Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оффроуд уеб, камери на промоция до 09-12-2007

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Оффроуд уеб, камери на промоция до 09-12-2007

    Първоначално публикуван от iassen Преглед на мнение
    ..... да не забрави Чинела да ти даде вазелина ....
    Как бе Ясене ще забравя... Това е първото нещо което се дава на "приятел"...когато искаш да го пре....ш...

    Сега съвсем сериозно, малката кръгла кутийка с вазелина също си е там както и всичко останало в комплекта без да е ползвано.
    Пак повтарям не съм я запродавал просто исках да направя услуга на Виктор.

    Коментар


    • #62
      До: Оффроуд уеб, камери на промоция до 09-12-2007

      Ееее трогваш значи...!

      В понеделник се чуваме да ми я изпратиш! Събота и неделя ме няма! Почерпка ще има... Тя и от по-рано си ти стои една, така че...

      Коментар


      • #63
        До: Оффроуд уеб, камери на промоция до 09-12-2007

        Eй такава камерка мисля и аз да взема Много готино. А и аз както обичам да снимам, направо ще стане супер. Ще видиме де ако дядо коледа се навие да ми подари камера на сони или самсунг ще е още по добре
        KAWASAKI Let the good times roll

        Коментар


        • #64
          До: Оффроуд уеб, камери на промоция до 09-12-2007

          Първоначално публикуван от GSXR Преглед на мнение
          Eй такава камерка мисля и аз да взема Много готино. А и аз както обичам да снимам, направо ще стане супер. Ще видиме де ако дядо коледа се навие да ми подари камера на сони или самсунг ще е още по добре
          Аз нали си загубих Sony DSC M2 от, което бях много доволен и чета наред из нета и обикалям по магазините да му намеря заместник, ама се оказа трудна работа...

          Искам да е джобно и плоско, да записва на карта и да снима както хубави снимки (поне 5 Мп) , така и добро видео със стерео (поне 640х480 30 к/сек.)...и то поне 1 час с една батерия. Не е лошо и да не е много нежно, че го чакат приключения...

          Ето няколко кандидати:

          Sanyo Xacti към 600лв. водоустойчиво, с 5 оптичен зум, може да снима снимки 6Мп, докато записва видео 640х480 , но софтуера му е бавен, батерията не издържа много , и най-лошото- не е Сони

          има и по-добър неспортен вариант с по-добри характеристики ТУК записва видео на HD резолюция и има 10х оптичен зуум, ама е към 1100 лв., обектива му е едричък, а и то не е Сони

          Е това е май най-доброто за момента Canon PowerShot TX1 , но не се внася в БГ, а в щатите е 500$, значи тука е над 1000лв. , ама ми се струва че си заслужава. Само екрана му е много малък и е грозничко, но нявсякъде го хвалят.

          Sony HDR-TG1 Това е най-новото Сони истинска мини HD камерка с Dolby и е супер, ама е 1500лв. малко множко...добре че поне идва с 4ГБ карта. Титаниево е , но ми се струва, че няма да издържи на това, на което издържа братовчед му.


          Ето още кандидати, които проучвм още, но все пак за мен Canon и Sony най ги разбират тези неща...:


          Panasonic TZ5

          Casio EX-V8

          Samsung SCX105L -Това е готина камерка за такива като нас - с подвижен обектив, има МП3, ама нещо със снимките я няма...


          Иначе Орегона е екстра, но си ми трябва нещо, с което да снимам децата, пък и на мотора с двете камери, става съвсем лудница...
          Последно редактирано от iassen; 14-11-08, 21:47.

          Коментар


          • #65
            До: Оффроуд уеб, камери на промоция до 09-12-2007

            Аз определено съм се навил на камера за екстремни спортове. От кормилото на мотора би трябвало да се вижда перфектно и без много местене на образа.
            KAWASAKI Let the good times roll

            Коментар


            • #66
              До: Оффроуд уеб, камери на промоция до 09-12-2007

              Е за екстремни спортове Орегона- вчера го тествах в Езерото на Клептуза. Вързах го за една клечка и го топих на около метър. Снима по-добре във вода от навънка не пропуща.

              Това филмче е снимано от кормилото на кроса с хибридна камерка: http://www.vbox7.com/play:ee463a99 (малко по-натам де...) добре е, не тресе много.


              Ама иначе за мен е най-добре като си купува човек камерка да може и да снима снимки и поредни и да можеш освен за екстремни спортове да си я ползваш и за други неща...Едно устройство за всичко...Ето тука съм щракал снимки в движение от кормилото на шосето, докато си караме, което също си е екстра:





              така, че естествено всеки си знае, аз за мен си казвам, защото бая съм поснимал и експериментирал, че най-добре излиза хибридна камерка с фотоапарат, която да си закачаш където си искаш с хартиен скоч и евентуално евтиния Орегон за тежки влажни условия, за задна камера, или на каската. Иначе трябва нормална камера (която струва колкото хибрида) и обикновенна е голяма и иска стойка, която може да се слага само на едно място и отделно ако искаш хубави снимки си купуваш и фотоапарат ...и става много. А екшън камерка , ако някой ти подари е супер, ама иначе според мен не е много рентабилна покупка. Обикновенно параметрите им са занижени и рядко правят снимки...По-добре тогава нормална ХД камерка с вход за дистанционен обектив... (bullet cam)

