Обява

Свий
Няма добавени обяви.

nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Нуви 2xx-запис на тракове

    Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
    изпратил съм инструкция на musovir. ако успее, значи съм я написал правилно и ще я публикува тук. за четящите английски - има подробно описание в самия архив( http://e-trex.info/fw/nuvi/2xxW/fw_nuvi2xxw_id0737_en_v400+tracklog.rar )

    ако не сте сигурни, че вашето нуви е подходящо за "операцията" - не опитвайте.
    Големи благодарности на колегата Gadev! Вече му дължа една почерпка. С долното указание се справих без проблем. По-късно ще запиша истински трак и ще се пробвам в мапсорса - който за мен за сега е тъмна индия.

    Ето и указанията на колегата на перфектно разбираем език:

    "Проверяваш HWID на твоето нуви. Това става така:
    - свирзваш нувито с компа и в папката garmin търсиш файла GarminDevice.xml
    - отваряш го с notepad и търсиш <PartNumber>006-B0754-00</PartNumber>

    Подчертаните 3 цифри ти показват HWID. ако са 737 или 835, тогава е ок и продължаваш.

    Това е фаила за HWID 737

    Това е файла за HWID 835

    Теглиш подходящия за теб архив,разархивираш ги на компа.
    Това са архиви, които съдържат 3 файла. Единият е обяснение на англ.

    Включваш нувито и задържаш натиснат бутона за включване. След няколко секунди(да кажем 5-10) свързваш нувито към компа с USB кабела без да пускаш бутона за включване.
    Стартираш файла updater.exe и избираш нувито от connection settings/ usb device. Ако не видиш нувито в полето usb device значи не си в pre-boot mode и трябва да повториш всичко от начало.
    Аko се появи надпис LOADER на екрана отпускаш бутона за включване и чакаш да се зареди новия софт. Бутона за включване не трябва да стои натиснат общо за повече от 30 сек.
    Ако всичко е успешно нувито зарежда новия софт и се рестартира. След рестарта имаш нуви което записва тракове.
    Натискаш еднократно в/у спидометъра и влизаш в скрито меню. Натискаш next и влизаш в менюто за запис на трак. Трака не е lock on road. записват се координати на всяка секунда.
    Записаните тракове са в папка GARMIN/LOGS на нувито.

    Сваляш програмата wNutrak v0.15, с която ще конвертираш записаните тракове в мапсорс формат."
    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

    Коментар


    • #92
      До: Нуви 2xx-запис на тракове

      Всичко това е прекрасно, но нещо губи ли се от оригиналния софтуер или си има всичко като преди + екстрата, че можеш да записваш тракове

      П.П. чакам отговор и почвам, ако се скапе........
      Последно редактирано от Peppy; 10-12-08, 10:12.
      LZ1PER

      Коментар


      • #93
        До: Нуви 2xx-запис на тракове

        Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
        Всичко това е прекрасно, но нещо губи ли се от оригиналния софтуер или си има всичко като преди + екстрата, че можеш да записваш тракове

        П.П. чакам отговор и почвам, ако се скапе........
        Като изляза на обяд с джипката ще видя как запсива и дали нещо друго не работи.
        Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
        Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

        Коментар


        • #94
          До: Нуви 2xx-запис на тракове

          Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
          Всичко това е прекрасно, но нещо губи ли се от оригиналния софтуер или си има всичко като преди + екстрата, че можеш да записваш тракове

          П.П. чакам отговор и почвам, ако се скапе........
          нищо се не губи, просто авторът на този пач е премахнал защитата на трак лога, която проклетиите от гармин са сложили. ако не ти харесва можеш да ъпдейтнеш с webupdater и всичко ще си дойде по старо му(губиш траклога)
          последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

          Коментар


          • #95
            До: Нуви 2xx-запис на тракове

            Не мога да вляза в този режим, Задържам, включвам, чакам, пускам копчето и все тая, когато го пусна си се канектва с компа и ми се отварят папките вътре, ако задържа по-дълго, дисплея става бял и излиза една черна точка (все едно иска да се калибрира) като кликна на нея пак се включва и се канектва ПС-то. Някаква идея как да вляза в тоя pre-boot mode?
            Нювито е 250W/BG
            Последно редактирано от Peppy; 11-12-08, 09:52.
            LZ1PER

            Коментар


            • #96
              До: Нуви 2xx-запис на тракове

              Открих грешката musovir е пропуснал няколко стъпки, добавям ги долу

              Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
              "Проверяваш HWID на твоето нуви. Това става така:
              - свирзваш нувито с компа и в папката garmin търсиш файла GarminDevice.xml
              - отваряш го с notepad и търсиш <PartNumber>006-B0754-00</PartNumber>

              Подчертаните 3 цифри ти показват HWID. ако са 737 или 835, тогава е ок и продължаваш.

              Това е фаила за HWID 737

              Това е файла за HWID 835

              Теглиш подходящия за теб архив,разархивираш ги на компа.
              Това са архиви, които съдържат 3 файла. Единият е обяснение на англ.

              1. Стартираш exe-то
              2. Слагаш отметка на USB Device.
              3. Включваш нувито и задържаш натиснат бутона за включване. След това свързваш нувито към компа с USB кабела без да пускаш бутона за включване.
              4.Ако не видиш нувито в полето usb device значи не си в pre-boot mode и трябва да повториш всичко от начало.
              5. натискаш "ОК" в прозореца "Updater" на PC-то.
              6.Аko се появи надпис LOADER на екрана отпускаш бутона за включване и чакаш да се зареди новия софт.

