Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване на язовир Въча обща дискусия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Язовир Въча-почистване

    Според вас редно ли е в Пловдив боклука от двата вида контейнери (за битови отпадъци и за хартия , стъкло и метали ) да се изсипват в една и съща кола или просто някой се е налапал от някаква правителствена програма и изобщо не му пука къде ходи боклука , а после "събирайте разделно".
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • #62
      До: Язовир Въча-почистване

      Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
      Според вас редно ли е в Пловдив боклука от двата вида контейнери (за битови отпадъци и за хартия , стъкло и метали ) да се изсипват в една и съща кола или просто някой се е налапал от някаква правителствена програма и изобщо не му пука къде ходи боклука , а после "събирайте разделно".
      Имаше тема по въпроса. Краткия отговор - да, всичко е наред. Проблемът е имиджов и за възпитание на масите. Иначе по-новите контейнери направо са комбинирани - всикчо рециклируемо на едно място. И от преди можеше да е на едно място, но трудно щеше народът да свикне да не хвърля там и динените кори.

      Коментар


      • #63
        До: Язовир Въча-почистване

        Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
        Според вас редно ли е в Пловдив боклука от двата вида контейнери (за битови отпадъци и за хартия , стъкло и метали ) да се изсипват в една и съща кола или просто някой се е налапал от някаква правителствена програма и изобщо не му пука къде ходи боклука , а после "събирайте разделно".

        Аз също се подразних как се събират всички контейнери на едно място.
        После се поинтересувах и разбрах причината. Всички отпадъци се карат на площадка за сортиране. Така или иначе, трябва да се разделят различните видове пластмаси, хартия и т.н. Освен това, хората често изхвърлят битови отпадъци в контейнери за разделно събиране. Има и неща, които се считат за рециклируеми, а в действителност - не са.
        Явно това е най-добрият подход, поне за сега.

        Коментар


        • #64
          До: Язовир Въча-почистване

          Хе, и аз доста се шашнах първия път като видях как изсипват съдържанието на различните контейнери в един камион После и аз поразпитах и разбрах това, което Станко каза.

          По-страшния проблем приятели, е започващите да се проектират и строят под път и над път, дето се вика, пречиствателни станции - там за какви безумия става дума, бедна ви е фантазията...
          В една тема в раздел екология бях споделила част от проблема, ако ви е интересно ще ви разказвам още.
          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

          Коментар


          • #65
            До: Язовир Въча-почистване

            И аз съм виждал подобно "разделно" събиране - на пъпа на София, преди година и нещо. Но след като съм запознат с проблема край Въча, ме досмешава само като погледна шарените контейнери. Иначе нямам нищо против тях, все трябва да се започне отнякъде, колкото и безнадеждно да изглежда в началото.

            ***

            А сега извинявайте, че прекъсвам разговора, но предлагам няколко снимки от 1 и 2 ноември, от Шестата акция, останала в историята като ГХЩ (Големият Хелоуински Щурм). Със закъснение ми ги дадоха Данчо и Ани, които тогава дойдоха с мен (на първите две снимки, нали са мои хора...). Оказа се, че младежта е хванала някои интересни мигове, ситуации, обекти и импресии.

            Поздрави!
            Прикачени файлове
            Искам България чиста!

            Коментар


            • #66
              До: Язовир Въча-почистване

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Имаше тема по въпроса. Краткия отговор - да, всичко е наред. Проблемът е имиджов и за възпитание на масите. Иначе по-новите контейнери направо са комбинирани - всикчо рециклируемо на едно място. И от преди можеше да е на едно място, но трудно щеше народът да свикне да не хвърля там и динените кори.
              Да точно всичко рециклируемо отива на едно място заедно с контейнера с динените кори и как да възпитаме масите , когато те виждат че няма смисъл да се разделят боклуците ,понеже после пак се изсипват на едно място .
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • #67
                До: Язовир Въча-почистване

                Четвъртък - Червената къща??
                sigpic

                Коментар


                • #68
                  До: Язовир Въча-почистване

                  може защо не


                  Дето се вика " Часа и мястото на срещата са извесни "
                  SUZUKI VITARA къса база 1.6 16V
                  +359 0878 888 874
                  ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА ; A1, (Rh+)

                  Коментар


                  • #69
                    До: Язовир Въча-почистване

                    Първоначално публикуван от greenflag Преглед на мнение
                    Четвъртък - Червената къща??
                    Мисля този път и аз да не пропусна!
                    Георги Гатев

                    Коментар


                    • #70
                      До: Язовир Въча-почистване

                      Не лошо,който ще идва в Ч.К. да си каже за да не стане като миналият път да редиме тетриси и пъзели.
                      sigpic

                      Коментар


                      • #71
                        До: Язовир Въча-почистване

                        Първоначално публикуван от greenflag Преглед на мнение
                        Не лошо,който ще идва в Ч.К. да си каже за да не стане като миналият път да редиме тетриси и пъзели.
                        +1 и аз ще дойда

                        Поздрави на Всички!
                        М.

                        Коментар


                        • #72
                          До: Язовир Въча-почистване

                          Първоначално публикуван от greenflag Преглед на мнение
                          Не лошо,който ще идва в Ч.К. да си каже за да не стане като миналият път да редиме тетриси и пъзели.

                          Ами като е пуснат вече списъка мен +1 или +2 не е ясно още
                          SUZUKI VITARA къса база 1.6 16V
                          +359 0878 888 874
                          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА ; A1, (Rh+)

                          Коментар


                          • #73
                            До: Язовир Въча-почистване

                            Вчера, 27.11.2008 г., в годишния отчет пред гражданите, кметът на Пловдив Сл. Атанасов обявил, че водата от яз. " Въча" става национален обект. Означавало също, че държавата ще гарантира финансирането на трасето от каскадата Въча и пречиствателната станция. Заявил е, че пловдивчани и населението от околните села ще пият " чиста планинска вода". Уф, все си представям, че като врътна кранчето на чешмата в съзнанието ми ще изкачат картини от разнообразния асортимент на медицински отпадъци, които насъбрахме от язовира.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Язовир Въча-почистване

                              Поне сега положението на язовира не е като в началото.

                              Още няколко мероприятия и ще го приключим.

                              Остава да решим проблема с Фотинска река. Закара ли са им контейнери за боклук, но реката трябва да се изчисти.

                              Помните ли какво беше на язовира преди да започнем ??
                              Прикачени файлове
                              sigpic

                              Коментар


                              • #75
                                До: Язовир Въча-почистване

                                Помня и знам, че винаги може и по-зле да е, ама понякога ме обладава някакъв максимализъм.....налудност, несъответствена на действителност, но движеща....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X