              Коментар


              • #67
                До: Оффроуд уеб, камери на промоция до 09-12-2007

                Аз искам идиото устойчива камера тоест като Орегона защото ако си залепя с тиксо на кормилото апарата и мина през някой гьол или взема да падна ще го батисам На мен не ми пречи да нося апарат а и като нося винаги намирам време да го извадя и да снимам.
                Ама искам и самото каране да заснема. Щото от снимките ако не са направени да си хванал някой в движение се губи динамиката на събитието. А с екстремна камера можеш и после да си вадиш кадри като снимки на интересните места.
                KAWASAKI Let the good times roll

                Коментар


                • #68
                  До: Оффроуд уеб, камери на промоция до 09-12-2007

                  Най-добри резултати се постигат с външни камери закрепени на каската и дигитално записващо у-во в раницата примерно.

                  ето тези модели със сензор на сони и пал резолюция се справят перфектно.
                  автоматично си регулират бленда, цветност, баланса на бялото и др.

                  другото е някакво DVR у-во което да записва от камерата.

                  ориентировъчно камерите могат да се намерят на цени около 100-150$
                  а записв. у-во между 200-400$ в зависимост от възможностите.
                  за 400-500$ може да се направи или намери готов комплект който дава перфектни показатели.
                  Между другото точно с такива се снимат сцените от каска във филмите за мотокрос.
                  Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                  Коментар


                  • #69
                    До: Оффроуд уеб, камери на промоция до 09-12-2007

                    Е чак пък толкова професионална работа не ми трябва Мисля да отделя 200-300 лева за камера и евентуално и един жипиес да мога да си взема.
                    KAWASAKI Let the good times roll

                    Коментар


                    • #70
                      До: Оффроуд уеб, камери на промоция до 09-12-2007

                      а,какво стана с камерите от 90лв.
                      Можеш да изгубиш, само това което не можеш да си купиш.

                      Коментар


                      • #71
                        Екшън-камера

                        На първо място искам пак да кажа, че за пореден пък ползвах търсачката и пак нищо не намери. Както винаги тази търсачка показва само глупости. Ключова дума беше "камера", а резултата беше плачебен.

                        Искам да си купя микро-камера или екшън-камера която да монтирам на кормилото или на каската и да си правя клипчета за кеф, пък и за учебно помагало. Демек да ме снима задния и да си гледам после грешките. Такива камери имаше на времето в ТСМ-ите, но вече ги няма. Тогава не си купих и сега ме е яд. Трябва ми камера с карта, а не такава, която се включва към рекордер. Търся нещо на по-достъпна цена. Някой може ли да ме насочи. Ако все пак има подобна тема тук (макар, че скапаната търсачка не намери нищо) моля дайте ми линк към нея.
                        "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

                        Коментар


                        • #72
                          До: Екшън-камера

                          Аз дето не съм на ТИ с търсачките намерих това, и то е баш по темата:

                          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E0%EC%E5%F0%E0
                          Per aspera ad astra.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Оффроуд уеб, камери на промоция до 09-12-2007

                            Няма ги вече тия камерки на ТЦМ , иначе си е добра, с изключение на звука. Тествах я под вода и въбоще съм доволен, но си е само за конкретни екшън филмчета. Снимки не прави.. общо взето е за втора камера.

                            Иначе след много проучвания си купих Canon TX1 като основна камера. Много съм доволен, страхотна е, но я няма в Европа. Изписах я от щатите и ми излезе 720 лв. Снима HD филми със стерео звук и 7 Мпксл. снимки, има страхотен х10 оптичен зум със стабилизатор и е голяма колкото кутия за цигари и може да се върже за мотора без проблем. Има яко екстри и страшен софтуер.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Оффроуд уеб, камери на промоция до 09-12-2007

                              Ае стига ве! Защо на мен търсачката не ми показва нищо? Егаси! Както и да е.
                              Знам, че в ТСМ-а ги няма. За това търся инфо, но удрям на камък. Мерси на модераторите за вниманието и разбирането. Определено ендуристките модове са по-печени от джипаджийските. Знаех си аз, че е така. Мерси за човещината колеги.
                              "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

                              Коментар


                              • #75
                                До: Оффроуд уеб, камери на промоция до 09-12-2007

                                Миналата година по едно време исках и аз да снимам как карам и се замислих как да прикрепя семеиния фотоапарат на мотора , чудех се с тиксо ли , с ластици ли ... и по едно време гледам от доу на апарата има резба ( резба за статив ) и се захванах да мъдря как да се възползвам от това и го измислих , хванах един болт 6мм. , една част от спирачка на велосипед и започнах да творя с електрожена . След поставяне на стойката на кормилото на мотора навих фотоапарата и го законтрих с една гайка от доу и веднага на тест драйв . Ето какво се получи : http://www.vbox7.com/play:527cb399

                                Моля не правете това у домаси ... не е полезно за фотоапарата в случай, че паднете
                                http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO...%20EGOISTE.bmp

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X