Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не иска да загрява Диско 1- 200тди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Не иска да загрява????

    ridik: предполагам антифирз има , а след като сменя термостата , обезвъздуши ли го ?

    При мен след като взех джипа разбрах че му липсва термостата , купих си ,сложих го и обезвъздуших , 300тди имаше няколко пластмасови тапи във високите точки на охладителната система. / за 200тди не знам /

    Сега при мен е както при колегите , 15тина мин каране и стопля .

    Поздрави,

    Коментар


    • #17
      До: Не иска да загрява????

      Колега ridik, моля пипни маркучите към радиатора, и сподели кой топъл, кой студен. Иначе гадаем.

      А на някои термостати трябва да се внимава с уплътнението. Не винаги пасва, и термостата си пуска по малко, макар да е напълно в ред.

      Чиста работа - оригинален. Само не знам за ваш'те джипки за какви пари го дават.

      Друг вариант е да си внесете отвън. от paddokspares например, стига да продават.

      Като си търсих за тераното, ми предложиха 3 различни като конструкция, и се принудих да сваля стария, за да знам какво да купя. От трите естествено само единия пасна. Другите два твърдо нямаше да свършат работа.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        До: Не иска да загрява????

        Аз също съм против картон. Просто трябва да се намери проблема и да се отстрани. Най-често това е термостата. При мен - Диско 1 300ТДИ, стрелката отлепя след 1км каране и почва да духа топло. След 3-4 е достигнала средата и вътре вече е станало сауна. Факт е, че след смяна на водна помпа и антифриз, времето за отлепването на стрелката падна наполовина. Термостат не съм пипал, но като чета мненията на колеги - нямам и намерение
        Discovery 1 - 300TDI

        Коментар


        • #19
          До: Не иска да загрява????

          Това с незагряването е доста относително. Да не ги направите така че лятото като ги опънете на някой баир и да прегреят! Че тогава по лошо.

          Коментар


          • #20
            До: Не иска да загрява????

            Първоначално публикуван от ridik Преглед на мнение
            Моля помагаите . Диско 1- 200тди от както го взех миналата година не загрява въобще . Да обаче сега е толко студено че не се издържа. Днес му смених термостста обаче с изненада открих че стария си е затворен а не както предполагах зацепен отворен. със новия работата е същата . Загрява със зор до втората черта само като се кара с 2500об. поне 10-20мин. Иначе трудно държи и до първата черта. но не е и от датчика защото при каране 1ч+ мотора е почти студен като го пипнеш. Уж проверих и виското както пише тук в форума и е добре.. много скрита картинка ако имате идеи моля споделете.
            Аз карам бензинови , но мисля че вместо картони и подобни ... по - добре да се свали виското за през зимата . Не се сваля трудно и като си го возите отзад с ключа (мисля че 27 или 32 беше ) и по всяко време може да го монтирате обратно за 2 минути !!! Другото по-добро решение е : да се види термостата на каква температура отваря и да се замени с друг , който отваря по-късно ( на по-висока температура ).
            Има голяма вероятност кранчето на парното да не отваря добре (при загрял двигател хладно парно ).
            Друга вероятност -не достатъчно ниво на антифриза ( при падане на нивото се губи парното ) и ОБЕЗВЪЗДУШАВАНЕ !
            Ако капачката на разширителния съд не държи налягане в системата ??? Пак липсва парното !!!
            Преди години имах проблем на 1.8 ТД- постоянно се запушваше радиатора на парното ... докато не закачин водопровода (чрез маркуч) за входа на радиатота и 10 минути продухване на системата !!! Какви глупости излязоха ..... а уж наливах само Антифриз !!!

            Коментар


            • #21
              До: Не иска да загрява????

              Първоначално публикуван от SG Преглед на мнение
              Не е проблем само на 200 и 300 TDI. Всички дизели по принцип загряват по бавно от бензините. Има значение и колата с колко качествен антифриз е карана.

              При кофти антифризи има отлагания по водните магистрали. Радиаторите намалят капацитетите си на топлоотдаване. Първо това се отразява на радиатора в купето. поради по малкия обем от там минава по голямо количество охладитена течност и там отлаганията са повече.

              Има разни препарати които почистват водните магистрали. Но това е също нож с 2 остриета. Лошите антифризи остават язви по водните пътища и едно такова почистване може да доведе до пробив както на блок, глава или радиатор.
              +1 тези препарати често са ми помагали при други автомобили,но по някога радятора става като лейка,ако има скрити язви
              [SIGPIC][/SIGPIC]

              Коментар


              • #22
                До: Не иска да загрява????

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Колега ridik, моля пипни маркучите към радиатора, и сподели кой топъл, кой студен. Иначе гадаем.

                А на някои термостати трябва да се внимава с уплътнението. Не винаги пасва, и термостата си пуска по малко, макар да е напълно в ред.

                Чиста работа - оригинален. Само не знам за ваш'те джипки за какви пари го дават.

                Друг вариант е да си внесете отвън. от paddokspares например, стига да продават.

                Като си търсих за тераното, ми предложиха 3 различни като конструкция, и се принудих да сваля стария, за да знам какво да купя. От трите естествено само единия пасна. Другите два твърдо нямаше да свършат работа.
                Единят от темостатите си го взех от МП за 27лв(което ми се стори евтино за оригинален)като се има в предвид че (ментетата) са по 15-20лв и той не функционираше правилно,а и нямаше гуменото пръстенче което да уплатнява,това е много важно както колегата спомена.Решението е да се силиконира термостата по периферията при липсата на такова оплатнение.Дори и малко течност да успява да премине покрай термостата няма да загрява като хората
                [SIGPIC][/SIGPIC]

                Коментар


                • #23
                  До: Не иска да загрява????

