Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бихте ли си купили БИО - компот, конфитюр, ракия, трушия, сухи драни мезета и т.н. ??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Бихте ли си купили БИО - компот, конфитюр, ракия, трушия, сухи драни мезета и т.н

    Явно съм тъп, но пак да попитам: За тези еко-био чушки и домати, продавани в билла и метро, ли става въпрос - като направени от пластмаса и без вкус, или за нещо друго?

    Коментар


    • #32
      До: Бихте ли си купили БИО - компот, конфитюр, ракия, трушия, сухи драни мезета и т.н

      Първоначално публикуван от krasi_kros Преглед на мнение
      Ако знаете ябълките внос от Италия колко антибиотици имат в тях хич няма и да ходите до аптеката,а те през това време на годината са преобладаващи на нашия пазар.

      Я раздуй от защо се слагат антибиотици в ябълките?
      When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

      Коментар


      • #33
        До: Бихте ли си купили БИО - компот, конфитюр, ракия, трушия, сухи драни мезета и т.н

        Чушки и домати бих гледал за мен само, не повече...

        Към настоящия момент нямам нищо да сложа на щанда, тоест съм на ниво проучване на пазара(и лична употреба разбира се), защото ми писна да започвам с нещо и да се окаже, че съм смятал без кръчмар

        И не, не става дума за пластмасови лъскави продукти и т.н. бих предлагал само неща, които могат да стоят и да чакат доста преди да се развалят и аз да съм с много левчета на МИНУС...
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #34
          До: Бихте ли си купили БИО - компот, конфитюр, ракия, трушия, сухи драни мезета и т.н

          Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
          Я раздуй от защо се слагат антибиотици в ябълките?
          За борба срещу вируси които унищожават растението за 2 до 3 години.
          ТЛК 80 4,2ТД-95г

          Коментар


          • #35
            До: Бихте ли си купили БИО - компот, конфитюр, ракия, трушия, сухи драни мезета и т.н

            Първоначално публикуван от krasi_kros Преглед на мнение
            За борба срещу вируси които унищожават растението за 2 до 3 години.
            От беглите си вече спомени по медицина помня, че нито един антибиотик не действа срещу вируси... срещу друго ще да е, но може и да греша...
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #36
              До: Бихте ли си купили БИО - компот, конфитюр, ракия, трушия, сухи драни мезета и т.н

              "Бихте ли си купили БИО - компот, конфитюр, ракия, трушия, сухи драни мезета и т.н. ??"

              От изброените, според мен, само в мезетата може да има елемент "био"
              Компотите са водичка +захар+ аромати, конфитюрите - същото, но без водичка, ракията и от манна небесна да я направиш при лошо варене можеш да натръшкаш едно село, в туршиите пък солта е смърт...
              Мисълта ми е - защо не произвеждаш в такъв прекрасен район мляко и месо. Аз лично съм голям любител на киселото мляко - на ден по половин кило ми е малко, но взех да забравям какво точно беше то - истинското; напоследък това в магазините все повече заприличва на лепило за некролози...

              Коментар


              • #37
                До: Бихте ли си купили БИО - компот, конфитюр, ракия, трушия, сухи драни мезета и т.н

                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                "Бихте ли си купили БИО - компот, конфитюр, ракия, трушия, сухи драни мезета и т.н. ??"

                От изброените, според мен, само в мезетата може да има елемент "био"
                Компотите са водичка +захар+ аромати, конфитюрите - същото, но без водичка, ракията и от манна небесна да я направиш при лошо варене можеш да натръшкаш едно село, в туршиите пък солта е смърт...
                Мисълта ми е - защо не произвеждаш в такъв прекрасен район мляко и месо. Аз лично съм голям любител на киселото мляко - на ден по половин кило ми е малко, но взех да забравям какво точно беше то - истинското; напоследък това в магазините все повече заприличва на лепило за некролози...
                Появи се една фирма Био на пазара, бая скъпа. По новините твърдят, че са много Био. Млякото им не е лошо, но знам ли...

                Коментар


                • #38
                  До: Бихте ли си купили БИО - компот, конфитюр, ракия, трушия, сухи драни мезета и т.н

                  Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                  Появи се една фирма Био на пазара, бая скъпа. По новините твърдят, че са много Био. Млякото им не е лошо, но знам ли...
                  Не знам и питам : чистото мляко не е ли задължително да прави каймак?
                  Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект

                  Коментар


                  • #39
                    До: Бихте ли си купили БИО - компот, конфитюр, ракия, трушия, сухи драни мезета и т.н

                    Първоначално публикуван от Адриан Преглед на мнение
                    чистото мляко не е ли задължително да прави каймак?
                    Чистото - в смисъл директно от кравата, прави каймак, който е маслото и сметаната, преди да са извадени.
                    Но практиката сега е пресните и киселите млека да са обезмаслени, за да са здравословни. Така поне е модерно.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Бихте ли си купили БИО - компот, конфитюр, ракия, трушия, сухи драни мезета и т.н

                      Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                      Така даже по-ми харесва. Забравяме за био-мио, еко и др. Само правиш ХУБАВИ домашни благинки и ги разпространяваш сред приятели, които не могат да си направят сами, при това на приятелски цени. Ако на там ти клони идеята ме включвай веднага в меил листата за клиенти Но да ме привлечеш с това, че мога да гледам къде пасе кравата в нета, или пък да се трогна че си ми сготвил сладко без захар... няма да стане
                      Успех
                      И аз споделям това мнение.

                      И сега си купувам предмно мляко от познати хора. По коледа - мръвки и сланина.

