резултат.
          0+

          Коментар


          • До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

            Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
            Само дето са пропуснали да сложат стоманения усилител в касата. Да се надяваме че в истинския прозорец ще го сложат.
            В тая връзка имайте в предвид че в един прозорец има 10-20% профили, останалото е стъкло. Инвестирайте в скъп стъклопакет и не толкова в скъпи профили.
            Усилващите профили играят двойна роля:
            -уякчават на огъване профилите делител и крила на врати и прозорци и
            -предотвратяват линейното удължение на ПВЦ профила, т.к. са взаимно звързани с види през 30 см. Това е макет и са пропуснали , или е изпаднало желязото.

            Показаната на снимките дограма е прекалено усилена. Важно е един троен стъклопакет да е от две "Ка" стъкла и едно обикновено.

            Изрязване на част от ПДФ уплътненията в долния и горен хоризонтален профил осигуряват естествена вентилация и всякакъв конденз е немислим.

            В една силно изолирана къща е необходимо и да се диша, нали. Затова се препоръчва проветряване с кратко широко отваряне за подмяна на въздуха. Така не се позволява да се изстудят мебелите, стените и пр.

            В една Quad-Lock къща със сериозно дограма като работи компютъра и светят лампи 100 вата, друго комай, не трябва.

            Коментар


            • До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

              Интересна е системата за вентилация и климатизация при пасивните къщи. В земята около къщата, на около 2,5м дълбочина се закопават много тръби, които излизат някъде в двора, а другия край се вкарва в къщата и от топлообмена с постоянната температура на земята се затопля/охлажда къщата.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

                Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                ...
                Колега сподели има ли развитие около къщата ти.
                Между другото къде мислиш да вземеш парцел?

                Коментар


                • До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

                  Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                  Колега сподели има ли развитие около къщата ти.
                  Между другото къде мислиш да вземеш парцел?
                  За съжаление развитие няма. Не можем да намерим подходящ парцел. Във Варна от едната страна е море и избора не е много голям. Но продължаваме да търсим.
                  Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                  Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                  ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                  Коментар


                  • До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

                    Кой знае защо чак сега попадам на тази тема.

                    Да споделя малко от собственият ми опит и идеи. В момента строя като луд. След много мятане от идея на идея най накрая се спрях на вариант - бетонов скелет облечен изцяло със стиропор с дебелина 200мм. от тук http://artdeko-bg.com/ .

                    За дограми и други екстри няма да пиша за да не се разводнявам.

                    Ключето към пасивната къща от там нататък е в покрива. Видях , че си питал дали може да се интегрира слънчев колектор в покрива /учудващо и аз си бях задал същия въпрос миналата година/. Според мен може и ето как съм решил да го правя. Понеже стандартните панели ползват течности за пренос на енергията от покрива до помешенията и поради това страдат от замръзване , завиране ит.н. , а на всичкото отгоре рециркулират въздуха в сградата аз тръгнах в посока събиране на топъл въздух.

                    Миналата година сглобих два експриментални панела по 5 м2 за тестове и съм доволен от резултата.

                    Та по същество - южния скат на покрива се изгражда от обикновена LT или вълнообразна поцинкована ламарина боядисана в черно. Под нея е заложена поне 100 мм вата. А отгоре се припокрива с поликарбонатни листи. Така - евтинко и бързо се получава соларен панел в горния край на който в слънчев зимен ден се събира пресен въздух с температури до 70 С. Точно него го хващам и го вдухвам по стаите където искам. Това е най просто казано.

                    Естествено предвидено е и газово котле с водно подово ,както и камина за дърва и котел за твърдо гориво .......

