Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преход Мургаш-Емине от 23 до 27 август 2008 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Преход Мургаш-Емине от 23 до 27 август 2008 г.

    Връщането всеки сам си го организира.Ако иска с колесар,ако иска на ход.Поне до Бузлуджа наобратно има кой да ви води!
    offroad фен
    1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
    TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

    Коментар


    • #32
      До: Преход Мургаш-Емине от 23 до 27 август 2008 г.

      Първоначално публикуван от kocha Преглед на мнение
      АТВ-та ще има ли че от Казанлък има мераклии
      Да, ще има ATV. Минава се почти целия маршрут само с две отбивки.
      Ендурото и сексът не са шега работа !
      -------------
      Животът се измерва с броят на издишванията !

      http://sixdayscrazyjob.com
      http://crazy-job.com

      Коментар


      • #33
        До: Преход Мургаш-Емине от 23 до 27 август 2008 г.

        идвам и аз

        Коментар


        • #34
          До: Преход Мургаш-Емине от 23 до 27 август 2008 г.

          Първоначално публикуван от Барни Преглед на мнение
          идвам и аз
          че и аз,барабар Петко с мъжете!

          Коментар


          • #35
            До: Преход Мургаш-Емине от 23 до 27 август 2008 г.

            Барни и Джартов, добре сте дошли на борда !
            Други желаещи ?
            -----------------
            След източно европейското ще ви дам пълна информация: кога, къде, как, колко и защо толкова !
            Ендурото и сексът не са шега работа !
            -------------
            Животът се измерва с броят на издишванията !

            http://sixdayscrazyjob.com
            http://crazy-job.com

            Коментар


            • #36
              До: Преход Мургаш-Емине от 23 до 27 август 2008 г.

              Очертават се и желаещи от Плодив с ATV-та. Ще потвъдим допълнитено...

              Коментар


              • #37
                До: Преход Мургаш-Емине от 23 до 27 август 2008 г.

                Ще има ли някакво разпределение кой какво ще носи като инструменти или всеки да си носи каквото прецени ,че на него ще му трябва?

                Коментар


                • #38
                  До: Преход Мургаш-Емине от 23 до 27 август 2008 г.

                  Колеги,
                  походът вече наближава и остава малко повече от седмица, затова искам да ви кажа още няколко важни неща

                  И така, какво ни трябва като оборудване ?
                  1. Най-необходимите инструменти за ремонт по пътя, в който задължително да влиза ключ за свщта, тъй като знаете, че за повечето мотори те са различни и специфични.
                  Още: резервна свещ, резервни вътрешни гуми или лепенки, малки щанги за демонтаж/монтаж на гуми, ръчки (съеденител и спирачка), жило, смола или течен метал, презервативи.
                  2. Въпреки, че Стара планина не е безводна, не е лошо тези, които си имат камълбекове, да ги вземат, защото няма да спираме на всяка чешма или кладенче !
                  3. Всички, които имат GPS-и "Garmin", да ги вземат ! Тези, които имат други модели, може да ги носят само, за да си чертаят трака, ако искат. На тях трак няма да им се качва.
                  4. Не е за пренебрегване да си измислите някакво регекомби или дъждобран.
                  5. Тези, чийто мотори или ATV харчат много гориво, да си осигурят такова поне за 100 км.
                  6. Най-необходим медицински пакет !!!

                  Това са най-необходимите неща, които са задължителни за похода
                  Ако някой си има някакви други любими аксесоари без които не може, нека си ги носи. (като нощнички, шапчици с пюскюлчета, надуваеми кукли и др.)

                  Някой ако има съпорт (репатрак) с автомобил или джип, нека го заяви тук в темата. Важно е !

                  Местата за спане последно са: Рибарица, Бузлуджа, Котел, Емине (Св.Влас). Цените на хотелите ще ви дам до два дни.
                  Който мисли да ползва палатка, да го заяви, защото трябва да дам някаква заявка скоро. Навсякъде има условия за разпъване на палатки.

                  Старт на 23.08. (събота) от 10:00 часа. Сборен пунк - картинг пистата на Бухово.
                  Финал на 27.08. на нос Емине.

