Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ето и моят гараж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Ето и моят гараж

    Мисля , че машината ще устиска и на 220 кг.. Ама още си няма регистрация. Ако я иска така /карам я с американски номер и талон/ да се обади, че сега строя нова къща ииии ...... абе може и да го дам.
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

    Коментар


    • #32
      До: Ето и моят гараж

      Първоначално публикуван от GEORGINESHEV Преглед на мнение
      Мисля , че машината ще устиска и на 220 кг.. Ама още си няма регистрация. Ако я иска така /карам я с американски номер и талон/ да се обади, че сега строя нова къща ииии ...... абе може и да го дам.
      Ще се свържа с него. Това беше преди 6-7 месеца. Дано не му е минал меракът. НО човекът е ОГРОМЕН, точно като Jaba the hut (Татко Джаба от междузвездни войни). Не можах да си намеря само отговор на въпроса, как се пали? Надявам се да е със стартер. Ако е все още заинтересован ще ви свържа да си действате.
      Последно редактирано от spotbeam; 17-12-08, 18:38.

      Коментар


      • #33
        До: Ето и моят гараж

        Oт този пост нататък,ще се трие,всяко мнение,което не е по темата,а тя е "Ето и моят гараж"

        Коментар


        • #34
          До: Ето и моят гараж

          За да се върнем на темата за моя гараж ,и да ви позабавлявам по празниците реших да публикувам още някои творения на гаражния тунинг.

          Започвам с най старото и полезно творение - компресора. Поради това , че стандартните такива вдигат страшен шум и тогава нямах пари а ми трябваше компресорче... намерих автоматика /пресостат/ от зъболекарски такъв + 2 бр. стари работещи компресорчета от хладилник и някакава газова бутилка. Резултата - свръхтих компресор с отделяща се бутилка /за работа в места без ток/. И вдига бая над 10 атм. Единствения минус - малък дебит. Е и мнооооо грозен външен видDSC04376.jpg
          Прикачени файлове
          0888932647

          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

          Коментар


          • #35
            До: Ето и моят гараж

            Разглеждах доста време подвижни шкафове за инструменти..... всичките са са безумно скъпи ..... и недомислени. Изконструирах си един . Моята кострукция е с около 30 см. по висока , така събира повече неща и плота е много по-удобен за работа /не си навеждам дископатичния гръб/. А страничните стени при нужда стават на допълнителни плотове. И колелата са по големички за да поемат по добре неравности /оффроуд/. DSC04372.jpg
            Прикачени файлове
            0888932647

            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

            Коментар


            • #36
              До: Ето и моят гараж

              Това отгоре е тръбогиб. Търсих да купя.... е не и не. Най евтиния който намерих беше 600 лв. - Габровски с тресчотка .... абе не. Можеше да се вземе от щатите китайски за 60 Щ.Д. но с месец и нещо доставка. Е отидох до местния стругар /Господ здраве да му дава/. Извъртяхме нужните "камъни" , купих 5тонен китаиски крик и малко шини.... е срещу инвестиция от около 80 лв. имам хидравличен тръбогиб. На всичкото отгоре , понеже целия се разглабя , може да се коригира и готова конструкция с него.
              Прикачени файлове
              0888932647

              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

              Коментар


              • #37
                До: Ето и моят гараж

                Втори китайски крик съм заложил в стойката за вдигане на маторя. Освен това съм я качил на лагерчета.
                Прикачени файлове
                0888932647

                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                Коментар


                • #38
                  До: Ето и моят гараж

                  Докато търся нещо удобно за ремонт под колата сглобих "лежанка" от три дъски и Т профил с четри колелца. Обаче понякога не е достатъчна та от един спукан дюшек и малко листов дунапрен сглобих и това жълтото. Много е комфортно.
                  Прикачени файлове
                  0888932647

                  Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                  Коментар


                  • #39
                    До: Ето и моят гараж

                    И накрая - осветлението. Стандартната подвижна лампа изгаря при всяко изпускане и работи на 220в. Решението - Крушка от фар /и без това винаги изгаря само късата светлина/, трансформаторче от тези за луничките - по-мощно , кабели, контакт и пластмасова бутилка /непрозрачна/. Резултата - удароустойчива безотпадна и безопасна - 12 волтова подвижна лампа /е грозна е но пък ръботи/.

                    Втората е кварцова 250 ватова. Едно време баба ми /бог да я прости/ ползваше такава да си топли пилците през зимата. Защо ми е в гаража? Идеална е за изпичане на прясно нанесена боя при студено време, и за ми топли и на мен също.

                    Всъщност като се замисля май трябва да помоля SCRAPHEAP да ми разреши да се прекръстя в Скрапхиип втори.

