Обява

Свий
Няма добавени обяви.

15 Септември

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: 15 Септември

    Първоначално публикуван от skorpion_vd Преглед на мнение
    Така! Сега като няма на кого да си излея нервичките ще ги пусна в нета, а вие ако успеете ме успокойте!
    Нали виждате предишния ми пост-учителите не били готови с програмата...глупости на търкалета-хората даже започнали с т.нар входни нива, ама " мама да го изяде" пуберът забравил да ми каже, че едното по физика вече минало и има оценка-лелеееееееее, като разбрах само преди 2 часа...още ме тресе!
    Напоследък просто започва русата боя на косата да си ми личи и това е! Как му се вързах-*** си!
    За тези, които още не знаят-входните нива са вече факти и не вервайте на пишлигарите на 100 процента-поне на 80 лъжат, ами вижте какво са писали учителите по разните там бележници и тефтери за комуникация!
    Ето-споделих! Не, че ми олекна, ама друго си е да делиш грижи и тегоби...
    Бъди спокоен,нормално е да НЕ си информиран...Колко е голям "пубера"?Защото аз също не информирам родителите си за каквото и да било по-маловажно от родителска среща (а понякога и тях ги спестявам ),но аз съм почти пред завършване.За входните нива няма какво да говорим,давам гаранция че никой от моя клас не е казал,а и няма да каже на родителите си за тях.Но ние сме специфичен колектив.Мъжки при това.Уча в техникума "Хенри Форд" (бивш ТТЕ "Вилхем Пик").Сега учителите усилено говорят за въпросните входни нива,но не забелязвам някой от съучениците ми да е кой знае колко заинтересуван от това,че се задават потенциални двойки.Двойки,защото знам,че никой няма да седне да учи първите месец-два,особенно за "такава глупост".Нищо и няма да помни от миналата година.А,за матурите.Непрекъснато при някоя излагация- контролно или класно с масово двойки,изпитване със същия ефект,т.е. масово незнание и неусвоение на материала,преподавателите неуморно ни припомнят,че ни очакват на матури.Естествено,всека реагира така:"А,госпожо,като му дойде времето,тогава ще мислим" или тривиалното:"Ааа е..л съм им майката".Но това,което го казва Фани ме учудва и то много.Струва ми се нелогично.Като изучаваме материал,влизащ в матурата,специално ни се обръща внимание на него и се повтаря до припадък,че "това влиза в матурите".Тази година ни успокояват-при лек напън от наша страна сме щели да ги минем.Действително матурата няма да изкара човек,който хабер си няма за какво иде реч и 4-5 години не влизал в часовете (прекарал ги вероятно в близкото кафе или кръчма),и с прашлясали в бюрото учебници по време на учебната година.
    С "Фармахим" - непобедим
    Дизел - само дънки!

    Коментар


    • #17
      До: 15 Септември

      "Пуберът" е в 8 клас.Тепърва! И понеже искам да стане нормално образован си мисля, че трябва да обсъждаме учебния процес, особено когато има претенции от типа-марка телефон, нова пс игра, парфюм...сещаш се.От друга страна не е възможно да избягва в бъдеще правописни грешки и подобни срамни състояния без да се е намесил някой такъв като мен в процеса на образование/не че винаги ще ме послуша, но знам, че съм опитала/.
      Фани, страшно ми е като чета поста ти-открих съвпадение-допълнителните уроци са като манна небесна-наистина.Там децата получават повечето знания, особено когато попаднат на харизматичен учител.Все се питам защо в близкото минало почти всички имахме нормално еднакво ниво и после на негова база градяхме по-нататък желанията си?
      Днес има входно ниво по география-любим предмет-да видим какво ще направи!