                    Към днешна дата изграждам втора плоча и очаквам до 2 месеца да съм я вдигнал къщата. После ще споделям за резултатите .
                    Прикачени файлове
                    0888932647

                    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                    Коментар


                    • До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

                      Първоначално публикуван от GEORGINESHEV Преглед на мнение
                      ...
                      Ще следя с интерес.
                      Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                      Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                      Коментар


                      • До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

                        Здравей колега,
                        идеята ти е чудна. И аз искам да ти предложа нещо, как можеш да изградиш къщата за нула време. С елементите на ЕВРОМАК2 изграждаш едновременно изолацията и грубия строеж. А ако използваш ветрогенератор, слънчеви колектори, геотермална помпа и сондаж ще си напълно независим от енергото, топлофикация и ВиК.
                        В нашата родина има достатъчно източници на енергия и чиста питейна вода, а проблема с канализацията се решава със септична яма.
                        Погледни филмчето на този сайт:

                        http://www.petkovm.com/bg/nav/brands/brand/5
                        Човек и добре да живее се жени :lol:
                        след това си намира хоби
                        тел.0878758606

                        Коментар


                        • До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

                          Малко информация по темата.
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

                            Първоначално публикуван от ifa-D Преглед на мнение
                            Здравей колега,
                            идеята ти е чудна. И аз искам да ти предложа нещо, как можеш да изградиш къщата за нула време. С елементите на ЕВРОМАК2 изграждаш едновременно изолацията и грубия строеж. А ако използваш ветрогенератор, слънчеви колектори, геотермална помпа и сондаж ще си напълно независим от енергото, топлофикация и ВиК.
                            В нашата родина има достатъчно източници на енергия и чиста питейна вода, а проблема с канализацията се решава със септична яма.
                            Погледни филмчето на този сайт:

                            http://www.petkovm.com/bg/nav/brands/brand/5

                            Слава богу не ме завари неподготвен , запознат съм с тази система. Видях я на Стройко есента. В сравнение с това което съм привел в изпълнение аз е малко по неефективна. Общата дебелина на полистирена е 100 мм. , апри мен 200мм. Цената за която говорихме на Стройко беше ориентировъчно 300 Евро на М2 , което пък е повече от това което получих аз. В крайна сметка при тях се получава плътна стоманобетонова клетка , а някои хора твърдят , че бетона бъркал някакви енергии.

                            Не казвам , че системата е по-лоша от традиционната тухла четворка, напротив.Но оставам с убеждението , че съм направил по-добрия избор за момента.

                            Ако трябва да говорим за пасивна сграда с всичките екстри за които споменаваш - вятър, геотермални и пр. , първоначалната инвестиция ще е такава , че я прави икономически неоправдана. При мен електозахранването ,водопровода и канализацията са си конвенционални , а имам и газ. Така и ще бъде докъто родната ни държава не се освести и не предвиди някакви бонуси за хората които влагат пари и желание в енергоспестяването и опазването на околната среда.

                            Замислял съм се здравата за инсталирането на генератор на ток работещ с природен газ /газова уредба/ , от който да ползвам топлина и ток а излишното количество да продавам на енергото , но сметките са много дълги и така и не ги докарах докрай.

                            Така, че засега - яка изолация + соларен покрив и още малко хитринки около камината.
                            0888932647

                            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                            Коментар


                            • До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

                              Първоначално публикуван от GEORGINESHEV Преглед на мнение
                              Кой знае защо чак сега попадам на тази тема.

                              За дограми и други екстри няма да пиша за да не се разводнявам.

                              КПосле ще споделям за резултатите .
                              Сподели и за дограмата, че и това е проблем. Аз за себе си не съм решил още.
                              Range Rover Sport 2.7

                              Коментар


                              • До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

                                Първоначално публикуван от GEORGINESHEV Преглед на мнение
                                Така и ще бъде докъто родната ни държава не се освести и не предвиди някакви бонуси за хората които влагат пари и желание в енергоспестяването и опазването на околната среда.
                                А замислял ли си се ,родните управници ,дали имат сметка от такова "освестяване"?Нали има посредници и на тока и на газа! Значи и комисионни.Ти какво предлагаш ,те да се "освестят"?
                                B+

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X