                      Аз не държа да е ЕКО или БИО. А просто да е произведено пряко от доверен човек. Не ме притеснява толкова че в туршията и сланината имало сол. Или пък че в конфитюра и компота имало захар. Или пък че човека си е напръскал гроздето с нормален препарат. Мен повече ме притесняват онези елементи които започват с буквата Е.... А именно консерванти, подсладители, оцветители, ароматизатори и т.н, с които е бъкано в купешките стоки.

                      Ако съм сигурен теб, бих дошъл и до Белоградчик със празни буркани и шишета, за да ги заменя с пълни. Въпреки че ми е доста далеч. Но пък защо да не си направя една екскурция с жената, да заредя за зимата.

                      Обаче и аз съм песимист, че няма да успееш да го реализираш. Не и на тези или близки цени
                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • #41
                        До: Бихте ли си купили БИО - компот, конфитюр, ракия, трушия, сухи драни мезета и т.н

                        Имам си собствено лозе, което почти не пръскам и съм слагал изкуствен тор само когато го садихме. Пръска се много малко и се обработва изцяло с ръчен труд. Поради това продукцията от него ми излиза много, много скъпо. Правя си и ракия и вино, което няма много търговски вид. Добавям само захар, но само в такова малко количество за да корегирам захарността.
                        Аз и съпругата ми пием с удоволствие и нещо са ни се скапали вкусовите каческтва, защото когато рядко отидем на ресторант скъпите и изискани вина не са ни по вкуса.
                        Мои приятели са опитвали и от виното и от ракията и много им се услаждат. Не ги продавам, защото би трябвало калкулирайки само разходите за директното производство да събера и ще получа главозамайваща цена.

                        Минавайки по пътя за Пампорово си купуваме по някое бурканче домашно правено сладко в което се виждати и парчета истински плод.

                        От съседите си купуваме прясно издоено мляко от крави, които пасат по горските полянки над селото.

                        От време на време договарям някое прасе или агънце гледано по същия начин, не защото е еко, а защото е по-вкусно.

                        И в заключение ще кажа, че макар че много уважавам колегата BatGeorgeone не вярвам в еко производството и рентабилната му продажбана тези обявени ниски цени.

                        За съжаление и нашите вкусови качества се променят и на сина ми му се услаждат повече кренвирши в сравнение с домашен сурово сушен суджук.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #42
                          До: Бихте ли си купили БИО - компот, конфитюр, ракия, трушия, сухи драни мезета и т.н

                          Благодаря на всички драснали по няколко реда, много благодаря и на всички гласували!

                          Снощи ми хрумна нещо, и за съжаление още не може да ми излезе от главата...

                          Какво правят богатите, къде пазаруват, какво ядат, пука ли има какво консумират те самите и семейството им, богатите не трябва да им пука за пари, за цени...

                          Преди време е имало прищевки на богаташи:

                          - всеки ден пресен хляб от Франция до Северна Европа със самолет, на многонулева цена...

                          - трюфел на търг за много нули...

                          - коняк за много нули...

                          - сирене за много нули...

                          Значи и аз пускам от лятото компоти правени от девственици е малко чернокраки и със сини венци но важно е цената на буркан да е поне 98.95 лева без ДДС
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • #43
                            До: Бихте ли си купили БИО - компот, конфитюр, ракия, трушия, сухи драни мезета и т.н

                            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                            ....Значи и аз пускам от лятото компоти правени от девственици е малко чернокраки и със сини венци но важно е цената на буркан да е поне 98.95 лева без ДДС
                            Оооооо, експлоатация на малолетни, а ...Те чернокраките със сините венци са девствени докъм 12-тата си годишнина, а от 14 -тата започват да раждат здрава (и многобройна)....чернокрака малцинствена напаст......на такива не бих гласувал доверие не компот да ми направят, ами даже дървата да ми нацепят.....камо ли па на тая цена за буркан. Виж, ако кажеш на богаташчетата, че Бритни Спиърс, Памела Андерсън и Луиза-Мария Чиконе са правили компотите, може и по 989,99 да им вземеш......не се издавай за работничките де.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Бихте ли си купили БИО - компот, конфитюр, ракия, трушия, сухи драни мезета и т.н

                              Идеята е добра и аз мисля, че ще намериш купувачи. Не е толкова важно дали продуктите са 100% Био или Еко, колкото добрите им вкусови качества и според мен, най-важното - дългогодишното запазване на равнището на качеството. Имаше една фирма, която преди години произвеждаше няколко много добри салати, а сега има богот асортимент и отвратително качество и за това пак започнах да си правя салатите сам. За мен, за стоки с добро качество и умерени цени винаги ще има пазар. Относно отдалечеността - и сега си купувам неща от най-различни краища на Българи - начини има, стига да си заслужава.
                              sigpic

                              Коментар


                              • #45
                                До: Бихте ли си купили БИО - компот, конфитюр, ракия, трушия, сухи драни мезета и т.н

                                За чернокраките се шегувам разбира се

                                Аз съм силно против близостта на кафеникави по какъвто и било повод в мои имоти, за сега устоявам и не припарват...

                                Тук може би е момента да спомена, че няколко години съм се прехранвал с кулинария, бил съм и главен готвач, по морето, в София както и в Англия за известно време, та относно хранителни продукти имам доста идеи...

                                Ще разкрия още една част от шмекерията

                                Имам щастието семейството и родата да ме подкрепят и да ми оказват съдействие във всяко физическо начинание, а сухи дръвца в балкана дал господ много и по всяко време, ето как готвенето и стерилизирането са ми без пари...

                                Както бях споменал, изводите всеки си ги прави сам с очите си
                                Бъдете живи и здрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X