      Коментар


      • #18
        До: 15 Септември

        А,колежке прощавай,в предишния ми пост излиза че съм те помислил за мъж,нека се чете "бъди спокойна"!Ако приемаш съвети от ученик-вземи телефона на класния/та ръководител/ка и поддържай връзка.Примерно всяка седмица или един път на 2 седмици.Така направи баща ми точно когато бях 8ми клас.Знаеше за всяко отсъствие,лоша оценка,наближаващо класно или контролно.Не че това ме спря да бягам кой знае колко,ама все пак се замислях преди да направя щуротията и отсъствията ми намаляха значително.Ако не друго,то поне класния/та ще видят че към ученика не е "изпуснат" т.е. има интерес към него и се налага някакъв контрол.От това ще се промени като цяло отношението на учителите към него.А относно частните уроци-аз бях записан (по принуда разбира се) в 7ми клас,когато кандидатствах.В училище се разсейвах и бягах.Когато пък бягах ходех да си търся/купувам части за Варшавата.Това,че човек плаща (пряко) може би е един от най-сериозните стимули.Осъзнавах,че родителите ми даваха пари,които изкарваха с немалък труд и гледах да ходя подготвен на курсовете.Може би на това се дължеше успеха ми на изпитите и моменталното ми приемане в тогавашната ми мечта-ПГТЕ "Хенри Форд" (Вилхем Пик).Не,че в училище бяха слаби преподавателите,просто публиката не беше съсредоточена и почти никой не си даваше зор,при положение че на този етап това беше най-важната година.Всеки смяташе часовете за "скучни,тъпи и безсмислени",за това и се спестяваха.Така е и сега в техникума.
        С "Фармахим" - непобедим
        Дизел - само дънки!

        Коментар


        • #19
          До: 15 Септември

          Приемам извиненията! Иначе синът ми е добро дете, ама го мързи! Не знам какво става, но все нещо е забравил, може пък това, което на мен е важно за него да не е ...Ще взема наистина телефона на новата класна-просто за да съм сигурна, че навреме ще знам, когато предстоят самостоятелни работи и т.н.Сега ще видя какво е направил на днешното входно ниво по география-засилва се учебната дейност тук ще стане горещо!

          Коментар


          • #20
            До: 15 Септември

            Първоначално публикуван от skorpion_vd Преглед на мнение
            Приемам извиненията! Иначе синът ми е добро дете, ама го мързи! Не знам какво става, но все нещо е забравил, може пък това, което на мен е важно за него да не е ...Ще взема наистина телефона на новата класна-просто за да съм сигурна, че навреме ще знам, когато предстоят самостоятелни работи и т.н.Сега ще видя какво е направил на днешното входно ниво по география-засилва се учебната дейност тук ще стане горещо!
            То,всички ни мързи.Напълно нормално е за нашето поколение.Още повече той е в нов колектив и му трябва малко време за адаптация.И действително аз също бях разсеян 8ми клас,все нещо друго ми беше в главата.С родителите ми сравнително често се карахме,при все,че уж съм разбран човек...Сега някак си тези неща отминаха и от доста време не сме имали конфронтации (за щастие).Но пък началото на 8ми клас е решаващо-ако сега докаже че е сериозно и знаещо момче,нагоре ще му е по-лесно.Гледай да не го изпуснеш.Всичко опира до мнението на учителите,създадено през първите няколко месеца.Аз съм си патил от лошо отношение.Неприятно е,защото учиш учиш и накрая на контролното пак 3 (в добрия случай).Успех на входното и на останалите изпитвания.
            С "Фармахим" - непобедим
            Дизел - само дънки!

            Коментар


            • #21
              До: 15 Септември

              m20_maniqk, интересно ми е да прочета и другата гледна точка, защото пуберите страдат от мания за величие, и не споделят възгледите си за живота със "задръстените си" родители. Гледам, че си на годините на сина ми, страшно е това, което каза, че масово ви тресе мързела. В тази връзка искам да те питам дали си се насочил към професия, която да практикуваш или поне сфера на образование и изобщо как решавате този проблем ти и съучениците ти.
              НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
              Omnia vincit amor !