                  На първите две лоши снимки се вижда отвор в който трябваше да има нещо като клапан, но го нямаше и съответно не ми загряваше мотора дори и в режим-МУЛЕ ,но след като сложих друг термостат /на третата снимка/ макар и на 82 градуса и без клапан от малкия кръг, разликата в температурата е в пъти/ в купето де/ стоплих се
                  Новия термостат струва 12лв.
                  Прикачени файлове
                  [SIGPIC][/SIGPIC]
                  DISCO 1-200TDI-бял...

                  Коментар


                  • #24
                    До: Не иска да загрява????

                    На третата снимка няма термостат, а кутия. Какво има в кутията е по-важно.

                    Тоя термостат без затваряне на малкия кръг, лятото в жегите няма да е оптимален, понеже част от антифриза ще минава през големия, и част през малкия кръг, ако е такава системата. Трябва какъвто е оригиналния, иначе ще има проблеми.
                    Последно редактирано от sparkybg; 14-01-09, 15:45.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Не иска да загрява????

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      На третата снимка няма термостат, а кутия. Какво има в кутията е по-важно.
                      Да ама се вижда номер и до лятото ще сложим друг,важното за момента е да е жега
                      [SIGPIC][/SIGPIC]
                      DISCO 1-200TDI-бял...

                      Коментар


                      • #26
                        До: Не иска да загрява????

                        значи можеби съм преувеличил малко с времето . днес като го карах между перник и софия дигна температурата до втората черта но до там . и тогава духаше топло доволно. като чета отзивите явно за тоя мотор е нормално . но не ми харесва че работи в грацко постоянно студен.... мерси за отзивите..
                        Иво
                        0895116276

                        Коментар


                        • #27
                          До: Не иска да загрява????

                          Да си допиша за парното на втория "форд" (виж пост 13) защото ще е полезно за всички без значение на марка и модел на колата
                          Причините за слабо парно, които съм открил и подред отстранил ( извинявам се че ще повторя и от други постове) са:
                          1. нов термостат (по каталог) с два проблема
                          1.1 не затваря плътно и пропуска
                          1.2 уплътнението е с 1мм по-тънко и на прилепва към кожуха добре
                          по-внимателно търсене и намиране на друг нов термостат не пропускащ и с малко по-дебело уплътнение.
                          2. преди щуцерите на парното четирипътен клапан управляван от вакум - прави частичен "бай пас" на радиатора. Не съм умувал за какво служи и как работи просто го изхвърлих.
                          3. Изобилие от тръби и тръбички покрай изхода на термостата (във връзка с т.2) изхвърлени. Охладителната система е преработена в класически вариянт - малък кръг с парно(тук е и изпарителя на АГУ-то последователно), и голям кръг с термостат,разширител и охлаждащ радиатор. Малкото маркуче за самообезвъздушаване е запазено
                          4. При монтажа на изпарителя единия (някакъв неоргинален) маркуч се пречупва почти под прав ъгъл променен му е пътя и захващането така, че да не се прегъва.
                          5.Промит е радиатора на парното (че беше позапушен е факт)...но ефекта от промивката не е съвсем ясен на фона на горното
                          6. Проверени са вентилатора и всички клапи за управление на въздушните потоци и са подменени няколко дунапренени уплътнения ( да не духа под таблото и в произволни посоки)
                          И сега имам парно и на втората кола ....мисля че 1-2 или всички подобни проверки чакат и вашите коли за да си решите проблемите идните няколко години
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • #28
                            До: Не иска да загрява????

                            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                            Някой няма ли да публикува схема на охлаждащите (загряващи) тръби за да мислим....
                            ... тука има малко схеми ЦЪК

                            ... до тук темите за парното/термостатите станаха четери на брой:

                            -За термостата на Диското от Nightcrawler

                            -Проблеми с парно на Диско 1, 200 & 300 TDI от Barbaron

                            -Не иска да загрява???? от ridik

                            - Проблем с парното на Дискавъри 200тди от sasheto_1990
                            Land Rover Discovery:
                            - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                            Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                            Коментар


                            • #29
                              До: Не иска да загрява????

                              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                              Аз карам бензинови , но мисля че вместо картони и подобни ... по - добре да се свали виското за през зимата . Не се сваля трудно и като си го возите отзад с ключа (мисля че 27 или 32 беше ) и по всяко време може да го монтирате обратно за 2 минути !!! Другото по-добро решение е : да се види термостата на каква температура отваря и да се замени с друг , който отваря по-късно ( на по-висока температура ).
                              Има голяма вероятност кранчето на парното да не отваря добре (при загрял двигател хладно парно ).
                              Друга вероятност -не достатъчно ниво на антифриза ( при падане на нивото се губи парното ) и ОБЕЗВЪЗДУШАВАНЕ !
                              Ако капачката на разширителния съд не държи налягане в системата ??? Пак липсва парното !!!
                              Преди години имах проблем на 1.8 ТД- постоянно се запушваше радиатора на парното ... докато не закачин водопровода (чрез маркуч) за входа на радиатота и 10 минути продухване на системата !!! Какви глупости излязоха ..... а уж наливах само Антифриз !!!
                              Това със сваляне на виското и двете минути е много радикално решение.
                              А като е ниско нивото на антифриза и капачката не държи налягане, вярно нямаш парно. Ама не ти е много до него, щото нямаш и двигател.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Не иска да загрява????

                                колеги като чета за проблема чак не ми се вярва аз съм невероятно доволен от РР има страшно парно което загрява по-бързо от всичките ми коли ябно БМВ мотора няма нищо общо
                                [SIGPIC][/SIGPIC]Нека да не бъркаме "хубавите" пътища в България със самолетни писти. Колеги карайте бавно нека се виждаме по-често.:cool::D

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X