                    Айде стига че се отплеснах.
                    Прикачени файлове
                    0888932647

                    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                    Коментар


                    • #40
                      До: Ето и моят гараж

                      Е велик си Хора като тебе са прославили България със сръчноста и уменията си.
                      Та по темета: Можеш ли да дадеш някакво инфо за компресора?По точно,зъболекарските компресори къде са и защо са?
                      Където Бирата, Там и Аз...

                      Коментар


                      • #41
                        До: Ето и моят гараж

                        Абе оная машинка дето ти пилят зъбите и всички я мразим е пневматична. С други думи във всеки зъболекарски кабинет има и компресор. Е при подмяната на един такъв с по нов му взех пресостата и други чаркове. Важен е въпросния пресостат - служи за това да изключи тока при достигане на определено налягане. Има естествено по по сериозните магазини за пневматика и нови такива -от по 30-40лв и нагоре.

                        А за приятелчето с Урала съм сглобил подобен но по прост. Компресорче от хладилник завинтено в джанта с гума от кола /за разширителен съд/ и предпазен клапан от боилер /за да не гръмне гумата/. Ползва го да рисува с аерографчето.
                        0888932647

                        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                        Коментар


                        • #42
                          До: Ето и моят гараж

                          Първоначално публикуван от GEORGINESHEV Преглед на мнение
                          Абе оная машинка дето ти пилят зъбите и всички я мразим е пневматична. С други думи във всеки зъболекарски кабинет има и компресор. Е при подмяната на един такъв с по нов му взех пресостата и други чаркове. Важен е въпросния пресостат - служи за това да изключи тока при достигане на определено налягане. Има естествено по по сериозните магазини за пневматика и нови такива -от по 30-40лв и нагоре.

                          А за приятелчето с Урала съм сглобил подобен но по прост. Компресорче от хладилник завинтено в джанта с гума от кола /за разширителен съд/ и предпазен клапан от боилер /за да не гръмне гумата/. Ползва го да рисува с аерографчето.
                          А хладилниците нали и те имат пресостат,или при тях е за по малко налягане?И за колко време пълни балона?И последен въпрос:За песакострйка става ли?
                          Където Бирата, Там и Аз...

                          Коментар


                          • #43
                            До: Ето и моят гараж

                            При хладилниците има термостат /изключва при достигане на зададена температура/ не пресостат.

                            За песъкоструй си трябва як дебит а точно него го няма.Духаш една две минути , чакаш налягане 5 мин. И за сериозно боядисване /на коли и камиони/ не е достатъчен. Но за моторетката е перфектен. Балона го пълни за 5-10 мин. зависи какво налягане се иска.

                            Скоро ще експриментирам песъкоструен апарат /пистолет/ прикачен към водоструйката за миене. Мисля , че трябва да се получи. Доколкото знам песъкоструйките които ползват за чистене на дъната на корабите работят с вода - следователно са много сериозни. Ама е много студено за такива опити.
                            Последно редактирано от Жоро Нешев; 22-12-08, 23:38.
                            0888932647

                            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                            Коментар


                            • #44
                              До: Ето и моят гараж

                              Първоначално публикуван от GEORGINESHEV Преглед на мнение
                              При хладилниците има термостат /изключва при достигане на зададена температура/ не пресостат.

                              За песъкоструй си трябва як дебит а точно него го няма. И за сериозно боядисване /на коли и камиони/ не е достатъчен. Но за моторетката е перфектен.

                              Скоро ще експриментирам песъкоструен апарат /пистолет/ прикачен към водоструйката за миене. Мисля , че трябва да се получи. Доколкото знам песъкоструйките които ползват за чистене на дъната на корабите работят с вода - следователно са много сериозни. Ама е много студено за такива опити.
                              Верно беха с термостат.
                              А за песакоструйката на вода е супер идея!Поне няма да дишаш прахта.Но ти трябва доста силна водоструйка!Защото си трябва налягане,а и не съм сигурен дали ще стане с обикновен пистолет.Нали той е един вид пулверизатор!Водата ще върши ли същата работа ,като въздухът?
                              Където Бирата, Там и Аз...

                              Коментар


                              • #45
                                До: Ето и моят гараж

                                Песъкоструен пистолет имам. Вярно че е предвиден да ползва за носител въздух а не вода , но за опит не бият. Водоструйката ми работи с налягане 100PSI - което е 10 атмосфери.А може и да са 100 атм. не помня. За песъкоструиния пистолет е предписано налягане 6 атм. Значи ако пясъка не се затлачи в пистолета заради намокрянето ще е трепач. Още повече , водата като носител има много по голяма маса от въздуха. Абе хората режат желязо на тоя принцип. Трябва да стане.
                                0888932647

                                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X