              Коментар


              • #22
                До: 15 Септември

                Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
                m20_maniqk, интересно ми е да прочета и другата гледна точка, защото пуберите страдат от мания за величие, и не споделят възгледите си за живота със "задръстените си" родители. Гледам, че си на годините на сина ми, страшно е това, което каза, че масово ви тресе мързела. В тази връзка искам да те питам дали си се насочил към професия, която да практикуваш или поне сфера на образование и изобщо как решавате този проблем ти и съучениците ти.
                Реалността е страшна,мда.Раходи се по околните на училищата кафета в учебно време и ще се убедиш.Миналта година не си спомням да имаше ден в който да бяхме всичките 25 ученици заедно.Е,сигурно е имало и такива дни,ама аз не помня.Редовно отсъстваха 1-2-3ма човека.При контролно,класно или масово устно изпитване-10.А техникума ни е бая елитен и се спазват правилата БЕЗ изключения!Имаш 5 неизвинени отсъствия-получаваш си забележката.Имаш 15-чао,успех в живота!Колкото до мен-от малък си бях техничар-докато приятелите ми играеха разни телевизонни игри,аз разглобявах някакви авточасти и четях книги за автомобили.Мечтаех да вляза в техникум (от скоро-професионална гимназия),където да изучвам тези неща.Така и стана.Мислех си,че там ще има повече хора като мен,ама уви-от 24 човека,на пръстите на едната ръка се броят хората знаещи какво е сегмент и каква е неговата функция.А това са момчета,учещи вече 4та година в професионална гимназия по транспорт и енергетика "Хенри Форд"...После си купих Варшава.Това лято поработих като автобояджия,за да изкарам малко пари за нея,че ме очакват сериозни разходи.Видях също така,че монтьорската работа (освен по моята кола-тогава е приятна и разтоварваща)далеч не е толкова хубава,колкото я смятах като по-малък.Сега смятам след техникума да следвам в ТУ,за инженер,специалност електротехниика,тъй като сега това ми е профила в техникума,а и като цяло работата е по-приятна от това да си омазан до уши в масло.А съучениците ми,засега,нямат проблем с това.На въпроса "какво ще учиш/работиш",масов отговор е "**ал съм го,к'вото дойде,к'во ме интересува"...
                С "Фармахим" - непобедим
                Дизел - само дънки!

                Коментар


                • #23
                  До: 15 Септември

                  Явно е въпрос на среда. Този мързел и безхаберие са лукс, който могат да си позволят само тези, които ще имат и занапред "спонсори" да ги хранят и обличат. Поне аз така си мисля. За мен тези години на млад родител вече са минало, но спомените ми са съвсем различни. Не говоря за преди динозаврите, а за преди 5-6 години /синът ми завърши през 2004 година и стана студент същата година/. Всички от неговото обкръжение /Математическа Гимназия/ си имаха доста ясни цели в живота и те бяха свързани със следване, кариера и т.н. - неща, напълно изключващи мързел и нехайно отношение към училището. Доколкото знам, почти всички / без 1 момиче, което раничко забременя и се ожени/, са и реализирали целите си до тук. Този техникум на времето беше един от елитните в София, но сигурно нещата са се попроменили.

                  Коментар


                  • #24
                    До: 15 Септември

                    Абе кво прави тази тема тук
                    Влезнах да прочета малко съболезнования за началото на новата учебна година, а то... m20_maniqk издава тайни от училищния живот Бива ли така бе, ей
                    Иначе съм напълно съгласен със всичко, което той е казал! При нас(математическата гимназия - едно от най-елитните училища в Пловдив) нещата седят по същия начин - масов мързел, незаинтересованост от почти нищо - безцелни души(тук малко съм в грешка, защото повече имат цел - да обсъдят някое предаване, списание или пък сватбата на еди кой си). Според мен е важно родителите да успеят да научат децата си винаги да преследват дадена цел(благодаря на моите, че са успели)! Така когато пораснат и не може да ги контролират толкова строго е сигурно, че учениците няма да пробаднат - ще гонят все нови и нови цели В началото на тази година бях изпаднал в едно безцелно състояние и да ви кажа МНОГО Е ГАДНО!!!

                    И не забравяйте да живеете(с разум) Урока по география може да се прочете и по късно, ама да гледаш купона на запис не е гот
                    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                    Коментар


                    • #25
                      До: 15 Септември

                      Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                      Абе кво прави тази тема тук
                      Влезнах да прочета малко съболезнования за началото на новата учебна година, а то... m20_maniqk издава тайни от училищния живот Бива ли така бе, ей
                      Иначе съм напълно съгласен със всичко, което той е казал! При нас(математическата гимназия - едно от най-елитните училища в Пловдив) нещата седят по същия начин - масов мързел, незаинтересованост от почти нищо - безцелни души(тук малко съм в грешка, защото повече имат цел - да обсъдят някое предаване, списание или пък сватбата на еди кой си). Според мен е важно родителите да успеят да научат децата си винаги да преследват дадена цел(благодаря на моите, че са успели)! Така когато пораснат и не може да ги контролират толкова строго е сигурно, че учениците няма да пробаднат - ще гонят все нови и нови цели В началото на тази година бях изпаднал в едно безцелно състояние и да ви кажа МНОГО Е ГАДНО!!!