                  Ако имате някакви допълнителни въпроси, задавайте ги тук, а аз ще ви държа в течение !

                  Който желае трак, нека в 9:30 да ме намери и да си даде GPS-а да му го кача !

                  Искам да ви съобщя и скръбната вест, че тръгването от Бухово ще бъде точно в 10:00, а не започваме от там нататък да се събираме, така че, подгответе се навреме !

                  Ще пусна тема за официални заявки и моля всички, които ще идват да дадат ЗАЯВКА в темата
                  За тези, кито само четат и не пишат, нека се обадят на: 0888/704455 да ги имам и тях предвид Дано само им отворя ...

                  Не искам да ви товаря с излишни простотии. Преходът не е до Антарктида !
                  Ендурото и сексът не са шега работа !
                  -------------
                  Животът се измерва с броят на издишванията !

                  http://sixdayscrazyjob.com
                  http://crazy-job.com

                  Коментар


                  • #39
                    До: Преход Мургаш-Емине от 23 до 27 август 2008 г.

                    Пускам малко снимки и клипове от чека на трака тази събота и неделя от Бухово до Беклемето.
                    Основен Чек-майстор Гълъбин. Ляв т.ш.к - Ади малкия.Аз бях десен,... ама само събота, когато една пътека на Бенковски последните 500м ми разказа играта....
                    Стоварваме моторите на картинг-пистата в Бухово.

                    Отзад се вижда основния механизиран съпорт (и шофьорката му), който ни прибра по нощите от паметника на Бенковски над Черни вит.

                    Следват първите 4 клипа от каската на Ади до МУргаш, а петия е от спускането към Витиня. Гълъбин забрани по-натам да се снима видео, че да има изненади за участниците и да го псуват по-силно, докато си пече д-то на юг...
                    https://htftp.offroad-bulgaria.com/m...klemeto/Klips/

                    Тук минаваме набързо покрай вр.Мургаш

                    ...и след него...

                    Зарядка на Витиня(има само безоловен 95)


                    След Витиня има вече нова пътека, която спестява километрите по асфалт....Но стига до старата пътека, която е непроходима...Но няма страшно, има нова по-наляво и високо.




                    Вече по билата...

                    В далечинат се вижда вр.Баба...Трака минава под него.

                    Убедихме Гълъбин, да се качим направо по стръмния склон към станцията на върха, ...макар, че той имал спомен за насочен калашник към главата му от преди няколко години...

                    Ади прави едно салто нагоре...

                    Гълъбин "копа" някъде над нас...

                    Какво ли търси още малкия под мотора...аха...кранчето за бензина.



                    ...и масълце е влезнало вътре...


                    ПОглед обратно надолу...

                    Аз подходих отляво и гоня Гълъбин по-горе...


                    ...айде и малко отдясно...

                    Поглед към продължението на трака...

                    Вече сме горе...и Гълъбин сочи...де е Караджата


                    Сколасах и аз да се снимам...

                    Пак погледи от върха...



                    Продължаваме...

                    Т.к. основните цели освен да се провери трасето, бяха и минимизиране асфалтовите отсечки, то след като излязохме на Златишкия проход се опитахме да пробием някоя свестна пътека, за да не се кара по асфалта...

                    Уви - и двете пътеки които прозират на склона не ставаха...




                    После тук пробихме една супер екстрим пътечка над Ямна...


                    Гълъбин изкара мотора на Ади...


                    "Водата ни завря"...



                    От това място Гълъбин тръгна да пробива пътека надясно и нагоре, и намери...
                    Ние с Ади тръгнахме наляво и нагоре, и на 50 м. от върха се отказахме поради скали и гъсти къпини на възможните бродове...




                    Слязохме пак долу в Ямна, заредихме вода и за Гълъбин и по неговия път, към билата горе...Уж трябваше да има пътека...Имаше, но май беше на Бенковски, и то туристическа. На нея вече накрая към Черни вит аз окончателно "хвърлих водите", а то си беше най-горещия ден тази седмица, та се наложи срам не срам, Ади да ми сваля мотора последните 500 м.
                    Долите снимки са от последните 100 м от онези 500...когато моторите се "сваляха" сами надолу между дърветата...