              Ако всичко е успешно нувито зарежда новия софт и се рестартира. След рестарта имаш нуви което записва тракове.

              Натискаш еднократно в/у спидометъра и влизаш в скрито меню. Натискаш next и влизаш в менюто за запис на трак. Трака не е lock on road. записват се координати на всяка секунда.
              Записаните тракове са в папка GARMIN/LOGS на нувито.

              Сваляш програмата wNutrak v0.15, с която ще конвертираш записаните тракове в мапсорс формат."

              П.П. Благодаря на musovir за обяснението, и му се извинявам за 10-ината обаждания. Ще почерпя, gadev също.
              След малко излизам за тест
              Последно редактирано от Peppy; 11-12-08, 10:52.
              LZ1PER

              Коментар


              • #97
                До: Нуви 2xx-запис на тракове

                Може би е добра идея да се редактира заглавието на темата, щото се почна от Нуви 2хх и се стигна до Нуви 2ххW.....

                Коментар


                • #98
                  До: Нуви 2xx-запис на тракове

                  Супер е. Работи много добре.. Много съм доволен.
                  Сега идва въпроса, ако трака е правен от друго ус-во (применрно MAP 60CSx), може ли да се обърне и с какво от gpx в този формат bin и да се копира в папка Logs и нювито да работи с него
                  LZ1PER

                  Коментар


                  • #99
                    До: Нуви 2xx-запис на тракове

                    Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                    Супер е. Работи много добре.. Много съм доволен.
                    Сега идва въпроса, ако трака е правен от друго ус-во (применрно MAP 60CSx), може ли да се обърне и с какво от gpx в този формат bin и да се копира в папка Logs и нювито да работи с него
                    Един въпрос малко страничен на нуви 255 може ли да се вижда освен кординатите и височината на мястото където се намираш.

                    Коментар


                    • До: Нуви 2xx-запис на тракове

                      Къде по точно да се вижда височината? Защото като натиснеш индикатора на сигнала се появява GPS меню и там си има "Височина".

                      Коментар


                      • До: Нуви 2xx-запис на тракове

                        Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                        Къде по точно да се вижда височината? Защото като натиснеш индикатора на сигнала се появява GPS меню и там си има "Височина".
                        Ок това ще свърши работа.
                        И на моделите които завършват на 5 има опция "къде съм" и там пише това което ми трябва.

                        Коментар


                        • До: Нуви 2xx-запис на тракове

                          Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
                          Много, много интерсно! Значи в крайна сметка поляците успяха да махнат банера за трак...Току що го пробвах на моето nuvi 200 с HWID:0660 и тръгва без проблем! Ще прикача няколко снимки от него...
                          да, изходна позиция
                          Нуви 200
                          версия 3.40
                          пише си тракове като слънце

                          осмелих се за описаната лека промяна

                          направих всичко,каквото трябваше

                          бях предупреден за смяна на софтуера със по-стар от актуалния , който е 3.40

                          всички настройки се разместиха - предупреди ме апаратчето за това, де..

                          и като го подкарах, с изненада констатирах, че съм направил едно голямо НИЩО!!!

                          в момента съм отново с версия 3.40...

                          вероятно съм се подвел от името на архива

                          fw_nuvi2xx_id0660_en_v500+tracklog.rar

                          ама се надявах , че ще съм с версия 5.00 и ще мога да си пиша тракове по същия начин , както досега...


                          аз ли криво се молех, Господи, или ти криво ме разбра?

                          или съм пропуснал нещо си?

                          @ астерикс - колега, много те моля, погледни с коя версия си в момента

                          Коментар


                          • До: Нуви 2xx-запис на тракове

                            Привет на всички!
                            Опитвам се да помогна на приятел с NUVI 205 да записва тракове.
                            Доколкото съм разбрал от до тук прочетеното вариантите са 2:
                            1. Firmware 3.4; 2. Пач от братята поляци ако не грша.

                            NUVI-то е със софтуерна версия 4.5 и не успявам да го сваля до 3.4, така че това май отпада;
                            HWID е 851 и няма конкретен пач за него - не съм много сигурен.
                            Та питанката ми е - има ли някои който да е пробвал с някоя версия на пач-а дали става за 851?
                            Благодаря предварително!

                            Коментар


                            • До: Нуви 2xx-запис на тракове

                              Здравейте отново,
                              Преди няколко месеца се включих по темета.При мен (nuvi 200) нещата не се получиха -не успях да сваля до 3.40 . Впоследствие успях да го направя с друго устройство (по-стара версия).
                              Междувременно си купих и GarminMap 60csx.
                              Сравнявайки начините за track log/record при двата модела горещо ви препоръчвам моделите при които тази функция е фабрично достъпна.
                              Удобството и лекотата при използването и са несравними!!!
                              Иначе съм за идеята да споделяме всичко -скрити функции , сервизни менюта и макар да имам друго решение продължавам да следя темата.
                              Поздрави на всички ....
                              0+,Bombardier DS650,Discovery II.

                              Коментар


                              • До: Нуви 2xx-запис на тракове

                                Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
                                Много, много интерсно! Значи в крайна сметка поляците успяха да махнат банера за трак...Току що го пробвах на моето nuvi 200 с HWID:0660 и тръгва без проблем!
                                При мен също тръгна безпроблемно,nuvi 200 HWID 0660 v.5.00

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X