                      И не забравяйте да живеете(с разум) Урока по география може да се прочете и по късно, ама да гледаш купона на запис не е гот
                      Съгласен съм на написаното от теб,адаш (по профила ти виждам че и ти си Стоян).Родителите трябва да насърчават към някаква цел,различна от кръчмата и купоните с безпаметно напиване.Компании на разни тревомани и бъдещи алкохолици трябва да бъдат заобикаляни отдалече.То вярно че децата си избират приятелите,ама все пак...
                      С "Фармахим" - непобедим
                      Дизел - само дънки!

                      Коментар


                      • #26
                        До: 15 Септември

                        Дискусията започва да ми харесва! Откъм кръчми и т.н. моя син отрасна в тях-спейки, седейки и изобщо-всякак /такава ни е работата /. Живеем в малък град, където образованието не предлага кой знае какво и се постарахме максимално да изберем най-доброто в момента.Можехме да отидем в по-голям град, но не отглеждаме вундеркинд и тези напъни за нормално дете ми изгреждат смешни, а си мисля, че на сила хубост не става...Важното е да изградим у него най-важните ценности, които градят характерът му и след време да не търси вина за липсите у нас.
                        Темата си е съвсем на мясдто, защото мисля, че хората с различни пристрастия точно тук са доста и ще има различни гледни точки.

                        Коментар


                        • #27
                          До: 15 Септември

                          Относно мързела и незаинтересованността-въпрос на поднасяне на материала от стара на преподавателя. Имаме нова учителка по химия, много печена и едновременно строга.
                          Абсолютно целия клас внимава, ама то защото тя пуска лафове, разказва интересно...прави часа забавен и интересен. А най-лесно се запомнят нещата покрай простотиите.

                          И за входните имаме по две на ден и още нямат край... По БЕЛ се изложих(не са ни ги върнали още, де) , ама то така е като се взема "Граф Монте Кристо" за един
                          учебен час и после питаме за подробности. Обаче, да се похваля, по руски(уча в руската гимназия, нещата по руски са си на ниво) се представих чудесно.
                          Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
                          A2 (+)

                          Коментар


                          • #28
                            До: 15 Септември

                            Браво Цвети! Ти си наша гордост! Тези дни записвам и моя син на руски, защото не се предлага в у-щето, а детето отдавна иска.Видя тази година как и в Турция и в Унгария си се оправяме на руски прекрасно, впечатли се и се нави!
                            Съгласна съм с теб, че харизмата на преподавателя е от особена важност!
                            Да ти видим бележника-обещай отличен успех отсега!

                            Коментар


                            • #29
                              До: 15 Септември

                              Да са ни честити и “безплатните” учебници за децата ни! Снощи ме сащисаха – за 6-ти клас – 108 лв. за учебните тетрадки, които НЕ са безплатни (плюс учебника по английски език) и за 7-ми клас - 110 лв. за същите работи... За униформите както и да е – тях ги преживяхме вече, тъй като имаме такива от миналата година, знаем ги, знаем им цените и качеството (между другото са същите и на същите цени, което значително облекчи всички родители, тъй като ще се ползва всичко оцеляло досега). Това доплащане на “безплатните” учебници по спомените ми е половината сума от миналата година, когато се плащаше всичко... А колко се зарадвахме (особено тия с повече от едно дете ученик), като чухме хубавата новина – безплатни учебници! Поне да ги бяха нарекли полу-безплатни! И още – дават се за 3 години и трябва да се пазят, ако има в лош/неприемлив вид на края на уч.година същите ще се заплащат. Критерии за лош/неприемлив вид, както се сещане няма. Поразгледах ги – с ниско качество са, гарантирано ще се разлепят страници още първите месеци, освен ако не се използват...

                              П.С. И аз се радвам, че се появиха и представители на “другата” страна, определено имаме нужда от диалог! Само не проумявам откъде се появи този “мързел и незаинтересованост”... и какво може да се направи по въпроса, за да изчезне?
                              ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                              Коментар


                              • #30
                                До: 15 Септември

                                При мен вече започва да става весело- появиха се първите признаци на грип-ужасссссссссс! Знам и рецепта за мързел, ама да видим до кога ще я пазя в тайна...
                                Относно парите за "безплатните" учебници/без помагалата/ -нямам думи, но тази година се бях подготвила предварително, за да не ме изненадат г-дата от Просфетата.започнах още доста преди сезона на тетрадките и тем подобните и някак неусетно се разминах с голямата сума на куп...Качеството изобщо няма смисъл да коментираме-интересно ми е да видя момента, в който ще започнат да използват разпадаща се хартия или каквото там използват "здравомислещите" !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X