                    ДОлу в дъното прозира поляна...

                    Апропо - някой ако ми намери очилата(прогрип, оранжеви) по време на прехода в тези 500м - моля да пише едно ЛС.

                    Също така и някъде преди Беклемето ако ми намери защитната черна тава на КТМ-а - пак да пише. ЩЕ почерпя.

                    От неделя няма снимки, щот Ади ми взе мотора(Той счупи фара на Бетата, изкриви предния спирачен диск, загуби си част от корите, десния радиатор му се крепеше вече само на гумените маркучи...).Добре, че беше съпорта от първите снимки...с ремаркето за 3 мотора.

                    Последните снимки са от ресторантчето "Панорама" на Беклемето.





                    В крайна сметка мисля, че резултат имаше.
                    Успех на всички на прехода.
                    Mitsubishi L200 DobbleCab

                    KTM XC 450 RW 2009
                    KTM 350 SX 2011

                    Коментар


                    • #40
                      До: Преход Мургаш-Емине от 23 до 27 август 2008 г.

                      Значи не само аз на хубавия участък карам прав, а като видя зор и сядам за по-сигурно

                      Коментар


                      • #41
                        До: Преход Мургаш-Емине от 23 до 27 август 2008 г.

                        Тръгнахме двамата със Стас не в Събота ,а в Неделя следобяд, защото слагах демфер и имах проблем с тоците.Не ,че с демфера не станах като Попай в ръцете.

                        До вечерта дръпнахме до Рибарица.Тъй като тръгнахме доста късно и пристигнахме късно. Тежките по около 20кг раници все още се търпяха.Втория ден решихме да разпуснем и взехме само Рибарица-Беклемето.(До село Чифлик намерихме супер кръчма на реката и поостанхаме малко ) Следващите дни бяхме по график и вчера привечер стигнахме на Емине.

                        Имаше няколко места на които се озорихме с раниците..

                        А преди Котел се надянахме на такива зверски коловози по 60-80 см,че ни се разказа играта..че и нямаше как да се кара в тъмното по средата...сутрин си правихме густото...ставахме по-късно заради снощната кръчма естествено ..след това правихме хубава закуска и към обяд се ориентирахме за тръгване..а вечер ни се разказваше играта...докато не доидеше хотела,където от банята влизахме директно в кръчмата и забравяхме тежкия ден..

                        Най-кофти вечерите бяха преди Бузлуджа и преди Котел,където може би най-трудната част беше оставена за накрая...голямо наковаване беше с късните тръгвания, но имаше емоция и си беше яко приключение..

                        Като ми мине изтръпването на ръцете ще пиша повече и ще пуснем снимки...

                        Коментар


                        • #42
                          До: Преход Мургаш-Емине от 23 до 27 август 2008 г.

                          Браво момчета ,все пак го направихте.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Преход Мургаш-Емине от 23 до 27 август 2008 г.

                            Владо, хайде, чакам с нетърпение разказът ви !
                            Това с късното тръгване никак не е било хубаво, ама пък като ви е било по-адвенчър така ...
                            Важно е, че всичко е минало успешно !
                            Поздравления !
                            Ендурото и сексът не са шега работа !
                            -------------
                            Животът се измерва с броят на издишванията !

                            http://sixdayscrazyjob.com
                            http://crazy-job.com

                            Коментар


                            • #44
                              До: Преход Мургаш-Емине от 23 до 27 август 2008 г.

                              Владо ама Вие сами ли? Лелее! То така е и по бързо де ама само двамата!
                              По кои маршут карахте? Имаше ли някъде разминавания?
                              Поздравления за успещния преход!

                              Коментар


                              • #45
                                До: Преход Мургаш-Емине от 23 до 27 август 2008 г.

                                Враво пичове така се прави като кажеш нещо го вършиш независимо с цената на какво. Радвам се за тръпката която сте изпитали s4f(само чичко фър)
                                Най-добре е да имаш богати приятели!!!
                                Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X